Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Spora 2.0 viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Bal 2017

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Spėlionės pasitvirtino: patobulintasis Spora 2.0 virusas pradeda plisti

Pirmieji viruso, kurio pirmtakas yra garsusis Spora užkratas, ženklai buvo aptikti jau šių metų vasario mėnesį. Tuo metu virusas vis dar buvo tobulinamas, tad jo aktyvumas nesukėlė karštų diskusijų. Žinia, kad bus išleista antroji versija, buvo platinama Spora viruso išpirkos pranešime. Atsižvelgiant į pirmosios versijos sudėtingumą bei gan išskirtines savybes, buvo galima numanyti apie būsimos versijos pavojingumą. Deja, virtualiajai visuomenei neteko ilgai laukti – pastarosiomis dienomis išaugo Spora 2.0 versijos aktyvumas. Jau spėta dalinai ištirti naująjį užkratą. Kuo jis skiriasi nuo pirmosios versijos ir ar įmanoma pašalinti Spora 2.0 virusą?

Pirmoji užkrato versija nemaloniai nustebino virusų šalinimo ekspertus – detaliai sukurtas bei ištobulintas užkratas beveik neturėjo programinių klaidų, leidžiančių pažaboti užkratą. Spora virusas pateikia patogų vartotojo vedlį. Iškilus neaiškumams, vartotojai, ketinantys mokėti išpirką, gali pasinaudoti „Pagalbos“ funkcija. Kitaip nei kiti virusai, Spora virusas taip pat pateikia kelias mokėjimo galimybes. Norint tik pašalinti virusą, siūloma sumokėti 18 EUR. Visiškas viruso pašalinimas, duomenų atkūrimas bei apsauga nuo failus koduojančių viruso kainuoja 74 eurus. Tokia rinkodaros strategija bei gan nedidelės išpirkos gali paskatinti vartotojus mokėti išpirką. Kita vertus, neleiskite Spora viruso autoriams pasipelnyti, nes nėra garantijų, kad ir sumokėjus išpirką arba įsigijus pilną paketą, jūsų kompiuteryje neatsiras kitas failus koduojantis virusas. Spora viruso platinimo būdas taip pat nėra įprastas.

Neseniai internete buvo aptiktas apkrėstas Chrome šrifto plėtinys. Apsilankius užkrėstoje svetainėje, EITest užkrėsto programinio kodo pagalba, tos svetainės turinys yra paverčiamas į neįskaitomų ženklų bei skaičių visumą. Tuo metu atsiranda „The „HoeflerText“ Font wasn’t found“ pranešimas, kad specialusis „Chrome Font“ plėtinys nėra atnaujintas ir vartotojai turi jį atnaujinti ar įsidiegti. Įgalinus jį, slapta yra atsiunčiamos Spora viruso vykdomosios rinkmenos. Taip pat virusas plinta ir reklaminių laiškų pagalba. Prie jų yra pridedamas .zip aplankalas, kuriame yra patalpintas dar vienas .zip aplankalas. Jame randami dvigubus failų plėtinius turintys failai, pavyzdžiui .doc.HTA. Tačiau tikrieji Spora failai yra paslėpti, tad vartotojai atverdami šiuos suklastotus failus suaktyvina tikruosius .hta failus ir taip tik paspartina Spora infiltracijos procesą. Po kurio laiko, atsivėrusiame .doc faile pasirodo pranešimas informuojantis apie nesklandumus, iškilusius atveriant failo turinį. Pasinaudojus Komandinės eilutės galimybėmis, virusas ištrina atsargines kopijas. Taip pat jis išjungia „Windows“ paleisties problemų šalinimo funkciją bei pakeičia pačius paleisties nustatymus.

Spora 2.0 virusas
Pirminėje Spora versijoje užsimenama apie būsimo Spora 2.0 viruso gebėjimą užkrėsti duomenų saugojimas laikmenas.

Atlikus šiuos veiksmus virusas sukuria [paveiktojo vartotojo ID].html failą. Jį atvėrus, pasirodo asmeniškai tam vartotojui sugeneruota spora.bz svetainės kopija. Šiame pranešime nurodoma sinchronizuoti kompiuterį įsikeliant .KEY failą. Toliau vartotojas išvysta kelis pasirinkimus: „Pilnas atkūrimas“, „Apsauga nuo virusų“, „Šalinimas“ ir „Failo atkūrimas.“ Taip pat tinklalapyje auka gali bendrauti ne tik su kitais paveiktais vartotojais bet ir su pačiais Spora viruso autoriais. Negana to, kompiuteriniai nusikaltėliai taip pat gali padaryti išimtį – suteikti daugiau laiko aukoms sumokėti išpirką. Dėl šių priežasčių, Spora virusas išsiskiria iš kitų failus užkoduojančių užkratų. 

Kuo skiriasi Spora 2.0 versija ?

Kompiuteriniai nusikaltėliai nepakeitė platinimo strategijos. Spora 2.0 virusas aptiktas plintant per „The HoeflerText Font wasn‘t found“ virusą. Įdomu tai, kad užkratas taip pat neprideda jokių išskirtinų plėtinių prie užkoduotų failų. Dėl šios savybės sunku nustatyti visą žalos mąstą. Taip pat Spora 2.0 virusas plinta trojano pavidalu. Priklausomai nuo jūsų antivirusinės programos, jis gali būti surandamas kaip „Ransom_Spora.R00XC0DD617“, „Ransom_Spora.R08NC0RD617“, ar „Ransom_SPORA.F117D6“. Jūsų kompiuterinio techniniai duomenys bei IP adresas padeda nustatyti tikslią jūsų buvimo vietą. Tokiu būdu naujajame išpirkos XXOOO-AAAAA-BBBBB-CCCCC-DDDDD.html pranešime, pastebėsite, kad pirmieji skaičiai nurodo jūsų šalies kodą. Virusas užkoduoja duomenis RSA-1024 algoritmo pagalba bei įdiegia RSAPrivKey2 į mokėjimo programą. Ši savybė leidžia sumažinti duomenų atkodavimo laiko trukmę. Nevertėtų pasitikėti šio viruso autoriais, kad pervedus pinigus atgausite visus užblokuotus duomenis. Vietoj to, sutelkite dėmesį į Spora 2.0 šalinimą.

Įmantri viruso platinimo strategija

Kaip jau minėta, Spora 2.0 virusas ne tik pasižymi išskirtinai sudėtingu programinio kodo sudėtingumu bei neįprastomis mokėjimo galimybėmis, bet ir platinimo strategija. Chrome šrifto plėtinys išties išplečia tokio viruso plitimo galimybes. Todėl nesvarbu kokį plėtinį ar naršyklės priedą atsisiuntėte, svarbu jį ištirti bei įsitikinti jo patikimumu prieš jį įgalinant. Kadangi užkratas dar tik įtvirtina savo kaip ransomware tipo pozicijas, verta ateityje tikėtis ir apgaulingų laiškų, užkrėstų šiuo viruso, ateityje. Prie tokių laiškų pridedamos „sąskaitos-faktūros“ bei kiti tariamai itin svarbūs priedai. Kadangi vis daugiau kyla įtarimų apie Spora bei Cerber viruso sąsajas, tikėtina, kas jis ateityje gali pasinaudoti ir įsilaužimo įrankių pagalba. Todėl svarbu apsaugoti operacinę sistemą. Įsidiekite Reimage ar Malwarebytes. Programa taip pat padės ištrinti virusą.

Spora 2.0 šalinimo galimybės

Atsižvelgiant į praeitų metų tendencijas, ransomware tipo virusai nesitrauks iš rinkos ir šiais metais. Atsiranda vis daugiau antivirusinėms programoms atsparių virusų. Bet to neretas taip pat pakeičia sisteminius failus. Kita vertus, jei nesate IT ekspertas, įprastas šalinimas gali būti neveiksmingas. Atnaujinkite antivirusinę bei virusų šalinimo programą bei pradėkite Spora 2.0 šalinimą. Nenuostabu, jei nepavyks to padaryti iš pirmo karto. Tokiu atveju pravers žemiau pateiktas vedlys. Kompiuterio perkrovimas į Saugos rėžimą padės atgauti prieigą prie sistemos funkcijų. Deja, šiuo metu dar nėra sukurtos Spora 2.0 duomenų atkodavimo programos. Būtina labiau ištirti virusą prieš sukuriant veiksmingą failų iššifravimo būdą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Spora 2.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Spora 2.0 naudojant Safe Mode with Networking

Nors Spora 2.0 virusas retai kada užblokuoja kompiuterio ekraną, tikėtina, kad jis išjungs kitas svarbias sistemos funkcijas. Todėl perkrovimas į saugos rėžimą padės atgauti pilną prieigą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Spora 2.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Spora 2.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Spora 2.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Spora 2.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Spora 2.0 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Spora 2.0. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Spora 2.0 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro atkuria failus?

Pirminė šios programos versija buvo sukurta tam, kad padėtų atkurti failus prarastus atsiradus sisteminių failų pažeidimams. Tačiau jos kūrėjai atnaujino programą ir ji gali būti vienas iš keleto likusių alternaytyvų atkoduoti Spora 2.0 viruso užblokuotus failus. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Spora 2.0 viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite „Windows Previous Versions“ funkcija

Atidžiai vykdykite žingsnius. Ši funkcija veikia tik įgalinus Sistemos atkūrimą.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Ar ShadowExplorer padeda atkurti failus?

Deja, virusas ištrina atsargines kopijas, kurios yra pagrindinis šios programos duomenų atkūrimo šalitinis.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Spora 2.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-spora-2-0-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Spora 2.0 ransomware virus