Skype viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Spa 2017

Skype viruso pašalinimas

Kas yra Skype virusas?

Skype virusas vis dar neramina IT ekspertus

Skype virusas yra kenkėjiška programa plintanti populiaria bendravimo programa Skype. Nepaisant to, jog jis plinta žaibišku greičiu, taip pat greitai atsiranda ir naujos jo versijos, kurios pasitelkia naujausias technologijas siekiant užkrėsti vartotojų kompiuterius. Viena tokių viruso versijų žinoma kaip Bitcoin arba Bitcoin Mining virusas, kuris naudojamas virtualios kriptovaliutos generavimui, naudojant užkrėsto kompiuterio resursus.

Įsibrovęs į kompiuterį Bitcoin Mining virusas stipriai sulėtina kompiuterio darbą ir netgi gali padaryti fizinę žalą, t.y, jis gali perkaisti ir tapti beverčiu. Tačiau Bitkoinų generavimas nėra pagrindinis viruso tikslas. Populiariausia viruso versija yra sukurta nutekinti asmeninę vartotojų informaciją ar platinti kenkėjiškas programas.

Hakeriai jau yra pristatę kelis metodus, kurie leidžia užgrobti vartotojų paskyras ir prijungti prie užkrėstų kompiuterių tinklo bei platinti pavojingas žinutes (angl. spam) ar inicijuoti su kenkėjiškomis programomis susijusią veiklą. Dėl šio viruso daugialypiškumo yra sunku apibūdinti konkrečias jo savybes, tačiau daugelis antivirusinių programų gali aptikti ir pašalinti Skype virusą. Jeigu įtariate, kad jūsų kompiuteryje įsisuko šis virusas, patariame atlikti sistemos skenavimą antivirusine programa FortectIntego.

Skype virus

Virusas naudojasi vartotojų paskyromis, kad galėtų platinti kitus virusus

Viena naujausių Skype viruso versijų naudojasi užgrobtomis vartotojų paskyromis, siekdama išplatinti kenksmingą baidu.com nuorodą. Paspaudę šią nuorodą vartotojai atsiduria coolinfovip.com tinklalapyje, kuris imituoja populiarųjį Forbes puslapį. Tyrėjai pastebėjo, kad virusas naudoja kelis skirtingus domenus, kuriais siekiama atvilioti vartotojus į netikrą Forbes tinklalapį.

Kenkėjiška programa taip pat gali nukreipti ir į 2016forbesnews-f.net tinklapį. Vos tik vartotojas paspaudžia šią nuorodą, ji automatiškai išsiunčiama kitiems vartotojams, esantiems užkrėsto kompiuterio savininko kontaktų sąraše. Tokiu būdu virusas plinta tarsi grandininė reakcija.

Viruso kūrėjai pasinaudojo oficialiu Adobe Flash Player atnaujinimu, kad apgautų savo aukas

Visai nesenai Skype viruso kūrėjai nusprendė pasinaudoti oficialiai išleistu Adobe Flah Player atnaujinimu. Šis sklaidos būdas leidžia apgauti neatidžius vartotojus ir įtikinti juos įdiegti svarbų programos atnaujinimą. Užuot įdiegdami saugią programą, vartotojai įsileidžia viruso užkratą.

Netikras atnaujinimas prašo leidimo aktyvuoti FlashPlayer.hta programą. Html aplikacijos faile yra užmaskuotas JavaScript kodas, kuris užprogramuotas įjungti PowerShell ir atsiųsti tolimesnius kenkėjiškos programos failus.

IT specialistams pavyko nustatyti kelis Skype virusą platinančius šaltinius: oyomakaomojiya.org, cievubeataporn.net, [email protected], [email protected] ir [email protected]. Todėl laikykitės atokiau nuo šių tinklalapių ir būkite atidūs įdiegdami programų atnaujinimus.

Mūsų siūlomos atsargumo priemonės norintiems užtikrinti savo saugumą:

1. Neatidarinėkite nuorodų, kurias atsiuntė nepažįstami vartotojai.
2. Ignoruokite elektronines žinutes, kurias atsiuntė nežinomi adresatai.
3. Jei draugas atsiunčia žinutę “lol is this your new profile pic?”, parašykite jam asmeniškai dar kartą ir įsitikinkite, kad jo paskyra nebuvo užgrobta.
4. Nepriimkite siunčiamų failų “funnypicture.jpg.exe” ar panašiais pavadinimais. Prieš priimdami bet kokį jums siunčiamą dokumentą, įsitikinkite, kad asmuo tikrai nori su jumis pasidalinti tam tikru dokumentu, nuotrauka ar kitu failu.
5. Naudokite patikimą antivirusinę programą. Jei pastebėjote suletėjusią kompiuterio veiklą, iš karto patikrinkite, ar jis nėra užkrėstas.

Įspėjame niekada neatidarinėti įtartinų žinučių ar nuorodų iš nepažįstamų žmonių, o jei susiduriate su problemomis prisijungiant prie savo Skype paskyros, tai vienas iš rodiklių, jog jūsų paskyra gali būti užgrobta.

Skype viruso panaikinimo instrukcijos

Jeigu pastebėjote, kad jūsų kompiuteris tapo lėtas, negalite naudotis įvairiomis programomis, matote itin didelį kiekį reklamų, gaunate ar siunčiate keistas nuorodas ar failus Skype programa, tikėtina, kad jūsų kompiuterį užkrėte virusas. Patarime kuo skubiau pašalinti Skype virusą naudojant FortectIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner programas. Jos padės jums pašalinti visus užkrėstus failus ir padės išsaugoti kompiuterį nuo kitų kibernetinių pavojų.

Jeigu susidūrėte su tokia viruso versija, kurie neleidžia įdiegti ar blokuoja antivirusinę programą, perkraukite kompiuterį Safe Mode režimu. Visas reikiamas instrukcijas, kaip susidoroti su šiais sunkumais ir pašalinti Skype virusą rasite straipsnio pabaigoje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Skype viruso pašalinimas

Rankinis Skype pašalinimas saugiajame režime

Jeigu negalite atlikti sistemo skenavimo ir panaikinti Skype viruso, sekite šias instrukcijas:

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Skype naudojant System Restore

Šis metodas taip pat padės pašalinti Skype virusą antivirusinės programos pagalba.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Skype pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Skype sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Skype prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis