Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Sage viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - Nemokamas vadovas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Sage viruso išpirkos mokėjimo svetainėje – pagalba vartotojams

Savo techninėmis savybėmis Sage virusas primena niūriai pagarsėjusią Cerber programą-vagį. Pastarojo užkrato kūrėjai pateikia išplėtotą bei informatyvią svetainę vartotojams, nusprendusiems mokėti išpirką. Jei dar nesusidūrėte su panašia virtualiąja infekcija, svarbu žinoti, kad patekęs į operacinę sistemą, Sage virusas užšifruoja svarbius dokumentus bei failus specialiu RSA-4096 šifru. Tokiu būdu virusas prideda .sage failo plėtinį bei visiškai užkoduoja failus. Specialus failas, leidžiantis atkoduoti duomenis, yra patalpinamas į nuotolinį įsilaužėlių kontroliuojamą serverį. Vartotojams, norintiems atgauti dokumentus, užkrato kūrėjai siūlo vienintelę išeitį – sumokėti išpirką. Sage virusas taip pat pakeičia darbalaukio foną į AVuKmu.bmp failą tam, kad nuolat primintų apie beviltišką situaciją, kurioje atsidūrė vartotojai. Naujame darbalaukio paveikslėlyje taip pat pateikiama smulki informacija, kaip atsisiųsti Tor naršyklę bei prisijungti prie išmokos mokėjimo svetainės. Tam, kad sėkmingai įvyktų pavedimas, vartotojai turi pateikti suteiktą identifikavimo kodą, kurį ras !Recovery_AVuKmu.txt ir !Recovery_AVuKmu.html failuose. Įdomu, tai, kad viruso kūrėjai ištobulino mokėjimo svetainę: kiekvienas užsikrėtęs vartotojas patenka į unikalią Sage vartotojo paskyrą. Šioje svetainėje vartotojai gali naršyti tarp Pagrindinio puslapio, skirtuko, teikiančio testinio atkodavimo paslaugą, instrukcijas bei Pagalbos puslapį. Nepaisant tokio įsilaužėlio palankumo jų aukoms, neišmintinga tikėtis, kad jie sugrąžins visus bei nepažeistus failus. be to, neseniai buvo apatikta patobulnta užkrato versija – Sage 2.0.

Pagrindiame svetainės puslapyje nurodoma užsikrėtusiems vartotojams pervesti 0,73962 bitkoinus(=512 EUR). To nepadarius per nurodytą laikotarpį, programa, galinti atkoduoti visus failus, bus visiškai sunaikinta. Tokia gąsdinimo technika gan populiari tam virtualiųjų nusikaltėlių, kadangi psichologinis spaudimas bei nenoras visiškai prarasti itin svarbius duomenis, verčia vartotojas vykdyti nurodymus. Mokėjimo skirtuke, įsilaužėliai smulkiai aprašo žingsnius, kaip įsigyti bitkoinus. Sage virusas sugeneruoja skirtingus bitkoinų adresus kiekvienai aukai. Kitaip tariant, vartotojai perveda išpirką ne į tą pačią įsilaužėlių sąskaitą. Akivaizdu, kad tokiu būdu nusikaltėliai sumažina tikimybę būti susektiems. Papildomas apsaugos kodas yra pateikiamas tam, kad pavedimas įvyktų sėkmingai. Jei užsikrėtę vartotojai abejoja, kad įsilaužėliai atkoduos duomenis, sumokėjus pinigus, pastarieji siūlo nemokamai atkoduoti vieną užšifruotą failą nemokamai. Instrukcijų skirtuke paaiškinama, kaip pasinaudoti sage atkodavimo programa, o Pagalbos puslapyje vartotojai gali bandyti susiekti su viruso kūrėjais nurodytais e. pašto adresais bei rasti patarimus, ką daryti iškilus mokėjimo nesklandumams.

Sage viruso išpirkos tekstas
Nors Sage kūrėjai nemokamai atkoduoja vieną failą, vargu, ar sumokėjus išpirką, atgausite visus failus.

Kibernetinės atakos metu virusas palieka kelioliką užkrėstų failų operacinėje sistemoje. Net jei specializuojatės IT srityje, sudėtinga surasti bei pašalinti visus failus. Geresnis bei greitesnis problemos sprendimo būdas – įsidiegti kompiuterinės apsaugos programą, pavyzdžiui Reimage ar SpyHunter 5Combo Cleaner. Jei jau turite įsidiegę panašią programą, įjunkite kompiuterį saugos rėžimu bei ją atnaujinkite. Po to pradėkite Sage viruso šalinimą. Jei nežinote, kuri programa tinkamiausia, apsilankykite mūsų svetainės Programų skyrelyje. Jame raiste populiariausių apsaugos programų apžvalgas.

Kaip virusas užkrėtė mano kompiuterį?

Virtualieji nusikaltėliai pasitelkia pažangias bei patikrintas viruso platinimo technikas. Naujausi tyrimai parodė, kad daugiausia Sage kopijų yra platinama .js failo pavidalu per reklaminius laiškus. Tokią pačią technologiją naudoja ir įžymusis Locky virusas. Tokiuose laiškuose dažnai pateikiama klaidinga informacija apie užsakytą siuntinį, mokesčių mokėjimą ar kitą svarbią temą. Atidžiau įsižiūrėjus, galima pamatyti spausdinimo bei rašymo stiliaus klaidas, kas leidžia įtarti apie suklastotą laišką. Taip pat Sage virusas gali užgrobti kompiuterį jei vartotojai dažnai lankosi piratiniuose tinklalapiuose. Pastaruoju metu, kompiuteriniai apgavikai vis dažniau pasitelkia trojanus arba įsilaužimo programas tam, kad užkrėstų vartotojų kompiuterius Sage virusu arba kitu failus užkoduojančiu užkratu. Taip pat pravartu saugotis svetainių, perkrautų reklaminiais pranešimais bei skelbimais, siūlančiais įsidiegti kompiuterio apsaugos programas. Iš netiesioginių platintojų atsisiųstas Flash Player ar Java atnaujinimas taip pat gali slėpti virusą. Nuolat atnaujinkite atsisiųstas antivirusinę bei antišnipinėjimo programas, tam, kad sumažintumėte riziką užsikrėsti tokiu virusu.

Ar įmanoma visiškai pašalinti Sage virusą bei atkurti užkoduotus failus?

Infiltracijos metu, Sage virusas į kompiuterį patalpina kenksmingus failus (AVuKmu.bmp, 1.tmp, 1.tmp, hPBic1zL.tmp,VIxkxhFa.lnk). Šių failų pagalba, užkratas atsinaujina kaskart perkrovus įrenginį. Kompiuterinės apsaugos programos padės visiškai pašalinti Sage virusą bei visus susijusius failus. Paleiskite kompiuterinį saugos rėžimu (žemiau pateiktose instrukcijose pamatysite, kaip tai padaryti) bei pradėkite Sage trynimo procesą. Svarbu atidžiai vykdyti instrukcijas, kadangi neijungus kompiuterio nurodytu rėžimu, virusas automatiškai išjungs programas. Šiuo metu IT specialistai dar nesukūrė nemokamos duomenų atkodavimo programos, tad siūlome peržvelgti mūsų siūlomus papildomas duomenų atkūrimo galimybes.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Sage virusas ekrano nuotrauka
Sage virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Sage viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Sage naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Sage šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Sage pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Sage naudojant System Restore

Jei aukščiau aprašyti metodai nepadėjo jums pašalinti Sage viruso, gali tekti atkurti sistemą į paskutinę išsaugotą versiją.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Sage pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Sage sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Sage. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Sage užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro programa gali padėti atgauti failus?

Nors pradinė šios programos versija buvo sukurta tam, kad vartotojai galėtų atgauti pažeistus failus dėl sisteminės klaidos, yra tikimybė, kad programa atkurs dalį užkoduotų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Sage viruso;
 • Atkurkite juos.

Kuo naudinga ShadowExplorer?

Ši programa atkuria Sage viruso užkoduotus failus atsarginių kopijų pagalba.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Sage prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-sage-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Sage ransomware virus