Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Sage 2.0 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

Pavojingasis Sage 2.0 virusas

Failus užšifruojantis Sage 2.0 užkratas veikia kaip naujausia Sage viruso versija. Įdomu, kad pastarasis priklauso niūriai pagarsėjusiems CryLocker virusų grupei. Lyginant su kitomis programomis-vagimis, Sage virusas neskiria: jo pagrindinis tikslas — užšifruoti asmeninius duomenis. Tam, kad vartotojai negalėtų lengvai jų atkoduoti, užkratas pasitelkia įmantrią šifravimo sistemą. Daugiau informacijos apie naudojamą algoritmą ar techniką bus pateikta, kai virusas bus visiškai ištirtas. Vienas iš jo pagrindinių bruožų — per itin trumpą laiko tarpą užkoduoti šimtai dokumentų. Nors naujausi virusai išties stebina savo sudėtingumu bei pažangia technologija, kiekviena kompiuterinė programa turi trūkumų. Sage 2.0 virusas — ne išimtis. Vėliau ar anksčiau aptikta esminė klaida programiniame kode gali pagreitinti viruso nukenksminimo procesą. Kol virusų tyrėjai vis dar tiria užkratą, kompiuterių vartotojai neturėtų gaišti laiko šalinant virusą. Yra žinoma, kad virusas gali užkrėsti ir nešiojamas laikmenas, prijungtas infiltracijos metu. Todėl rekomenduojame įsidiegti virtualiųjų užkratų šalinimo programą, pavyzdžiui, Reimage ir nedelsiant pradėti Sage trynimo procedūrą.

Sage 2.0 virusas veikia panašiu principu kaip ir kitos programos-vagys, nors yra keletas išskirtinų bruožų. Kaip ir anksčiau itin aktyvūs Locky bei Cerber virusai, Sage 2.0 užkratas taikosi užkrėsti kuo daugiau įrenginių per reklaminius laiškus. Tai jam padeda padaryti EMAIL_[atsitiktiniai skaičiai]_recipient.zip.zip failo aplankalai. Kai pasirinktas vartotojas iškleidžia minėtą aplankalą, jis nesąmoningai suaktyvina viruso vykdomąją rinkmeną. Dažniausiai virusas slepiasi update.exe ar explorer.exe failuose. Taip pat atkreipkite dėmesį, kad virusas gali būti pateiktas ir kaip Java .js failas. Locky ar Cerber užkratai dažniausiai būdavo pateikiami per klastotų sąskaitų-faktūrų ar siuntinių pristatymo pranešimų priedanga. Atvėrus failą, yra prašoma įgalinti makro nustatymus. Jei jie įjungti, užkratas žymiai greičiau pradeda savo užprogramuotą misiją. Atsižvelgiant į praėjusių metų virusų karštinę, kibernetinio saugumo kompanijos bei institucijos ėmėsi prevencinių priemonių. Viena iš naujienų – nuo šių metų Google blokuos visus .js e.pašto priedus. Būtina išlikti budriems ir neatverti jokių laiškų, gautų iš nepažįstamų siuntėjų. Sage virusas taip pat pasitelkia SSID („service set identifier“, paslaugos rinkinio identifikavimo priemonė) bei Google žemėlapių API funkcija tam, kad nustatytų tikslią aukos buvimo vietą. Mainais už atkodavimo programą, virusas reikalauja 2,14 bitkoinų, t.y. apie 2000 EUR. Tam, kad užtikrintų savo anonimiškumą, kompiuteriniai nusikaltėliai pasitelkia TOR internetinį tinklą. Taip pat yra pateikiami keli e.pašto adresai. Atsižvelgiant į buvusių virusų atvejus, neverta bandyti kontaktuoti su įsilaužėliais, ar tuo labiau mokėti išpirką.

Kai užkratas patenka į sistemą, jis ne iškart pradeda duomenų užšifravimą. Sage 2.0 patalpina savo kopiją į :\Users\[naudotojo vardas]\AppData\Roaming aplankalą. Be to, ši kopija yra paslepiama po failu su aštuonių skaitmenų pavadinimu. Šis veiksmas iššaukia abonento valdymo funkcijos (angl. User Account Control) pranešimus. Prieš įdiegiant ar paleidžiant naują programą, tikruosius pranešimus atveria operacinė sistema. Tokiu būdu viruso kūrėjai stengiasi nesukelti jokių įtarimų tam, kad vartotojai nesustabdytų viruso. Akivaizdu, kad mažiau patyrę vartotojai gali patikėti šių pranešimų tikrumu ir paspartinti Sage 2.0 veikimą. Tai padarius, virusas pradeda koduoti failus bei prideda .sage failo plėtinį prie visų užblokuotų failų. Baigus šią procedūrą, atsiveria !Recovery_ .html failas, kuriame pateikiama išsami informacija, kaip atgauti duomenis. Sage 2.0 programos-vagies kūrėjai skatina vartotojus atlikti mokėjimą per savaitę – kitu atveju, failai bus sunaikinti. Tokie perspėjimai — įprasta vartotojų bauginimo priemonė. Nėra jokių garantijų, kad sumokėjus išpirką per nurodytą laikotarpį, atgausite visus bei nepažeistus failus. Todėl verta pasidomėti kitais duomenų atgavimo metodais. Vienas iš labiau patikimų — atsarginės kopijos. Deja, Sage 2.0 virusas ištrina šias kopijas. Kita vertus, nereikėtų vykdyti užkrato kūrėjų nurodymų. Ištrinkite Sage 2.0 virusą.

Ar įmanoma užkirsti kelią viruso patekimui į kompiuterį?

Techninėmis savybėmis virusas nesiskiria nuo kitų virusų. Pirmoji Sage viruso versija plito per RIG įsilaužymo programą. Ji dažniausiai buvo patalpinama į prastai apsaugotus tinklalapius bei failų dailinimosi svetaines. Be šios technologijos užkrato kūrėjai taip pat talpina virusą į reklaminius laiškus. Nepaisant raginimų išlikti budriems virtualioje erdvėje, vis dėlto, itin didelis skaičius vartotojų vis dar neapdairiai užsikrečia tokiu būdu. Nesvarbu, kad tokie laiškai gali būti adresuoti asmeniškai, neatidarinėkite priedų, neįsitikinę siuntėjo tapatybe bei laiško patikimumu. Atkreipkite dėmesį į laiško rašymo stilių bei gramatiką. Kompiuteriniai nusikaltėliai dažnai palieka spausdinimo bei gramatikos klaidas. Jei laiške yra pateikiamas įmonės ar institucijos logotipas, palyginkite jį su originaliuoju. Įsidiekite bei kasdien atnaujinkite apsaugos programas, padėsiančias jums saugiai naršyti internete. Taip pat pravartu saugoti svarbius failus keliose vietose: nešiojamose duomenų saugojimo laikmenose ar internetinėse duomenų kaupimo bazėse. Susikurkite atsargines duomenų kopijas.

Kaip tinkamai pašalinti Sage 2.0?

Programa-vagis nėra įprastas virusas. Naujausi šios kategorijos virusai pasižymi savybėmis, padedančiomis jiems greičiau bei tvirčiau įsitvirtinti į aukos operacinę sistemą. Sage 2.0 virusas gali apriboti kai kurių operacinės sistemos svarbių funkcijų. Tokiu būdu gali iškilti sunkumų vykdant Sage 2.0 šalinimą. Kita vertus, žemiau rasite instrukcijas, kaip atgauti prieigą prie visų kompiuterio funkcijų bei atblokuoti įrenginį. Įvykdžius žemiau įvykdytus žingsnius, paleiskite antišnipinėjimo programą bei ištrinkite Sage 2.0 užkratą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Sage 2.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Sage 2.0 naudojant Safe Mode with Networking

Norint sustabdyti Sage 2.0 viruso veikimą, vykdykite šiuos žingsnius.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Sage 2.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Sage 2.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Sage 2.0 naudojant System Restore

Jei anksčiau siūlyti metodai neveikia, pasinaudokite sistemos atkūrimo funkcija./GI]

[GI=data-recovery]

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Sage 2.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Sage 2.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Sage 2.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-sage-2-0-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Sage 2.0 ransomware virus