PUP.Optional.InstallCore šalinimas / Viruso pašalinimo vadovas - Papildytas vadovas

PUP.Optional.InstallCore pašalinimas

Kas yra PUP.Optional.InstallCore?

PUP.Optional.InstallCore yra potencialiai nepageidaujama programa, kuri generuoja nesibaigiančias reklamas

PUP.Optional.InstallCore programaPUP.Optional.InstallCore - nepageidaujama programa, plintanti per kitas aplikacijas.

PUP.Optional.InstallCore yra potencialiai nepageidaujam programa, kuri buvo sukurta reklamų tikslais. Ji taip pat yra priskiriama adware kategorijai, nes pagrindinė šio viruso funkcija yra užgrobti naršykles ir vėliau pripildyti jas specialiomis reklamomis. Ši aplikacija atsiranda kompiuteryje slaptai, kadangi dažniausiai plinta per kitas į kompiuterį parsisiųstas programas. Nors šios reklamos Jums gal ir neatrodo kenksmingos, jos gali sutrikdyti jūsų kompiuterio sistemos veiklą.

Pavadinimas PUP.Optional.InstallCore
Rūšis Adware tipo programa
Taippat žinoma kaip InstallCore
Plitimas Per kitas legalias aplikacijas
Pavojai Gali nukreipti į pavojingus tinklalapius
Ištrynimas Šiam procesui atlikti naudokite FortectIntego

Remiantis ekspertų nuomone, PUP.Optional.InstallCore gali atlikti šiuos nepageidaujamus veiksmus:

 • Nukreipti jus į internetinių žaidimų ir lažybų puslapius;
 • Rodyti reklamas, kuriuos gali pasirodyti tiek jūsų mėgstamose svetainėse, tiek ir naujuose skirtukuose.

InstallCore programa gali sukelti įvairių naršymo trigdžių, nes ji apkrauna naršyklę daugybe įkyrių reklamų ir ženkliai sulėtina jos darbą. Infekcija taip pat gali pakeisti paieškos rezultatus. Kitaip tariant, paversti juos klaidingais.

PUP.Optional.InstallCore nepageidaujama programaPUP.Optional.InstallCore - nepageidaujama aplikacija, kurią galima pašalinti rankiniu arba automatiniu būdu.

Jūs galite patirti sunkumų norėdami pasiekti įvairius puslapius dėl PUP.Optional.InstallCore potencialiai nepageidaujamos programos kaltės. Norėdami patekti į ieškomą puslapį, jūs pirmiausiai turėsite išjunginėti visus langus, kurie pasirodė ekrane dėl adware tipo programas sukeltų nukreipimų.

Norime pridurti, jog labai svarbu laiku išjungti visus neaiškius puslapius, nes jie gali būti virusinių infekcijų šaltiniai. Būtent dėl šios paminėtos priežasties jūs turėtumėte pašalinti PUP.Optional.InstallCore prieš jam dar giliau ileidžiant šaknis į jūsų kompiuterio sistemą, ir sukeliant dar daugiau nepageidaujamų pasekmių, kurios gali padaryti šios programos ištrynimą beveik neįmanomą. Šiam procesui atlikti naudokite FortectIntego.

PUP.Optional.InstallCore įkyri programaPUP.Optional.InstallCore yra įkyri programa, kurios leidžiamos reklamos lėtina naršyklės spartą.

Perspėjame, jog turėsite nepristigti kantrybės, nes adware-tipo programos yra išties labai įkyrios. PUP.Optional.InstallCore reklamos atsiranda bet kuriame apsilankytame puslapyje. Be to, jos pasirodo labai dažnai ir apkrauna jūsų kompiuterio ekraną daugybe reklaminių postų ir pasiūlymų. Jeigu jūs skubate ieškoti šios programos ištrynimo instrukcijų, galite sugaišti daug daugiau laiko negu norėtumėte, kadangi reklamos tarsi okupuoja jūsų užkrėstas naršykles. Būtent dėl to, naršymo procesas ženkliai sulėtėja.

PUP.Optional.InstallCore adware tipo aplikacijaPUP.Optional.InstallCore - adware tipo programa, kuri neneša jokios naudos jos vartotojams.

Būkite atsargūs ir žinokite, kad ši programa gali įrašyti dar daugiau nepageidaujamų priedų:

 • Naršyklės plėtinių;
 • Kitų adware-tipo aplikacijų;
 • Netikrų sistemos valymo programų;
 • Prijungtukų;
 • Įrankių juostų.

Nors didžioji dalis įrašytų programų yra nekenksmingos, tačiau, jos gali skleisti žalingus failus, kurie patekę į jūsų kompiuterį, paskleidžia jame virusą. Skaitykite toliau ir sužinokite, kaip apsisaugoti nuo tokių adware tipo programų kaip PUP.Optional.InstallCore, ateityje.

Vis dėlto, nepamirškite atlikti PUP.Optional.InstallCore pašalinimo iš karto po to, kai pastebite infekciją. Šiai problemai išspręsti jums padės profesionali antivirusinė programa. Nepageidaujama aplikacija bus ištrinta iš jūsų kompiuterio sistemos per kelias minutes.

PUP.Optional.InstallCore aplikacijaPUP.Optional.InstallCore - adware tipo programa, kuri tiekia daugybę įkyrių reklamų.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali plisti keliais būdais

Pats populiariausias adware tipo programų plitimo metodas yra per kitas legalias programas. Jeigu parsisiunčiate programą, kuri yra remiama trečiųjų šalių, ji gali būti nepilnai apsaugota nuo įvairių nepageidaujamų komponentų. Dažniausiai, adware tipo programos plinta per šiuos šaltinius:

 • Netikrus Java atnaujinimus;
 • Audio koreguotojus;
 • Video konverterius.

Kai juos parsisiunčiate, galite kartu netyčia įsirašyti ir adware tipo aplikaciją. Norėdami to išvengti, atžymėkite Quick/Recommended parinktį ir paspauskite and Custom/Advanced. Tokiu būdu galėsite patikrinti visas įrašomas programas ir atžymėti nereikalingas.

PUP.Optional.InstallCore ištrynimo gidas

Yra galimybė pašalinti PUP.Optional.InstallCore rankiniu būdu. Jam atlikti, turite atidžiai perskaityti instrukcijas, pateiktas mūsų ekspertų. Vis dėlto, jeigu norite programą ištrinti greičiau ir su technologijų pagalba, mes jums siūlome automatinį ištrynimo būdą. Pasirinkite vieną kompiuterio apsaugos priemonę iš žemiau esančių. Kai atliksite PUP.Optional.InstallCore pašalinimą, perkraukite sistemą.

Jeigu norite ir vėl mėgautis greita naršyklės sparta, ir nesijaudinti dėl įkyrių iššokančių reklamų, įrašykite antivirusinę programą taip, kaip nurodyta instrukcijose. Įsitikinkite, jog viskas atlikta teisingai. Taippat, venkite atidarinėti neaiškius puslapius ar linkus.

Nesvarbu, kurioje šalyje gyvenate, nepageidaujamos programos plinta visur. Vis dėlto, pastebėta, jog Švedijoje, kompiuteriniai virusai yra mažiausiai paplitę.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis PUP.Optional.InstallCore pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Ištrinkite adware tipo programą iš Windows operacinės sistemos:

Norėdami pašalinti PUP.Optional.InstallCore iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su PUP.Optional.InstallCore ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Perkraukite Microsoft Edge naršyklę:

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Ištrinkite visus neaiškius naršyklės plėtinius iš Mozilla Firefox:

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su PUP.Optional.InstallCore, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius PUP.Optional.InstallCore vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti PUP.Optional.InstallCore.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su PUP.Optional.InstallCore, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti PUP.Optional.InstallCore registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis