Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Perl virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

Perl ransomware – naujoji Bart viruso versija

Perl virusas yra trečioji Bart viruso versija. Lygiai taip pat, kaip ir ankstesnioji Bart v2.0 ransomware versija, naujasis virusas užkoduoja failus naudodamas RSA-4096 šifrą ir prideda specifinį failo plėtinį. Šis virusas prideda .perl plėtinį, nuo kurio ir kilo jo pavadinimas. Viruso charakteristikos ir veiklos ypatybės beveik niekuo nesiskiria nuo ankstesnių jo versijų. Perl ransomware virusas gali užkoduoti daugiau nei 140 skirtingų failų formatų. Tuomet jis pateikia išpirkos raštelį recover.txt ir pakeičia užkrėsto kompiuterio darbalaukio nuotrauką .bmp paveikslu. Viruso charakteristika, palikti išpirkos rašteliai ir funkcionavimas primena viena garsiausių ir pavojingiausių virusų – Locky. Išpirkos raštelyje nurodoma, kad vartotojas gali pasiekti mokėjimo svetainę tik naudodamasis Tor naršykle. Tačiau jeigu jūsų kompiuteryje įsisuko šis virusas, neskubėkite įdiegti anoniminės naršyklės ir aiškintis išpirkos mokėjimo galimybes. Galime jums atskleisti, kad mokėjimo tinklalapyje siūloma įsigyti Bart Decryptor įrankį, kuris turėtų atkurti užkoduotus duomenis. Tačiau nepatariame to daryti ir norime jus paraginti ištrinti Perl virusą iš kompiuterio.

Panašu, kad kol kas atkurti viruso užkoduotus failus yra neįmanoma. Duomenų atkodavimui reikalingas unikalus atkodavimo raktas, kurį akylai saugo kibernetiniai sukčiai. Nepaisant to, kad Perl, arba kitaip .Perl failo plėtinio virusas, yra atnaujinta Bart versija, tai nereiškia, kad jis yra nepalaužiamas. Tad nereikėtų pasiduoti hakerių įtikinėjimams ir grasinimams bei perversti reikalaujamus pinigus. Tikėtina, kad virusų tyrėjai greitu metu perpras viruso kodą ir sukurs nemokamą failų atkūrimo įrankį. Tuo tarpu turite pašalinti Perl virusą iš kompiuterio, pasinaudodami stipria antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage. Šiuo metu atkurti prarastus failus galite iš atsarginių duomenų kopijų. Jeigu tokių neturite, viruso ataka jums turėjo tapti skaudžia pamoka, kodėl yra svarbu saugoti failus išorinėse laikmenose. Straipsnio pabaigoje pateikėme alternatyvius duomenų atkūrimo būdus, kuriais taip pat galite pasinaudoti. Tačiau nepamirškite, kad pirmiau turi būti atliktas Perl pašalinimas.

išpirkos raštelis, kurį pateikia Perl virusas

Kaip virusas galėjo patekti į jūsų kompiuterį?

Perl virusas plinta įvairiais būdais. Įprastai failus užkoduojantys virusai plinta per pavojingus interneto tinklalapius arba užkrėstais elektroniniais laiškais. Virusai gali būti paslėpti net ir saugiai atrodančiuose PDF, Word arba ZIP failuose, tad turėkite omenyje, jog hakeriams nebereikia siųsti viruso užkrato .exe formatu. Akivaizdu, kad užkrėsti ir užgrobti kompiuterius tapo kur kas paprasčiau. Apsisaugoti nuo virusų jums padės ne tik antivirusinę programa, bet ir atsakingas elgesys naršant internete. Niekada neatidarykite elektroniniuose laiškuose pridėtų dokumentų, jeigu nepažįstate laiško siuntėjo. Be to, jeigu atidarėte tokį dokumentą ir jis reikalauja aktyvuoti Macro komandas, niekada to nedarykite – tai vienas iš viruso įsibrovimo būdų.

Perl viruso panaikinimo būdai

Jeigu jūsų kompiuterį užkrėtė šis virusas, neleiskite jam ilgai svečiuotis. Nepaisant to, kad kol kas neįmanoma nemokamai atkurti prarastų duomenų, tai nereiškia, kad galite atidėlioti viruso pašalinimo procesą. Kibernetiniai nusikaltėliai palieka galimybę sumokėti išpirką ir atgauti prarastus duomenis, tačiau mes to nerekomenduojame. Patariame pašalinti Perl virusą ir tuomet pasinaudoti alternatyviomis duomenų atkūrimo galimybėmis. Anksčiau minėjome, kad atsikratyti virusu galėsite tik pasinaudodami stipria antivirusine programa. Jeigu tokios programos neturite, rekomenduojame pasirinkti vieną šių: Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware. Atsikratę virusu galėsite atkurti failus iš atsarginių duomenų kopijų, paprasčiausiai prijungdami išorinę laikmeną ir nukopijavę reikiamus dokumentus į kompiuterį. Jeigu atsarginių kopijų neturite, straipsnio pabaigoje rasite alternatyvius duomenų atkūrimo būdus. Norime priminti ir paraginti, kad daryti atsargines duomenų kopijas yra itin svarbu.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Perl virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Perl virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis Perl viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Perl naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Perl šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Perl pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Perl naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Perl pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Perl sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Perl. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu nėra jokios nemokamos galimybės atkurti Perl viruso užgrobtus failus. Vienintelis būdas susigrąžinti prarastus duomenis – sumokėti išpirką ir įsigyti failų atkodavimo raktą, tačiau mes nepatariame to daryti. Programišiai retai padeda nukentėjusiems atkurti duomenis, todėl verčiau tuščiai nešvaistykite savo pinigų. Pašalinę virusą galite atkurti duomenis iš atsarginių kopijų, o jeigu tokių neturite, pabandykite žemiau pateiktus alternatyvius būdus.

Jei Perl užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Jeigu jūsų kompiuteryje buvusius duomenis pasiglemžė trečioji Bart viruso versija, galite pamėginti atkurti failus su Data Recovery Pro įrankiu. Šis įrankis yra nuolat atnaujinamas ir tobulinamas, tad jeigu nepavyks atkurti duomenų dabar, būtinai pabandykite tai padaryti vėliau.

 • Parsisiųskite Data Recovery Pro (https://virusai.lt/download/data-recovery-pro-setup.exe);
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Perl viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Perl prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-perl-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis