Bart viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

Bart viruso pašalinimas

Kas yra Bart virusas?

Kas yra Bart virusas ir kokią žalą jis gali padaryti?

Failus užkoduojantis Bart virusas yra naujas Locky viruso kūrėjų darbas. Lygiai taip pat kaip Locky, jis plinta JS failo pagalba, kuris aktyvuoja RockLoader įrankį, leidžiantį įdiegti pavojingus failus į užkrėstą kompiuterį. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad Bart ransomware virusas gali šifruoti duomenis be prieigos prie interneto, otai reiškia, kad viruso neįmanoma sustabdyti atjungus interneto ryšio. Jis taip pat nekomunikuoja su Command and Control serveriais ir į juos nesiunčia unikalaus failų atkodavimo rakto. Virusas lokalizuoja duomenų šifravimo procedūrą ir vietoje įprastų RSA bei AES kodavimo algoritmų, jis patalpina failus į ZIP archyvus ir juos apsaugo slaptažodžiu. Kiekvienas toks archyvas turi .bart failo plėtinį – būtent nuo jo ir kilo viruso pavadinimas. Pažeisto ir archyvuoto failo pavadinimas atrodo taip: pavyzdys.txt.bart.zip.

Svarbu: Mūsų duomenimis, įsibrovęs į kompiuterį, virusas pirmiausiai patikrina kompiuterio kalbos nustatymus ir tik tuomet pradeda duomenų kodavimo procedūrą. Jeigu virusas nustato, kad numatytoji kompiuterio kalba yra rusų, ukrainiečių arba baltarusių, virusas sustabdomas ir išdiegiamas. Priešingu atveju, jis tęsia savo veiklą.

Virusas taikosi į daugiau nei 160 skirtingų failų, todėl naivu tikėtis, kad po atakos liks bent vienas sveikas ir nepažeistas dokumentas, nuotrauka, garso ar vaizdo failas. Užšifravęs duomenis virusas elgiasi įprastai – jis pakeičia darbalaukio foną ir palieka išpirkos raštelį. Darbalaukio fonas pakeičiamas recover.bmp paveikslėliu, kuris yra identiškas tam, kurį pateikia Locky virusas. Įdomu tai, kad Bart virusas pateikia recover.txt išpirkos raštelį ne tik anglų, bet ir prancūzų, ispanų, vokiečių ir italų kalbomis. Raštelyje nurodoma, kad nukentėję asmenys gali prisijungti prie mokėjimo tinklalapio tik naudodamiesi TOR naršykle. Be to, šis tinklalapis yra labai panašus į Locky viruso, tačiau šiame siūloma įsigyti Bart Decryptor įrankį už 3 Bitkoinus (beveik 2000 eurų). Iš tiesų, prašoma išpirka yra milžiniška, todėl nerekomenduojame jos mokėti. Kibernetiniai nusikaltėliai gali nesuteikti reikiamo slaptažodžio, todėl siūlome pašalinti Bart virusą iš kompiuterio kuo greičiau. Geriausias būdas tai padaryti – pasinaudoti patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego.

Ar įmanoma atkurti failus, turinčius .Bart.zip failo plėtinį?

Locky viruso kūrėjai žino, ką daro. Juk jie sukūrė sėkmingiausią ir stipriausią virusą istorijoje, o tai reiškia, kad naujasis jų virusas yra ne ką silpnesnis nei ankstesni. Tačiau kaip bebūtų keista, kibernetinio saugumo specialistams pavyko perprasti Bart kodą ir sukurti failų atkodavimo įrankį, kurį galite parsisiųsti čia. Bet prieš imdamiesi duomenų atkūrimo, nepamirškite pašalinti viruso.

Deja, kitų viruso versijų palaužti nepavyko, todėl duomenis įmanoma atkurti tik tokiu atveju, jeigu turite atsargines jų kopijas. Tačiau itin maža dalis kompiuterių naudotojų jas turi. Norime priminti, kad itin svarbu daryti atsargines duomenų kopijas reguliariai, kadangi ransomware virusų atakos tapo itin dažnos. Jeigu turite atsargines kopijas, jums reikia pašalinti virusą, o tuomet prijungti išorinę laikmeną ir perkelti duomenis.

Bart viruso versijos:

Bart v2.0 ransomware. Kai tyrėjams pavyko sukurti įrankį, leidžiantį atkurti Bart viruso pažeistus failus, hakeriai jį atnaujino. Deja, tyrėjams kol kas nepavyko sukurti nemokamo duomenų atkodavimo įrankio, tad šiuo atveju gali pagelbėti tik atsarginės duomenų kopijos. Naujoji viruso versija nebearchyvuoja duomenų, o juos užkoduoja, pridedama .bart2 plėtinį į kiekvieną pažeistą failą. Tuomet virusas pateikia išpirkos raštelį, kuriame nukentėjusiems siūloma įsigyti duomenis atkoduojantį įrankį.

Perl ransomware virus. Tai naujausia Bart viruso versija, tačiau ji mažai kuo skiriasi nuo ankstesnės. Vienas akivaizdžiausių skirtumų yra naujas failo plėtinys. Į pažeistus failus virusas įterpia .perl plėtinį. Sukčiai ir toliau reikalauja sumokėti išpirką ir taip susigrąžinti prarastus duomenis. Pateiktame išpirkos raštelyje nurodama, kaip pervesti pinigus ir įsigyti duomenų atkodavimo įrankį. Tačiau mes norime paraginti jus nešvaistyti pinigų veltui ir neremti nusikaltėlių.

Kaip plinta Bart ransomware virusas?

Virusas plinta užkrėstais elektroniniais laiškais, kuriuose pridedamas .zip failas. Įprastai pavojingas laiškas turi antraštę „Pictures“, o jame pridėti failai yra pavadinami image.zip, picture.zip, photos.zip ir pan. Šiuose archyvuose yra JavaScript kodas. Vartotojui jį atidarius, įdiegiamas RockLoader įrankis, kuris aktyvuoja Bart virusą. Tuomet virusas pradeda duomenų kodavimą. Jeigu norite išvengti šio viruso, turite neatidaryti įtartinų laiškų, kuriuos siunčia nežinomi siuntėjai ar kompanijos. Taip pat patariame apsaugoti kompiuterį įdiegiant patikimą antivirusinę programą.

Viruso pašalinimo būdai

Bart virusas yra itin pavojingas, todėl negalima mėginti juo atsikratyti rankiniu būdu. Šį metodą gali taikyti tik patyrę IT specialistai, kadangi reikia pašalinti visus su virusu susijusius komponentus. Geriausia išeitis pašalinti Bart virusą – pasitelkti antivirusinę programą. Rekomenduojame naudoti FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Tačiau virusas gali blokuoti antivirusinę programą, todėl susidūrę su sunkumais, pasinaudokite mūsų parengtomis instrukcijomis straipsnio pabaigoje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Bart viruso pašalinimas

Rankinis Bart pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti Bart naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Bart pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Bart sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Bart. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

 Jeigu jūsų duomenis užgrobė pirmoji Bart viruso versija, tuomet galite atkurti duomenis pasinaudoję Bart Decryption įrankiu. Deja, ši programa nepadės atkoduoti failų, kuriuos pažeidė vėlesnės viruso versijos. Tokiu atveju galėsite atkurti duomenis tik pasinaudoję atsarginėmis kopijomis. Jeigu jų neturite, belieka laukti ir tikėtis, kad nemokamas duomenų atkūrimo įrankis bus greitai sukurtas.

Jei Bart užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Atkurkite duomenis su Bart decrypter

Virusų tyrėjai sukūrė įrankį, leidžiantį nemokamai atkurti prarastus duomenis. Parsisiųsti įrankį galite iš čia: Bart decrypter.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Bart prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis