Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Bart virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Kas yra Bart virusas ir kokią žalą jis gali padaryti?

Failus užkoduojantis Bart virusas yra naujas Locky viruso kūrėjų darbas. Lygiai taip pat kaip Locky, jis plinta JS failo pagalba, kuris aktyvuoja RockLoader įrankį, leidžiantį įdiegti pavojingus failus į užkrėstą kompiuterį. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad Bart ransomware virusas gali šifruoti duomenis be prieigos prie interneto, otai reiškia, kad viruso neįmanoma sustabdyti atjungus interneto ryšio. Jis taip pat nekomunikuoja su Command and Control serveriais ir į juos nesiunčia unikalaus failų atkodavimo rakto. Virusas lokalizuoja duomenų šifravimo procedūrą ir vietoje įprastų RSA bei AES kodavimo algoritmų, jis patalpina failus į ZIP archyvus ir juos apsaugo slaptažodžiu. Kiekvienas toks archyvas turi .bart failo plėtinį – būtent nuo jo ir kilo viruso pavadinimas. Pažeisto ir archyvuoto failo pavadinimas atrodo taip: pavyzdys.txt.bart.zip.

Svarbu: Mūsų duomenimis, įsibrovęs į kompiuterį, virusas pirmiausiai patikrina kompiuterio kalbos nustatymus ir tik tuomet pradeda duomenų kodavimo procedūrą. Jeigu virusas nustato, kad numatytoji kompiuterio kalba yra rusų, ukrainiečių arba baltarusių, virusas sustabdomas ir išdiegiamas. Priešingu atveju, jis tęsia savo veiklą.

Bart virusas palieka išpirkos raštelį

Virusas taikosi į daugiau nei 160 skirtingų failų, todėl naivu tikėtis, kad po atakos liks bent vienas sveikas ir nepažeistas dokumentas, nuotrauka, garso ar vaizdo failas. Užšifravęs duomenis virusas elgiasi įprastai – jis pakeičia darbalaukio foną ir palieka išpirkos raštelį. Darbalaukio fonas pakeičiamas recover.bmp paveikslėliu, kuris yra identiškas tam, kurį pateikia Locky virusas. Įdomu tai, kad Bart virusas pateikia recover.txt išpirkos raštelį ne tik anglų, bet ir prancūzų, ispanų, vokiečių ir italų kalbomis. Raštelyje nurodoma, kad nukentėję asmenys gali prisijungti prie mokėjimo tinklalapio tik naudodamiesi TOR naršykle. Be to, šis tinklalapis yra labai panašus į Locky viruso, tačiau šiame siūloma įsigyti Bart Decryptor įrankį už 3 Bitkoinus (beveik 2000 eurų). Iš tiesų, prašoma išpirka yra milžiniška, todėl nerekomenduojame jos mokėti. Kibernetiniai nusikaltėliai gali nesuteikti reikiamo slaptažodžio, todėl siūlome pašalinti Bart virusą iš kompiuterio kuo greičiau. Geriausias būdas tai padaryti – pasinaudoti patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage.

Ar įmanoma atkurti failus, turinčius .Bart.zip failo plėtinį?

Locky viruso kūrėjai žino, ką daro. Juk jie sukūrė sėkmingiausią ir stipriausią virusą istorijoje, o tai reiškia, kad naujasis jų virusas yra ne ką silpnesnis nei ankstesni. Tačiau kaip bebūtų keista, kibernetinio saugumo specialistams pavyko perprasti Bart kodą ir sukurti failų atkodavimo įrankį, kurį galite parsisiųsti čia. Bet prieš imdamiesi duomenų atkūrimo, nepamirškite pašalinti viruso.

Deja, kitų viruso versijų palaužti nepavyko, todėl duomenis įmanoma atkurti tik tokiu atveju, jeigu turite atsargines jų kopijas. Tačiau itin maža dalis kompiuterių naudotojų jas turi. Norime priminti, kad itin svarbu daryti atsargines duomenų kopijas reguliariai, kadangi ransomware virusų atakos tapo itin dažnos. Jeigu turite atsargines kopijas, jums reikia pašalinti virusą, o tuomet prijungti išorinę laikmeną ir perkelti duomenis.

Bart viruso versijos:

Bart v2.0 ransomware. Kai tyrėjams pavyko sukurti įrankį, leidžiantį atkurti Bart viruso pažeistus failus, hakeriai jį atnaujino. Deja, tyrėjams kol kas nepavyko sukurti nemokamo duomenų atkodavimo įrankio, tad šiuo atveju gali pagelbėti tik atsarginės duomenų kopijos. Naujoji viruso versija nebearchyvuoja duomenų, o juos užkoduoja, pridedama .bart2 plėtinį į kiekvieną pažeistą failą. Tuomet virusas pateikia išpirkos raštelį, kuriame nukentėjusiems siūloma įsigyti duomenis atkoduojantį įrankį.

Perl ransomware virus. Tai naujausia Bart viruso versija, tačiau ji mažai kuo skiriasi nuo ankstesnės. Vienas akivaizdžiausių skirtumų yra naujas failo plėtinys. Į pažeistus failus virusas įterpia .perl plėtinį. Sukčiai ir toliau reikalauja sumokėti išpirką ir taip susigrąžinti prarastus duomenis. Pateiktame išpirkos raštelyje nurodama, kaip pervesti pinigus ir įsigyti duomenų atkodavimo įrankį. Tačiau mes norime paraginti jus nešvaistyti pinigų veltui ir neremti nusikaltėlių.

Kaip plinta Bart ransomware virusas?

Virusas plinta užkrėstais elektroniniais laiškais, kuriuose pridedamas .zip failas. Įprastai pavojingas laiškas turi antraštę „Pictures“, o jame pridėti failai yra pavadinami image.zip, picture.zip, photos.zip ir pan. Šiuose archyvuose yra JavaScript kodas. Vartotojui jį atidarius, įdiegiamas RockLoader įrankis, kuris aktyvuoja Bart virusą. Tuomet virusas pradeda duomenų kodavimą. Jeigu norite išvengti šio viruso, turite neatidaryti įtartinų laiškų, kuriuos siunčia nežinomi siuntėjai ar kompanijos. Taip pat patariame apsaugoti kompiuterį įdiegiant patikimą antivirusinę programą.

Viruso pašalinimo būdai

Bart virusas yra itin pavojingas, todėl negalima mėginti juo atsikratyti rankiniu būdu. Šį metodą gali taikyti tik patyrę IT specialistai, kadangi reikia pašalinti visus su virusu susijusius komponentus. Geriausia išeitis pašalinti Bart virusą – pasitelkti antivirusinę programą. Rekomenduojame naudoti Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes. Tačiau virusas gali blokuoti antivirusinę programą, todėl susidūrę su sunkumais, pasinaudokite mūsų parengtomis instrukcijomis straipsnio pabaigoje.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Bart viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Bart naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Bart šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Bart pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Bart naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Bart pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Bart sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Bart. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

 Jeigu jūsų duomenis užgrobė pirmoji Bart viruso versija, tuomet galite atkurti duomenis pasinaudoję Bart Decryption įrankiu. Deja, ši programa nepadės atkoduoti failų, kuriuos pažeidė vėlesnės viruso versijos. Tokiu atveju galėsite atkurti duomenis tik pasinaudoję atsarginėmis kopijomis. Jeigu jų neturite, belieka laukti ir tikėtis, kad nemokamas duomenų atkūrimo įrankis bus greitai sukurtas.

Jei Bart užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Atkurkite duomenis su Bart decrypter

Virusų tyrėjai sukūrė įrankį, leidžiantį nemokamai atkurti prarastus duomenis. Parsisiųsti įrankį galite iš čia: Bart decrypter.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Bart prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-bart-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis