Sudėtingumo skalė:  
  (14/100)

Nova.Rambler.ru viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Nova.Rambler.ru virusas: pagrindiniai faktai ir pašalinimo instrukcijos

Nova.Rambler.ru virus

Nova.Rambler.ru virusas (taip pat žinomas kaip Rambler Search virusas) atrodo tarsi patikima paieškos sistema, kuri savo vartotojams siūlo įvairių funkcijų. Čia jūs galite surasti žaidimų, naujienų, horoskopų ir panašių nuorodų. Vis dėlto, kad ir kaip įdomiai jos atrodytų, jūs turėtumėte laikytis nuo jų atokiai, nes šios nuorodos gali peradresuoti jūsų naršyklę į nesaugias svetaines. 

Spalvotas ir ryškus dizainas yra tik dar vienas jaukas, naudojamas pritraukti nuolatinius lankytojus. Vis dėlto, Nova.Rambler.ru puslapis jau seniai buvo įtrauktas į „naršyklės užgrobėjų“ (angl. browser hijackers) kategoriją ir kompiuterių ekspertų įvardytas kaip nesaugus.

Jei jūs niekada negirdėjote šio termino, turėtumėte žinoti, kad „naršyklės užgrobėjų“ kategorijos programos gali būti pašalintos naudojant ir antivirusines programas. 

Taip yra dėl to, nes jos veikia gana agresyviai: „užgrobia“ kompiuteryje esančią naršyklę, pradeda rodyti pakeistus paieškos rezultatus, sukelia šimtus erzinančių reklamų ir pan. Vos tik jūs spustelite vieną iš tokių reklamų, esate nukreipiamas/a į trečiųjų šalių svetaines, kurios tesiekia padidinti savo populiarumą, pardavimus ar kitus rodiklius.

Vis dėlto, tokie peradresavimai yra pavojingi ir gali prišaukti į jūsų kompiuterį virusų. Taip yra todėl, nes niekas, net ir Nova.Rambler.ru kūrėjai, nesivargina įsitikinti, kad visos šios svetainės yra saugios. 

Kaip jau minėjome, šis virusas pakeičia kompiuterio nustatymus ir pradeda peradresavimus į http://nova.rambler.ru domeną. Greta šių veiksmų, jis taip pat rodo erzinančias reklamas bei banerius, kurie gali blaškyti vartotojo naršymą Internete. Jis taip pat gali sukelti melagingas reklamas, kurios teigia, jog jūs laimėjote loterijoje. Kad ir kokį prizą jums pažadėtų Nova.Rambler.ru virusas, jūs privalote ignoruoti jo pasiūlymus.

Priešingu atveju, jūs galite ne tik užkrėsti savo kompiuterį virusais ar kitomis pavojingomis programomis. Jūs taip pat galite netekti savo asmeninės informacijos, pavyzdžiui, el. pašto adreso, vardo, pavardės, namų adreso ir panašios informacijos.

Turėkite omenyje, kad tokios nepageidaujamos programos kaip ši neturėtų būti jūsų kompiuteryje. Kad išvengtumėte pavojų, susijusių su šiuo naršyklės užgrobėju, jūs turite pašalinti Nova.Rambler.ru iš sistemos.

Nova.Rambler.ru virusasNova.Rambler.ru virusas jūsų kompiuteryje gali pasirodyti neatidžiai į jį įrašius nemokamą programą.

Kai šis naršyklės užgrobėjas gali patekti į mano kompiuterį?

Ar esate kada nors girdėjęs/usi apie programų platinimo metodą, kuris yra vadinamas „bundling“? Šis metodas yra plačiai naudojamas apgauti nepatyrusius kompiuterių vartotojus ir priversti juos į savo sistemą įsirašyti jų nė kiek nedominančias programas.

Kad ir jums nenutiktų taip, kad, paspaudęs/usi „Install“ mygtuką, jūs savo kompiuteryje atrasite Nova.Rambler.ru virusą, atidžiai perskaitykite toliau pateikiamą informaciją.

Pirmas dalykas, kurį jūs turite atlikti prieš kiekvienos programos atsisiuntimą, yra atidus jos patikrinimas. Stenkitės peržvelgti visą jums pateikiamą informaciją, tokią kaip Vartotojo Licencinė sutartis, Privatumo Politika ir pan.

Jeigu ji jums atrodo saugi, toliau rinkitės „Custom“ arba „Advanced“ programos atsisiuntimo būdą. Atminkite, kad pasirinkęs/usi vieną iš tokių metodų jūs turite atidžiai sekti kiekvieną programos įrašymo langą ir nužymėti papildomas programas siūlančias varneles. 

Kiek laiko trunka Nova.Rambler.com pašalinimas?

Nova.Rambler.ru viruso pašalinimas galimas naudojant du būdus: su ir be papildomų programų. Automatiniam šio naršyklės užgrobėjo pašalinimui mes rekomenduojame pasirinkti vieną iš žemiau pateiktų programų. Tokiu atveju jums tereikės atsisiųsti apsaugos programą į savo kompiuterį, ją atnaujinti ir paleisti skenavimui. Vėliau turėsite ištrinti jos aptiktus virusus.

Antruoju atveju jums reikės daugiau pastangų, nes šiam Nova.Rambler.ru viruso pašalinimui yra reikalingos su kompiuteriais ir skirtingomis naršyklėmis susijusios žinios.

Naudojant rankinį pašalinimą jums reikės pasistengti surasti visus su šiuo virusu susijusius komponentus ir ištrinti juos iš savo kompiuterio visam laikui. Kartais to padaryti iš pirmo karto nepavyksta. Tokiu atveju pakartokite visą pašalinimo procedūrą.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Nova.Rambler.ru viruso pašalinimas:

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Windows sistemų

Kad išinstaliuotumėte šį naršyklės užgrobėją rankiniu būdu, pasistenkite surasti visus jo kūrėjui priklausančius failus. Jų pašalinimui naudokite žemiau pateiktas instrukcijas:

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Nova.Rambler.ru ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Nova.Rambler.ru ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Mac OS X sistemos

Kad pašalintumėte Rambler Search iš Mac OS X, jums reikia ištrinti visus įtarimą keliančius failus. Tam naudokitės šiomis instrukcijomis:

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Nova.Rambler.ru bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Nova.Rambler.ru ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Nova.Rambler.ru šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Nova.Rambler.ru virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Nova.Rambler.ru iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Nova.Rambler.ru ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Nova.Rambler.ru šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Nova.Rambler.ru ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Nova.Rambler.ru pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Nova.Rambler.ru iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Nova.Rambler.ru bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Nova.Rambler.ru pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Nova.Rambler.ru registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-nova-rambler-ru-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Nova.Rambler.ru virus