Sudėtingumo skalė:  
  (73/100)

Nginx viruso šalinimas (Sau 2021 atnaujinimas) - Nemokamas vadovas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Nginx virusas plinta kaip tuščias interneto tinklalapis

Nginx viruso pavyzdys

Nginx virusas veikia kaip interneto svetainės programinis kodas, kuris gali paveikti pagrindines interneto naršykles, pavyzdžiui, Google Chrome, Internet Explorer ar Mozilla Firefox. Vartotojai, kurie dažnai lankosi elektroninės parduotuvėse ar žaidimų puslapiuose, gali susidurti su peradresavimais į viruso tinklalapį. Šiame tinklalapyje nerasite nieko daugiau tik sveikinimo užrašą anglų kalba: “Welcome to Ngnix.”

Virusas taip pat gali nukreipti vartotojus į kitą klaidinantį tinklalapį – Nginx.org. Iš pirmo žvilgsnio, ši svetainė atrodo kaip įprastas reklaminis puslapis, kuriame reklamuojama NGgnx aplikacija. Tačiau tikra Ngnix kompanijos, kuri platina atviro kodo programas, svetainė yra nginx.com. Tad svarbu likti atidiems ir nesumaišyti viruso su oficialia programa.

Kibernetinio saugumo specialistai teigia, kad virusas negali užgrobti interneto naršyklės savarankiškai. Įprastai peradresavimai prasideda, kai kompiuteryje veikia kitos pavojingos programos ar virusai. Daugeliu atveju, šie peradresavimai yra susiję su naršyklės peradresavimo virusu, kurį galite atpažinti iš šių požymių:

 • peradresavimai į internetinių žaidimų ar pornografinius puslapius,
 • iššokančios reklamos, pasirodoančios naršant populiariuose tinklalapiuose,
 • pakeistas naršyklės pradžios puslapis.

Taigi, norėdami pašalinti Nginx virusą, turite žiūrėti plačiau ir atkreipti dėmesį į kitas problemas, su kuriomis susiduriate naršydami internete. Turite ne tik atsikratyti erzinančiais ir klaidinančias peradresavimais, bet žiūrėti į problemą kur kas plačiau bei išvalyti interneto naršykles ir kompiuterį nuo naršyklės užgrobėjų naudodamiesi antivirusine programa, pavyzdžiui, ReimageIntego.

Nginx viruso iliustracijaVienas pagrindinių Nginx požymių - peradresavimai į tuščius ar klaidinančius tinklalapius.

Tuščias interneto tinklalapis padeda užmaskuoti virusą

Peradresavimai į tuščius interneto tinklalapius nėra nauja ir niekur nematyta viruso elgsena. Tokių pavyzdžių yra apstu; vienas jų – 1.loadblanks.ru tinklalapis. Tokio pobūdžio puslapiuose nėra jokios aiškiai matomos informacijos, tačiau jie gali platinti paslėptą pavojingą turinį, pavyzdžiui, saugumo spragų ieškantį įrankį.

Šie puslapiai taip pat gali platinti ir įdiegti slapukus (angl. cookies) ar panašius elementus. Po apsilankymo tokiame tinklalapyje, kiekvienas jūsų žingsnis ir paspaudimas internete bus sekamas ir analizuojamas. Surinkta informacija leidžia pateikti personalizuotas internetines reklamas. O kiekvienas tokios reklamos paspaudimas generuoja pajamas nežinomoms kompanijoms.

Šiuo atveju Nginx gali taip pat dalyvauti nesąžiningame internetinės reklamos versle. Tačiau turime perspėti, kad šis tuščias tinklalapis gali taip pat nukreipti į potencialiai pavojingus internetinius puslapius. Nepaisant to, kad daugeliu atveju su įtartinais peradresavimais susiduria kompiuterių vartotojai, šis virusas gali įsibrauti ir į mobiliuosius įrenginius. Tačiau Nginx pašalinimas vistiek turėtų būti atliekamas antivirusines programos pagalba.

Viruso plėtros metodai

Nginx virusas plinta kaip interneto svetainės programinis kodas (angl. web script). Tokią sklaidos strategiją galime vadinti nestandartine, kadangi daugeliu atveju naršyklės užgrobėjai plinta kaip potencialiai pavojingos programos (angl. potentially unwnated programs).

Šis plėtros būdas leidžia pasiekti tuos interneto vartotojus, kurie dažnai lankosi mažiau apsaugotuose tinklalapiuose. Virusas gali užklupti tuomet, kai naršote nežinomose internetinėse parduotuvėse ar žaidimų svetainėse.

Tačiau išvengti nepageidaujamų ir potencialiai pavojingų peradresavimų galite išvengti. Tai padaryti padės antivirusinė programa, tačiau turite investuoti į tokį įrankį, kuris užtikrins ne tik kompiuterio, bet ir naršymo apsaugą.

Instrukcijos, kurios padės pašalinti Nginx iš kompiuterio ir išmaniojo telefono naršyklių

Paprasčiausias būdas pašalinti Nginx tiek iš kompiuterio, tiek iš mobiliojo telefono – pasinaudoti antivirusine programa. Virusas neįsibrauna į įrenginį kaip programa ar aplikacija, todėl naršyti tarp įdiegtų programų neverta. Pakanka nuskenuoti sistemą atnaujinta programa ir automatiškai pašalinti viruso elementus iš naršyklių.

Kompiuterių vartotojai taip pat gali atsikratyti virusu rankiniu būdu. Jeigu jus domina šis Nginx pašalinimas, straipsnio pabaigoje rasite detalias instrukcijas. Sekite jas atidžiai ir nepalikite jokių su virusu susijusių komponentų, kurie gali sugrąžinti erzinančius peradresavimus.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Nginx viruso pašalinimas:

Ištrinkite Nginx iš Windows sistemų

Šios instrukcijos padės pašalinti potencialiai pavojingas programas, kurios gali būti susijusios su Nginx programa.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Nginx ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Nginx ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Nginx iš Mac OS X sistemos

Peradresavimai į tuščius tinklalapius gali būti sukelti reklaminės programos, kuri galėjo įsibrauti į jūsų kompiuterį nepastebėta. Tad sekite šias instrukcijas ir atsikratykite ja.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Nginx bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Nginx iš Internet Explorer (IE)

Pašalinti viruso komponentus padės šios instrukcijos:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Nginx ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Nginx šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Nginx virusą iš Microsoft Edge

Jeigu naudojate Microsoft Edge naršyklę, turite įsitikinti, kad joje nėra įdiegtų jokių nežinomų plėtinių.

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Nginx iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Nginx iš Mozilla Firefox (FF)

Nginx panaikinimas reikalauja atkurti numatytuosius Mozilla Firefox naršyklės nustatymus.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Nginx ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Nginx šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Nginx iš Google Chrome

Sekite žemiau pateiktais žingsniais ir atsikratykite nepageidaujamais peradresavimais:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Nginx ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Nginx pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Nginx iš Safari

Norėdami užkirsti kelią peradresavimams ir reklamomis, sekite šias instrukcijas:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Nginx bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Nginx pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Nginx registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-nginx-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

 1. Tamal sako:
  20 lapkričio, 2012 at 12:17 pm

  Sudas cia is tokiu patarimu.

  Visu pirma tai nera konkreciu paaiskinimu kaip isvalyti tuos virusus.

  O kitas dalykas visos sios siulomos programos yra is tikruju mokamos, instaliuoji lauki iilgiausiai valanda panasei
  gale parodo, kad pas tave yra kaskiek tu virusu dazneuse 100 ar daugiau ir tuomet atseit mokek 30$ kad juos isvalytu
  kitaip cia niekas neveike jokiu nemokamu versiju ar kaskas tokio.

 2. virusai.lt sako:
  4 gruodžio, 2012 at 9:43 am

  Modernius virus paprastiems varototjams yra sudetinga isvalyti. tam naudojamos programos. Taip paprastai tokios paslaugos yra mokamos. Is programu yra siuloma ir malwareBytes kuri daugeli virusu isvalo ir nemokamai.

Jūsų nuomonė apie Nginx Virus