Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

.locky viruso šalinimas (Atnaujintas vadovas)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Kokiai virusų kategorijai priklauso .locky failo plėtinio virusas?

.locky failo plėtinio virusas priklauso programų-vagių (angl. ransomware) kategorijai. Šie virusai dar kartais vadinami failus užkoduojančiomis ir išpirkos prašančiomis programomis. Šios rūšies virusai yra ko gero patys populiariausi bei daugiausiai kibernetiniams sukčiams pelno nešantys virusai. Būtent todėl nusikaltėliai kasdien kuria vis naujas tokių virusų versijas. Šiandien pateiksime informaciją apie vieną naujausių šios kategorijos virusų, jau spėjusį plačiai paplisti – .locky failo plėtinio virusą, dar vadinamą Locky virusu arba Locky ransomware.

Kaip platinamas .locky failo plėtinio virusas ir kaip jis paveikia kompiuterį?

.locky failo plėtinio virusas platinamas keliais būdais. Vertėtų atsiminti, jog kibernetiniai sukčiai naudoja specialią techniką, angliškai vadinamą clickjacking. Ši technika skirta užslėpti apgaulingą ar kenksmingą turinį interneto svetainių elementuose, pavyzdžiui, paspaudus ant saugiai atrodančios nuorodos, mygtuko arba reklamjuostės, jūs iš tiesų aktyvuosite kenksmingą nuorodą, skirtą parsiųsti kenksmingus Locky viruso failus į jūsų kompiuterį. Todėl mes rekomenduojame būti budriems ir saugotis tokių clickjacking atakų. Venkite lankytis tokiuose internetiniuose puslapiuose, kurie jums kelia bent mažiausią įtarimą.

.locky file extension virus

Tačiau dažniausiai .locky failo plėtinio virusas platinamas elektroniniu paštu. Nusikaltėliai prie apgaulingų el. pašto laiškų prideda Word dokumentą, kuriame slepiasi kenksmingas kodas, kuris aktyvuojamas tik tuomet, jei aukos Word programoje yra įjungta Macros funkcija. Jei ši funkcija nėra įjungta, vartotojas, atvėręs failą, matys iškraipytą tekstą ir vienintelę aiškią eilutę virš jo – “Įjunkite macro funkciją, jei negalite perskaityti teksto”.

Kaip ir minėjome, Macros aktyvuoja kodą, kuris skirtas parsiųsti ir paleisti .locky failo plėtinio viruso vykdomąją programą. Ši programa skenuoja kompiuterį, ieško asmeninių vartotojo failų, o tuomet juos užkoduoja naudojadama RSA-2048 bei AES-128 šifravimo algoritmus. Kaip jau tikriausiai supratote iš šio viruso pavadinimo, jis, užkodavęs vartotojo failus, papildo jų pavadinimus .locky failo plėtiniu. Deja, tokių užkoduotų failų nebeįmanoma atverti ar jais naudotis – jie tampa visiškai beverčiais. Akivaizdu, jog kiekvienas mūsų kompiuteryje laikome kokių nors vertingų failų ar duomenų, kurių nenorėtumėme prarasti, tad nenuostabu, jog toks netikėtas failų atėmimas gali sukelti daug streso. Tačiau .locky failo plėtinio virusas vartotojui palieka taip vadinamus „išpirkos raštelius”, kurie paaiškina, jog norėdamas atgauti savo failus, vartotojas privalo sumokėti išpirką. Šis virusas reikalauja sumokėti 0.5 Bitcoin (maždaug 207 JAV dolerius).

Mes nerekomenduojame mokėti išpirkos. Nesvarbu, kiek jūs sumokėsite, atsiminkite, jog vienintelis nusikaltėlių tikslas – išvilioti iš jūsų pinigus. Nėra jokių garantijų, jog gavę pinigus nusikaltėliai atsiųs jums failų iššifravimui reikalingą kodą. Jūs jau praradote savo failus – nejau dabar jūs norite nusikaltėliams atiduoti tokią sumą pinigų? Be to, neturėtumėte remti kibernetinių sukčių – tai tik paskatins juos veikti toliau. Jei jūs sumokėsite išpirką, nusikaltėliai žinos, jog jus jau kartą apgavo ir neabejotinai bandys tai pakartoti vėliau.

Kaip apsaugoti kompiuterį nuo šio viruso?

 • Svarbiausia – nuolat kurkite ir saugokite atsargines svarbių failų kopijas išoriniame atminties įrenginyje. Nesiūlome naudotis internetinėmis failų saugyklomis, nes kai kurie „ransomware” virusai gali jas pasiekti naudodamiesi aukos interneto ryšiu.
 • Apsaugokite savo kompiuterį – įdiekite antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego. Tai padės išvengti failus užkoduojančių bei kitokių virusų atakų.
 • Kuomet nusprendžiate parsisiųsti kokių nors rinkmenų ar programų iš interneto, pasirinkite „Išsaugoti” (angl. Save) vietoj „Vykdyti/Atidaryti” (angl. Run/Open). Taip jūsų kompiuteryje veikianti saugumo programinė įranga spės patiktrinti, ar failas yra saugus.
 • Nuolat atnaujinkite visas į kompiuterį įrašytas programas. Kibernetiniai sukčiai dažnai pasinaudoja pasenusiomis programų versijų trūkumais tam, jog įsilaužtų į vartotojų kompiuterius.
 • Stenkitės vengti įtartinų internetinių svetainių, o programas siųskitės tik iš žinomų bei saugių internetinių puslapių.

Kaip iššifruoti failus, paveiktus .locky failo plėtinio viruso?

Deja, šiuo metu iššifruoti failus, paveiktus .locky failo plėtinio viruso, yra beveik neįmanoma. Atgauti savo failus galite tik tuo atveju, jei anksčiau išsisaugojote jų kopijas išorinėje atminties laikmenoje. Jei failų kopijų jūs neturite, galite pabandyti užkoduotus failus atkurti su šių programų pagalba: Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities ar R-Studio.

Jei pastebėjote, jog jūsų kompiuterį paveikė .locky failo plėtinio virusas, nedelsdami jį pašalinkite. Jei tai pastebėsite laiku, galbūt dar spėsite išgelbėti dalį kompiuteryje saugomų duomenų. Tokiu atveju, jei turėjote atsargines failų kopijas, jūs privalote pašalinti .locky failo plėtinio virusą prieš prijungdami atminties įrenginį prie kompiuterio, kitap virusas užkoduos ir failų kopijas, esančias atminties įrenginyje. Rekomenduojame .locky failo plėtinio virusą šalinti automatiniu būdu, tačiau jei norite tai padaryti patys, galite naudotis Locky šalinimo instrukcijomis, pateiktomis po straipsniu.

DUK apie .locky failo plėtinio virusą:

Klausimas: Sveiki, šiandien gavau įtartiną elektroninį laišką. Jo pavadinimas – ATTN: Invoice J-98223100. Šiame laiške radau prisegtą Word failą, jo pavadinimas – ATTN: invoice J-98223100. Kažkodėl nujaučiu, jog šis laiškas – nepatikimas… Ar turėčiau atverti jo priedą? Ar Word failas gali būti kenksmingas? Ar galite paaiškinti, ką turėčiau daryti? O gal tiesiog ištrinti šį laišką?

Atsakymas: NEATVERKITE šio Word dokumento! Akivaizdu, jog gavote laišką iš kibernetinių sukčių, susijusių su Locky virusu. Šis Word failas kenksmingas – jis gali įdiegti Locky virusą į jūsų kompiuterį. Locky viruso kūrėjai pasitelkia naują būdą viruso vykdomąjai programai parsiųsti į aukos kompiuterį – jie aukai atsiunčia gana saugiai atrodantį Word dokumentą, kuriame slepiasi kenksmingas kodas, aktyvuojamas su Word Macros funkcija. Siūlome nedelsiant ištrinti šį apgaulingą elektroninį laišką.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .locky viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .locky naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .locky šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .locky pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .locky naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .locky pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .locky sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .locky prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-locky-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .locky file extension virus