Kkia file viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos)

Kkia file viruso pašalinimas

Kas yra Kkia virusas?

Kkia ransomware yra išpirkos už užrakintus failus reikalaujantis virusas

Kkia ransomwareIšpirkos žinutėje pateikiama visa informacija apie tai, kas nutiko kompiuteriui ir ką neva turėtų daryti auka.

Kkia failo virusas įsiskverbia į sistemą ir daugiausia dėmesio skiria duomenų keitimui, nes toks procesas sukuria priežastį reikalauti išpirkos. Viruso įsiskverbimas yra greita procedūra, kuri vyksta vartotojams to dažniausiai net nepastebint. Su šia infekcija susidūrę naudotojai suvokia, jog įvyko kažkas pavojingo tik tada, kai failai jau būna užrakinti ir pažymėti naudojant .kkia plėtinį. Tam įvykus vaizdai, dokumentai, garso ar vaizdo failai tampa nebenaudojami. Tuomet vartotojai raginami nedelsti ir kuo skubiau sumokėti išpirką, kuri turi būti pateikta bitkoinais.

Kkia viruso kūrėjai pasikliauna gąsdinimo taktika ir melagingais teiginiais apie galimus iššifravimo būdus, kad žmonės kuo labiau trokštų greitai sumokėti išpirką. Kibernetiniai turto prievartautojai netgi siūlo 50% nuolaidą, jei sumokama per pirmas 72 valandas. Jie bando atrodyti labai patikimais ir laimėti aukų pasitikėjimą, siūlydami nemokamą bandomąjį iššifravimą. Tačiau atrodo, kad vienintelis jų tikslas – praturtėti. Ekspertai rekomenduoja vengti bendravimo su virusų kūrėjais, nes asmeninė informacija yra vertingesnė. Juk negalite būti tikri, kad grėsmė nepaveiks įrenginio dar kartą ar dar stipriau. Taip pat nėra jokios garantijos, jog kibernetiniai nusikaltėliai tikrai ištesės savo pažadus.

Platesnė informacija apie išpirkos reikalaujančią programą

Kkia ransomware atakuoja kompiuterius naudodama įvairius įsiskverbimo būdus, dažniausiai susijusius su kenkėjiškų failų platinimu. Šia grėsme apkrėsti failai gali būti įtraukti į nepageidaujamą el. laišką, pridėti kaip nuoroda arba failo priedas (PDF, Word, Excel). Labai dažnas būdas, kaip užsikrečiama tokio tipo infekcija, tai pasitikėjimas apgaulingais skelbimais, torrent paslaugų naudojimas, mėginant atsisiųsti įvairias programų ar žaidimų piratines versijas, nes dažnai kenkėjiški failai būna paslėpti tuose piratavimo paketuose.

Patekęs į sistemą, toks virusas naudoja sudėtingą šifravimo algoritmą, kad užrakintų visus jūsų kompiuteryje esančius dokumentus ir kitus failus. Užšifravus visus failus, virusas palieka išpirkos žinutę su instrukcijomis, kuriose reikalaujama kuo greičiau sumokėti išpirką už tariamą iššifravimo įrankį ar raktą. Tačiau nėra jokios garantijos, kad failai tikrai gali grįžti į ankstesnę būseną ar, kad kibernetiniai nusikaltėliai nedings drauge su jūsų pinigais. Deja, jiems rūpi tiesiog kuo greičiau praturtėti, o ne padėti.

Nusikaltėliai pateikia _readme.txt failą su išsamia informacija ir kontaktiniais duomenimis – [email protected] ir [email protected]. Tačiau susisiekę su jais rizikuojate, nes galite prarasti pinigus ir sugadinti duomenis. Naujojo Kkia failų viruso iššifravimo būdai oficialiai neegzistuoja, o mokslininkai negali taip greitai sukurti įrankių, skirtų nuolat besivystančiai Djvu ransomware šeimai. Kūrėjai sugeba kiekvieną savaitę išleisti vis naujas viruso versijas. Naujausios versijos: uigd, vtym, sdjm.

Pavadinimas Kkia ransomware
Tipas File-locker, cryptovirus
Šeima STOP virus/ Djvu ransomware
Kaip plinta Šis virusas plinta per piratines platformas, kuriose virusas talpinamas į piratines programų ar žaidimų versijas, taip pat per užkrėstus failus, kurie siunčiami drauge su šlamštui priskiriamais el. laiškais
Išpirkos žinutė _readme.txt
Išpirkos dydis 490-980 $, kuriuos reikia sumokėti bitkoinais
Kontaktai [email protected] and [email protected]
Viruso pašalinimas Jei norite tinkamai pašalinti šią grėsmę, jums prireiks patikimos antivirusinės programos
Sistemos taisymas Po tokios infekcijos rekomenduojama atlikti sistemos taisymą, kadangi ši kibernetinė grėsmė gali pažeisti daug svarbių sisteminių failų

Viruso pašalinimo galimybės

Šio tipo kenkėjiška programa išleidžia įvairius failus, kurie kenkia sistemai ir prisijungia prie įvairių procesų, kad užtikrintų, jog visas šifravimo procesas veiktų sklandžiai, o virusas nebūtų lengvai pašalinamas. Tuo pačiu metu ši kibernetinė grėsmė ne tik daro žalą įrenginio veikimui, bet ir blokuoja svarbias jo funkcijas. Kkia ransomware veikia taip, jog ne tik sėkmingai užrakina visus asmeninius failus, bet netgi apsunkina viruso pašalinimą, nuolat vykdydamas kitas kenkėjiškas užduotis.

Jei nenorite rizikuoti prarasti svarbius duomenis ir programas, rekomenduojame geriau nemokėti išpirkos. Apsaugos nuo kenkėjiškų programų įrankiai gali pašalinti bet kokią infekciją prieš atsirandant nepataisomai žalai. Grėsmės pašalinimas nėra tas pats, kas failų iššifravimas, tačiau atkūrus failus prieš tai nepašalinus infekcijos, kompiuteris gali būti sugadintas visam laikui. Būtent todėl labai svarbu pirmiausiai atsikratyti grėsmės, o tik tada imtis kitų žingsnių.

Šiuo atveju jums padės tokios programos kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, nes jų aptikimo rodikliai parodo, kaip sėkmingai jos padėjo žmonėms, kurie turėjo problemų pašalinant kenkėjiškas grėsmes. Žinoma, vėliau jums reikės papildomos pagalbos dėl kenkėjiškos programos padarytos žalos ir viruso likučių, tačiau dabar svarbiausias žingsnis yra Kkia failų viruso pašalinimas.

Kkia failų virusasPatikima saugos programa gali aptikti virusą ir jį pašalinti.

Sistemos atkūrimo būdai

Kai kompiuteris užkrečiamas kenkėjiška programa, sistemoje atliekami įvairūs pakeitimai. Pvz., infekcija gali pakeisti „Windows“ registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbias funkcijas, ištrinti ar sugadinti DLL failus ir t. t. Kai virusas pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir palieka jį tokį, koks yra. Todėl kompiuteris gali pradėti veikti prasčiau, užstrigti ar būti taip sugadintas, jog tenka galvoti apie būtinybę iš naujo įdiegti „Windows“.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Failų atkūrimo galimybė priklauso nuo gauto ID

Djvu ransomware yra šeima, kuri gyvuoja daugelį metų, tačiau jos kūrėjai vis dar sugeba pakeisti kodą ir išleisti naujas versijas kas savaitę ar net tris kartus per savaitę. Dėl to sunku tiek vartotojams, kurie nori gauti veiksmingus iššifravimo įrankius, tiek mokslininkams, bandantiems sukurti šiuos atkūrimo įrankius.

Tyrėjų komandai pavykdavo gauti anksčiau su šia grupe siejamų grėsmių iššifravimo raktus, tačiau dabar su Kkia ransomware virusu nusikaltėliai naudoja vadinamuosius online ID, kurių niekas negali nuspėti ar atspėti. Šis naujas patobulinimas reiškia, kad žmonėms nepavyks neatgauti savo failų, nebent kas nors sumokės nusikaltėlių reikalaujamą sumą. Deja, to prireiktų kiekvienam paveiktam įrenginiui, nes raktai kuriami individualiai kiekvienai aukai.

Kkia failus užrakinantis virusasUžšifruoti failai prie pavadinimo gauna .kkia priedėlį.

Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas vienu iš Djvu variantų, turėtumėte pabandyti naudoti Emsisoft iššifravimo priemonę, skirtą Djvu/STOP. Svarbu paminėti, kad šis įrankis veiks ne visiems – jis veikia tik tuo atveju, jei duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, t. y. kai kenkėjiška programa nesugeba susisiekti su savo nuotoliniais serveriais.

Tiesa, net jei jūsų atvejis atitinka šią sąlygą, kažkas iš aukų turi sumokėti nusikaltėliams, gauti raktą ir juo pasidalyti su „Emsisoft“ kibernetinio saugumo tyrėjais. Dėl to gali nepavykti iš karto atkurti .irjg failų. Taigi, jei iššifravimo įrenginys sako, kad jūsų duomenys buvo užrakinti naudojant offline ID, bet šiuo metu jų atkurti nepavyksta, turėtumėte pabandyti vėliau. Prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir vieną sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
 • spustelėkite Decrypt.

Tuomet pamatysite vieną iš trijų galimų rezultatų:

 1. Decrypted!“ bus rodomas po failais, kurie buvo sėkmingai iššifruoti – dabar juos vėl galima naudoti.
 2. Error: Unable to decrypt file with ID:“ reiškia, kad šios viruso versijos raktai dar nebuvo gauti, todėl turėtumėte pabandyti vėliau.
 3. This ID appears to be an online ID, decryption is impossible“ – naudodami šį įrankį negalite iššifruoti failų.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Kkia file viruso pašalinimas

Išpirkos reikalaujantis virusas: atkurkite failus naudodami atkūrimo programą

Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.

Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.

Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
  Paleiskite įdiegimą
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
  Įdiekite programą
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
  Pasirinkite, ką norite atkurti
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
  Skanavimas
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Rankinis Kkia file pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Kkia file prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis