Sudėtingumo skalė:  
  (9/100)

Gotosearch.ru viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Ar leisti Gotosearch.ru likti mano numatytąja paieškos sistema?

Gotosearch.ru virusas yra erzinantis naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker), kuris leidžia vartotojams naršyti po pavojingą ir klaidinantį turinį internete. Naršyklės užgrobėjas plinta kartu su nemokamomis programomis ir įsibrauna be kompiuterio savininko žinios ir sutikimo. Vartotojai tik pamato užgrobimo rezultatą – pakeistą naršyklės pradžios puslapį ir numatytąją paieškos sistemą. Deja, virusas sukurtas taip, kad neleistų vartotojams atlikti jokių pakeitimų ar atkurti ankstesnių naršyklės nustatymų. Iš tiesų, naršyklės užgrobėjų kūrėjai neabejoja, kad kelis kartus pasinaudoję šia paieškos sistema, daugiau jos savanoriškai nebenaudotumėte. Skelbiama, kad paieškos sistema generuoja rezultatus iš modifikuotos Google paieškos, tačiau tarp jų rasite tik menkavertį turinį. Gotosearch.ru virusas modifikuoja paieškos rezultatus, įterpdamas reklaminį turinį, kadangi jo kūrėjams svarbus kiekvienas jūsų paspaudimas ir apsilankymas reklamuojamame puslapyje. Programos kūrėjai gauna pajamas nuo kiekvieno paspaudimo (angl. pay-per-click advertising) ir naudojantis partnerystės programomis (angl. affiliate marketing), o jų klientai dažniausiai yra nepatikimi ir turintys paslėptų tikslų. Naudodamiesi užkrėsta naršykle galite paspausti pavojingą nuorodą arba patekti į tinklalapį, kuris buvo sukurtas virusų plėtrai. Tad po vieno paspaudimo į jūsų kompiuterį gali įsibrauti grėsmingas failus užkoduojantis virusas. Jeigu naršyklės užgrobėjas pasisavino jūsų naršykles, nieko nelaukite ir nuskenuokite kompiuterį profesionalia antivirusine programa (pvz., ReimageIntego) bei atsikratykite virusu. Gotosearch.ru pašalinimas turėtų būti atliktas kuo greičiau, kadangi naršyklės užgrobėjas gali įdiegti nepageidaujamų aplikacijų ir naršyklės plėtinių, pateikti gausybę nepatikimų reklamų ir netgi sekti jūsų naršymo istoriją.

Gotosearch.ru virusas užgrobė interneto naršyklę

Šis naršyklės užgrobėjas atrodo niekuo neišsiskiriantis iš kitų minimalistinį dizainą turinčių paieškos sistemų. Tačiau tituliniame puslapyje neišvysite nei informacijos apie kūrėjus, nei Privatumo Politikos, o taip pat nepamirškite, kad jis jūsų kompiuterio ekrane pasirodė visai netikėtai. Jeigu naršyklės užgrobėjas pasikėsino į jūsų naršykles, turėtumėte žinoti, kad Gotosearch.ru virusas nėra savaime pavojingas. Šiai kategorijai priklausantys virusai negali pažeisti kompiuterio sistemos ar užkoduoti duomenų, tačiau jis gali sukelti grėsmę netiesiogiai. Pavyzdžiui, jūs galite paspausti nuorodą ar reklamą ir susidurti su pavojingu failus užkoduojančiu virusu. Naršyklės užgrobėjas taip pat inicijuoja peradresavimus (angl. redirects) į įvairius nežinomus ir galimai pavojingus tinklalapius. Nepamirškite, kad programos kūrėjai neatsako už partnerinių turinį, saugumą ir patikimumą. Iš tiesų, sunku kalbėti apie jų atsakomybes ir pareigas, kai nėra pateiktų oficialių dokumentų, apibrėžiančių šiuos aspektus. Žinodami šiuos faktus turėtumėte pašalinti Gotosearch.ru iš kompiuterio kuo skubiau.

Kaip išvengti Gotosearch.ru naršyklės užgrobėjo?

Gotosearch.ru naršyklės užgrobėjas gali įsibrauti į kompiuterį, kai vartotojai neatidžiai ir neatsakingai įdiegia programinę įrangą. Potencialiai pavojingų programų (angl. potentially unwanted programs) kūrėjai puikiai žino šį blogą vartotojų įprotį paskubomis įdiegti nemokamas programas, pasinaudojant rekomenduojamais („Quick“, „Standard“ ir pan.) įdiegimo nustatymais. Šie parametrai leidžia paslėpti ir slapčia įdiegti papildomas programas. Norėdami išvengti naršyklės užgrobėjų, reklaminių ir kitų potencialiai pavojingų programų, turite nepasikliauti anksčiau minėtais nustatymais ir programų įdiegimui naudoti išplėstinius („Advanced“ arba „Custom“) parametrus. Jie leidžia išvysti visą papildomų programų sąrašą ir atsisakyti jų įdiegimo. Be to, norėdami sumažinti susidūrimo su kompiuteriniais virusais rizika ateityje, įdiekite antivirusinę programą ir atsakingai naršykite internete.

Kaip pašalinti naršyklės užgrobėją?

Gotosearch.ru pašalinimas gali būti atliktas dviem būdais, o šį sprendimą turite priimti atsižvelgdami į savo gebėjimus ir norimą skirti laiką. Galite atsikratyti naršyklės užgrobėju tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Tikriausiai galite įsivaizduoti, kad rankinis pašalinimas reikalauja daugiau laiko ir pastangų, todėl prieš priimdami šį iššūkį, atidžiai peržiūrėkite straipsnio pabaigoje pateiktas instrukcijas. Jeigu norite sutaupyti laiko ir užsiimti malonesne veikla, siūlome jums pašalinti Gotosearch.ru automatiniu būdu. Abu metodai yra saugūs ir patikimi, tad rinkitės tai, kas geriausiai atitinka jūsų lūkesčius!

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Gotosearch.ru viruso pašalinimas:

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Windows sistemų

Jeigu Gotosearch.ru virusas įsibrovė į jūsų kompiuterį, turite jį surasti ir pašalinti iš sistemos kartu su visais jo komponentais. Atidžiai sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir nepamirškite patikrinti visų interneto naršyklių, kurios yra įdiegtos jūsų kompiuteryje. Naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti įvairių plėtinių, kuriuos turite pašalinti.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Gotosearch.ru ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Gotosearch.ru ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Mac OS X sistemos

Mac naudotojams tenka susidurti su naršyklės užgrobėjais itin retai, tačiau jeigu Gotosearch.ru virusui pavyko įsibrauti, tuomet sekite žemiau pateiktas instrukcijas, kurios padės surasti ir pašalinti virusą. Vėliau patikrinkite naršyklėse įdiegtus plėtinius ir atsikratykite įtartinomis aplikacijomis.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Gotosearch.ru bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Internet Explorer (IE)

Norėdami atsikratyti naršyklės užgrobėju, turite peržiūrėti visus įdiegtus plėtinius ir pašalinti tuos, kurie gali būti susiję su Gotosearch.ru.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Gotosearch.ru ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Gotosearch.ru šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Gotosearch.ru virusą iš Microsoft Edge

Sekite žemiau pateiktais žingsniais ir pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Microsoft Edge, kuriuos galėjo įdiegti naršyklės užgrobėjas.

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Gotosearch.ru iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Mozilla Firefox (FF)

Naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti įvairių plėtinių ir aplikacijų į Mozilla Firefox, todėl turite juos surasti ir ištrinti.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Gotosearch.ru ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Gotosearch.ru šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Google Chrome

Gotosearch.ru virusas galėjo užkrėsti Google Chrome naršyklę ir įdiegti nepageidaujamų bei galimai pavojingų plėtinių. Sekite instrukcijomis ir panaikinkite visus įtartinus plėtinius.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Gotosearch.ru ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Gotosearch.ru pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Gotosearch.ru iš Safari

Naršyklės užgrobėją pašalinsite tik tada, kai ištrinsite visus nepageidaujamus plėtinius, kuriuos galėjo įdiegti Gotosearch.ru virusas. Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir pašalinkite visus su virusu susijusius komponentus iš Safari naršyklės.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Gotosearch.ru bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Gotosearch.ru pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Gotosearch.ru registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gotosearch-ru-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Gotosearch.ru virus