Sudėtingumo skalė:  
  (6/100)

DuckDuckGo šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Kompiuterio sistemos įrankiai

Ar DuckDuckGo tinklalapis yra patikimas?

DuckDuckGo

Jeigu ieškote naujos paieškos sistemos, DuckDuckGo virusas gali patraukti jūsų dėmesį. Tinklalapis pristatomas kaip legali ir patikima paieškos sistema, kuri nerenka duomenų apie vartotojų naršymo įpročius. Viskas skambėtų išties gražiai, tačiau šis tinklalapis yra ne kas kitas, o naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker). Tai reiškia, kad pasinaudodamas kita paieškos sistema jis gali slapčia patekti į jūsų kompiuterį.

Patikimų programų kūrėjai tikrai netaiko tokio sklaidos būdo. Naršyklės užgrobėjas taip pat trukdo naršyti internete, pastoviai inicijuodamas peradresavimus (angl. redirects) į įvairius tinklalapius.

Tai yra ne tik erzinanti, bet ir pavojinga veikla, tad patariame kuo greičiau pašalinti DuckDuckGo iš kompiuterio. Norėdami sutaupyti daug laiko, savo kompiuteryje įdiekite ReimageIntego, kuri padės atsikratyti virusu kur kas greičiau.

Ši potencialiai pavojinga programa (angl. potentially unwanted program) taip pat turi mobiliąją versiją, skirtą Android ir iPhone išmaniesiems telefonams. Nepaisant to, kad naršyklės užgrobėjas nėra tikras virusas, neturite leisti jam ilgai pasilikti kompiuteryje ar telefone.

Anksčiau minėti peradresavimai yra tik viena viruso sukeliama problema. Jis taip pat gali savavališkai įdiegti įvairius naršyklės plėtinius, tad DuckDuckGo pašalinimas turėtų tapti jūsų prioritetu.

Vos apsilankę DuckDuckGo tinklalapyje arba priverstinai nukreipti į jį, greičiausiai pastebėsite, kad stipriai pabrėžiama jo privatumo politika. Vartotojus stengiamasi įtikinti, kad paieškos sistema naudotis yra saugu, nes ji nerenka jokios su vartotojų naršymu susijusios informacijos. 

DuckDuckGoDuckDuckGo

Programos Privatumo Politika taip pat pradedama teiginiu, kad asmeninė informacija nėra renkama ir ja nesidalinama su trečiosiomis šalimis. Skamba išties gražiai, tačiau skaitydami toliau rasite įtartinai atrodančių teiginių, pavyzdžiui:

When you search at DuckDuckGo, we don’t know who you are and there is no way to tie your searches together.
We also save searches, but again, not in a personally identifiable way (…) Similarly, we may add an affiliate code to some eCommerce sites (e.g. Amazon & eBay) that results in small commissions being paid back to DuckDuckGo when you make purchases at those sites.

Trumpai tariant tinklalapis renka daugiau ar mažiau techninę informaciją apie vartotojus. Tai darome ne tik dėl rinkodaros tikslų, bet ir siekiant užtikrinti tinklalapių saugumą. Naudodamiesi šia paieškos sistema jūs susidursite su įvairiais nukreipimais, t.y., jūs būsite peradresuoti į tam tikrą partnerių tinklalapį.

Tuo tarpu, šiuose trečiųjų šalių tinklalapiuose gali būti naudojamos įvairios duomenų rinkimo technologijos. Surinkti duomenys apie jūsų naršymo įpročius leis internetinės reklamos kompanijoms užversti jūsų naršyklę erzinančiais komerciniais pasiūlymais. Tad priešingai nei teigiama DuckDuckGo Privatumo Politikoje, jums bus siūloma apsilankyti artimiausiuose restoranuose ar įvertinti Tailando paplūdimių nuotraukas. Tokių neatitikimų neverta praleisti pro pirštus!

Kada DuckDuckGo pateko į įrenginį?

Įprastai tokie naršyklės užgrobėjai patenka į kompiuterį kartu su nemokamomis, iš interneto parsiųstomis programomis. Vartotojai patys prisideda prie šio proceso ir įsileidžia virusą to net nežinodami. Paskubomis įdiegdami programą, jie net nepastebi papildomų aplikacijų, kurios pridedamos įdiegimo vedlyje.

Norėdami išvengti tokių nepageidaujamų programų, turite visada pasirinkti išplėstinius („Advanced“) įdiegimo nustatymus. Tuomet turėtumėte pastebėti kelis langus, kuriuose jūsų klausiama, ar sutinkate įdiegti papildomas programas. Nužymėkite jas visas. Jeigu netyčia leidote įdiegti šias programas, nesijaudinkite. Jas taip pat galima lengvai pašalinti.

Naršyklės užgrobėjo pašalinimo procedūra

Galite pašalinti DuckDuckGo automatiniu arba rankiniu būdu. Pastarojo metodo instrukcijas rasite straipsnio pabaigoje. Tačiau, jeigu nenorite gaišti laiko ir žaisti su virusais, automatinis DuckDuckGo pašalinimas yra kur kas tinkamesnis pasirinkimas.

Įprastai automatinis pašalinimas trunka vos kelias minutes. Atsikratę virusu nepamirškite ateityje laikytis visų saugumo reikalavimų, kad išvengtumėte panašių kompiuterio užkratų.

Dažnai užduodami klausimai (DUK):

Klausimas: DuckDuckGo tinklalapis pakeitė mano naršyklės pradžios puslapiu. Jis tikrai atrodo šauniai, tačiau mano kompiuteris tapo lėtas, dažnai stringa, o naršant internete pastoviai rodomos erzinančios reklamos. Iš tiesų aš nenoriu naudotis šia paieškos sistema, kaip ja atsikratyti?

Atsakymas: Jeigu DuckDuckGo tapo jūsų naršyklės pradžios puslapiu ir numatytąja paieškos sistema, greičiausiai naršyklės užgrobėjas įsibrovė į jūsų kompiuterį. Patariame nesinaudoti šia paieškos sistema ir ieškoti reikiamos informacijos Google, Bing ar kitų patikimų paieškos sistemų pagalba. Pašalinti DuckDuckGo galite tiek automatiniu, tiek rankiniu būdu. Straipsnio pabaigoje rasite iliustruotas ir detalias viruso pašalinimo instrukcijas. 

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis DuckDuckGo pašalinimas:

Ištrinkite DuckDuckGo iš Windows sistemų

Atidžiai sekite žemiau pateiktus žingsnius ir pašalinkite DuckDuckGo naršyklės užgrobėją iš kompiuterio. Vėliau nepamirškite patikrinti visų kompiuteryje įdiegtų naršyklių, kadangi virusas galėjo įdiegti papildomus plėtinius. Jeigu randate keistas ar įtartinas aplikacijas, nedvejodami jas išinstaliuokite.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite DuckDuckGo ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite DuckDuckGo ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite DuckDuckGo iš Mac OS X sistemos

Pasinaudodami žemiau pateiktomis instrukcijomis, pašalinkite DuckDuckGo virusą iš kompiuterio. Tuomet patikrinkite visas naudojamas interneto naršykles ir įsitikinkite, kad jose nėra įdiegtų papildomų plėtinių. Radę aplikacijas, kurios gali būti susijusios su šiuo naršyklės užgrobėju, būtinai jas išdiekite.

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite DuckDuckGo bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite DuckDuckGo iš Internet Explorer (IE)

Naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti įvairias aplikacijas be jūsų žinios, tad turite ištrinti visus įtartinus ir keistus plėtinius iš Internet Explorer.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite DuckDuckGo ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte DuckDuckGo šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite DuckDuckGo iš Microsoft Edge

Pasinaudoję žemiau pateiktomis instrukcijomis, atsikratykite naršyklės užgrobėju visiems laikams.

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti DuckDuckGo iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite DuckDuckGo iš Mozilla Firefox (FF)

Naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti papildomus plėtinius į Mozilla Firefox. Turite rasti juos ir pašalinti. Priešingu atveju galite susidurti su kitais naršyklės užgrobėjais, reklaminėmis programomis ir kitais nemalonumais.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite DuckDuckGo ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite DuckDuckGo šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite DuckDuckGo iš Google Chrome

Patikrinkite naršyklėje įdiegtų plėtinių sąrašą. Jeigu matote nežinia iš kur atsiradusių aplikacijų, nedelsdami jas ištrinkite.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite DuckDuckGo ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite DuckDuckGo pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite DuckDuckGo iš Safari

Sekite žemiau pateiktus žingsnius ir pašalinkite iš Safari visus įtartinus plėtinius.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite DuckDuckGo bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite DuckDuckGo pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti DuckDuckGo registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-duckduckgo.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie DuckDuckGo