DuckDuckGo šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Rgs 2017

DuckDuckGo pašalinimas

Kas yra DuckDuckGo?

Ar DuckDuckGo tinklalapis yra patikimas?

DuckDuckGo

Jeigu ieškote naujos paieškos sistemos, DuckDuckGo virusas gali patraukti jūsų dėmesį. Tinklalapis pristatomas kaip legali ir patikima paieškos sistema, kuri nerenka duomenų apie vartotojų naršymo įpročius. Viskas skambėtų išties gražiai, tačiau šis tinklalapis yra ne kas kitas, o naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker). Tai reiškia, kad pasinaudodamas kita paieškos sistema jis gali slapčia patekti į jūsų kompiuterį.

Patikimų programų kūrėjai tikrai netaiko tokio sklaidos būdo. Naršyklės užgrobėjas taip pat trukdo naršyti internete, pastoviai inicijuodamas peradresavimus (angl. redirects) į įvairius tinklalapius.

Tai yra ne tik erzinanti, bet ir pavojinga veikla, tad patariame kuo greičiau pašalinti DuckDuckGo iš kompiuterio. Norėdami sutaupyti daug laiko, savo kompiuteryje įdiekite FortectIntego, kuri padės atsikratyti virusu kur kas greičiau.

Ši potencialiai pavojinga programa (angl. potentially unwanted program) taip pat turi mobiliąją versiją, skirtą Android ir iPhone išmaniesiems telefonams. Nepaisant to, kad naršyklės užgrobėjas nėra tikras virusas, neturite leisti jam ilgai pasilikti kompiuteryje ar telefone.

Anksčiau minėti peradresavimai yra tik viena viruso sukeliama problema. Jis taip pat gali savavališkai įdiegti įvairius naršyklės plėtinius, tad DuckDuckGo pašalinimas turėtų tapti jūsų prioritetu.

Vos apsilankę DuckDuckGo tinklalapyje arba priverstinai nukreipti į jį, greičiausiai pastebėsite, kad stipriai pabrėžiama jo privatumo politika. Vartotojus stengiamasi įtikinti, kad paieškos sistema naudotis yra saugu, nes ji nerenka jokios su vartotojų naršymu susijusios informacijos.

DuckDuckGo

Programos Privatumo Politika taip pat pradedama teiginiu, kad asmeninė informacija nėra renkama ir ja nesidalinama su trečiosiomis šalimis. Skamba išties gražiai, tačiau skaitydami toliau rasite įtartinai atrodančių teiginių, pavyzdžiui:

When you search at DuckDuckGo, we don’t know who you are and there is no way to tie your searches together.
We also save searches, but again, not in a personally identifiable way (…) Similarly, we may add an affiliate code to some eCommerce sites (e.g. Amazon & eBay) that results in small commissions being paid back to DuckDuckGo when you make purchases at those sites.

Trumpai tariant tinklalapis renka daugiau ar mažiau techninę informaciją apie vartotojus. Tai darome ne tik dėl rinkodaros tikslų, bet ir siekiant užtikrinti tinklalapių saugumą. Naudodamiesi šia paieškos sistema jūs susidursite su įvairiais nukreipimais, t.y., jūs būsite peradresuoti į tam tikrą partnerių tinklalapį.

Tuo tarpu, šiuose trečiųjų šalių tinklalapiuose gali būti naudojamos įvairios duomenų rinkimo technologijos. Surinkti duomenys apie jūsų naršymo įpročius leis internetinės reklamos kompanijoms užversti jūsų naršyklę erzinančiais komerciniais pasiūlymais. Tad priešingai nei teigiama DuckDuckGo Privatumo Politikoje, jums bus siūloma apsilankyti artimiausiuose restoranuose ar įvertinti Tailando paplūdimių nuotraukas. Tokių neatitikimų neverta praleisti pro pirštus!

Kada DuckDuckGo pateko į įrenginį?

Įprastai tokie naršyklės užgrobėjai patenka į kompiuterį kartu su nemokamomis, iš interneto parsiųstomis programomis. Vartotojai patys prisideda prie šio proceso ir įsileidžia virusą to net nežinodami. Paskubomis įdiegdami programą, jie net nepastebi papildomų aplikacijų, kurios pridedamos įdiegimo vedlyje.

Norėdami išvengti tokių nepageidaujamų programų, turite visada pasirinkti išplėstinius („Advanced“) įdiegimo nustatymus. Tuomet turėtumėte pastebėti kelis langus, kuriuose jūsų klausiama, ar sutinkate įdiegti papildomas programas. Nužymėkite jas visas. Jeigu netyčia leidote įdiegti šias programas, nesijaudinkite. Jas taip pat galima lengvai pašalinti.

Naršyklės užgrobėjo pašalinimo procedūra

Galite pašalinti DuckDuckGo automatiniu arba rankiniu būdu. Pastarojo metodo instrukcijas rasite straipsnio pabaigoje. Tačiau, jeigu nenorite gaišti laiko ir žaisti su virusais, automatinis DuckDuckGo pašalinimas yra kur kas tinkamesnis pasirinkimas.

Įprastai automatinis pašalinimas trunka vos kelias minutes. Atsikratę virusu nepamirškite ateityje laikytis visų saugumo reikalavimų, kad išvengtumėte panašių kompiuterio užkratų.

Dažnai užduodami klausimai (DUK):

Klausimas: DuckDuckGo tinklalapis pakeitė mano naršyklės pradžios puslapiu. Jis tikrai atrodo šauniai, tačiau mano kompiuteris tapo lėtas, dažnai stringa, o naršant internete pastoviai rodomos erzinančios reklamos. Iš tiesų aš nenoriu naudotis šia paieškos sistema, kaip ja atsikratyti?

Atsakymas: Jeigu DuckDuckGo tapo jūsų naršyklės pradžios puslapiu ir numatytąja paieškos sistema, greičiausiai naršyklės užgrobėjas įsibrovė į jūsų kompiuterį. Patariame nesinaudoti šia paieškos sistema ir ieškoti reikiamos informacijos Google, Bing ar kitų patikimų paieškos sistemų pagalba. Pašalinti DuckDuckGo galite tiek automatiniu, tiek rankiniu būdu. Straipsnio pabaigoje rasite iliustruotas ir detalias viruso pašalinimo instrukcijas.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis DuckDuckGo pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Atidžiai sekite žemiau pateiktus žingsnius ir pašalinkite DuckDuckGo naršyklės užgrobėją iš kompiuterio. Vėliau nepamirškite patikrinti visų kompiuteryje įdiegtų naršyklių, kadangi virusas galėjo įdiegti papildomus plėtinius. Jeigu randate keistas ar įtartinas aplikacijas, nedvejodami jas išinstaliuokite.

Norėdami pašalinti DuckDuckGo iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su DuckDuckGo ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Pasinaudodami žemiau pateiktomis instrukcijomis, pašalinkite DuckDuckGo virusą iš kompiuterio. Tuomet patikrinkite visas naudojamas interneto naršykles ir įsitikinkite, kad jose nėra įdiegtų papildomų plėtinių. Radę aplikacijas, kurios gali būti susijusios su šiuo naršyklės užgrobėju, būtinai jas išdiekite.

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pasinaudoję žemiau pateiktomis instrukcijomis, atsikratykite naršyklės užgrobėju visiems laikams.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Naršyklės užgrobėjas galėjo įdiegti papildomus plėtinius į Mozilla Firefox. Turite rasti juos ir pašalinti. Priešingu atveju galite susidurti su kitais naršyklės užgrobėjais, reklaminėmis programomis ir kitais nemalonumais.

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su DuckDuckGo, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius DuckDuckGo vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti DuckDuckGo.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Patikrinkite naršyklėje įdiegtų plėtinių sąrašą. Jeigu matote nežinia iš kur atsiradusių aplikacijų, nedelsdami jas ištrinkite.

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Sekite žemiau pateiktus žingsnius ir pašalinkite iš Safari visus įtartinus plėtinius.

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su DuckDuckGo, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti DuckDuckGo registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis