Dridex viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

Dridex viruso pašalinimas

Kas yra Dridex virusas?

Kodėl Dridex virusas yra pavojingas?

Dridex virusas buvo vienas žinomiausių ir pavojingiausių virusų 2014 metais. Virusas sukėlė didelių finansinių nuostolių verslo sektoriui, kai pavogė daug elektroninės bankininkystės duomenų. Dėl sudėtingos struktūros ir gerai apgalvotų plėtros būdų virusas sukėlė chaosą IT pasaulyje. Hakeriams pavyko sukurti virusą, kuris ne tik išsiskyrė iš kitų kibernetinių grėsmių, bet gyvuoja beveik du metus. Iš pradžių viruso taikinyje buvo Šiaurės Amerika ir Vakarų Europa, tačiau dabar virusas nusitaikė į Baltijos šalis. Dridex virusas taip pat taikosi ne tik į verslo subjektus, bet ir į paprastus kompiuterių naudotojus. Vienas akivaizdžiausių simptomų, kad jūsų kompiuteryje įsitaisė šis virusas – nuolatiniai pranešimai apie kompiuterio sistemos problemas. Nelinkime jums susidurti su virusu, tačiau jeigu taip nutiks, turite skubiai pašalinti Dridex iš kompiuterio. Viruso pašalinimui rekomenduojame naudoti antivirusinę programą FortectIntego. Tik neatidėliokite viruso pašalinimo, kadangi vos atsidūręs kompiuteryje virusas gali nutekinti jūsų privačius duomenis kibernetiniams sukčiams.

Dridex virusas dar žinomas Worm.Win32.Cridex arba Cridex pavadinimu. Tačiau, kad ir kiek pavadinimų virusas turėtų, jo tikslas vis vien išlieka tas pats – pavogti jūsų banko prisijungimus ir slaptažodžius. Virusas veikia kaip Trojos arklys ir kompiuterinis kirminas (angl. worm), todėl jis buvo atsparus antivirusinėms programoms. Įsibrovęs į kompiuterio sistemą, virusas modifikuoja naršykles taip, kad vartotojas būtų nukreiptas į netikrą banko tinklalapį. Banko tinklalapio kopija atrodo identiška oficialiajai svetainei, todėl vartotojai neįtaria nieko blogo. Tuomet virusas pradeda stebėti ir rinkti informaciją, darydamas kompiuterio ekrano nuotraukas. Baigęs rinkti reikalingus duomenis, Dridex virusas perduoda juos į slaptus hakerių serverius, o po kelių valandų nukentėjusysis randa ištuštintą banko sąskaitą.

Viruso veikimo ir sklaidos principai

Dridex virusas yra aktyvus porą metų, todėl svarbu aptarti jo sklaidos ir veikimo principus. Pirmieji viruso ženklai buvo pastebėti 2014-aisiais, kai virusas sėkmingai įsibrovė į tūkstančius kompiuterių botnet pagalba (tai kompiuterių tinklas, kuris naudojamas kenkėjiškų programų ir virusų sklaidai). Paprasti kompiuterių vartotojai gali nežinoti apie šį siaubingą virusą, kadangi jis buvo nusitaikęs į bankus ir finansines institucijas. Virusas plito užkrėstais elektroniniais laiškais, kuriuose buvo pridedamas saugiai atrodantis dokumentas. Įprastai programišiai pavadindavo užkrėstą failą sąskaita, išrašu, finansine ataskaita ir pan. Virusas aktyvuojamas iš Macro komandų, todėl jeigu kompiuteryje Macro komandos yra aktyvuojamos automatiškai, Dridex virusas neturi jokių trukdžių įsibrauti į kompiuterį.

Viruso buvimas kompiuteryje gali sukelti itin daug problemų. Jis gali leisti įdiegti kitus pavojingus failus, virusus ar programas. Be to, manoma, kad hakeriai bendradarbiauja su failus užkoduojančių (angl. ransomware) virusų kūrėjais. Tyrėjų teigimu, prie Dridex viruso sklaidos prisidėjo ir Bart virusas, kuris taip pat padėjo platinti ir Locky virusą. Šiomis dienomis itin svarbu pasirūpinti kompiuterio ir duomenų saugumu, kadangi internete laukia ne tik seni, bet ir nauji kibernetiniai pavojai. Įdiekite patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinkite, venkite naudotis failų dalinimosi programomis ir visada patikrinkite elektroninio laiško siuntėjo tapatybę prieš atidarydami prisegtą dokumentą. Šie žingsniai leis apsisaugoti ne tik nuo Dridex viruso, bet ir nuo kitų kibernetinių pavojų.

Dridex viruso pašalinimo žingsniai

Trojos arkliai ir kompiuteriniai kirminai yra itin pavojingi virusai, todėl norėdami pašalinti Dridex virusą pasitelkite stiprias ir profesionalias antivirusines programas. Šio viruso pašalinimui patariame naudoti FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Šios programos sukurtos panaikinti būtent tokius pavojingus virusus. Be to, ateityje programa padės apsisaugoti nuo kitų kibernetinių pavojų. Rankinis Dridex pašalinimas nerekomenduojamas, kadangi tam reikia ypatingų žinių. Bandydami pašalinti virusą rankiniu būdu, galite padaryti tik dar daugiau žalos.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis