Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

DNSMystic viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Nemokamas vadovas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Adware

Kodėl kompiuteris tapo lėtas, o DNSMystic reklamos niekur nedingsta iš kompiuterio ekrano?

DNSMystic virusas pateikia itin daug erzinančių reklamų užkrėsto kompiuterio ekrane. Manoma, kad ši reklaminė programa (angl. adware) priklauso DNS Unlocker grupei, kuri priskiriama prie potencialiai pavojingų programų (angl. potentially unwanted programs). Šio tipo programos elgiasi kenkėjiškai ir pateikia partnerių reklamas visuose lankomose tinklalapiuose. DNSMystic, lygiai taip pat kaip ir DNSUnlocker, stengiasi pateikti reklaminį turinį pačiais įvairiausiais pavidalais – baneriais, iššokančiomis reklamomis, tekstinėmis reklamomis ir visais kitais įmanomais internetinės reklamos būdais. NDSUnlocker reklamuojamas kaip įrankis leidžiantis pasiekti blokuojamus užsienio šalių tinklalapius, pakeisdamas DNS nustatymus; panašu, kad DNSMystic veikia panašiu principu. Šios programos patariama vengti, kadangi ji pakeičia naršyklės nustatymus, įdiegia papildomus komponentus ir pagalbinius elementus, kurie leidžia užvaldyti interneto naršyklę bei ją naudoti savo reikmėms. Programa gali paveikti visas pagrindines interneto naršyklės, pavyzdžiui, Internet Explorer, Mozilla Firefox, Google Chrome, Safari ir t.t. Virusui užkrėtus šias naršykles, DNSMystic reklamos pradeda persekioti ir trukdyti naršymą internete.

Erzinančios reklamos yra tik viena mažiausių problemų, kurias sukelia DNSMystic virusas. Svarbu atkreipti dėmesį į tai, kad šios reklamos yra nepatikimos ir netgi nesaugios. Kiekviena jų nukreipia į tam tikrą partnerių tinklalapį, kuris nebūtinai yra saugus. Reklamose pateikiamas turinys taip pat gali būti netikras, tad nereikėtų apsidžiaugti ir skubėti spausti įdomios reklamos, kadangi galite tiesiog atsidurti įtartiname žaidimų ar lošimų tinklalapyje. DNSMystic programa taip pat gali rinkti informaciją apie vartotojų naršymo įpročius ir istoriją. Išanalizuota ir susisteminta medžiaga leidžia pateikti personalizuotas reklamas. Norime atkreipti dėmesį, kad tokių reklaminių programų tikslas – įtikinti vartotojus apsilankyti partnerių tinklalapyje, kadangi tokiu būdu programos kūrėjai generuoja pajamas. Kaip jau minėjome anksčiau, šie tinklalapiai gali būti pavojingi ir apgaulingi. Pavyzdžiui, jums gali būti siūloma įdiegti įtartinų programų, kurios yra naršyklės užgrobėjai (angl. browser hijacker) arba reklaminės programos. Jūs taip pat galite atsidurti tinklalapyje, kuriame melagingai pranešama apie būtinybę atnaujinti tam tikras programas. O iš tiesų šie atnaujinai gali būti pavojingų virusų užkratai. Išsiaiškinus, kad šiai programai pavyko patekti į jūsų kompiuterį, turite kuo skubiau ją pašalinti. DNSMystic pašalinimas gali būti atliekamas tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu, tačiau mes rekomenduojame pastarąjį. Antvirusinė programa ReimageIntego padės greitai ir sėkmingai atsikratyti šia potencialiai pavojinga programa.

DNSMystic viruso iliustracijaDNSMystic virusas

Kaip šiai programai pavyko prasibrauti pro kompiuterio apsaugą?

Daugelis programų, tokių kaip DNSMystic, yra laikomos legaliomis. Tačiau jų naudojami plėtros būdai nėra tokie sąžiningi. Programa plinta kitų nemokamų programų pagalba. Ji pridedama kaip papildomas komponentas, o jeigu vartotojai pasirenka netinkamus įdiegimo parametrus, jie įdiegia visus papildomus komponentus net patys to nežinodami. „Default“ ir „Standard“ nustatymai yra tie, kuriais tikrai nereiktų pasikliauti. Jie dažniausiai nepraneša apie papildomas programas, o tiesiog jas įdiegia pagal nutylėjimą. Įdiegdami naujas programas turite pasirinkti „Custom“ arba „Advanced“ nustatymus bei nužymėti visas jums siūlomas programas, taip atsisakydami jų įdiegimo.

Kaip panaikinti DNSMystic iš kompiuterio?

Geriausias būdas pašalinti DNSMystic virusą iš kompiuterio – pasinaudoti profesionalų pagalba. Jums tikrai nereikia vežti kompiuterio IT specialistams. Pakanka įdiegti patikimą antivirusinę programą. Atnaujinta programa atlikite kompiuterio sistemos skenavimą ir leiskite jūsų pasirinktai programai ištrinti visus pavojingus elementus. Jeigu nenorite naudoti papildomų programų, galite pašalinti virusą kitu būdu. Rankinis DNSMystic pašalinimas gali šiek tiek užtrukti ir būti sudėtingas, todėl pasinaudokite mūsų parengtomis instrukcijomis.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis DNSMystic viruso pašalinimas:

Ištrinkite DNSMystic iš Windows sistemų

DNSMystic viruso pašalinimas reikalauja atlikti keletą svarbių veiksmų. Turite būti itin atsargūs ir atidūs, kadangi klaidos gali sąlygoti sistemos stabilumo problemas. Pirmiausia, eikite į Control Panel ir naudodamiesi žemiau pateiktomis instrukcijomis raskite bei pašalinkite DNSMystic ar DNSUnlocker iš sistemos. Tuomet paieškokite šių folderių ir jeigu juos rasite – ištrinkite:

 • C:\Windows\System32\Tasks\dnsmystic;
 • C:\Program Files (x86)\DNSMYSTIC.

Tuomet iš visų kompiuteryje įdiegtų interneto naršyklių ištrinkite visus įtartinus plėtinius ir įskiepius, kurie galėjo būti įdiegti be jūsų žinios. Nepamirškite, kad DNSMystic programa dažnai plinta kartu su kitomis potencialiai pavojingomis reklamomis, todėl patariame nuskenuoti kompiuterį su antivirusine programa ir leisti jai pašalinti kitas galimas kenkėjiškas programas.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite DNSMystic ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite DNSMystic ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite DNSMystic iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite DNSMystic ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte DNSMystic šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite DNSMystic virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti DNSMystic iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite DNSMystic iš Mozilla Firefox (FF)

Mozilla Firefox yra viena dažniausiai užgrobiamų interneto naršyklių. Ištrinkite visus įtartinus plėtinius, pavyzdžiui, Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic, or Iminent.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite DNSMystic ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite DNSMystic šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite DNSMystic iš Google Chrome

Peržiūrėkite naršyklėje įdiegtus plėtiniu ir pašalinkite visus, kurie kelia įtarimą. Paieškokite tokių įskiepių kaip Iminent Toolbar, Conduit, DNSUnlocker, DNSMystic ir pan. Jie gali būti susiję su DNSMystic virusu.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite DNSMystic ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite DNSMystic pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite DNSMystic iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite DNSMystic bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite DNSMystic pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti DNSMystic registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-dnsmystic-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie DNSMystic virus