Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoMix viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Sau 2021

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Ransomware

Kodėl CryptoMix ransomware virusas yra pavojingas?

CryptoMix ransomware virus

CryptoMix yra ransomware tipo virusas, dar kitaip vadinamas virusu-vagimi, kuris pasižymi panašiomis charakteristikomis kaip ir kiti populiarūs šios kategorijos virusai – CryptoWall 3.0, CryptoWall 4.0 ir CryptXXX. Patekę į kompiuterį, šie virusai ieško tam tikrų failų ir juos užkoduoja.

CryptoMix virusas failų kodavimui naudoja sudėtingą RSA-2048 algoritmą, kurį atkoduoti sunku ne tik paprastiems kompiuterių naudotojams, bet ir ekspertams. Vienintelis būdas tai padaryti – panaudoti specialių dekodavimo raktą, tačiau jį gauti nėra lengva.

Įprastai, viruso aukos šį raktą turi įsigyti iš viruso kūrėjo, t.y., vartotojai turi savo duomenis išsipirkti. Įdomu tai, kad viruso kūrėjai teigia, jog išpirkai skirti pinigai bus panaudoti kilniems tikslams. Programišiai prisistato, kaip labdaros draugija „Charity Team“, kuri surinktus pinigus skiria vaikų paramos organizacijoms. Taigi, klystate manydami, kad aukojimas labdarai yra savanoriška kiekvieno žmogaus iniciatyva.

Be kita ko, viruso kūrėjai siūlo nemokamą techninę pagalbą, tačiau norėdami ja pasinaudoti pirmiau turite „paaukoti“ numatytą pinigų sumą. Kad ir kokie tariamai gražūs ir kilnūs programišių tikslai bebūtų, nepamirškite, kad turite reikalų su tikrais kibernetiniais nusikaltėliais.

Nuo ransomware virusų nukentėjusiems žmonėms dažniausiai atrodo, kad vienintelis paprastas ir greitas kelias atgauti prieigą prie užkoduotų failų yra išpirkos sumokėjimas. Tačiau daugelis specialistų atliktų tyrimų teigia, kad tai negarantuoja, jog gausite veikiantį dekodavimo raktą. Dėl šios priežasties neverta remti programišių ir tikėtis jų geranoriškumo. Turite patys pašalinti CryptoMix naudodami profesionalias antivirusines programas, tokias kaip ReimageIntego.

An illustration of the CryptoMix ransomware virus

CryptoMix virusas geba užkoduoti 862 tipų kompiuterių failus. Užkoduotus dokumentus galite atpažinti iš neįprastų failų plėtinių – .docx, .jpeg, .xls ir kitus plėtinius virusas pakeičia į .code. Kiekviename kompiuterio aplanke taip pat sukuriami .html ir .txt failai. Šiuo dokumentuose programišiai nurodo savo elektroninio pašto adresus (xoomx[@]dr.com ir xoomx[@]usa.com), kuriais aukos turi kreiptis, norėdamos atgauti prieigą prie savo failų. Tuomet programišiai atsiunčia „One Time Secret“ tinklalapio nuorodą ir slaptažodį, kad galėtų anonimiškai susirašinėti su auka.

Pirmiausia, apgavikai mėgina įtikinti auką paaukoti labdarai, tačiau jų pastangos dažniausiai būna bevaisės. Retas sutinka perversti nežinomoms organizacijoms 5 Bitcoinus (apie 2200 JAV dolerių!), todėl programišiai imasi gąsdinimo taktikos. Aukai grasinama, jog išpirka padvigubės, jei per ateinančias 24 valandas nurodytoje sąskaitoje neatsiras reikalaujama suma.

Leistis į diskusijas su virusų kūrėjais neverta. Vos tik pastebėję, jog praradote prieigą prie savo failų, skubiai susirūpinkite efektyviu viruso pašalinimu. Gaila, tačiau CryptoMix pašalinimas iš kompiuterio užrakintų duomenų atkurti nepadės. Norėdami išvengti duomenų praradimo ateityje, laikykite atsargines dokumentų kopijas išorinėse laikmenose. Tai jums padės išsaugoti vertingą informaciją virusams-vagims užgrobus jūsų kompiuterį.

Kaip CryptoMix virusas plinta?

Deja, tačiau nėra vieno universalus būdo kurį programišiai naudotų savo kenkėjiškos programinės įrangos platinimui. Virusas gali įsibrauti į kompiuterį paspaudus įtartiną reklaminį pranešimą ar nuorodą, atsisiuntus užkrėsta programinės įrangos atnaujiminą, arba naudojantis failų dalinimosi programomis. Tačiau dažniausiai virusas patenka, kai vartotojas atidaro ir parsiunčia prie elektroninio laiško prikabintą failą.

Jeigu laiško siuntėjo nepažįstate ir juo nepasitikite, geriau tokio laiško neatidarykite, tuo labiau, nesisiųskite prisegtų priedų. Jeigu naršydami internete pastebite „specialius pasiūlymus“ nemokamai parsisiųsti ar atnaujinti programinę įrangą, turėkite omenyje, kad čia taip pat gali slėptis kenkėjiškas virusas. Taigi, nesusigundykite tokiais pasiūlymais. Norėdami sumažinti virusų atakų tikimybę, naudokite patikimą antivirusinę programą ir nepamirškite jos reguliariai atnaujinti.

CryptoMix pašalinimas

Ransomware virusų užgrobtų kompiuterių naudotojai neretai puola į paniką, galvodami, jog jiems nepavyks atsikratyti virusu. Tačiau tai padaryti įmanoma, nors ir nėra labai lengva. Virusų-vagių pašalinimas yra sudėtingas ir neretai problematiškas, kadangi virusas gali mėginti užblokuoti jūsų naudojamą antivirusinę programą, o jeigu jos neturite – neleisti jos parsisiųsti. Tokiu atveju negalėsite antivirusine programa nuskenuoti kompiuterio sistemos ir panaikinti viruso automatiškai.

Jeigu taip nutiko, jūs neturėsite kitos išeities, tik nukenksminti CryptoMix virusą rankiniu būdu. Žemiau rasite instrukcijas kaip tai padaryti. Šiek tiek pažaboję virusą, bandykite paleisti sistemos skenavimą dar kartą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoMix viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoMix naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoMix šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoMix pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoMix naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoMix pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoMix sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoMix prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptomix-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoMix ransomware virus