Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Exte viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - Decryption Methods Included

parašė Alice Woods - - | Tipas: Ransomware

Exte virusas – naujas CryptoMix viruso kūrėjų darbas

Exte viruso pavyzdys

Exte – tai failus užkoduojantis virusas (angl. ransomware), kuris priklauso CryptoMix virusų šeimai. Ši pavojinga programa pervadina užkoduojamus duomenis ir įterpia .EXTE failo plėtinį. Užkirtęs kelią atidaryti ir naudoti svarbius dokumentus, virusas pateikia išpirkos raštelį pavadintą _HELP_INSTRUCTION.TXT.

Lakoniškoje išpirkos reikalaujančioje žinutėje pateikiamas unikalus vartotojo ID numeris, kurį jis turi nusiųsti vienu iš pateiktų elektroninio pašto adresų ir laukti tolimesnių instrukcijų:

 • exte1@msgden.net;
 • exte2@protonmail.com;
 • exte3@reddithub.com.

Sekti Exte viruso kūrėjų instrukcijomis nepatartina. Galime sutaupyti jūsų laiką ir pinigus atskleisdami, kas laukia nusiuntus elektroninį laišką viruso autoriams. Jūs sulauksite atsakymo, kuriame bus nurodyta pinigų suma, kurią Bitkoinų pavidalu turėsite pervesti į pateiktą sąskaitą.

Kol kas išpirkos dydis nėra žinomas. Manoma, kad jis gali būti nustatomas individualiai, atsižvelgiant į užkoduotų duomenų dydį, kiekį ir svarbą. Įprastai kibernetiniai sukčiai reikalauja pervesti apie 0.5-1Bitkoinus. Tačiau to daryti tikrai nepatartina.

Niekas negali garantuoti, kad nusikaltėliai iš tiesų turi veikiantį Exte iššifravimo įrankį. Net jeigu jie ir turi jį, tai nereiškia, jog jums bus suteikta galimybė juo pasinaudoti. Išpirkos pervedimas negarantuoja, kad programišiai tęsės savo žodį ir jūs galėsite susigrąžinti prarastus duomenis.

Vis dėlto, Exte pašalinimas turėtų tapti prioritetine užduotimi. Ši failus užkoduojanti programa gali ne tik pasikėsinti į jūsų duomenis, bet ir atlikti pakeitimus kompiuterio sistemoje. Virusas gali užkrėsti įvairius procesus, ištrinti tam tikrus failus, įdiegti pavojingus komponentus ir koreguoti Windows registro (angl. Windows Registry) įrašus. Visi šie veiksmai leidžia virusui startuoti kartu su operacine sistema.

Maža to, failus užkoduojantis virusas gali sudrayti sąlygas kitiems virusams ar šnipinėjimo programoms įsibrauti į kompiuterį. Dėl šios priežasties rekomenduojame pašalinti Exte iš kompiuterio kuo greičiau. Patikimiausias ir efektyviausias būdas tai padaryti – pasinaudoti antivirusine programa Reimage Reimage Cleaner Intego.

Kinomamas, šio viruso pavadinimas gali kelti asociacijas su 2007-aisiais pasirodžiusiu japonų siaubo filmu “Exte”. Tačiau virusas gali kelti siaubą ne tik Japonijoje, bet ir kitose pasaulio šalyse. Daromos prielaidos, kad naujasis CryptoMix variantas gali pradėti sparčiai plisti ir tęsti pirmtakų pradėtus darbus. Tad pats metas atnaujinti atsargines duomenų kopijas ir imtis kitų atsargumo priemonių!

Exte viruso nuotraukaExte - tai naujoji žymaus failus užkoduojančio viruso CryptoMix versija.

Viruso platinimui naudojamos kelios strategijos

Virusas gali įsibrauti į kompiuterius pasitelkdamas šias priemones:

 • pavojingus elektroninius laiškus;
 • nelegalius failus ar programas;
 • netikrus programinės įrangos atnaujinimus;
 • užkrėstas reklamas;
 • saugumo spragų ieškančius įrankius.

Pats populiariausias failus užkoduojančių virusų plėtros būdas yra elektroniniai laiškai, kuriuose pridedamos užkrėstos nuorodos, mygtukai arba priedai. Tokios žinutės įprastai praneša apie svarbią problemą ir skatina kuo greičiau patikrinti informaciją pridėtame dokumente. Vos tik vartotojai paklūsta, viruso aktyvavimo failas yra įdiegiamas kompiuteryje.

Tad vienas svarbiausių patarimų, leidžiančių apsisaugoti nuo failus užkoduojančio viruso, yra įsitikinti, kad elektroninio laiškas yra tikras, o jame esantys priedai – saugūs. Tačiau, norėdami būti tikri, kad Exte virusas turi itin mažai šansų patekti į jūsų kompiuterį, taip pat turite:

 • neatidaryti ir nespausti įtartinai atrodančių nuorodų, reklamų ar kito turinio;
 • rinktis patikimus šaltinius programų įdiegimui;
 • neįdiegti nelegalių programų ir kitų failų;
 • reguliariai atnaujinti programinę įrangą;
 • įdiegti profesionalią antivirusinę programą.

Be to, patariama taip pat sukurti atsargines duomenų kopijas. Šis sudėtingas virusas gali rasti būdų kaip pagrobti jūsų kompiuteryje saugomus failus net ir tuomet, kai sąžiningai laikotės visų saugumo reikalavimų.

Automatinis Exte viruso panaikinimas

Exte pašalinimas atliekamas antivirusinės programos pagalba. Šiai užduočiai atlikti patariame pasirinkti Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Žinoma, jūs galite rinktis ir kitą programą, tačiau nepamirškite jos atnaujinti prieš atlikdami sistemos skenavimą.

Jeigu negalite įdiegti arba atidaryti pasirinkto įrankio, turite perkrauti kompiuterį Safe Mode with Networking režimu. Žemiau pateiktos instrukcijos detaliai paaiškins kaip tai padaryti. Tuomet neturėtumėte susidurti su jokiais sunkumais ir galėsite lengvai pašalinti Exte virusą.

Kai atsirkatysite virusu, galėsite atkurti užkoduotus duomenis iš atsarginių kopijų. Jeigu jų neturite, patariame išmėginti straipsnio pabaigoje esančius alternatyvius duomenų atkūrimo metodus arba išmėginti CryptoMix atkodavimo įrankį. Tačiau turėti didelių lūkesčių nepatariame, kadangi šiuo metu viruso užrakintų failų atkurti praktiškai neįmanoma.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Exte viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Exte naudojant Safe Mode with Networking

Jeigu Exte blokuoja prieigą prie antivirusinės programos, atlikite šiuos žingsnius ir bandykite dar kartą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Exte šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Exte pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Exte naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Exte pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Exte sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Exte. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu vienintelė išeitis susigrąžinti užkoduotus failus – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu jų neturite, belieka tik išmėginti alternatyvius metodus ir tikėtis geriausio rezultato.

Jei Exte užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro – nepakeičiamas duomenų atkūrimo įrankis

Šios profesionalios programos tikslas – atkurti pažeistus, ištrintus ir užšifruotus duomenis. Tad ji gali padėti susigrąžinti bent jau dalį Exte užkoduotų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Exte viruso;
 • Atkurkite juos.

Išmėginkite Windows Previous Versions funkciją

Ši Windows operacinės sistemos funkcija leidžia sugrįžti kompiuterio laiku atgal ir nukopijuoti reikiamas duomenų versijas. Tačiau tai padaryti galėsite tik tokiu atveju, jei System Restore funkcija buvo įgalinta prieš viruso ataką.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer

ShadowExplorer įrankis leidžia atkurti duomenis iš šešėlinių kopijų (angl. Shadow Volume Copies). Jeigu virusas jų neištrynė, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Oficialus Exte iššifravimo įrankis neegzistuoja

Šiuo metu nėra sukurto įrankio, leidžiančio iššifruoti viruso užkoduotus failus nėra. Jūs galite taip pat išbandyti CryptoMix decryptor, kuris gali iššifruoti kai kurias senesnes CryptoMix viruso versijas. Tačiau tikimybę, kad .EXTE failo plėtinį turintys failai bus išgelbėti, nėra didelė. 

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Exte prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-exte-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Exte ransomware virus