Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

CryptoWall 3.0 viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Lie 2015

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kas yra CryptoWall 3.0?

CryptoWall 3.0 yra pavojingas virusas, kuris galintis sukelti daugybę rimtų problemų. Jis priklauso ‘ransomware’ kategorijai, tad gali lengvai užblokuoti failus, esančius jūsų kompiuteryje, šantažuoti jus bei bandyti apvogti. Norint tokių pasekmių išvengti, turėtumėte įdėti daug pastangų tam, kad išvengtumėte CryptoWall 3.0 viruso bei kitų jo versijų (Cryptowall, Cryptolocker, CTB Locker ir t.t.) įsirašymo, nes kitaip galite netekti svarbių dokumentų, nuotraukų, vaizdo įrašų ir panašių asmeninių duomenų.

Jeigu bet kuriai CryptoWall 3.0 viruso formai pavyksta patekti į kompiuterį, paprastai ji nuskaito kompiuterį ir suranda visus failus, kuriuos reikia užkoduoti. Pasak ekspertų, CryptoWall 3.0 virusas gali užšifruoti šiuos failų tipus: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, ir t.t. Tam jis naudoja ‘AES CBC 256-bit’ kodavimo algoritmą, todėl vienintelis būdas atkoduoti pažeistus failus – tai gauti dešifravimo raktą. Vos tik užkodavęs duomenis, CryptoWall pradeda rodyti įspėjamuosius pranešimus, kurie nurodo aukai, kaip jis/ji turėtų elgtis jeigu nori atblokuoti sugadintus duomenis. Paprastai prašoma atsisiųsti ir įdiegti Tor interneto naršyklę ir apsilankyti tam tikroje svetainėje, kurioje nurodoma kaip sumokėti $500 išpirką. Pavėlavus sumokėti 7 dienas, išpirka padidinama iki $1000. Vienaip ar kitaip mes labai prašome jūsų nemokėti šios baudos, kadangi nėra jokios garantijos, kad po to CryptoWall savininkai jums tikrai pateiks dešifravimo raktą. Šiuo metu, ‘ransomware’ tipo kompiuterinės infekcijos yra labai aktuali problema, todėl atsirado labai daug programų kūrėjų, siekiančių interneto vartotojams nuo tokių virusų apsisaugoti. Jeigu ką tik gavote CryptoWall 3.0 įspėjimą, pirmiausia ką turėtumėte padaryti – tai patikrinti savo kompiuterį su Reimage Reimage Cleaner Intego ir taip užkirsti kelią tolesniam duomenų šifravimui. Be to, pabandykite paleisti R-Studio arba Photorec programas, kurios gali padėti jums dešifruoti duomenis.

 

Kaip Crypto CryptoWall 3.0 virusCryptoWall 3.0 virusas Wall 3.0 virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Norint išvengti virusų, tokių kaip CryptoWall 3.0, įsirašymo, turite imtis tam tikrų prevencinių veiksmų. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūs turite įsirašę patikimą antivirusinę programą bei pasistenkite nuolat ją atnaujinti, nes kitu atveju ji gali neaptikti pavojingų failų, bandančių prasmukti į jūsų kompiuterio sistemą. Be to, būkite atsargesni su elektroniniais pranešimais, ypač tokiais, kurie yra pilni spausdinimo bei gramatinių klaidų arba jeigu jūs nežinote kas yra jų siuntėjas. Jeigu manote, kad vis dėlto šis laiškas gali būti svarbus, pabandykite susisiekti su jo siuntėju ir patikrinkite ar jis patikimas, nes kitaip galite paspausti ant pavojingos nuorodos ar parsisiųsti užkrėstą laiško priedą. Jeigu CryptoWall 3.0 virusui pavyksta patekti į kompiuterio sistemą, jis užtrunka tik keletą minučių tam, kad patikrintų jūsų kompiuterį, atsirinktų duomenis, juos užblokuotų ir paprašytų sumokėti išpirką. Svarbiausias dalykas, kurį turite prisiminti – tai NEMOKĖTI išpirkos. Jeigu manote, kad jūsų kompiuteris jau yra užkrėstas CryptoWall 3.0 virusu, šios šalinimo instrukcijos turėtų jums padėti:

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 virusą?

Jeigu šiuo metu matote didžiulį pranešimą, kuris teigia, kad duomenys, esantys jūsų kompiuteryje, yra užblokuoti ir jums reikia sumokėti išpirką tam, kad gautumėte dešifravimo raktą, nėra jokios abejonės, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas ‘ransomware’ tipo virusu. Norint jį ištrinti,turėtumėte patikrinti savo kompiuterį su atnaujinta antivirusine programa. Žinoma, ne ką mažiau svarbu atkurti sugadintus duomenis. Šiam tikslui jūs turėtumėte panaudoti atsargines duomenų kopijas. Jeigu vis dėlto jų neturite, pabandykite aktyvuoti R-Studio arba Photorec duomenų atkūrimo įrankį arba pabandykite naujai pasirodžiusią Kaspesky Ransomware Decryptor programą, sukurtą specialiai failų dešifravimui, tačiau jokiu būdu nemokėkite išpirkos, nes tai tikrai negarantuos, kad gausite reikalingą raktą ir galėsite sėkmingai atkurti asmeninius duomenis.

Baigiant norime paraginti jus iš anksto pagalvoti, kaip apsisaugoti nuo virusų, tokių kaip Cryptowall, įsirašymo. Žinoma, anksčiau minėtos antivirusinės programos galėtų jums padėti, tačiau turėtumėte pagalvoti ir apie duomenų, esančių jūsų kompiuteryje, saugumą. Šiandien išorinių laikmenų pasiūla labai plati, todėl pagalvokite apie USB išorinį kietąjį diską, CD, DVD laikmenų naudojimą arba susikurkite internetines failų kopijas, pavyzdžiui, Google Drive, Dropbox, Flickr ir pan. Daugiau informacijos apie atsargines duomenų kopijas galite rasti čia: Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti?

Dažniausiai užduodami klausimai:

Klausimas. Užsikrėčiau CryptoWall 3.0 virusu dar praėjusią savaitę. Panašu, kad jis pažeidė visas tvarkykles išskyrus C. Ar yra koks nors būdas atgauti sugadintus duomenis nemokant išpirkos?

Atsakymas. Pats blogiausias dalykas, ką galima padaryti – tai sumokėti išpirką, kadangi tai yra tas pas kas atiduoti pinigus tiesiai internetiniams sukčiams į rankas. Be to, taip gali atskleisti sukčiams savo kreditinės kortelės duomenis, o tai gali baigtis tolesnėmis vagystėmis tiesiai iš jūsų banko sąskaitos. Taigi, vietoj to, kad mokėtumėte išpirką, pašalinkite CryptoWall 3.0 iš savo kompiuterio, o po to įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą ir su jos pagalba pabandykite atkurti užšifruotus duomenis.

Klausimas. Prieš porą dienų CryptoWall 3.0 virusas užkrėtė mano kompiuterį. Laimei, panašu, kad jis pažeidė tik vieną aplanką, kuriame buvo laikoma ne itin svarbi informacija. Taigi, savaime aišku, kad net nesiruošiu mokėti išpirkos. Vis dėlto, svarstau ar, norint ištrinti CryptoWall 3.0 virusą, užtenka pašalinti vien tik pažeistą aplanką?

Atsakymas. NE. Ransomware tipo virusai yra itin apgaulingi, todėl jie gali slėptis užkrėstuose kompiuteriuose ilgą laiką ir pasirodyti pačiu netikėčiausiu metu. Vieno užkrėsto aplanko pašalinimas vienareikšmiškai jums nepadės. Priešingu atveju, po kiek laiko galite prarasti daug daugiau svarbių failų, įskaitant nuotraukas, dokumentus, muziką, filmuotą medžiagą ir t.t. Vienintelis būdas apsaugoti duomenis, esančius jūsų kompiuteryje – tai CryptoWall 3.0 pašalinimas. Virusai.lt kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja pašalinti šią infekciją naudojant patikimą antivirusinę programą. Mūsų rekomenduojamų programų sąrašą galite rasti šio straipsnio pabaigoje.

Klausimas. Kaip galima atkoduoti kompiuteryje esančius duomenis? Visa mano kompiuterio tvarkyklė buvo užkoduota. Pasidariau atsargines failų kopijas, tačiau panašu, kad ir jos yra užkrėstos. Ar yra būdas atkoduoti duomenis taip, kad nepatirčiau jokių nuostolių?

Atsakymas. Pats svarbiausias dalykas – tai nemokėti išpirkos, kurios iš jūsų reikalaujama. Tokiu būdu rizikuotumėte atskleisti savo kreditinės kortelės duomenis. Be to, labai abejojame ar raktas, kurį gautumėte apmokėjęs/-usi padės jums atkoduoti duomenis. Taigi, vos tik šis virusas užkrėčia jūsų kompiuterio sistemą, patikrinkite ją su patikima antivirusine programa ir pasinaudokite programine įranga, skirta duomenų atkūrimui (pvz.: R-Studio arba Photorec), tam, kad atkoduotumėte pažeistus duomenis.

Klausimas. Vakar mano kompiuterį užpuolė CryptoWall 3.0 virusas. Kiekviename aplanke, esančiame mano kompiuteryje, radau failą pavadinimu help_decrypt.png .txt .html ir jį pašalinau. Be to, ištryniau jį ir iš registrų. Nepaisant to, daugumos failų tipų, įskaitant .xls .pdf, .doc, t.t., vis tiek negaliu atidaryti. Kur čia problema? Pirmą kartą susidūriau su tokio tipo virusu, tačiau tikrai nesiruošiu išsigąsti ir tikrai nemokėsiu nei vieno euro sukčiams, todėl prašau pagalbos!

Atsakymas. Rankinis CryptoWall 3.0. pašalinimas yra neįmanomas. Vienintelis būdas atsikratyti šio kompiuterio viruso – tai patikrinti kompiuterį su patikima bei atnaujinta (!) antivirusine programa. Jeigu norite visam laikui ištrinti CryptoWall 3.0. virusą, siūlome naudoti vieną iš žemiau pateiktų programų.

Klausimas. Labai prašau padėkite susigrąžinti pinigus ir prarastus duomenis. Tiems niekšams, kurie sugalvojo CryptoWall 3.0. virusą sumokėjau $500 ir gavau žadėta atkodavimui skirtą raktą, kuris neveikia. Įdomu ar kaip nors įmanoma susigrąžinti pinigus? Beje, kaip dėl užblokuotų duomenų? Būkite geri, padėkite!

Atsakymas. Toks scenarijus pasitaiko dažniausiai, todėl mes ir sakome, kad NEreikia mokėti išpirkos. Deja, nelabai tikėtina, kad pavyks susigrąžinti pinigus. Galite pabandyti susisiekti su banku ir paprašyti atšaukti mokėjimą, tačiau tai tikrai neveiks jeigu mokėjimas buvo atliktas vakar ar prieš kelias dienas. Kalbant apie duomenų atkūrimą, turime jums šiek tiek geresnių žinių, tačiau prieš pradėdami duomenų atkūrimo procedūrą, pašalinkite CryptoWall 3.0 virusą iš savo kompiuterio sistemos naudojant patikimą antivirusinę programą (rekomenduojamas programas galite rasti žemiau). Po to, įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą ir su jos pagalba atkurkite prarastus duomenis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoWall 3.0 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoWall 3.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoWall 3.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoWall 3.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoWall 3.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoWall 3.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-3-0-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoWall 3.0 virus