CryptoWall 3.0 viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Lie 2015

CryptoWall 3.0 viruso pašalinimas

Kas yra CryptoWall 3.0 virusas?

Kas yra CryptoWall 3.0?

CryptoWall 3.0 yra pavojingas virusas, kuris galintis sukelti daugybę rimtų problemų. Jis priklauso ‘ransomware’ kategorijai, tad gali lengvai užblokuoti failus, esančius jūsų kompiuteryje, šantažuoti jus bei bandyti apvogti. Norint tokių pasekmių išvengti, turėtumėte įdėti daug pastangų tam, kad išvengtumėte CryptoWall 3.0 viruso bei kitų jo versijų (Cryptowall, Cryptolocker, CTB Locker ir t.t.) įsirašymo, nes kitaip galite netekti svarbių dokumentų, nuotraukų, vaizdo įrašų ir panašių asmeninių duomenų.

Jeigu bet kuriai CryptoWall 3.0 viruso formai pavyksta patekti į kompiuterį, paprastai ji nuskaito kompiuterį ir suranda visus failus, kuriuos reikia užkoduoti. Pasak ekspertų, CryptoWall 3.0 virusas gali užšifruoti šiuos failų tipus: 3fr, accdb, ai, arw, bay, cdr, cer, cr2, crt, crw, dbf, dcr, der, dng, doc, docm, docx, dwg, dxf, dxg, eps, erf, indd, jpe, jpg, kdc, mdb, mdf, mef, mrw, nef, nrw, odb, odm, odp, ods, odt, orf, p12, p7b, p7c, pdd, pef, pem, pfx, ppt, pptm, pptx, psd, pst, ptx, r3d, raf, raw, rtf, rw2, rwl, srf, srw, wb2, wpd, wps, xlk, xls, xlsb, xlsm, xlsx, ir t.t. Tam jis naudoja ‘AES CBC 256-bit’ kodavimo algoritmą, todėl vienintelis būdas atkoduoti pažeistus failus – tai gauti dešifravimo raktą. Vos tik užkodavęs duomenis, CryptoWall pradeda rodyti įspėjamuosius pranešimus, kurie nurodo aukai, kaip jis/ji turėtų elgtis jeigu nori atblokuoti sugadintus duomenis. Paprastai prašoma atsisiųsti ir įdiegti Tor interneto naršyklę ir apsilankyti tam tikroje svetainėje, kurioje nurodoma kaip sumokėti $500 išpirką. Pavėlavus sumokėti 7 dienas, išpirka padidinama iki $1000. Vienaip ar kitaip mes labai prašome jūsų nemokėti šios baudos, kadangi nėra jokios garantijos, kad po to CryptoWall savininkai jums tikrai pateiks dešifravimo raktą. Šiuo metu, ‘ransomware’ tipo kompiuterinės infekcijos yra labai aktuali problema, todėl atsirado labai daug programų kūrėjų, siekiančių interneto vartotojams nuo tokių virusų apsisaugoti. Jeigu ką tik gavote CryptoWall 3.0 įspėjimą, pirmiausia ką turėtumėte padaryti – tai patikrinti savo kompiuterį su FortectIntego ir taip užkirsti kelią tolesniam duomenų šifravimui. Be to, pabandykite paleisti R-Studio arba Photorec programas, kurios gali padėti jums dešifruoti duomenis.

Kaip Crypto CryptoWall 3.0 virusWall 3.0 virusas gali patekti į mano kompiuterį?

Norint išvengti virusų, tokių kaip CryptoWall 3.0, įsirašymo, turite imtis tam tikrų prevencinių veiksmų. Pirmiausia įsitikinkite, kad jūs turite įsirašę patikimą antivirusinę programą bei pasistenkite nuolat ją atnaujinti, nes kitu atveju ji gali neaptikti pavojingų failų, bandančių prasmukti į jūsų kompiuterio sistemą. Be to, būkite atsargesni su elektroniniais pranešimais, ypač tokiais, kurie yra pilni spausdinimo bei gramatinių klaidų arba jeigu jūs nežinote kas yra jų siuntėjas. Jeigu manote, kad vis dėlto šis laiškas gali būti svarbus, pabandykite susisiekti su jo siuntėju ir patikrinkite ar jis patikimas, nes kitaip galite paspausti ant pavojingos nuorodos ar parsisiųsti užkrėstą laiško priedą. Jeigu CryptoWall 3.0 virusui pavyksta patekti į kompiuterio sistemą, jis užtrunka tik keletą minučių tam, kad patikrintų jūsų kompiuterį, atsirinktų duomenis, juos užblokuotų ir paprašytų sumokėti išpirką. Svarbiausias dalykas, kurį turite prisiminti – tai NEMOKĖTI išpirkos. Jeigu manote, kad jūsų kompiuteris jau yra užkrėstas CryptoWall 3.0 virusu, šios šalinimo instrukcijos turėtų jums padėti:

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 virusą?

Jeigu šiuo metu matote didžiulį pranešimą, kuris teigia, kad duomenys, esantys jūsų kompiuteryje, yra užblokuoti ir jums reikia sumokėti išpirką tam, kad gautumėte dešifravimo raktą, nėra jokios abejonės, kad jūsų kompiuteris yra užkrėstas ‘ransomware’ tipo virusu. Norint jį ištrinti,turėtumėte patikrinti savo kompiuterį su atnaujinta antivirusine programa. Žinoma, ne ką mažiau svarbu atkurti sugadintus duomenis. Šiam tikslui jūs turėtumėte panaudoti atsargines duomenų kopijas. Jeigu vis dėlto jų neturite, pabandykite aktyvuoti R-Studio arba Photorec duomenų atkūrimo įrankį arba pabandykite naujai pasirodžiusią Kaspesky Ransomware Decryptor programą, sukurtą specialiai failų dešifravimui, tačiau jokiu būdu nemokėkite išpirkos, nes tai tikrai negarantuos, kad gausite reikalingą raktą ir galėsite sėkmingai atkurti asmeninius duomenis.

Baigiant norime paraginti jus iš anksto pagalvoti, kaip apsisaugoti nuo virusų, tokių kaip Cryptowall, įsirašymo. Žinoma, anksčiau minėtos antivirusinės programos galėtų jums padėti, tačiau turėtumėte pagalvoti ir apie duomenų, esančių jūsų kompiuteryje, saugumą. Šiandien išorinių laikmenų pasiūla labai plati, todėl pagalvokite apie USB išorinį kietąjį diską, CD, DVD laikmenų naudojimą arba susikurkite internetines failų kopijas, pavyzdžiui, Google Drive, Dropbox, Flickr ir pan. Daugiau informacijos apie atsargines duomenų kopijas galite rasti čia: Kodėl yra svarbu turėti atsargines failų kopijas ir kaip galima jas pasidaryti?

Dažniausiai užduodami klausimai:

Klausimas. Užsikrėčiau CryptoWall 3.0 virusu dar praėjusią savaitę. Panašu, kad jis pažeidė visas tvarkykles išskyrus C. Ar yra koks nors būdas atgauti sugadintus duomenis nemokant išpirkos?

Atsakymas. Pats blogiausias dalykas, ką galima padaryti – tai sumokėti išpirką, kadangi tai yra tas pas kas atiduoti pinigus tiesiai internetiniams sukčiams į rankas. Be to, taip gali atskleisti sukčiams savo kreditinės kortelės duomenis, o tai gali baigtis tolesnėmis vagystėmis tiesiai iš jūsų banko sąskaitos. Taigi, vietoj to, kad mokėtumėte išpirką, pašalinkite CryptoWall 3.0 iš savo kompiuterio, o po to įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą ir su jos pagalba pabandykite atkurti užšifruotus duomenis.

Klausimas. Prieš porą dienų CryptoWall 3.0 virusas užkrėtė mano kompiuterį. Laimei, panašu, kad jis pažeidė tik vieną aplanką, kuriame buvo laikoma ne itin svarbi informacija. Taigi, savaime aišku, kad net nesiruošiu mokėti išpirkos. Vis dėlto, svarstau ar, norint ištrinti CryptoWall 3.0 virusą, užtenka pašalinti vien tik pažeistą aplanką?

Atsakymas. NE. Ransomware tipo virusai yra itin apgaulingi, todėl jie gali slėptis užkrėstuose kompiuteriuose ilgą laiką ir pasirodyti pačiu netikėčiausiu metu. Vieno užkrėsto aplanko pašalinimas vienareikšmiškai jums nepadės. Priešingu atveju, po kiek laiko galite prarasti daug daugiau svarbių failų, įskaitant nuotraukas, dokumentus, muziką, filmuotą medžiagą ir t.t. Vienintelis būdas apsaugoti duomenis, esančius jūsų kompiuteryje – tai CryptoWall 3.0 pašalinimas. Virusai.lt kompiuterių saugumo ekspertai rekomenduoja pašalinti šią infekciją naudojant patikimą antivirusinę programą. Mūsų rekomenduojamų programų sąrašą galite rasti šio straipsnio pabaigoje.

Klausimas. Kaip galima atkoduoti kompiuteryje esančius duomenis? Visa mano kompiuterio tvarkyklė buvo užkoduota. Pasidariau atsargines failų kopijas, tačiau panašu, kad ir jos yra užkrėstos. Ar yra būdas atkoduoti duomenis taip, kad nepatirčiau jokių nuostolių?

Atsakymas. Pats svarbiausias dalykas – tai nemokėti išpirkos, kurios iš jūsų reikalaujama. Tokiu būdu rizikuotumėte atskleisti savo kreditinės kortelės duomenis. Be to, labai abejojame ar raktas, kurį gautumėte apmokėjęs/-usi padės jums atkoduoti duomenis. Taigi, vos tik šis virusas užkrėčia jūsų kompiuterio sistemą, patikrinkite ją su patikima antivirusine programa ir pasinaudokite programine įranga, skirta duomenų atkūrimui (pvz.: R-Studio arba Photorec), tam, kad atkoduotumėte pažeistus duomenis.

Klausimas. Vakar mano kompiuterį užpuolė CryptoWall 3.0 virusas. Kiekviename aplanke, esančiame mano kompiuteryje, radau failą pavadinimu help_decrypt.png .txt .html ir jį pašalinau. Be to, ištryniau jį ir iš registrų. Nepaisant to, daugumos failų tipų, įskaitant .xls .pdf, .doc, t.t., vis tiek negaliu atidaryti. Kur čia problema? Pirmą kartą susidūriau su tokio tipo virusu, tačiau tikrai nesiruošiu išsigąsti ir tikrai nemokėsiu nei vieno euro sukčiams, todėl prašau pagalbos!

Atsakymas. Rankinis CryptoWall 3.0. pašalinimas yra neįmanomas. Vienintelis būdas atsikratyti šio kompiuterio viruso – tai patikrinti kompiuterį su patikima bei atnaujinta (!) antivirusine programa. Jeigu norite visam laikui ištrinti CryptoWall 3.0. virusą, siūlome naudoti vieną iš žemiau pateiktų programų.

Klausimas. Labai prašau padėkite susigrąžinti pinigus ir prarastus duomenis. Tiems niekšams, kurie sugalvojo CryptoWall 3.0. virusą sumokėjau $500 ir gavau žadėta atkodavimui skirtą raktą, kuris neveikia. Įdomu ar kaip nors įmanoma susigrąžinti pinigus? Beje, kaip dėl užblokuotų duomenų? Būkite geri, padėkite!

Atsakymas. Toks scenarijus pasitaiko dažniausiai, todėl mes ir sakome, kad NEreikia mokėti išpirkos. Deja, nelabai tikėtina, kad pavyks susigrąžinti pinigus. Galite pabandyti susisiekti su banku ir paprašyti atšaukti mokėjimą, tačiau tai tikrai neveiks jeigu mokėjimas buvo atliktas vakar ar prieš kelias dienas. Kalbant apie duomenų atkūrimą, turime jums šiek tiek geresnių žinių, tačiau prieš pradėdami duomenų atkūrimo procedūrą, pašalinkite CryptoWall 3.0 virusą iš savo kompiuterio sistemos naudojant patikimą antivirusinę programą (rekomenduojamas programas galite rasti žemiau). Po to, įsirašykite duomenų atkūrimui skirtą programinę įrangą ir su jos pagalba atkurkite prarastus duomenis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoWall 3.0 viruso pašalinimas

Rankinis CryptoWall 3.0 pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti CryptoWall 3.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoWall 3.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoWall 3.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoWall 3.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis