Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoWall 4.0 šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Kokie yra pagrindiniai panašumai tarp Cryptowall ir CryptoWall 4.0?

CryptoWall ir Cryptowall 4.0 yra beveik identiški kompiuteriniai virusai priklaustys ransomware kategorijai. Prisiminkite – nėra tokio įrankio, kuris jums padėtų iššifruoti kompiuterio failus, užšifruotus su Cryptowall viruso šifru. Kaip ir jo pirmtakas, CryptoWall 4.0 naudoja pažangias technologijas užšifruodamas visus apkrėsto kompiuterio failus ir prašo sumokėti išpirką už ypatingą iššifravimo raktą, kuris reikalingas norint juos iššifruoti. Tačiau netikėkite, jog sumokėję pinigus – jį gausite. Yra tūkstančiai žmonių skundų, kurie net ir sumokėję pinigus programišiams negavo iššifravimo rakto, ir liko be savų pinigų, kaip ir be failų.

Pradedami išsiaiškinkime – kas gi yra tas ransomware? Tai – labai pavojingas kompiuterio parazitas, kuris siekia užšifruoti failus ir suteikia nesuteikia galimybės grįžti atgal juos iššifruojant. Dažniausiai ransomware virusas yra naudojamas tam, kad užšifruotų šiuos failų plėtinius: .docx, .pdf, .txt, .img, .gif, .mp3, .mp4, .flv. Deja, bet CryptoWall 4.0 virusas ne tik užšifruoja duomenis, bet ir pakeičia jų pavadinimus. Taip pakeisdamas pavadinimus virusas užtikrina, kad jo auka nesugebės suprasti kurie failai yra užšifruoti. Be to, ši nauja CryptoWall versija retai randama naudojant antivirusines programas. Net antrosios kartos verslo klasės ugniasienės nevisada sugeba rasti šį parazitą. Nepaisant to, šis virusas palieka ir papildomas kenkėjiškas programas kompiuteryje tam, kad išvengtų aptikimo.

Šis ransomware palieka savo pranešimą kiekviename aplankale, kuriame atliko duomenų užšifravimą. Tokie pranešimai gali atsirasti kaip .txt, .html arba .png failai. Pvz.:

HELP_YOUR_FILES.TXT
HELP_YOUR_FILES.HTML
HELP_YOUR_FILES.PNG

Šiuose failuose rasite tokį tekstą:

Cannot you find the files you need?
Is the content of the files that you have watched not readable?
It is normal because the files’ names, as well as the data in your files have been encrypted.
Congratulations!!!
You have become a part of large community CryptoWall.
[…]
For your attention, the software to decrypt the files (as well as the private key that come fitted with it) is a paid product.

Kaip matote, CryptoWall 4.0 ransomware virusas prašo sumokėti už „iššifravimo raktą.“ Jokiu būdu netikėkite tokiais pažadais, nes neturite jokios garantijos, kad šis virusas sugražins jūsų failus atgal.

CryptoWall 4.0

Kaip CryptoWall 4.0 galėjo užkrėsti mano kompiuterį?

CryptoWall 4.0, kuris taip pat žinomas kaip HELP_YOUR_FILES virusas, kaip ir kitos CryptoWall versijos plinta su el. laiškais. Šių infekcijų el. laiškus gali būti nufiltruotos kaip nepageidaujami laiškai arba šlamštas, tačiau yra tikimybė, jog jūsų el. pašto tarnyba to nepadarė. Niekada neturėtumėte atidaryti el. laiškų iš siuntėjų, kurių jūs niekada negirdėjote. Tokie CryptoWall 4.0 el. laiškai atsiunčia tekstinį priedą, kuris iš tikrųjų yra JavaScript rinkmena. Šio tekstinio failo atidarymas reiškia atviras duris CryptoWall 4.0 patekimui į jūsų sistemą.

Jei nenorite patirti duomenų praradimo, turėtumėte pagalvoti apie savo kompiuterio apsaugą. Mes siūlome jums įdiegti anti-kenkėjišką programą, pavyzdžiui – ReimageIntego. Ji gali panaikinti CryptoWall 4.0 ransomware virusą iš jūsų kompiuterio. Tačiau, po to, kai ransomware virusas užšifruoja failus, juos atkurti bus labai sunku ar net neįmanoma. Todėl nepamirškite visada turėti atsarginę savo duomenų kopiją išoriniame kietąjame diske.

Kaip pašalinti šį virusą ir sutaisyti mano kompiuterį?

Jei matote, kad jūsų svarbius failus šis virusas pakeitė į HELP_YOUR_FILES.TXT, HELP_YOUR_FILES.HTML, HELP_YOUR_FILES.PNG ir panašius pavadinimus – esate užsikrėtęs CryptoWall 4.0 virusu. Šis virusas yra klasifikuojamas kaip ransomware kenkėjiška programa, kuri siekia išgauti iš jūsų išpirką už iššifravimo raktą, kuris reikalingas norint atblokuoti savo failus. Tačiau nėra jokių garantijų, kad sumokėję išpirką jūs gausite tai ko norite. Štai kodėl mes labai rekomenduojame jums pagalvoti apie savo duomenų kopijas ir įdėti jas tokiose vietose, kaip pavyzdžiui, išoriniame kietąjame diske, Dropbox ar kokiame kitame duomenų saugojimo sprendime.

Cryptowall 4.0 galima pašalinti su keliomis antivirusinėmis programomis, kurios yra pateiktos žemiau. Atkreipkite dėmesį – šis virusas negali būti pašalintas rankiniu būdu ar naudojant mistiškus Cryptowall 4.0 iškoduotojus. Nepamirškite – naršydami internete turite laikytis saugumo instrukcijų. Neatidarinėkite įtartinų paveiksliukų ar priedų prie el. pašto laiškųų, nenaršykite po nepatikimas svetaines. Šiais laikais pilna kibernetinių nusikaltėlių – netapkite vieno iš jų auka.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
CryptoWall 4.0 ekrano nuotrauka
CryptoWall 4.0 ekrano nuotrauka

Rankinis CryptoWall 4.0 pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoWall 4.0 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoWall 4.0 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoWall 4.0 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoWall 4.0 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoWall 4.0 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoWall 4.0 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoWall 4.0 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptowall-4-0.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoWall 4.0