Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

Chromodo browser šalinimas (Išsamus aprašymas)

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Adware

Ar jūs naudojate Chromodo interneto naršyklę? Ar ji buvo nustatyta jūsų numatytąja naršykle be jūsų sutikimo? Tokie pokyčiai neturėtų būti ignoruojami, nes ši naršyklė yra potencialiai nepageidaujama programa, o taip pat adware kategorijos programa. Žinoma, jog adware programos vartotojui siunčia įvairias įkyrias reklamas. Šiame straipsnyje mes paaiškinsime, kaip veikia Chromodo ir kaip ją pašalinti.

Kas yra Chromodo ir kodėl ji veikia mano kompiuteryje?

Chromodo yra interneto naršyklė, sukurta Chrome naršyklės pagrindu. Kaip ir bet kuri kita programa, ji save pristato kaip naudingą programą. Ši programa žada padidinti duomenų parsisiuntimo bei išsiuntimo greitį, pagerinti saugumą internete, puslapius atidaryti žymiai greičiau ir taip toliau. Todėl vartotojams, kurie nori pabandyti Chrome, IE, ir Mozilla Firefox, alternatyvą, Chromodo browser gali pasirodyti itin patraukli naršyklė. Deja, bet dauguma Chrome pagrindu sukurtų naršyklių, įskaitant Kometa, Torch, Olcinium, eFast ir t.t. nėra patikimos, nes jos reklamuoja trečiųjų šalių kompanijas, jų svetaines ir įvairią neaiškios reputacijos programinę įrangą. Chromodo naršyklė nėra išimtis.

Pasak saugumo ekspertų, ji priklauso potencialiai nepageidaujamų programų kategorijai. Taip yra todėl, jog jos kūrėjai naudoja susiejimo (angl. bundling) platinimo metodą ir platina ją kartu su įvairiomis nemokamomis programomis. Ši programa taip pat gali būti platinama per torrent failus. Jei jūsų numatytąją žiniatinklio naršyklę pakeitė Chromodo, greičiausiai jūs patys to nesuvokdami sutikote ją įdiegti. Norime jus perspėti, kad ši įtartina žiniatinklio naršyklė gali savavališkai įdiegti kitas nepageidaujamas programas (adware bei naršyklės virusus) į jūsų kompiuterį. Todėl norėdami pašalinti Chromodo virusą kartu su visomis jo sudedamosiomis dalimis bei naujai atsiųstomis programomis, mes rekomenduojame atsisiųsti patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego arba kitą kenkėjiškų programų šalinimo įrankį.

Chromodo virus hijacks a default browser

Kaip veikia Chromodo kenkėjiška programa?

Chromodo užpuola kompiuterio sistemą, kai tik vartotojas sutinka, kad ji būtų įdiegta. Ši programa yra platinama nemokamomis programomis, ir dažniausiai jūs nepamatysite jokio aiškaus perspėjimo, jog kartu su jūsų pageidaujama programa bus įdiegta dar kelios, „rekomenduojamos“ programos. Tad tampa aišku, jog šią programą lengva įdiegti visiškai netyčia. Po to, Chromodo nustato save kaip numatytąją naršyklę ir neleidžia nustatyti kitos naršyklės kaip numatytosios. Kaip jau minėjome, ši naršyklė gali rodyti įvairias reklamas, todėl jūs greičiausiai sulauksite įvairių rūšių reklamų (iššokančiųjų langų, tekstinių nuorodų, reklaminių antraščių ir pan. pavidalu) beveik kiekviename internetiniame puslapyje, kuriame apsilankysite. Remiantis neseniai mūsų atliktais tyrimais, pastebėta, jog dauguma šių reklamų neatskleis, kokia programa jas generuoja. Tačiau, kai kurios iš jų gali būti pažymėtos tokiais užrašais: „Ads by Chromodo“ arba „Chromodo ads.“ Šių reklamų tikslas – priversti interneto vartotojus apsilankyti rėmėjų svetainėse ir taip padidinti jų lankomumą. Tačiau yra pastebėta, jog kai kurie Chromodo nukreipimai gali priversti vartotojus apsilankyti svetainėse, pripildytose pavojingo turinio (pavyzdžiui, tokios svetainės gali jums siūlyti įsirašyti kenkėjiškos programinės įrangos). Chromodo taip pat gali sekti jūsų veiklą Internete. Ji gali įdiegti slapukus ir rinkti su jūsų naršymu susijusią informaciją, kurios jūs galbūt nenorėtumėte atskleisti neaiškiems veikėjams. Saugumo ekspertai įspėja, kad Chromodo gali rinkti ir analizuoti tokius duomenis:

 • Paieškos užklausas;
 • Dažniausiai lankomų interneto puslapių sąrašą;
 • Duomenis, kuriuos vartotojas įveda internete arba reklamas, kuriuos vartotojas dažniausiai mato bei ant kokių reklamų jis paspaudžia;
 • Kompiuterio IP adresą;
 • Kompiuterio vietą;
 • Išsaugotų svetainių sąrašą;
 • Parsisiųstą/išsiųstą informaciją ir t.t.

Taip pat žinoma, jog Chromodo virusas taip pat gali pabandyti atsiųsti kitas potencialiai nepageidaujamas programas į jūsų sistemą. Taigi, nors ši interneto naršyklė pati iš savęs nėra kenksminga, dar nereiškia, jog jos egzistavimas jūsų kompiuteryje nesukels bėdų. Šios programos kūrėjai bendradarbiauja su neaiškiomis trečiųjų šalių kompanijomis, o tai gali sukelti įvairių problemų jūsų sistemai ateityje (jūs galite netyčia paspausti ant pavojingų reklaminių nuorodų, arba įsirašyti apgaulingai pristatytas rėmėjų programas ir taip sukelti pavojų savo kompiuterio saugumui). Taigi, mes siūlome ištrinti Chromodo naršyklę be gailesčio. Prašome atidžiai perskaityti Chromodo šalinimo instrukcijas, kurias pateikėme antrame šio straipsnio puslapyje.

Kaip pašalinti šią interneto naršyklę?

Atsargūs kompiuterių naudotojai neturėtų naudoti Chromodo naršyklės, nes tai nepatikima programa, kuri siunčia daug reklaminio turinio, kuris gali trukdyti jums ramiai naršyti. Be to, reklamos, kurias ši naršyklė siunčia, gali jus nukreipti į pavojingus puslapius, todėl tai turėtų dar labiau jus paskatinti pašalinti šią programą iš savo sistemos. Ji platinama per programinės įrangos paketus, todėl nenuostabu, jog jūs ją įrašėte atsitiktinai. Jei norite pašalinti šią programą saugiai, geriausias sprendimas yra patikrinti kompiuterio sistemą su patikima antivirusine programa. Jei nenorite parsisiųsti tokios programos, galite pabandyti ištrinti šią naršyklę pats – vadovaukitės mūsų pateiktomis instrukcijomis, kurias galite rasti po straipsniu.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Chromodo browser pašalinimas:

Ištrinkite Chromodo browser iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Chromodo browser ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Chromodo browser ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Chromodo browser iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Chromodo browser bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Chromodo browser iš Internet Explorer (IE)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Chromodo browser ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Chromodo browser šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Chromodo browser iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Chromodo browser iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Chromodo browser iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Chromodo browser ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Chromodo browser šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Chromodo browser iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Chromodo browser ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Chromodo browser pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Chromodo browser iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Chromodo browser bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Chromodo browser pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-chromodo-browser.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Chromodo browser