Chromodo browser šalinimas (Išsamus aprašymas)

Chromodo browser pašalinimas

Kas yra Chromodo naršyklė?

Ar jūs naudojate Chromodo interneto naršyklę? Ar ji buvo nustatyta jūsų numatytąja naršykle be jūsų sutikimo? Tokie pokyčiai neturėtų būti ignoruojami, nes ši naršyklė yra potencialiai nepageidaujama programa, o taip pat adware kategorijos programa. Žinoma, jog adware programos vartotojui siunčia įvairias įkyrias reklamas. Šiame straipsnyje mes paaiškinsime, kaip veikia Chromodo ir kaip ją pašalinti.

Kas yra Chromodo ir kodėl ji veikia mano kompiuteryje?

Chromodo yra interneto naršyklė, sukurta Chrome naršyklės pagrindu. Kaip ir bet kuri kita programa, ji save pristato kaip naudingą programą. Ši programa žada padidinti duomenų parsisiuntimo bei išsiuntimo greitį, pagerinti saugumą internete, puslapius atidaryti žymiai greičiau ir taip toliau. Todėl vartotojams, kurie nori pabandyti Chrome, IE, ir Mozilla Firefox, alternatyvą, Chromodo browser gali pasirodyti itin patraukli naršyklė. Deja, bet dauguma Chrome pagrindu sukurtų naršyklių, įskaitant Kometa, Torch, Olcinium, eFast ir t.t. nėra patikimos, nes jos reklamuoja trečiųjų šalių kompanijas, jų svetaines ir įvairią neaiškios reputacijos programinę įrangą. Chromodo naršyklė nėra išimtis.

Pasak saugumo ekspertų, ji priklauso potencialiai nepageidaujamų programų kategorijai. Taip yra todėl, jog jos kūrėjai naudoja susiejimo (angl. bundling) platinimo metodą ir platina ją kartu su įvairiomis nemokamomis programomis. Ši programa taip pat gali būti platinama per torrent failus. Jei jūsų numatytąją žiniatinklio naršyklę pakeitė Chromodo, greičiausiai jūs patys to nesuvokdami sutikote ją įdiegti. Norime jus perspėti, kad ši įtartina žiniatinklio naršyklė gali savavališkai įdiegti kitas nepageidaujamas programas (adware bei naršyklės virusus) į jūsų kompiuterį. Todėl norėdami pašalinti Chromodo virusą kartu su visomis jo sudedamosiomis dalimis bei naujai atsiųstomis programomis, mes rekomenduojame atsisiųsti patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, FortectIntego arba kitą kenkėjiškų programų šalinimo įrankį.

Kaip veikia Chromodo kenkėjiška programa?

Chromodo užpuola kompiuterio sistemą, kai tik vartotojas sutinka, kad ji būtų įdiegta. Ši programa yra platinama nemokamomis programomis, ir dažniausiai jūs nepamatysite jokio aiškaus perspėjimo, jog kartu su jūsų pageidaujama programa bus įdiegta dar kelios, „rekomenduojamos“ programos. Tad tampa aišku, jog šią programą lengva įdiegti visiškai netyčia. Po to, Chromodo nustato save kaip numatytąją naršyklę ir neleidžia nustatyti kitos naršyklės kaip numatytosios. Kaip jau minėjome, ši naršyklė gali rodyti įvairias reklamas, todėl jūs greičiausiai sulauksite įvairių rūšių reklamų (iššokančiųjų langų, tekstinių nuorodų, reklaminių antraščių ir pan. pavidalu) beveik kiekviename internetiniame puslapyje, kuriame apsilankysite. Remiantis neseniai mūsų atliktais tyrimais, pastebėta, jog dauguma šių reklamų neatskleis, kokia programa jas generuoja. Tačiau, kai kurios iš jų gali būti pažymėtos tokiais užrašais: „Ads by Chromodo“ arba „Chromodo ads.“ Šių reklamų tikslas – priversti interneto vartotojus apsilankyti rėmėjų svetainėse ir taip padidinti jų lankomumą. Tačiau yra pastebėta, jog kai kurie Chromodo nukreipimai gali priversti vartotojus apsilankyti svetainėse, pripildytose pavojingo turinio (pavyzdžiui, tokios svetainės gali jums siūlyti įsirašyti kenkėjiškos programinės įrangos). Chromodo taip pat gali sekti jūsų veiklą Internete. Ji gali įdiegti slapukus ir rinkti su jūsų naršymu susijusią informaciją, kurios jūs galbūt nenorėtumėte atskleisti neaiškiems veikėjams. Saugumo ekspertai įspėja, kad Chromodo gali rinkti ir analizuoti tokius duomenis:

 • Paieškos užklausas;
 • Dažniausiai lankomų interneto puslapių sąrašą;
 • Duomenis, kuriuos vartotojas įveda internete arba reklamas, kuriuos vartotojas dažniausiai mato bei ant kokių reklamų jis paspaudžia;
 • Kompiuterio IP adresą;
 • Kompiuterio vietą;
 • Išsaugotų svetainių sąrašą;
 • Parsisiųstą/išsiųstą informaciją ir t.t.

Taip pat žinoma, jog Chromodo virusas taip pat gali pabandyti atsiųsti kitas potencialiai nepageidaujamas programas į jūsų sistemą. Taigi, nors ši interneto naršyklė pati iš savęs nėra kenksminga, dar nereiškia, jog jos egzistavimas jūsų kompiuteryje nesukels bėdų. Šios programos kūrėjai bendradarbiauja su neaiškiomis trečiųjų šalių kompanijomis, o tai gali sukelti įvairių problemų jūsų sistemai ateityje (jūs galite netyčia paspausti ant pavojingų reklaminių nuorodų, arba įsirašyti apgaulingai pristatytas rėmėjų programas ir taip sukelti pavojų savo kompiuterio saugumui). Taigi, mes siūlome ištrinti Chromodo naršyklę be gailesčio. Prašome atidžiai perskaityti Chromodo šalinimo instrukcijas, kurias pateikėme antrame šio straipsnio puslapyje.

Kaip pašalinti šią interneto naršyklę?

Atsargūs kompiuterių naudotojai neturėtų naudoti Chromodo naršyklės, nes tai nepatikima programa, kuri siunčia daug reklaminio turinio, kuris gali trukdyti jums ramiai naršyti. Be to, reklamos, kurias ši naršyklė siunčia, gali jus nukreipti į pavojingus puslapius, todėl tai turėtų dar labiau jus paskatinti pašalinti šią programą iš savo sistemos. Ji platinama per programinės įrangos paketus, todėl nenuostabu, jog jūs ją įrašėte atsitiktinai. Jei norite pašalinti šią programą saugiai, geriausias sprendimas yra patikrinti kompiuterio sistemą su patikima antivirusine programa. Jei nenorite parsisiųsti tokios programos, galite pabandyti ištrinti šią naršyklę pats – vadovaukitės mūsų pateiktomis instrukcijomis, kurias galite rasti po straipsniu.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Chromodo browser pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Norėdami pašalinti Chromodo naršyklė iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Chromodo naršyklė ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Chromodo naršyklė, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Chromodo naršyklė vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Chromodo naršyklė.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Chromodo naršyklė, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Chromodo browser registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis