Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

Chrome adware tipo programos pašalinimas (Nemokamos instrukcijos) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Alice Woods - - | Tipas: Adware

Chrome virusas platina nepatikimas reklamas pasinaudodamas jūsų naršykle

Chrome viruso pavvzdžiai

Chrome virusas tai apgaulinga programa, kurios tikslas – pateikti nepageidaujamas reklamas Google Chrome naršyklės vartotojams. Patekusi į kompiuterį, ši programa gali pakeisti Windows registro nustatymus, pridėti naršyklės plėtinius ar sutrikdyti naršyklės darbą. Visi šie pakeitimai reikalingi tam, kad vartotojams būtų pateiktas reklaminis turinys.

Šis virusas turi keletą versijų, kurios gali užkrėsti ne tik Windows, bet ir Mac operacines sistemas. Kiekviena Chrome viruso versija reklamuoja tam tikras svetaines, produktus ar paslaugas tam, kad paskatintų vartotoją paspausti nuorodą, tokiu būdu atnešdamas didesnes pajamas savo kūrėjams. Šios programos taip pat sukurtos šnipinėti žmonių veiklą internete ir vėliau tobulinti reklamas, atsižvelgiant į vartotojų poreikius ir pomėgius.

Kompiuterių vartotojai dažnai pervargsta nuo galybės reklamų, kurias pateikia Chrome virusas, tačiau tinkamų programos panaikinimo įrankių paieška gali būti sudėtinga. Internete apstu apgaulingų programų, teigiančių, jog išvalys kompiuterio virusus akimirksniu. Tačiau nemaža dalis jų yra netikros, todėl gali dar labiau pabloginti situaciją ir sulėtinti kompiuterio ar naršyklės veiklą.

Kaip jau minėjome anksčiau, Chrome virusas turi keletą versijų. Jas atpažinti galite iš šių požymių:

 • Atidžiai stebėkite naršyklės adreso laukelį — jame turėtų pasirodyti įtartina nuoroda iškart prieš peradresuojant jus į reklaminį puslapį. URL adresas naršyklės laukelyje gali pasikeisti keletą kartų. Tačiau jei pastebėsite jį, galite atlikti paiešką mūsų nuolat atnaujinamoje internetinėje svetainėje ir rasti instrukcijas kaip pašalinti Chrome virusą.

  Labiausiai paplitusios nuorodos, kurios yra tiesiogiai susijusios su reklamas platinančiomis programomis, yra Onclickmax.com, Trackingclick.com, Querylead.com, Adsbtrack.com, ir kitos. Šie adresai yra sudaryti iš reklamas identifikuojančio numerio, kuris paprastai dingsta, kai atidaromas specifinis internetinis puslapis su reklaminiu turiniu.

  Dažniausiai šios nuorodos peradresuoja vartotoją į suaugusiems skirtas svetaines, greitų paskolų puslapius ar skatina įsigyti abejotinas ir brangias apsaugos sistemas, kurios padėtų nedelsiant atsikratyti jūsų kompiuterį užpuolusių virusų.

 • Jūs taip pat galite atpažinti Chrome virusą pagal pavadinimą ant reklaminių juostų ir automatiškai atsiveriančiu langų. Nors dauguma reklamas rodančių virusų nebenurodo savo pavadinimų ant reklamų, galite pastebėti užrašus: „powered by [viruso pavadinimas]” ar „[viruso pavadinimas] ad”.

  Šis pavadinimas identifikuoja jus užkrėtusį virusą, kuris sukelia lėta naršyklės darbą. Norėdami jį greitai pašalinti, pasinaudokite valdymo skydu (angl. Control Panel) ar naršyklės nustatymais. Labiausiai paplitusios viruso versijos yra QkSee, DNS Unlocker, Settings Manager.

 • Netikros Chrome naršyklės įdiegimas taip pat gali paskatinti ieškoti būdų, kaip atsikratyti virusu. Daugelis apgaulingų naršyklės remiasi Chromium atviro kodo projektu. Nepaisant to, kad tai legali aplikacija, sukčiai dažnai jį naudoja savo reikmėms, t.y., sukuria virusus, kurie pakeičia originalios naršyklės nuorodas ir pateikia trečiųjų šalių reklamas kasdien.

  Chromium virusas, Chroomium, eFast, Tortuga ar Olcinium yra plačiai žinomos apgaulingos Chrome naršyklės.

 • Virusas, kuris pateikia melagingus pranešimus įspėjančius apie kompiuterio infekcijas, taip pat priklauso Chrome virusų kategorijai. Tačiau tai dar pavojingesnė programa, kurios pagrindinis tikslas yra apgauti nepatyrusius kompiuterių vartotojus, jog jų kompiuterių sistemos yra pažeistos.

  Deja, bet laiku nepastebėjus apgavystės pateikiančios Apple Security Alert, Internet Explorer Critical ERROR, Internet Security Alert ar panašius pranešimus, rizikuojate netekti savo asmeninės informacijos, patirti finansinių nuostolių ar padaryti kitokios žalos savo kompiuteriui.

  Atpažinti tokias apgavystes galite iš pranešimo turinio. Sukčiai bando įtikinti jus susisiekti su „specialistais“ nurodytu nemokamos techninės pagalbos numeriu, kuris nurodytas melagingame įspėjime. Taip pat galite susidurti su sunkumais mėginant išjungti žinutės langą, nes ji užprogramuota nuolat atsinaujinti.

Tam tikrais atvejais tik antivirusinė programa gali identifikuoti ir pašalinti Chrome virusą. Rinkoje yra siūloma daugybė pašalinimo įrankių, tačiau mūsų komanda rekomenduoja naudoti ReimageIntego ar SpyHunter 5Combo Cleaner apsaugos aplikacijas. Įrodyta, jog šios programos puikiai atlieka reklaminių virusų pašalinimą, tačiau jeigu norite, galite rinktis bet kurią kitą legalią antivirusinę programą.

Norėdami užtikrinti savo kompiuterio saugumą, turėsite kantriai palaukti kol antivirusinė aplikacija nuskenuos visus jūsų sistemos duomenis ir atsikratys viruso vykdomaisiais failais. Taip pat, mes paruošėme išsamų gidą, kurio pagalba galėsite savarankiškai atsikratyti nepageidaujamomis reklamomis. Tačiau būkite atidūs, nepraleiskite nei vieno punkto norėdami sėkmingai pašalinti Chrome virusą.

Chrome viruso nuotraukaGoogle Chrome virusas gali sukelti daug nepageidaujamų pokyčių ir nesklandumų naršant internete.

Reklamas rodančios programos platinamos drauge su įprastomis aplikacijomis

Oficialiai Chrome virusas nepriklauso kenkėjiškų programų kategorijai, nes naudojasi legaliais platinimo metodais. Tačiau tai nėra taikoma visoms reklamas rodančioms programoms, kurios sutrikdo naršyklės veiklą. Verta žinoti, jog dauguma šnipinėjančių aplikacijų naudojasi ta pačia technika siekiant užkrėsti neapsaugotas kompiuterių sistemas – jos platinamos kaip papildomas komponentas programinės įrangos paketuose.

Neatidžiai įdiegdami programas, rizikuojate įdiegti ir nepageidaujamas aplikacijas. Tuomet galite greitai pastebėti nežinomas įrankių juostas ar plėtinius interneto naršyklėse. Šie virusai taip pat gali pakeisti pagrindinį naršyklės puslapį ir kitas nuostatas be vartotojo sutikimo.

Šie virusai patenka į jūsų kompiuterį dėl vienos labai paprastos priežasties — jūs skubate kuo greičiau pabaigti įdiegimo procesą. Dauguma žmonių yra netgi įsitikinę, jog pasirinkus rekomenduojamą instaliaciją jie saugiai ir greitai įdiegs norimą programą. Tačiau realybėje tokiu būdu suteikiama galimybė sukčiams jus apgauti iš anksto sutinkant įsigyti potencialiai nepageidaujamą programą tarp nerodomų nemokamos aplikacijos nustatymų.

Nors ir vartotojai yra informuojami raštu apie papildomas programas, žmonės linkę praleisti visus įspėjimus. VirusActivity.com komanda siūlo rinktis išplėstinį įdiegimo procesą (angl. Advanced. Custom), nes galėsite savo nuožiūra pasirinkti instaliuojamas programas. Ieškokite sutikimo žymių, kurios suteikia jūsų leidimą įdiegti reklamas rodančias aplikacijas ir nužymėkite jas.

Lengvai pašalinkite Chrome naršyklės virusą iš Mac ar Windows operacinių sistemų

Apačioje pateiktas gidas nurodo, kur ieškoti failų ir nustatymų, leidžiančių virusui sėkmingai vykdyti savo nepageidaujamą veiklą jūsų kompiuteryje. Norėdami pašalinti Chrome virusą bei jo keliamas problemas, išinstaliuokite kiekvieną potencialiai nepageidaujamai programai priklausantį failą iš savo sistemos.

Jei norite sutaupyti savo laiką ir pašalinti Chrome virusą automatiniu būdu, pasinaudokite mūsų siūlomomis antivirusinėmis programomis. Norėdami sėkmingai atsikratyti nepageidaujamomis aplikacijomis, atnaujinkite apsaugos sistemą ir leiskite jai nuskenuoti jūsų kompiuterio duomenis.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Chrome programos pašalinimas:

Ištrinkite Chrome iš Windows sistemų

Patikrinkite, ar jūsų kompiuteryje nebuvo įdiegta nepatikimų programų. Galite rasti įvairius Chrome viruso komponentus valdymo skyde (angl. Control Panel). Patariame pašalinti tokias programas, kaip DNS Unlocker, Offers4U, Qksee, Settings Manager, Linkury SmartBar ir kt.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Chrome ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Chrome ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Chrome iš Mac OS X sistemos

IJeigu Google Chrome virusas įsibrovė į Mac kompiuterį, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir atsikratykiite juo:

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Chrome bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'
WindowsmacOSGoogle ChromeSafari

Ištrinkite Chrome iš Google Chrome

Norėdami pašalinti Chrome virusą iš Google Chrome naršyklės, įveskite chrome://settings adresą ir patikrinkite, ar naršyklėje nėra įdiegtų nepatikimų plėtinių. Jeigu randate nežinomų aplikacijų, būtinai jas pašalinkite. Tuomet atkurkite naršyklės parametrus tam, kad visi su virusu susiję elementai būtų pilnai panaikinti.

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Chrome ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Chrome pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Chrome iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Chrome bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Chrome pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Chrome registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Alice Woods
Alice Woods - Moko vartotojus apie virusų prevenciją

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Alice Woods
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-chrome-adware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Chrome adware