BTC viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Bal 2017
BTC viruso pašalinimas
Kas yra BTC virusas?
Kokią grėsmę kelia BTC virusas?
BTC virusas pastebėtas 2016-ųjų metų pabaigoje ir vis dar aktyviai plinta internete. Šis failus užkoduojantis virusas, dar žinomas BTCLocker pavadinimu, kilo iš to pačios Radamant virusų šeimos. Manoma, kad viruso pavadinimas yra Bitkoin valiutos trumpinys. Būtent šia valiuta viruso kūrėjai reikalauja sumokėti išpirką už užšifruotus duomenis. Įsibrovęs į kompiuterį BTC ransomware virusas pradeda duomenų šifravimo procedūrą, kurios metu į užkoduojamus failus įterpiamas .BTC plėtinys. Užbaigęs šį darbą, virusas pateikia išpirkos raštelį, pavadintą BTC_DECRYPT_FILES.txt arba IDR__BTC_DECRYPT_FILES.txt. Šiuose dokumentuose viruso kūrėjai trumpai apibūdina susidariusią situaciją ir primygtinai reikalauja kuo greičiau susiekti su jais elektroniniu paštu. Šis reikalavimas itin primena XTBL virusus, kurie taip pat nurodo kuo skubiau susiekti su kiberentiniais nusikaltėliais. BTC viruso kūrėjai pateikia tris skirtingus elektroninio pašto adresus: [email protected], [email protected] ir [email protected]. Tačiau skubėti rašyti žinutės nepatariame. Kibernetiniai nusikaltėliai turi paruošę gausybę reketo ir psichologinio smurto taktikų, kurios neabejotinai bus panaudotos prieš jus, jeigu vengsite mokėti išpirką. Pasiduoti viruso kūrėjams taip pat neverta. Jie gali jums pateikti nepatikimą arba neveikiantį duomenų atkūrimo įrankį, arba apskritai palikti jus likimo valioje. Tad siūlome nesileisti į šią rizikingą avantiūrą. Patariame pašalinti BTCLocker virusą iš kompiuterio, o tuomet galėsite pasinaudoti alternatyviais duomenų atkūrimo metodais, kuriuos pristatysime straipsnio pabaigoje.
BTC virusas pateikia išpirkos raštelyje, kuriame nurodoma, jog nukentėjusysis turi kuo skubiau susisiekti su viruso kūrėjais.
BTC viruso kūrėjai reikalauja sumokėti nuo 0,5 iki 1,5 Bitkoinų siekiančią išpirką už galimybę iššifruoti duomenis su jų siūlomu įrankiu. Kaip jau minėjome anksčiau, kibernetiniai nusikaltėliai tikrai nėra draugiškai nusiteikę. Jie mėgins visais įmanomais būdais jus išgąsdinti ir įtikinti, kad jų siūlomas įrankis yra vienintelis duomenų atkūrimo būdas. Susisiekę su jais greičiausiai sužinosite, kad įrankis bus atsiųstas vos tik nusikaltėlius pasieks jūsų pavedimas. Tačiau šis pažadas gali būti neištesėtas. BTC virusas toliau gali laikyti jūsų duomenis kibernetinėje nelaisvėje. Maža to, sukčiai taip pat gali pareikalauti pervesti dar daugiau pinigų ir gąsdinti, jog ištrins jūsų duomenis negrįžtamai. Iš tiesų, kai kurie failus užkoduojantys virusai gali padaryti tokią žalą. Dėl šios priežasties patariame nerizikuoti ir nekomunikuoti su šio viruso kūrėjais. BTCLocker pašalinimas užkirs kelią negrįžtamam duomenų ištrynimui ir neleis kibernetiniams nusikaltėliams jūsų šantažuoti. BTC pašalinimas nepadės atkurti užšifruotų duomenų, tačiau tai atlikti galėsite naudodamiesi kitais įrankiais. Tačiau visų pirma turite atsikratyti virusu, kad atkurti failai nebūtų dar kartą užkoduoti. Šio viruso pašalinimui siūlome rinktis tokias antivirusines programas kaip FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner.
Kokiais būdais virusas gali įsilaužti į kompiuterį?
Pagrindinis būdas, kuriuo platinamas BTCLocker virusas, yra elektroniniai laiškai, kuriuose prisegamas užkrėstas priedas. Tad norėdami išvengti šio ir daugelio kitų virusų, turite būti itin atsargūs. Niekada neatidarykite laiškų iš “Šlamšto” (angl. spam) aplanko ir neskubėkite tikrinti prisegtų dokumentų, jeigu laišką atsiuntė nežinomas adresatas. Nepasikliaukite ir tokiomis žinutėmis, kuriose teigiama, kad turite patvirtinti tam tikrą informaciją, pateiktą banko išrašuose ar kituose dokumentuose. Nepamirškite, kad BTC viruso kūrėjai gali naudoti pačiais įvairiausias gudrybes, kurios įtikintų jus atidaryti prisegtą dokumentą. Jie gali idealiai nukopijuoti įvairių įmonių įvaizdį, logotipą ir kitus reprezentuojančius simbolius. Taigi, pavojingi laiškai gali atrodyti tikroviškai ir patikimai. Jeigu užkibsite ant tokio nusikaltėlių kabliuko ir atidarysite užkrėstą failą, duomenis užkoduojantis virusas tučtuojau įsibraus į jūsų kompiuterį ir pradės duomenų šifravimo procedūrą. Tad norime priminti, kad būtumėte itin atsargūs ir budrūs, nes jūsų elektroninio pašto dėžutėje gali tūnoti pavojingas virusas.
BTC pašalinimas ir duomenų atkūrimo galimybės
BTC pašalinimas turėtų būti atliktas kuo skubiau. Tai itin pavojingas virusas, kuris užkoduoja duomenis ir reikalauja sumokėti išpirką. Maža to, jis taip pat gali padėti kitiems virusams patekti į kompiuterį ir sukelti dar daugiau nemalonumų. Vienintelis saugus ir patikimas būdas juo atsikratyti yra pasikliauti antivirusinėmis programomis. Šiai užduočiai atlikti siūlome naudoti vieną šių programų – FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Galime užtikrinti, kad tai patikimi ir profesionalūs įrankiai, kurių pagalba galite saugiai ir lengvai pašalinti BTC virusą iš kompiuterio. Jeigu jūsų kompiuteryje jau yra įdiegta antivirusinė programa, galite ją atnaujinti ir jos pagalba atsikratyti virusu. Tačiau nepamirškite prieš tai jos atnaujinti! Turime perspėti, kad virusas taip pat gali blokuoti antivirusinę programą arba neleisti jos įdiegti. Tokiu atveju perkraukite kompiuterį Safe Mode with Networking rėžimu. Žemiau pateiktos instrukcijos paaiškins kaip tai padaryti ir pašalinti BTCLocker.
Rankinis BTC viruso pašalinimas
Rankinis BTC pašalinimas saugiajame režime
BTC ransomware virusas gali blokuoti jūsų pasirinktą antivirusinę programą ir neleisti atlikti automatinio pašalinimo. Tokiu atveju sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir bandykite dar kartą.
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti BTC naudojant System Restore
Jeigu ankstesnis viruso deaktyvavimo metodas nepadėjo, tuomet įdiegti antivirusinę programą ir atlikti sistemos skenavimą jums padės šis metodas:
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš BTC pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Svarbu. Kaip atkurti duomenis?
Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti BTC. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.Daugeliu atveju failus užkoduojantys virusai padaro negrįžtamą žalą užkoduotiems dokumentams. Jeigu neturite atsarginių duomenų kopijų, tuomet jūsų galimybės atkurti užšifruotis duomenis yra menkos. Nepaisant mažos tikimybės, patariame pasinaudoti žemiau pateiktais alternatyviais fuomenų atkūrimo būdais. Tikimės, kad jie padės susigrąžinti bent jau dalį prarastų failų.
Jei BTC užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:
Data Recovery Pro įrankis – galimybe automatiškai atkurti užkoduotus duomenis
Data Recovery Pro yra profesionali programa, kuri atkuria netyčia ištrintus, sugadintus ar failus užkoduojančių virusų pažeistus duomenis. Šios instrukcijos padės pasinaudoti šiuo įrankiu:
- Parsisiųsti Data Recovery Pro;
- Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
- Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus BTC viruso;
- Atkurkite juos.
Windows Previous Versions feature leis susigrąžinti anksčiau išsaugotas duomenų versijas
Windows Previous Versions funkcija leidžia susigrąžinti prieš viruso ataką išsaugotas failų kopijas. Tačiau šiuo metodu galite naudotis tik tokiu atveju, jeigu System Restore funkcija buvo aktyvuota prieš BTCLocker viruso ataką.
- Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
- Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
- “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.
Radamant duomenų atkūrimo įrankis gali padėti nukentėjusiems nuo BTC viruso
Radamant decrypter yra paskutinė alternatyva, kuri gali jums padėti iššifruoti bent jau dalį duomenų. Negalima garantuoti, kad šis metodas yra išties efektyvus, kadangi šis duomenų atkūrimo įrankis buvo sukurtas kito viruso atkodavimui
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip BTC prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte
Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.
Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.
Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.