Amazonaws šalinimas - Viruso pašalinimo vadovas
Amazonaws pašalinimas
Kas yra Amazonaws?
Legalia Amazonaws sistema gali pasinaudoti kibernetiniai nusikaltėliai
Amazonaws, dar žinoma kaip Amazon Web Services, yra legali “debesų” saugykla. Jos kūrėja kompanija Amazon siūlo įmonėms įvairias IT plasaugas, tokias kaip duomenų bazių talpinimas. Tačiau kibernetiniai nusikaltėliai rado būdą, kaip pakenkti kompiuterių vartotojams, prisidengiant žinomos kompanijos vardu.
Vartotojai praneša, kad savo naršyklėse išvydo tokias žinutes:
- Waiting for S3.amazonaws.com
- Transferring data from S3-amazonaws.com
- Connected to S3.amazonaws.com
- Looking up s3.amazonaws.com
Šiuose pranešimuose svarbu atkreipti dėmesį į S3 identifikatorių, reiškiantį “Simple Storage Service,” kuris suteikia galimybę bet kam sukurti tinklalapį ar saugoti failus už itin mažą pinigų sumą. Tad kibernetiniai nusikaltėliai gali talpinti pavojingus failus ir netinkamai naudoti Amazonaws sistema.
Nepaisant to, kad Amazonaws S3 nėra virusas, vartotojai gali išvysti itin daug reklamų, kurios ne tik trukdo naršyti internete, bet taip pat gali būti pavojingos. Kibernetinio saugumo specialistai perspėja, kad tokia kenkėjiška programos versija taip pat gali būti platinama internete kaip reklaminio tipo (angl. adware) aplikacija.
Daugeliu atveju Amazonaws pranešimai, reklamos ar kitas pateiktas turinys atrodo įtraukiantis ir patikimas, tačiau iš tiesų jis gali siūlyti įsigyti nereikalingus ir brangius produktus. Vartotojai taip pat gali susidurti su peradresavimais į kibernetiniams sukčiams priklausančius tinklalapius. Vienas tokių pavyzdžių – s3.eu-central-1.amazonaws.com.
Spausdami tokias reklamas ar lankydamiesi potencialiai pavojinguose tinklalapiuose, rizikuojate nukentėti su duomenis užkoduojančiais virusais ir kitomis kenkėjiškomis programomis. Maža to, jūs galite susidurti su asmeninių duomenų vagystėmis. Tad turite laikytis atokiau nuo viruso pateikiamo turinio ir pašalinti Amazonaws kuo skubiau.
Atsikratyti kenkėjiška programa galite antivirusinių programų FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner pagalba. Šios programos gali lengvai identifikuoti ir panaikinti visus kenkėjiškus bei pavojingus komponentus iš kompiuterio. Įmanomas ir rankinis Amazonaws pašalinimas. Išsamias instrukcijas galite rasti straipsnio pabaigoje.
Amazonaws - legali sistema, kuria siekia pasinaudoti ir kibernetiniai nusikaltėliai.
Reklaminė programa gali slėptis pavojinguose interneto puslapiuose
Saugumo specialistų teigimu, reklaminio tipo programa gali įsibrauti į kompiuterį, kai naršote nepatikimuose tinklalapiuose, kurie yra patalpinti S3 tipo serveriuose. Jeigu spausite reklamas, reklaminius skydelius ar nuorodas tokiuose tinklalapiuose, galite nepastebėdami įdiegti reklaminę programą.
Patariame laikytis atokiau nuo tinklalapių, kurie pažymėti nesaugiais ar netgi pavojingais. Šiose interneto svetainėse jums gali būti siūloma įdiegti nežinomas programas ar itin svarbius jų atnaujinimus, kurie iš tiesų tėra kenkėjiškos programos.
Kompiuterio saugumui sustiprinti, rekomenduojame įdiegti patikimą antivirusinę programą, kuri užtikrina kompiuterio apsaugą realiu laiku.
Potencialiai pavojingos programos taip pat gali plisti kartu su programine įranga. Tad jeigu neteisingai įdiegiate reikalingą programą, galite netyčia įdiegti ir nepageidaujamus komponentus. Norėdami to išvengti visada rinkitės išplėstinius (angl. Advanced/Custom), o ne rekomenduojamus (angl. Recommended/Standard) nustatymus. Tik taip galėsite išvysti jums siūlomas papildomas programas ir atsisakyti jų įdiegimo.
Automatinis Amazonaws pašalinimas
Jeigu kenčiate nuo Amazonaws reklamų ar kito nepageidaujamo turinio turite kuo skubiau susirūpinti savo kompiuterio saugumu bei pradėti viruso pašalinimo procedūrą. Patariame naudoti profesionalią antivirusinę programą. Tai padės ne tik sutaupyti brangų jūsų laiką, bet ir pašalinti virusą vos per kelias minutes.
Norime perspėti, kad ši kenkėjiška programa turi kelias versijas, dar žinomas, kaip Amazonaws s3 iPhone virusas, Amazonaws Android virusas ir pan. Šios kenkėjiškos programos siekia užkrėsti išmaniuosius telefonus, todėl svarbu atsikratyti virusu kuo skubiau, kol šis nespėjo užkrėsti ir kitų įrenginių.
Kai jau minėjome pradžioje, Amazonaws pašaliniams greičiausiai atliekamas antivirusinės programos pagalba. Tad siūlome nieko nelaukiant įdiegti vieną mūsų rekomenduojamų programų ir atlikti kompiuterio sistemos skenavimą.
O jeigu norite pašalinti Amazonaws savarankiškai, straipsnio pabaigoje rasite detalias instrukcijas, kurios padės surasti ir ištrinti visus su reklamine programa susijusius komponentus.
Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.
Rankinis Amazonaws pašalinimas
Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows
Windows operacinės sistemos vartotojams pateikiama Amazonaws viruso pašalinimo instrukcijas.
Norėdami pašalinti Amazonaws iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:
- Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
- Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
- Sąraše raskite įrašus, susijusius su Amazonaws ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
- Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
- Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:
- Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
- Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
- Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
- Viršuje spauskite Uninstall/Change.
- Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
- Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.
Ištrinkite iš „Mac“
Jeigu kenčiate nuo Amazonaws reklamų, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis ir pašalinkite įtartinus komponentus iš Mac operacinės sistemos.
„Mac“:
- Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
- Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
- Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:
- Pasirinkite Go > Go to Folder.
- Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
- Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
- Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge
Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:
- Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
- Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
- Apačioje spauskite Uninstall.
Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:
- Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
- Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
- Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:
- Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
- Tuomet raskite On startup skyrių.
- Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.
Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:
- Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
- Pasirinkite Details.
- Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.
- Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
- Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
- Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
- Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
- Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:
Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
Instrukcijos Chromium Edge naršyklei
Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):
- Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
- Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
Išvalykite duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
- Pasirinkite Privacy and services.
- Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
- Time range skiltyje pasirinkite All time.
- Spauskite Clear now.
Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):
- Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
- Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
- Pasirinkite Restore settings to their default values.
- Patvirtinkite pasirinkimą.
Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox
Pašalinkite pavojingus plėtinius:
- Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
- Pasirinkite Add-ons.
- Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Amazonaws, ir spauskite Remove.
Atstatykite pagrindinį puslapį:
- Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
- Pasirinkite Options.
- Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.
Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
- Eikite į Privacy & Security skyrių.
- Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
- Spustelėkite Clear Data…
- Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox
Jei atlikus visus žingsnius Amazonaws vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:
- Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
- Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
- Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
- Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Amazonaws.
Iš naujo nustatykite Google Chrome
Iš Google Chrome naršyklės pašalinkite tokius komponentus, kaip Amazonaws, S3-amazonaws.com ir S3.amazonaws.com. Kai visi su kenkėjiška programa susiję elementai bus panaikinti, atkurkite numatytuosius naršyklės nustatymus:
Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:
- Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
- Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.
Išvalykite Chrome duomenis:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
- Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
- Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
- Paspauskite Clear data.
Pakeiskite pagrindinį puslapį:
- Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
- Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
- Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.
Iš naujo nustatykite Google Chrome:
Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:
- Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
- Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
- Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
- Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
- Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.
Iš naujo nustatykite Safari
Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:
- Spustelėkite Safari > Preferences…
- Naujame lange pasirinkite Extensions.
- Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Amazonaws, ir spauskite Uninstall.
Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:
- Spauskite Safari > Clear History…
- Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
- Patvirtinkite paspausdami Clear History.
Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:
- Spustelėkite Safari > Preferences…
- Eikite į Advanced skirtuką.
- Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
- Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Amazonaws registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte
Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.
Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.
Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.