Sudėtingumo skalė:  
  (8/100)

Adfoc.us viruso šalinimas - Nemokamas vadovas

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Adfoc.us virusas: pagridinės problemos, kurių galite tikėtis

Adfoc.us virusas priklauso bene plačiausiai virusų grupei — naršyklių užgrobėjams (angl. Browser hijackers). Kaip sufleruoja pavadinimas, hijacker’iai veikia perimdami naršyklių kontrolę ir gali sukelti problemų naršant tinkle. Pats Adfoc.us tinklapis yra platinamas kaip URL adresų trumpinimo įrankis, leidžiantis jo naudotojams užsidirbti iš nuorodų dalijimosi internete. Daugeliui mažiau populiarių svetainių turėtojų tai gali pasirodyti puikus būdas užsidirbti papildomų pajamų. Tačiau vartotojai įvairiuose forumuose jau spėjo įvertinti Adfoc.us ir įvardija šią programą kaip bevertę ar net kenkėjiška. Mes taip pat norėtume išskirti keletą priežasčių, dėl ko šia tinklo paslauga pasitikėti nevertėtų.

Adfoc.us virusAdfoc.us virusas

Pirmas aspektas, kuris sukelia abejonių dėl Adfoc.us patikimumo yra tai, jog ši programa į kompiuterius patenka nepastebėta ir kaip mat ima keisti naršyklės nustatymus. Dažniausiai pakeičiamas naršyklės pagrindinis puslapis, paieškos variklis ir naujo naršyklės skirtuko adresas. Po šių pakeitimų vartotojai yra verčiami naudotis šiuo nepatikimais paieškos varikliais, kurie pateikia galimai pavojingus paieškos rezultatus. Be to, tokios paieškos programos neretai būna perpildytos reklamomis ir yra tiesiog neatskiriamos nuo dažnų peradresavimų į įvairius puslapius. Svarbu paminėti, jog nuolatinis peradresavimas gali ne tik erzinti, bet ir sukelti rimtą pavojų sklandžiam kompiuterio sistemos veikimui bei duomenų saugumui. Netyčia atsidūrę tokioje svetainėje galite patekti ir į duomenų vagių ir techninės pagalbos sukčių pinkles.

Potencialiai pavojingoms programoms, tokioms kaip Adfoc.us, veikiant kompiuteryje, padidėja tikimybė užsikrėsti ir ypač pavojingomis ransomware tipo infekcijomis. Todėl nekaltai atrodantys peradresavimai bei nesibaigiančios reklamos iš tiesų yra svarios priežastys pašalinti Adfoc.us iš kompiuterio. Dar viena priežastis — privatumas. Kaip ir daugelis kitų reklaminių virusų, šis gali sekti informaciją apie vartotojus. Tai, kad Adfoc.us slapukų (angl. cookies) pagalba renka su naršymu susijusius duomenis, nurodyta netgi puslapio Privatumo politikoje. Nevertėtų pamiršti ir to, jog paslaugos tiekėjai pasilieka pilną teisę surinktą informaciją naudoti kaip tik užsigeidę, pavyzdžiui, parduoti ar nemokamai pasidalinti ja su jums nežinomomis trečiosiomis šalimis. Toks duomenų dalijimasis dažniausiai reiškia dar daugiau reklamų užkrėsto kompiuterio naršyklėje. Norėdami to išvengti, privalote ištrinti Adfoc.us iš kompiuterio nedelsiant. Programos šalinimui rekomenduojame naudoti patikimas antivirusines programas, tokias kaip ReimageIntego, kurios ne tik panaikins šį virusą, bet ir apsaugos sistemą nuo kitų kenkėjų. Žinoma, kaip ir daugelį naršyklių užgrobėjų, Adfoc.us galima atsikratyti ir patiems. Straipsnio apačioje pateikiamame gide mūsų ekspertai paaiškins kaip tai saugiai padaryti.

Kaip šis virusas keliauja ir patenka į kompiuterius?

Įdomu tai, jog Adfoc.us galima atsisiųsti visiškai legalioje Google Play parduotuvėje, bet tai nėra vienintelis būdas šiai programai patekti į kompiuterį. Adfoc.us gali užgrobti kompiuterius jo savininkui neapdairiai atsisiuntus ir įsirašius nemokamą programinę įrangą. Kadangi Adfoc.us slepiasi programiniuose paketuose, tad virusu dažniausiai užsikrečia vartotojai, kurie atidžiai neišanalizuoja atsisiųstų programų turinio. Tai padaryti nėra sunku. Tereikia pasirinkti Advanced ar Custom rėžimą, kiekvieną kartą diegiant naujas programas sistemoje ir atidžiai sekti tolimesnius diegimo žingnsius. Pastebėję nepageidaujamą programą, ją lengvai pašalinsite atžymėdami prie jos esančią varnelę.

Ar įmanoma pašalinti Adfoc.us iš kompiuterio?

Šis kibernetinis kenkėjas nėra tikras virusas. Tai nepageidaujama programa, kuria galima nesunkiai pašalinti iš kompiuterio antivirusinės programinės įrangos pagalba arba rankiniu būdu. Šalindami virusą patys atminkite, jog privalote patikrinti ar virusas sistemoje neįrašė papildomų nepageidaujamų programų. Įtartinus sistemoje aptiktus komponentus rekomenduojame ištirti atidžiau ir prireikus ištrinti. Rankinis Adfoc.us šalinimo gidas pateikiamas straipsnio apačioje.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Adfoc.us viruso pašalinimas:

Ištrinkite Adfoc.us iš Windows sistemų

Norėdami pašalinti Adfoc.us virusą iš Windows operacinės sistemos rankiniu būdu, atidžiai sekite žemiau nurodytus žingsnius. Taip pat peržvelkite neseniai atsisiųstų programų sąrašą. Pastebėję įtartinas programas jas pašalinkite.

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Adfoc.us ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Adfoc.us ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Adfoc.us iš Mac OS X sistemos

Mac OS X nėra dažna Adfoc.us viruso auka. Tačiau, jei jums reikia pagalbos šalinant šį virusą iš sistemos, ją rasite žemiau pateikiamose instrukcijose:

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Adfoc.us bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Adfoc.us iš Internet Explorer (IE)

Po to kai vartotojai užsikrečia Adfoc.us virusu, dažnai Internet Explorer naršyklėje pasirodo ir kitų nežinomų programų. Tam, kad jomis atsikratytumėte, įvykdykite šiuos žingsnius:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Adfoc.us ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Adfoc.us šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Adfoc.us virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge atstatymo instrukcijos pateikiamos čia:

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Adfoc.us iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Adfoc.us iš Mozilla Firefox (FF)

Jei naršyklės užgrobėjas pakeitė Mozilla naršyklės parametrus, greičiausiai norėsite juos sugrąžinti į numatytuosius. Tai padaryti galite sekdami šį šalinimo gida:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Adfoc.us ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Adfoc.us šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Adfoc.us iš Google Chrome

Tam, kad atstatytumėte visus pakeitimus Google Chrome naršyklėje, atlikite žemiau nurodytus žingsnius:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Adfoc.us ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Adfoc.us pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Adfoc.us iš Safari

Safari naršyklę atstatysite į pradinę būseną šių instrukcijų pagalba:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Adfoc.us bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Adfoc.us pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Adfoc.us registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte

Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.

Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.

Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-adfoc-us-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Adfoc.us virus