Sudėtingumo skalė:  
  (10/100)

9o0gle.com viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Sau 2021 atnaujinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Naršyklės užgrobėjai

Ar galima 9o0gle.com naudoti vietoje Google?

9o0gle.com virusas atrodo lygiai taip pat kaip ir viena populiariausių paieškos sistemų, todėl ne itin atidūs interneto vartotojai gali jas lengvai sumaišyti. Deja, ši paieškos sistema neturi nieko bendro su Google. 9o0gle.com paieškos sistema stengiasi atrodyti itin naudingu įrankiu, pradžios puslapyje pateikdama nuorodas į socialinius tinklus, elektroninį paštą, elektronines parduotuves ir žaidimų svetaines, tačiau ji netinkamai atlieka savo pagrindinę funkciją. Tarp paieškos rezultatų įtraukiamas komercinis turinys, reklamuojamos nuorodos, o didelis kiekis iššokančių reklamų trukdo ramiai naršyti internete. Be to, paieškos sistema taip pat gali rinkti informaciją apie vartotojų paieškos įpročius. Šis naršyklės užgrobėjas (angl. browser hijacker), kaip ir įprasta visoms potencialiai pavojingoms programoms, įprastai įsibrauna į kompiuterio sistemą nepastebėtas. Jeigu iki šiol jums neteko susidurti su naršyklės užgrobėjais ir nežinote, ko iš jų tikėtis, turėtumėte žinoti, kad jie gali lengvai išvesti iš kantrybės, generuodami gausybę reklamų ir nukreipimų. Be to, šios programos taip pat eikvoja kompiuterio resursus, todėl darbas kompiuteriu tampa itin lėtas. Naršyklės užgrobėjai stengiasi kuo ilgiau išlikti kompiuterio sistemoje nepastebėti, tačiau sužinoti, kad jiems pavyko įsibrauti yra itin paprasta – išvysite pakeistą naršyklės pradžios puslapį ir numatytąją paieškos sistemą. Pastebėję šiuos pakitimus turite negaišti laiko ir pašalinti 9o0gle.com iš kompiuterio. Programa pateko į kompiuterį nelegaliai, todėl patariame jos pašalinimui naudoti antivirusinę programą, pavyzdžiui, ReimageIntego, kuri lengvai ir greitai pašalins nepageidaujamą svečią.

9o0gle.com paieškos sistemos nuotrauka

Netikėti 9o0gle.com nukreipimai yra viena nemaloniausių ir erzinančių viruso keliamų problemų. Be to, netikėti nukreipimai ne tik trukdo naršymą internete, bet ir gali sukelti pavojų jūsų kompiuteriui. Niekada negalite žinoti, ar būsite nukreipti į pavojingą ar į saugų tinklalapį. Pavojingos nuorodos taip pat gali būti įterptos tarp paieškos rezultatų, todėl vienu neatidžiu paspaudimu galite patekti į tinklalapį, kuris sukurtas virusų sklaidai. Žemiau pateiktoje nuotraukoje galite matyti, kad paieškos rezultatai, pateikti 9o0gle.com viruso (kairėje) ir Google (dešinėje) atrodo visiškai kitaip. Naršyklės užgrobėjo tikslas – skatinti vartotojus paspausti reklamuojamas nuorodas ir reklamas, kadangi kiekvienas paspaudimas atneša pajamas kūrėjams.

Nuotraukoje matoma paieškos rezultatų, kuriuos pateikia 9o0gle.com virusas ir Google, pavyzdžiai.

9o0gle.com virusas taip pat gali rinkti informaciją apie vartotojus. Programa nerenka asmeninės ar privačios informacijos, tačiau ji vis tiek turėtų išlikti tik jūsų žinioje. Naršyklės užgrobėjas renka duomenis, susijusius su jūsų naršymo ypatumais ir jais gali pasidalinti su trečiosiomis šalimis. Kokių tikslų turi partnerių kompanijos, neįmanoma nuspėti. Tad duomenų rinkimas yra paskutinis argumentas, kodėl turite pašalinti 9o0gle.com virusą nedelsdami.

Kaip virusas gali įsibrauti į kompiuterį?

Jeigu 9o0gle.com virusui dar nepavyko įsibrauti į jūsų kompiuterį, galite laikyti save gimusiais po laiminga žvaigžde, arba jūs tiesiog laikotės tam tikrų saugumo reikalavimų. Naršyklės užgrobėjai nėra tikri virusai, todėl jie netaiko jokių sudėtingų įsibrovimo technikų. Jie įprastai keliauja su programinės įrangos paketais ir tikisi, kad neapdairūs kompiuterių naudotojai leis naršyklės užgrobėjui patekti į sistemą. Tai nutinka tuomet, kai vartotojai įdiegia iš interneto atsiųstą reklamą ir skubina įdiegimo procesą, pasirinkdami „Quick“, „Basic“ ar „Recommended“ įdiegimo nustatymus. Deja, tokie vartotojų įpročiai yra itin dažni ir potencialiai pavojingų programų kūrėjai naudoja juos savo naudai. Būtent dėl šios priežasties naršyklės užgrobėjai yra dažnai pasitaikantis kompiuterio užkratas. Sumažinti virusų įsibrovimo tikimybę galite tik stebėdami programų įdiegimo procesą, naudodami „Advanced“ arba „Custom“ įdiegimo parametrus, kurie leidžia išskleisti papildomų programų sąrašą ir atsisakyti jų įdiegimo.

Kaip galima pašalinti 9o0gle.com virusą?

Atsikratyti naršyklės užgrobėjais yra įmanoma, tačiau gali būti keblu, todėl patariame pašalinti 9o0gle.com virusą naudojantis profesionalia antivirusine įranga. Atnaujinta antivirusinė programa gali greitai ir lengvai surasti bei ištrinti virusą iš kompiuterio. Tad jeigu jūsų kompiuteryje yra įdiegta tokia programa, atnaujinkite ją ir nuskenuokite kompiuterio sistemą. Jeigu tokios programos neturite, pasirinkite vieną iš žemiau pateiktų. 9o0gle.com pašalinimas taip pat gali būti atliktas rankiniu būdu. Tai šiek tiek sudėtingesnis metodas, kadangi visą antivirusinės programos darbą turite atlikti patys. Jeigu norite pasirinkti šį būdą, mes tikrai jūsų nepaliksime be pagalbos – straipsnio pabaigoje pateikėme iliustruotas instrukcijas.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis 9o0gle.com viruso pašalinimas:

Ištrinkite 9o0gle.com iš Windows sistemų

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite 9o0gle.com ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite 9o0gle.com ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite 9o0gle.com iš Mac OS X sistemos

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite 9o0gle.com bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite 9o0gle.com virusą iš Microsoft Edge

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti 9o0gle.com iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite 9o0gle.com iš Mozilla Firefox (FF)

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite 9o0gle.com ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite 9o0gle.com šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite 9o0gle.com iš Google Chrome

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite 9o0gle.com ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite 9o0gle.com pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite 9o0gle.com iš Safari

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite 9o0gle.com bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite 9o0gle.com pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti 9o0gle.com registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-9o0gle-com-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie 9o0gle.com virus