Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

XData virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

XData virusas Ukrainoje: nuostoliai lenkia „WannaCry“ sukeltas pasekmes

XData užkratas veikia kaip failus užkoduojantis virusas. Naudodamas AES šifravimo sistemą, jis sparčiai užkoduoja failus. Taip pat nustatyta, kad aptikęs operacinėje sistemoje SysInternals PsExec savybę, spartinančią kietojo disko veiklą, jis geba žymiai greičiau užkoduoti failus. Virusas yra taip pat susijęs ne tik su prieš trejus metus pasirodžiusiu „Heur“ trojanu – HEUR:Trojan.Win32.Generic –  beit ir praeitais metais pasirodžiusiu AES-NI failus užkoduojančiu virusu – Win32/Filecoder.AESNI.C. Kol kas virusas puolia išskirtinai vieną šalį Ukrainą. 98% viruso atvejų užfiksuota šioje šalyje. Taipogi virusas yra žymiai aršesnis nei pastaruoju metu minimas „WannaCry“ – jis per tą patį laiko tarpą užkrėtė keturis kartus daugiau kompiuterių nei minėtasis virusas. Kol kas jis tik užleidžia pozicijas žymiuoju Cerber virusui. Jei pagrindinė viruso vykdomoji laikmena yra suaktyvinama administratoriaus teises turinčioje paskyroje, virusas gali užkrėsti visus tinklo kompiuterius. Duomenų kodavimo metu, prie failų pridedamas .~xdata~ failo plėtinys. Pasibaigus šiam procesui, virusas atveria HOW_CAN_I_DECRYPT_MY_FILES.txt dokumente pateikiama informacija paveiktiems vartotojams, kaip atgauti duomenis. Taip pat pateikiami net 6 e. pašto adresai, jei vartotojai susidurtų su techniniais nesklandumais: beqins@colocasia.org, bilbo@colocasia.org, frodo@colocasia.org, trevor@thwonderfulday.com, bob@thwonderfulday.com, bil@thwonderfulday.com. Po kelių dienų pasirodė Lockout virusas, kurio trojanas taip pat yra siejamas su HEUR virusu. Tada tikėtina, kad XData viruso kampanija gali plėstis. Viruso autoriai tai pat pasirūpino anonimiškumu: viruso siunčiami signalai veda į daugiau nei 20 IP adresų. Svarbu, kuo greičiau pašalinti XData virusą. Reimage ar Malwarebytes Malwarebytes jums tai padės padaryti veiksmingiau.XData išpirkos pranešimo pavyzdys

Virusas naudoja įprastą bei tarp kompiuterinių nusikaltėlių paplitusią duomenų šifravimo sistemą. Platus spektras įvairaus tipo failų yra užkoduojamas naudojant „viešąjį“ raktą. Duomenų atkodavimui yra reikalingas specialus unikalus raktas. Pastarasis yra saugomas slaptame serveryje. Šis savybė taip patį suteikia daugiau lankstumo viruso kūrėjams kontroliuoti kelis virusą platinančius domenus. Vartotojų prašoma surasti specialų .key.~xdata~ vartotoją identifikuojantį failą. Neradę failo, paveikti vartotojai turėtų kreiptis į viruso kūrėjus nurodytais e. pašto adresais. Išpirkos pranešime nėra pateikiama tiksli išpirkos suma, tad tikėtina, kad suma yra nustatoma priklausomai nuo užkrėstųjų vartotojų tipo: jei tai fizinis ar juridinis asmuo. Suprantama, jei svarstote galimybę mokėti išpirką, tačiau atminkite, kad tai neįpareigoja kompiuterinių nusikaltėlių grąžinti jums duomenis.

Klastingi viruso platinimo būdai

Keli platinimo būdai  yra vieną iš pagrindinių priežasčių, lėmusių viruso plėtrą. Vienas iš labiausiai populiariausių yra viruso platinimas per reklaminius laiškus. Užkrėstoji vykdomoji rinkmena, msaddc.exe, mscomrpc.exe, msdcom.exe, msdns.exe, mssecsvc.exe, mssql.exe ar msdcom.exe, yra dažniausiai patalpinama į .zip aplankalą. Tokie aplankalai yra pavadinami kaip itin svarbios PVM sąskaitos faktūros ar svarbūs finansiniai pranešimai. Taip pat svarbu, kad jūsų operacinė sistema būtų apsaugota nu šio XData trojano: Trojan.Heur.TP.E72C6B, Gen:Trojan.Heur.TP.eqW@baZ37zo or Ransom_XDATA.A. Taip pat užkarda gali papildyti jūsų antivirusinę bei anti-šnipinėjimo programas.

XData šalinimo ypatumai

Nėra rekomenduojama šalinti failus užkoduojantį virusą įprastu būdu. Tam procesui pasitelkite kompiuterines apsaugos programas. Jos greičiau suras visus užkrato failus, kadangi jie gali būti pasklidę po pagrindinius sisteminius failus. Kitu atveju, svarbių sisteminių failų pašalinimas gali užkrėsti negrįžtamus operacinės sistemos pažeidimus. Taip pat atkreipkite dėmesį į anksčiau minėtus failus. Prieš aktyvinant naujus naršyklės plėtinius, įsitikinti jų patikimumu. Taip pat siųskitės naujas programas iš patikimų šaltinių bei atkreipkite dėmesį į programas platintoją. Jei negalite paleisti vienos iš apsaugos programų ir tęsti XData šalinimo procedūros, pasinaudokite žemiau pateiktomis instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis XData viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti XData naudojant Safe Mode with Networking

Šis būdas turėtų sugrąžinti prieigą prie esminių kompiuterio funkcijų, tam kad paleistume viruso šalinimo programą bei pašalintumėte XData virusą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: XData šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite XData pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti XData naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš XData pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog XData sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti XData. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei XData užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Ar Data Recovery Pro programa atkoduoja XData viruso užkoduotus failus?

Nors nėra 100% garantijos, kad programa padės atgauti visus pažeistus failus, tačiau verta pabandyti. Jos kūrėjai tikina, kad programa padeda atkurti ištrintus elektroninius laiškus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus XData viruso;
 • Atkurkite juos.

ShadowExplorer programos nauda

Pagrindinis šios programos privalumas – failų atkūrimas atsarginių kopijų pagalba. Tikėtina, kad šis metodas gali būti veiksmingas jūsų atveju.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Šiuo metu nėra išleistos oficialios XData viruso užkoduotų failų atkodavimo programos

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip XData prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-xdata-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie XData ransomware virus