WannaCryptor viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Geg 2017

WannaCryptor viruso pašalinimas

Kas yra WannaCryptor virusas?

WannaCryptor virusas kopijuoja CryptoLocker triukus

WannaCryptor virusas, dar žinomas WannaCryptor ransomware pavadinimu, pasirodė 2017-ųjų vasario mėnesį kaip Wcry failo plėtinio virusas. Lygiai taip pat, kaip ir kitos viruso versijos WanaCryt0r ir Wana Decrypt0r, jis taip pat kėsinasi į Windows operacinę sistemą ir užkoduoja kompiuteryje saugomus duomenis. Kodavimui virusas naudoja RSA ir AES šifravimo sistemą bei įterpia .wcry failo plėtinį į kiekvieną užgrobtą nuotrauką, paveikslą, garso ar vaizdo įrašą. Šis failus užkoduojantis virusas taip pat ištrina šešėlines kopijas (angl. Volume Shadow Copies) ir užkerta kelią paprastam duomenų atkūrimui. Vos tik baigęs duomenų kodavimą, virusas pakeičia darbalaukio foną !WannaCryptor!.bmp paveikslu, kuriame pranešama apie užkoduotus duomenis:

Ooops, your important files are encrypted.
If you see this text, but don’t see the „Wanna Decryptor“ window, then your antivirus removed the decrypt software, or you deleted it from your computer.

Viruso pateiktoje žinutėje taip pat teigiama, kad nukentėjusieji turi įdiegti !WannaDecryptor!.exe programą iš pateiktos DropBox nuorodos. Tokia taktika jau buvo naudojama CryptoLocker viruso kampanijoje. Viruso kūrėjai nurodo įdiegti virusą dar kartą tam, kad nukentėjusieji gautų instrukcijas, kuriomis vadovaudamiesi galėtų sumokėti išpirką. Instrukcijos, kaip sumokėti reikalaujamą pinigų sumą Bitkoinais, pateikiamos išpirkos raštelyje “!Please Read Me!.txt”. Tačiau failus užkoduojantis virusas gali pateikti ne tik teksinę žinutę. Jeigu kompiuteryje nėra įdiegtos antivirusinės programos, nukentėjusieji kompiuterio ekrane taip pat išvys !WannaDecryptor! programą. Šiame programos lange matoma reikalaujama sumokėti pinigų suma (300 JAV dolerių), laikmačiai, skaičiuojantys kiek liko laiko iki išpirkos sumokėjimo termino pabaigos, ir kitą svarbią informaciją.

WannaCryptor ransomware virusasWannaCryptor virusas užkoduoja kompiuteryje esančius duomenis ir reikalauja sumokėti 300 JAV dolerių.

WannaCryptor virusas pateikia griežtą terminą iki kada nukentėjusieji gali pervesti numatytą pinigų sumą. Jeigu jie nesuspės to padaryti laiku, išpirkos suma išaugs. Tačiau mes nepatariame suskubti atlikti pavedimo. Susidūrus su šiuo virusu verčiau susikoncentruokite ties jo pašalinimu. Kibernetiniai nusikaltėliai gali pasisavinti jūsų pinigus ir palikti jus be duomenų atkodavimo įrankio. Nepamirškite, kad duomenis užkoduojančio viruso tikslas yra susižerti kiek įmanoma daugiau pinigų, todėl duomenų atkūrimas yra tik programišių sąžinės reikalas. Todėl turite pašalinti WannaCryptor virusą vos tik jis pasirodys kompiuteryje. Viruso panaikinimui naudokite patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, FortectIntego.

Failus užkoduojančio viruso sklaidos būdai

WannaCryptor įsibrauna į kompiuterius pasinaudodamas Windows operacinės sistemos saugumo spraga. Virusų kūrėjai pasinaudojo nutekinta ETERNALBLUE SMB technologija, kuri leidžia kenkėjiškų užduočių atlikimui pasitelkti MS17-010 saugumo spragą. Kompanija Microsoft išleido reikiamus atnaujinimus jau anksčiau, tačiau ne visi kompiuterių naudotojai spėjo juos gauti arba įdiegti savarankiškai. Microsoft taip pat sukūrė atnaujinimus Windows XP, Vista ir Windows 8 vartotojams nepaisant to, kad šių operacinių sistemų atnaujinimai yra sustabdyti. Tad patariame kuo skubiau atnaujinti operacinę sistemą, kompiuteryje įdiegtas programas ir sukurti atsargines duomenų kopijas.

WannaCryptor panaikinimas naudojantis antivirusine programa

Jeigu jums teko susidurti su WannaCryptor virusu ir nebegalite naudotis kompiuteryje saugomais duomenimis, nemąstykite apie išpirkos mokėjimą kibernetiniams nusikaltėliams. Tai itin rizikingas sandoris, kuris gali baigtis tikrai ne taip kaip tikitės. Sukčiai gali pasisavinti jūsų pinigus ir palikti su gigabaitais užkoduotų duomenų. Todėl patariame pašalinti WannaCryptor ir nesileisti į derybas su programišiais. Tai padaryti galite pasinaudodami patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu negalite įdiegti ar atlikti sistemos skenavimo, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Jos padės deaktyvuoti virusą tam, kad galėtumėte atlikti automatinį jo panaikinimą. Deja, WannaCryptor pašalinimas nepadės susigrąžinti užkoduotų duomenų. Tam jums prireiks atsarginių duomenų kopijų. Kol kas tai yra vienintelis patikimasi ir efektyvus būdas atkoduoti duomenis. Žinoma, patariame nenuleisti rankų ir išbandyti visus saugius alternatyvius duomenų atkūrimo metodus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WannaCryptor viruso pašalinimas

Rankinis WannaCryptor pašalinimas saugiajame režime

Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Jos padės atlikti automatinį WannaCryptor pašalinimą.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti WannaCryptor naudojant System Restore

Žemiau rasite dar vieną būdą, kuris padės pašalinti failus užkoduojantį virusą iš kompiuterio.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WannaCryptor pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog WannaCryptor sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti WannaCryptor. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu nėra jokio įrankio, kuris galėtų atkoduoti failus, turinčius .wcry plėtinį. Vienintelis efektyvus metodas – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu jų neturite, jums nelieka nieko kito tik tikėtis, jog alternatyvūs duomenų būdai padės susigrąžinti bent jau dalį duomenų.

Jei WannaCryptor užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Išbandykite Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti failus, kurie turi .wcry failo plėtinį. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus WannaCryptor viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite Windows Previous Versions funkcija

Ši Windows operacinės sistemos funkcija gali būti jūsų išsigelebėjimu, siekiant susigrąžinti pačius svarbiausius failus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

WannaCryptor atkodavimo įrankis

Deja, kol kas virusų tyrėjai ir kibernetinio saugumo specialistai dar nesukūrė nemokamo ir saugaus įrankio leidžiančio iššifruoti viruso pažeistus failus.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WannaCryptor prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis