Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

WannaCryptor viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - atnaujinta Geg 2017

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

WannaCryptor virusas kopijuoja CryptoLocker triukus

WannaCryptor virusas, dar žinomas WannaCryptor ransomware pavadinimu, pasirodė 2017-ųjų vasario mėnesį kaip Wcry failo plėtinio virusas. Lygiai taip pat, kaip ir kitos viruso versijos WanaCryt0r ir Wana Decrypt0r, jis taip pat kėsinasi į Windows operacinę sistemą ir užkoduoja kompiuteryje saugomus duomenis. Kodavimui virusas naudoja RSA ir AES šifravimo sistemą bei įterpia .wcry failo plėtinį į kiekvieną užgrobtą nuotrauką, paveikslą, garso ar vaizdo įrašą. Šis failus užkoduojantis virusas taip pat ištrina šešėlines kopijas (angl. Volume Shadow Copies) ir užkerta kelią paprastam duomenų atkūrimui. Vos tik baigęs duomenų kodavimą, virusas pakeičia darbalaukio foną !WannaCryptor!.bmp paveikslu, kuriame pranešama apie užkoduotus duomenis:

Ooops, your important files are encrypted.
If you see this text, but don’t see the „Wanna Decryptor“ window, then your antivirus removed the decrypt software, or you deleted it from your computer.

Viruso pateiktoje žinutėje taip pat teigiama, kad nukentėjusieji turi įdiegti !WannaDecryptor!.exe programą iš pateiktos DropBox nuorodos. Tokia taktika jau buvo naudojama CryptoLocker viruso kampanijoje. Viruso kūrėjai nurodo įdiegti virusą dar kartą tam, kad nukentėjusieji gautų instrukcijas, kuriomis vadovaudamiesi galėtų sumokėti išpirką. Instrukcijos, kaip sumokėti reikalaujamą pinigų sumą Bitkoinais, pateikiamos išpirkos raštelyje “!Please Read Me!.txt”. Tačiau failus užkoduojantis virusas gali pateikti ne tik teksinę žinutę. Jeigu kompiuteryje nėra įdiegtos antivirusinės programos, nukentėjusieji kompiuterio ekrane taip pat išvys !WannaDecryptor! programą. Šiame programos lange matoma reikalaujama sumokėti pinigų suma (300 JAV dolerių), laikmačiai, skaičiuojantys kiek liko laiko iki išpirkos sumokėjimo termino pabaigos, ir kitą svarbią informaciją.

WannaCryptor ransomware virusasWannaCryptor virusas užkoduoja kompiuteryje esančius duomenis ir reikalauja sumokėti 300 JAV dolerių.

WannaCryptor virusas pateikia griežtą terminą iki kada nukentėjusieji gali pervesti numatytą pinigų sumą. Jeigu jie nesuspės to padaryti laiku, išpirkos suma išaugs. Tačiau mes nepatariame suskubti atlikti pavedimo. Susidūrus su šiuo virusu verčiau susikoncentruokite ties jo pašalinimu. Kibernetiniai nusikaltėliai gali pasisavinti jūsų pinigus ir palikti jus be duomenų atkodavimo įrankio. Nepamirškite, kad duomenis užkoduojančio viruso tikslas yra susižerti kiek įmanoma daugiau pinigų, todėl duomenų atkūrimas yra tik programišių sąžinės reikalas. Todėl turite pašalinti WannaCryptor virusą vos tik jis pasirodys kompiuteryje. Viruso panaikinimui naudokite patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego.

Failus užkoduojančio viruso sklaidos būdai

WannaCryptor įsibrauna į kompiuterius pasinaudodamas Windows operacinės sistemos saugumo spraga. Virusų kūrėjai pasinaudojo nutekinta ETERNALBLUE SMB technologija, kuri leidžia kenkėjiškų užduočių atlikimui pasitelkti MS17-010 saugumo spragą. Kompanija Microsoft išleido reikiamus atnaujinimus jau anksčiau, tačiau ne visi kompiuterių naudotojai spėjo juos gauti arba įdiegti savarankiškai. Microsoft taip pat sukūrė atnaujinimus Windows XP, Vista ir Windows 8 vartotojams nepaisant to, kad šių operacinių sistemų atnaujinimai yra sustabdyti. Tad patariame kuo skubiau atnaujinti operacinę sistemą, kompiuteryje įdiegtas programas ir sukurti atsargines duomenų kopijas.

WannaCryptor panaikinimas naudojantis antivirusine programa

Jeigu jums teko susidurti su WannaCryptor virusu ir nebegalite naudotis kompiuteryje saugomais duomenimis, nemąstykite apie išpirkos mokėjimą kibernetiniams nusikaltėliams. Tai itin rizikingas sandoris, kuris gali baigtis tikrai ne taip kaip tikitės. Sukčiai gali pasisavinti jūsų pinigus ir palikti su gigabaitais užkoduotų duomenų. Todėl patariame pašalinti WannaCryptor ir nesileisti į derybas su programišiais. Tai padaryti galite pasinaudodami patikima antivirusine programa, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Jeigu negalite įdiegti ar atlikti sistemos skenavimo, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Jos padės deaktyvuoti virusą tam, kad galėtumėte atlikti automatinį jo panaikinimą. Deja, WannaCryptor pašalinimas nepadės susigrąžinti užkoduotų duomenų. Tam jums prireiks atsarginių duomenų kopijų. Kol kas tai yra vienintelis patikimasi ir efektyvus būdas atkoduoti duomenis. Žinoma, patariame nenuleisti rankų ir išbandyti visus saugius alternatyvius duomenų atkūrimo metodus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis WannaCryptor viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti WannaCryptor naudojant Safe Mode with Networking

Sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Jos padės atlikti automatinį WannaCryptor pašalinimą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: WannaCryptor šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite WannaCryptor pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti WannaCryptor naudojant System Restore

Žemiau rasite dar vieną būdą, kuris padės pašalinti failus užkoduojantį virusą iš kompiuterio.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš WannaCryptor pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog WannaCryptor sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti WannaCryptor. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu nėra jokio įrankio, kuris galėtų atkoduoti failus, turinčius .wcry plėtinį. Vienintelis efektyvus metodas – pasinaudoti atsarginėmis duomenų kopijomis. Jeigu jų neturite, jums nelieka nieko kito tik tikėtis, jog alternatyvūs duomenų būdai padės susigrąžinti bent jau dalį duomenų.

Jei WannaCryptor užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Išbandykite Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis gali padėti atkurti failus, kurie turi .wcry failo plėtinį. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus WannaCryptor viruso;
 • Atkurkite juos.

Pasinaudokite Windows Previous Versions funkcija

Ši Windows operacinės sistemos funkcija gali būti jūsų išsigelebėjimu, siekiant susigrąžinti pačius svarbiausius failus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

WannaCryptor atkodavimo įrankis

Deja, kol kas virusų tyrėjai ir kibernetinio saugumo specialistai dar nesukūrė nemokamo ir saugaus įrankio leidžiančio iššifruoti viruso pažeistus failus.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip WannaCryptor prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-wannacryptor-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie WannaCryptor ransomware virus