Sudėtingumo skalė:  
  (96/100)

Vortex viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Kov 2017 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

„Vortex“ virusas vis dar ieško naujų aukų

„Vortex“ versijos „Flotera“ išpirkos pranešimas

„Vortex“ virusas pasižymi ištobulintomis bei rafinuotomis techninėmis savybėmis. Jį sukūrė galimai lenkų kilmės kompiuteriniai įsilaužėliai, nes pirmosios šio viruso, Polski viruso, versijos išpirkos pranešimas buvo pateiktas lenkų kalba bei išplatintas rytų Europoje.

Naudodamas AES-256 šifruotės sistemą, virusas geba užkoduoti daugybę įvairių failų per trumpą laiką. Sethcardoza[.]com/api/rest/tools/random_password_generator/length:40/complexity:alphaNumeric tinklalapyje sugeneruojamas 40 ženklų slaptažodis.

Virusas prideda .aes failo plėtinį prie kiekvieno užkoduoto failo. „Vortex“ failus užkoduojantis užkratas geba užšifruoti failus keliuose vietiniuose diskuose, tačiau vengia paveikti sisteminių failų aplankalus, tam, kad palaikytų sistemos veiklą. ODZSZYFRUJ-DANE (lenk. Duomenų atkodavimo informacija) pateikiamos instrukcijos, kaip atšifruoti failus. Kitaip nei Spora virusas, šis užkratas nesukuria įmantrių .html išpirkos pranešimų versijų.

Vortex virusasTikėtina, kad lenkų programišiai sukūrė Vortex virusą. Šioje nuotraukoje matomas ODZSZYFRUJ-DANE.txt išpirkos pranešimas.

Kalbant apie išpirkos dydį, „Vortex“ viruso kūrėjai nepasižymi kuklumu – 299 doleriai arba 277 EUR prašoma mainais už duomenis. Paveiktiems vartotojams siūloma įsigyti specialiąją duomenis atkoduojančią programą. Iškilus netikslumams, aukos turėtų kreiptis rsapl@openmailbox.org bei polskiransom@airmail.cc nurodytais adresais. Anot pranešimo, duomenis galima atgauti per keturias dienas.

Pasibaigus šiam laikotarpiui, išpirkos suma padidės dvigubai. Nerekomenduotina vykdyti šiuos nurodymus, kadangi tai nepadidina tikimybės atgauti visus užkoduotus duomenis. Net jeigu sumokėsite išpirką bei įsidiekite įsilaužėlių siūlomą programą, tikėtina, kad ateityje ransomware tipo virusai dažniau užgrobs jūsų kompiuterį.

Vietoj to siūlome pradėti „Vortex“ šalinimo procedūrą, Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes padės jums tai padaryti. Itin svarbu pašalinti visas vykdomąsias rinkmenas bei kitus susijusius failus tam, kad užkratas neužkrėstų kompiuterio ateityje. Platesnę informaciją apie ransomware tipo virusus rasite „Virusai“ skyrelyje. Atkreipkite dėmesį, kad jau yra sukurta speciali programa, padėsianti atkoduoti „Vortex“ užkoduotus duomenis. Platesnė informacija pateikta puslapio apačioje.

Virusas pasirodė nauju „Flotera“ pavadinimu

Ne už ilgo po pirmosios versijos pasirodymo, užkrato kūrėjai išleido patobulintą versiją pavadinę ją „Flotera“ virusu. Nors naujoji atmaina mažai skiriasi savo techninėmis savybėmis, akį pritraukė išskirtinis šrifto dizainas. Kūrėjai nepakeitė viruso išpirkos pranešimo tipo. !!!-ODZYSKAJ-DANE-!!!.txt faile aukoms pateikiama detalesnė informacija apie užkoduotų duomenų susigrąžinimą.

Matyti, kad nusikaltėliai mėto pėdsakus pakeisdami naudojamų e. pašto domenus. Flotera viruso pranešime yra pateikiami du – flotera@2.pl ir flotera@protonmail.ch – adresai. Kaip ir ankstesnė versija, užkratas prideda .aes failo plėtinį prie failų.

Atkreipkite dėmesį, kad užkratas plinta per MenadzerDzwiekuHD2.exe arba AESxWin.exe vykdomąsias rinkmenas. Įdomu, tai kad kai kurios antivirusinės programos aptinka šį virusą kaip Generic.Ransom.Spora.D6BE06B8 trojaną, kuris galimai susijęs sus tikruoju Spora užkratu.

Kita išskirtina, bet gan šypseną kelianti savybė – virusų specialistai rado užkoduotus lenkų hip hop muzikos grupių bei dainininkų vardus viruso programiniame kode.

Užkrato plitimo būdai 

Nors kiti failo užkoduojantys virusai dažniausiai plinta per reklaminius laiškus, tačiau „Vortex“ plitimo ypatumai skiriasi nuo paplitusių būdų. Spėjama, kad virusas užkrečia tik tuos kompiuterius, kuriuose anksčiau buvo aptiktas nuotolinio valdymo RAT trojanas.

Aptikus šios infekcijos pėdsakų sistemoje, įsilaužėliai prisijungia prie įrenginio ir įrašo „Vortex“ virusą įprastu būdu. Įdomu, tai kad viruso kūrėjai naudoja jau esamą AES-256 kodą duomenis užkoduoti. Jei virusų kūrėjai aptinka šį raktą programiniame kode, IT specialistai gali sukurti nemokamą duomenis iššifruojančią programą.

Tam, kad sumažintumėte trojanų bei panašių virusų riziką, įsidiekite antišnipinėjimo programą. Ji taip pat pravers šalinant sudėtingus virtualiuosius užkratus.

Kaip patikimai pašalinti „Vortex“ virusą?

Jei aptikote !!!-ODZYSKAJ-DANE-!!!.TXT failą ar kitus su „Vortex“ virusu susijusius failus, nedelsiant pradėkite užkrato šalinimo procedūrą. Pradėkite išsamų sistemos skanavimą su Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes. Jei negalite paleisti programos, žemiau pateiktos instrukcijos padės atgauti prieigą prie kompiuterio funkcijų. Keli iš rekomenduotinų duomenų atgavimo būdų yra pateikti apačioje. Jau yra sukurta duomenų atkodavimo programa. Susisiekite su IT ekspertu Maiklu Džilespi (Michael Gillespie).

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Vortex virusas ekrano nuotrauka
Vortex virusas ekrano nuotrauka

Rankinis Vortex viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Vortex naudojant Safe Mode with Networking

Įjunkite kompiuterį Saugos rėžime tam, kad tinkamai pašalintumėte virusą. Jei niekada neteko naudotis šia funkcija, instrukcijos jums padės taip padaryti.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Vortex šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Vortex pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Vortex naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Vortex pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Vortex sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Vortex. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Deja, retas vartotojas žino, kad pažeistus ar ištrintus duomenis galima atkurti atsarginių kopijų pagalba. Jos ypač praverčia ransomware virusui užkodavus failus.

Jei Vortex užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Pasinaudokite Data Recovery Pro privalumais

Ši programa – tai vienas iš alternatyvų atkurti failus, jei neturite susikūrę atsarginių kopijų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Vortex viruso;
 • Atkurkite juos.

Kaip veikia Shadow Explorer?

Ši programa atkuria užkoduotus ar pažeistus failus atsarginių kopijų pagalba.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

„Vortex“ atkodavimo programa

Tam, kad atkoduotumėte „Vortex“ viruso užkoduotus failus, susisiekite su kompiuterinių virusų tyrėju Maiklu Džilespie.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Vortex prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-vortex-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Vortex ransomware virus