UIWIX viruso šalinimas (Pašalinimo instrukcijos) - Geg 2017 atnaujinimas

UIWIX viruso pašalinimas

Kas yra UIWIX virusas?

UIWIX – kenkėjiška programa, kuri naudojasi tais pačiais Windows sistemos trūkumais kaip ir WannaCry virusas

UIWIX – tai failus užkoduojantis virusas (angl. ransomware), kuris plinta pasinaudodamas Windows operacinėje sistemoje aptiktomis SMBv1 ir SMBv2 saugumo spragomis. Manoma, kad ši kenkėjiška porgrama gali būti netgi galingesnė nei WannaCry virusas. Duomenų šifravimui ji naudoja AES algoritmą ir įterpia .UIWIX arba ._[unikalus vartotojo ID].uivix failo plėtinį. Pabaigęs šią užduotį virusas pateikia išpirkos raštelį pavadinimu “_DECODE_FILES.txt”. Jame nurodomas nukentėjusiojo identifikacijos numeris ir pateikiama nuoroda į išpirkos mokėjimo tinklalapį. Čia vartotojai turi įvesti jiems suteiktą unikalų ID numerį ir atlikti ženklų atpažinimo testą (CAPTCHA). Tuomet jiems leidžiama susipažinti su sąlygomis ir instrukcijomis kaip įsigyti duomenų atkodavimo įrankį. Išpirkos žinutėje teigiama, kad nukentėjusieji turi pervesti 0.12261 Bitkoinus nurodytu adresu. Vos tik ši suma pasieks kibernetinius nusikaltėlius, nukentėjusiesiems turėtų būti suteikta galimybė pasinaudoti UIWIX duomenų atkūrimo programa. Tačiau tai gali ir neįvykti. Nusikaltėliai gali pasisavinti jūsų pinigus ir netęsėti duoto pažado. Tad patariame nerizikuoti ir nemokėti reikalaujamos sumos. Rekomenduojame pašalinti UIWIX virusą pasitelkiant patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, FortectIntego. Tai nepadės susigrąžinti prarastų failų, tačiau galėsite saugiau naudotis kompiuteriu ir ieškoti alternatyvių duomenų atkūrimo metodų.

UIWIX viruso pazvydys

Virusų tyrėjai pastebėjo, kad UIWIX virusas naudojasi tomis pačiomis Windows operacinės sistemos Windows sistemos, kaip ir WannaCrypor (arba WannaCry) virusas. Šis kompiuterinis virusas pasižymi tokiomis savybėmis, kurios leidžia užkrėsti į vieną kompiuterių rinklą sujungtus kompiuterius. Priešingia nei WannaCrytpor, ši kenkėjiška programa, įsibrovusi į kompiuterį nesikreipia į jokius domenus, kad galėtų pradėti kibernetinę ataką. Ši funkcija paverčia virusą praktiškai nesustabdomu. Užgrobęs kompiuterį, jis pradeda skenuoti sistemą ir ieškoti duomenų, kuriuos galėtų užkoduoti. Nepaisant to, kad virusas elgiasi kaip įprasta ransomware tipo programa, jis yra negailestingas. Ši kenkėjiška programa kėsinasi ne tik į pavienius failus, bet ir į duomenų bazes, atsargines ir šešėlines duomenų kopijas (angl. Shadow Volume Copies). Tad virusas palieka itin nedaug šansų iššifruoti failus be specialaus įrankio. Pabaigusi duomenų kodavimą, UIWIX programa prisijungia prie valdymo serverio (angl. Command and Control). Serveris atsiunčia unikalų kompiuterio identifikacijos numerį ir dešifravimo raktą. Tuomet, nukentėjusiems paliekas išpirkos raštelis anglų kalba, kurio turinį pateikiame žemiau:

>>> ALL YOUR PERSONAL FILES ARE DECODED <<<
Your personal code: XXX
To decrypt your files, you need to buy special software.
Do not attempt to decode or modify files, it may be broken.
To restore data, follow the instructions!
You can learn more at this site:
hxxps://4ujngbdqqm6t2c53[.]onion.to
hxxps://4ujngbdqqm6t2c53[.]onion.cab
hxxps://4ujngbdqqm6t2c53[.]onion.nu
If a resource is unavailable for a long time to install and use the tor browser.
After you start the Tor browser you need to open this link hxxp://4ujngbdqqm6t2c53[.]onion

Išpirkos raštelyje teigiama, kad duomenų iššifravimui reikalingas specialus įrankis. Kaip jau minėjome anksčiau, šiame dokumente taip pat pateikiamos nuorodos į mokėjimo tinklalapį, kuriame paaiškinama kaip atlikti pavedimą. Tiesa, šio tinklalapio nepavyks atidaryti įprastine interneto naršykle. Tam reiks įdiegti anonimiškumą garantuojančią TOR naršyklę. Tačiau to daryti mes nepatariame. Nėra jokių garantijų, kad viruso kūrėjai suteiks galimybę pasinaudoti saugia ir veikiančia dešifravimo programa. UIWIX pašalinimas yra kur kas svarbesnė užduotis, kuri padės apsaugoti kompiuterį ir asmeninius duomenis nuo kiberentinių pavojų.

UIWIX ransomware viruso nuotraukaPatekęs į kompiuterį UIWIX virusas užkoduoja duomenis ir reikalauja sumokėti išpirką Bitkoinais.

Duomenis užkoduojančio viruso plėtros būdai

UIWIX viruso kūrėjai pasinaudojo Windows operacinės sistemos SMBv1 ir SMBv2 spragomis. Lygiai taip pat kaip ir WannaCry virusas, šis kompiuterinis užkratas naudojasi EternalBlue programa, kurią 2017-ųjų metų kovo 14 dieną programišių grupuotė “Shadow Brokers” pavogė iš JAV Nacionalinės saugumo tarnybos (angl. National Security Agency (NSA)). Vienintelis būdas išvengti šio pavojingo failus užkoduojančio viruso – įdiegti visus reikiamus Windows operacinės sistemos atnaujinimus. Kompanija Microsoft taip pat išleido specialius atnaujinimus senų ir nebeatnaujinamų Windows versijų vartotojams. Tad Windows XP, Windows 8 bei Windows Server 2003 naudotojai turėtų būtinai pasirūpinti savo kompiuterių saugumu. Tačiau tai ne vienintelis būdas, kaip UIWIX ransomware virusas gali įsibrauti į kompiuterį. Kibernetiniai nusikaltėliai taip pat gali naudotis programomis, kurios leidžia nuotolinę prieigą prie kompiuterio, ir platinti užkrėstus elektroninius laiškus. Tad Virusai.lt komanda pataria imtis visų saugumo priemonių tam, kad išvengtumėte kibernetinės atakos. Žinoma, nepamirškite sukurti ir atsarginių duomenų kopijų!

UIWIX viruso panaikinimo instrukcijos

UIWIX pašalinimas yra būtinas, jeigu norite saugiai naudotis kompiuteriu. Viruso panaikinimui reikalinga stipri antivirusinė programa, pavyzdžiui, FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes. Lengvai įdiegti vieno šių įrankių gali nepavykti, kadangi virusas gali priešintis. Dėl šios priežasties jums gali reikėti perkrauti kompiuterį Safe Mode with Networking rėžimu. Tai leis deaktyvuoti virusą ir įdiegti reikiamą antivirusinę programą. Žemiau rasite mūsų pateiktas instrukcijas, kurios padės susidoroti su visais sunkumais ir pašalinti UIWIX virusą.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis UIWIX viruso pašalinimas

Rankinis UIWIX pašalinimas saugiajame režime

Žemiau pateiktos instrukcijos padės įdiegti antivirusinę programą, reikalingą UIWIX viruso panaikinimui.

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Kaip ištrinti UIWIX naudojant System Restore

Jeigu pirmasis metodas nepadėjo įdiegti antivirusinės programos ir atlikti sistemos skenavimo, išbandykite System Restore metodą.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš UIWIX pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite FortectIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog UIWIX sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti UIWIX. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu duomenų iššifravimas yra neįmanomas, tačiau užuot įsigyje kibernetinių nusikaltėlių siūlomą įrankį, išmėginkite alternatyvius duomenų atkūrimo metodus.

Jei UIWIX užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti susigrąžinti UIWIX viruso pažeistus duomenis

Data Recovery Pro programa yra vienas iš būdų, leidžiančių atkurti failus automatiškai. Norėdami ją išbandyti, atlikite šiuos žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus UIWIX viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions funkcija leis atkurti senesnes duomenų versijas

Šis metodas yra tinkamas tiems, kurie nori susigrąžinti pavienius dokumentus. Tad sekite žemiau pateiktais žingsniais ir atkurkite pačius svarbiausius duomenis.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Oficialus UIWIX dešifravimo įrankis neegzistuoja

Jokiu būdu nesusigundykite kibernetinių nusikaltėlių pasiūlymu įsigyti duomenų atkūrimo įrankį. Tai gali būti dar viena kenkėjiška programa, kuri gali padaryti dar daugiau žalos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip UIWIX prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis