Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

PowerLocky viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Ko galite tikėtis iš PowerLocky ransomware viruso?

Jeigu PowerLocky virusas sugebėjo įsibrauti į jūsų kompiuterį, turime tiek gerų, tiek blogų žinių. Bloga žinia ta, jog jis priskiriamas failus užkoduojančių virusų kategorijai (angl. ransomware). Tai reiškia, kad viruso užgrobtus failus galima atkurti tik su unikaliu atkodavimo raktu, tačiau išpirkos mokėjimo neturėtumėte svarstyti. Virusų tyrėjai mano, kad PowerLocky yra sukurtas remiantis garsiaisiais Locky ir PowerWare virusais. Jis naudoja AES šifravimo algoritmą, kuriuo užšifruoja užgrobtame kompiuteryje esančius duomenis. Tikrai nepatariame nuvertini šio viruso, verčiau susikaupkite jo pašalinimui. Tad gera žinia yra ta, kad galite pašalinti PowerLocky virusą be didelių nesklandumų pasinaudodami antivirusine programa ReimageIntego.

Šis „hibridinis“ virusas buvo pastebėtas šių metų vasarą ir sukėlė daug problemų kompiuterių savininkams. Iš tiesų tai pavojingas ir kompleksinis virusas, kuris užkoduoja failus naudodamas AES-156 algoritmu. Virusas dažniausiai nusitaiko į šias direktorijas %AppData%, %Temp%, %Roaming%, %Common%, %(User’s Profile)% ir %System32% bei juose esančius asmeninius failus. Tad šiuose aplankuose esantiems duomenims nepavyks išgyventi PowerLocky viruso atakos. Užšifravęs visus reikiamus duomenis, virusas atidaro _HELP_instructions.html dokumentą, kuriame pateikiamos instrukcijos kaip susigrąžinti prarastus failus. Jeigu svarstote, ar verta mokėti išpirką, norime jus atkalbėti nuo šio klaidingo sprendimo. Išpirkos suma svyruoja nuo 500 iki 1000 JAV dolerių, tačiau nėra jokios garantijos, kad kibernetiniai nusikaltėliai iš tiesų įvykdys savo pažadą ir padės atkurti duomenis. Manome, kad PowerLocky pašalinimas yra kur kas teisingesnis pasirinkimas nei kibernetinių nusikaltėlių finansinis skatinimas.

PowerLocky virusas reikalauja sumokėti kelis šimtus dolerių

Už kelis šimtus JAV dolerių hakeriai siūlo įsigyti PoweLocky decryptor – specialų įrankį, kurio pagalba galima atkoduoti viruso pažeistus failus. Įdomu tai, kad įrankis yra identiškas tam, kurį siūlo ir Locky virusas. Galbūt jums ir pavyks atkurti duomenis šio įrankio pagalba, tačiau kartu su šiais failais galite įdiegti kitus kenkėjiškus elementus. Tuomet atėjus tinkamam metui PoweLocky virusas gali surengti naują ataką ir dar kartą užgrobti jūsų asmeninius duomenis. Atsižvelgiant į tai, kad virusas yra dviejų ankstesnių failus užkoduojančių virusų junginys, jis gali įterpti .tax2016 arba .locky plėtinį į visus užkoduotus dokumentus. Vis dėlto, pastarasis .locky plėtinys yra pastebimas kur kas dažniau. Virusas taip pat gali būti paslėptas tokiuose failuose kaip notepad.exe, svchost.exe, setup.exe ar patch.exe, tad atskirti, kuris dokumentas yra saugus, o kuris pavojingas tampa nemenku iššūkiu.

Failus užkoduojančio viruso plėtros būdai

PowerLocky virusas naudoja lygiai tokius pačius sklaidos būdus kaip ir kiti ransomware tipo virusai. Šis virusas taip pat plinta pavojingais elektroniniais laiškais (spam), kuriuose prisegamas viruso užkratas. Pavojingi elektroniniai laiškai dažniausiai siūlo atnaujinti Windows operacinę sistemą, informuoja apie užblokuotą PayPal paskyrą ar siūlo pasižiūrėti tam tikrą sąskaitą, banko išrašą ar kitą „svarbų“ dokumentą. Kibernetiniai nusikaltėliai sugeba įtikinti vartotojus atidaryti .doc, .exe ar .scr failą, kuriame paslėptas viruso užkratas. Tad norėdami apsisaugoti nuo PowerLocky ransomware viruso ar kitų pavojingų virusų, visada kritiškai vertinkite elektroninius laiškus, kuriuos gaunate iš įvairių valstybinių institucijų. Atkreipkite dėmesį į tai, kad netikri laiškai įprastai turi daug gramatinių ar rašybos klaidų.

Kaip pašalinti PowerLocky iš kompiuterio?

Nepatariame eikvoti laiko ir mėginti pašalinti PowerLocky rankiniu būdu. Surasti pavojingus viruso elementus gali būti itin sudėtinga, kadangi jis gali slėptis po įprastais .exe failais. Dėl šios priežasties patariame pašalinti virusą automatiniu būdu. Tokios antivirusinės programos kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes padės atsikratyti virusu akimirksniu. Programa suras ir ištrins visus viruso komponentus. Deja, PowerLocky pašalinimas nepadės susigrąžinti prarastų duomenų. Atkurti prarastus dokumentus galite iš atsarginių kopijų, o jeigu tokių neturite, pasinaudokite straipsnio pabaigoje pateiktais alternatyviais būdais.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis PowerLocky viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti PowerLocky naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: PowerLocky šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite PowerLocky pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti PowerLocky naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš PowerLocky pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog PowerLocky sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti PowerLocky. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jeigu PowerLocky virusas užkodavo visus jūsų kompiuteryje buvusius duomenis, jokiu būdu nesvarstykite galimybės paklusti kibernetinių nusikaltėlių nuordymams ir sumokėti išpirkos. Pervesti pinigai negarantuoja, kad jums pavyks susigrąžinti prarastus duomenis. Nusikaltėliai gali pradingti ir palikti jus su dar didesniais nuostoliais. Verčiau pašalinkite virusą, o tuomet atkurkite failus iš atsarginių duomenų kopijų arba pasinaudodami alternatyviais duomenų atkūrimo būdais.

Jei PowerLocky užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro įrankiu

Data Recovery Pro yra profesionalus įrankis, kuris sukurtas padėti atkurti užkoduotus ar netyčia ištrintus duomenis. Jis gali atkurti daug skirtingų failų tipų, kurie buvo jūsų kompiuterio kietajame diske. Norėdami pasinaudoti šia programa, sekite žemiau pateiktus žingsnius:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus PowerLocky viruso;
 • Atkurkite juos.

Duomenų atkūrimas su Windows Previous Versions funkcija

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija prieš PowerLocky įsibrovimą, tuomet galite pamėginti atkurti individualius failus sekdami žemiau pateiktus žingsnius:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su ShadowExplorer

Jeigu PowerLocky ransomware virusas neištrynė Shadow Volume Copies iš jūsų kompiuterio, tuomet galite pasinaudoti ShadowExplorer įrankiu ir atkurti bent jau dalį užkoduotų failų.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip PowerLocky prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-powerlocky-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie PowerLocky ransomware virus