Petya virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware
12

Ką turėtumėte žinoti apie Petya virusą?

Petya virusas – tai viena iš daugelio ransomware-tipo programų, kurios slapta užgrobia kompiuterius ir užrakina juose esančius failus. Ši programa yra ypač pavojinga ir joks kompiuteris nėra apsaugotas nuo atakos, tačiau pagrindinis Petya viruso taikinys – Vokietijos kompanijų kompiuterių tinklai. Patekęs į sistemą, virusas tyliai vykdo savo kenkėjišką veiklą aukai nė neįtariant, jog jo/jos failams gresia pavojus. Tuo tarpu Petya aukos failus užkoduoja sudėtingais RSA-4096 ir AES-256 algoritmais, kurie, pasak saugumo ekspertų, yra naudojami netgi kariniais tikslais. Todėl, nevertėtų stebėtis, jog tokio kodo neįmanoma iššifruoti be specialaus šifro rakto. Žinoma, kaip ir įprasta daugeliui ransomware-tipo virusų, Petya šį raktą saugo nuotoliniame serveryje, o auka prieigą prie jo gali gauti tik sumokėjus išpirką viruso kūrėjams. Skirtingai nuo daugumos kitų ransomware programų, aktyvavus Petya, kompiuteris perkraunamas. Paleidus sistemą iš naujo, kompiuterio ekrane pasirodo užrašas liepiantis neišjungti kompiuterio, nes kitu atveju jame esanti informacija bus prarasta:

“DO NOT TURN OFF YOUR PC! IF YOU ABORT THIS PROCESS, YOU COULD DESTROY ALL OF YOUR DATA! PLEASE ENSURE THAT YOUR POWER CABLE IS PLUGGED IN!”

Tokią žinutę nesunku supainioti su sistemos klaida, tačiau, iš tiesų, tai tik būdas atitraukti aukos dėmesį, kol Petya virusas tyliai šifruoja failus kompiuteryje. Virusui baigus failų šifravimą, arba kompiuterio savininkui bandant perkrauti sistemą, ekrane pasirodo žybsintis langas su užrašu: “PRESS ANY KEY!”. Įvykdžius šį reikalavimą, viruso aukai pristatomas išpirkos raštelis, kuriame reikalaujama sumokėti 0,9 virtualių BitCoin, kas sudaro maždaug 340 eurų, mainais už failų atrakinimą. Ši suma galioja tik vienam užkrėstam kompiuteriui, todėl kompanijos, turinčios plačius kompiuterių tinkus gali patirti tūkstantinius nuostolius. Įdomu tai, jog Petya viruso kūrėjai suteikia 7 dienų terminą išpirkai sumokėti, vietoje įprastai kitų ransomware-tipo programų skiriamų 12-72 valandų.

Tačiau, tai dar ne visi Petya viruso sukeliami nemalonumai. Virusui patekus į sistemą, šis gali bandyti perrašyti Windows failus, reikalingus operacinės sistemos paleidimui, dar kitaip vadinamus “master boot record” (MBR). Todėl, Petya viruso gali nepavykti panaikinti tol, kol šie nustatymai nebus atstatyti į pradinę padėtį. Net jeigu jums ir pavyktų sugrąžinti pirminius MBR nustatymus ir ištrinti virusą iš sistemos, failai esantys kompiuteryje vistiek liks užrakinti. Žinoma, yra būtina panaikinti virusą, jei norite toliau saugiai naudotis kompiuteriu. Rekomenduojame tai padaryti naudojant patikimą ir patikrintą antivirusinę sistemą Reimage.

Kaip šis virusas plinta, ir kaip gali patekti į jūsų kompiuterį?

Petya virusas dažniausiai keliauja internetinio brukalo pagalba (angl. “spam”). Tokiuose laiškuose auką bandoma įtikinti atsisiųsti internetinėje failų talpykloje Dropbox patalpintą „application folder-gepackt.exe“ aplikaciją. Iš tiesų, atsisiuntus ir atidarius šį failą, aktyvuojamas Petya virusas. Kaip jau galima numanyti, apsisaugoti nuo šio viruso nėra sudėtinga. Reikia rimtai įvertinti kiekvieną naują laišką, ypač jei jis gautas iš įtartinų ir jums nežinomų šaltinių. Taip pat, turėtumėte atkreipti dėmesį į laiško aktualumą. Jei nelaukėte panašių laiškų, arba jei jie visiškai nesusiję su jūsų veiklą, nesmalsaukite, nes kitaip galite į savo kompiuterį prisivilioti rimtų nemalonumų. Ypač venkite “Spam” katalogo, nes būtent ten jūsų elektroninio pašto tiekėjas nusiunčia visą įtartiną ir potencialiai pavojingą korespondenciją. Tačiau atminkite, kad aklai pasikliauti šiuo automatiniu filtru nėra saugu, nes kenkėjiškos programos gali prasprūsti ir į jūsų įprastinę pašto dėžutę. Todėl svarbu aprūpinti savo kompiuterį patikima antivirusine sistema ir nuolat ją atnaujinti. Galiausiai, verta turėti atsarginę sistemos duomenų kopiją ir laikyti ją išorinėje laikmenoje, neprijungtoje prie kompiuterio.

ATNAUJINIMAS: Saugumo ekspertai praneša radę Petya viruso šifro raktą, galintį atrakinti jūsų duomenis specialaus algoritmo pagalba. Raktą galite rasti šioje svetainėje. Tačiau nepamirškite, jog privalote panaikinti Petya virusą iš kompiuterio kol jis nespėjo užšifruoti jūsų failų dar kartą. Tam galite naudoti Reimage arba Malwarebytes Anti Malware antivirusines programas. Jei viruso naikinimo procese iškiltų problemų, galite bandyti panaikinti Petya rankiniu būdu. Detalios rankinio Petya ištrynimo instrukcijos pateikiamos kitame puslapyje.

Kaip panaikinti Petya virusą iš sistemos?

Kaip jau minėjome, ištrinti Petya virusą yra svarbu, norint įprastai naudotis kompiuteriu, ir apsaugoti savo duomenis ateityje. Taip pat svarbu paminėti, jog atkurti failus iš išorinių laikmenų galima tik tuomet, kai virusas ir su juo susiję komponentai yra visiškai pašalinti iš kompiuterio. Kitu atveju, Petya gali užrakinti duomenis ir išorinėse failų laikymo platformose.
Deja, tačiau panaikinti Petya viruso iš kompiuterio neįmanoma įprastu programų išinstaliavimo būdu, kadangi tokia galimybė tiesiog neegzistuoja. Tai reiškia, jog virusą privalėsite panaikinti automatiškai. Ši procedūra turėtų būti patikėta profesionaliai antivirusinei įrangai, kuri savarankiškai identifikuos užkrėstus failus ir panaikins virusą iš kompiuterio. Virusas gali bandyti neleisti jūsų antivirusinei sistemai skenuoti kompiuterio. Tokiu atveju galite pasitelkti mūsų ekspertų pateikiamas instrukcijas.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą Petya virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
Petya virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.

Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje
Reimage spaudoje

Rankinis Petya viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Petya naudojant Safe Mode with Networking

Reimage tai įrankis galintis aptikti kenkėjiškas programas.
Turite nupirkti pilną versiją norėdami pašalinti infekcijas.
Daugiau informacijos apie Reimage.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Petya šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Petya pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Petya naudojant System Restore

Reimage tai įrankis galintis aptikti kenkėjiškas programas.
Turite nupirkti pilną versiją norėdami pašalinti infekcijas.
Daugiau informacijos apie Reimage.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Petya pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Petya sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Petya prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Daugiau informacijos apie autorių

Šaltinis: http://www.2-spyware.com/remove-petya-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis