Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Mischa viruso šalinimas (Atnaujintos instrukcijos) - Lie 2016 atnaujinimas

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Petya viruso atmaina – Mischa: ką privalu žinoti apie šį virusą?

Po to kai IT specialistai atrado būdą, kaip sustabdyti Petya ransomware, jo kūrėjai nusprendė smogti atgal su atnaujinimu – Mischa virusu. Šis užkratas, dar vadinamas kaip Petya „brolis“, veikia taip pat kaip ir kiti ransomware: užšifruoja failus ir reikalauja išpirkos mainais už užkoduotą informaciją. Kadangi Petya virusui sėkmingai užgrobti kompiuterį reikalinga perkrauti kompiuterį, jo kūrėjai nusprendė užtikrinti, kad Mischa virusas pabaigs užgrobimo procesą. Jei pastarasis kompiuterinis virusas jau užkrėtė jūsų kompiuterį bei jame saugomi asmeniniai duomenų jau yra užšifruoti, sutelkite dėmesį į Mischa šalinimo procesą. Nieko nelaukdami įrašykite Reimage tam, kad užkratas būtų kuo greičiau pašalintas.

Pirmoji Petya ransomware versija, pasirodžiusi prieš kelis mėnesius, pridarė itin daug žalos. Jis priverstinai perkraudavo kompiuterį. Prietaisui esant įkrovos rėžime, kompiuterio vartotojai negalėjo tinkamai naudotis bet kokiomis operacinės sistemos funkcijomis. Laimei, IT ekspertai surado būdą kaip pašalinti virusą perkeliant kietąjį diską iš vieno prietaiso į kitą ir specialaus kodo pagalba sustabdyti Petya veikimą. Kompiuteriniai įsilaužėliai supratę, kad jų virusas sustabdytas, nusprendė sudrebinti virtualiąją visuomenę su nauju virusu. Jei Petya virusui nepavyksta priverstinai pradėti kompiuterio perkrovimo, Mischa virusas aktyvuojamas. Per kelias minutes užkratas užšifruoja duomenis ir pateikia vartotojams pranešimą su tolesnėmis duomenų atgavimo instrukcijomis.

Mischa viruso išpirkos nuotrauka

Neseniai šių virusų autoriai nusprendė sustiprinti pateikti naują iššūkį IT specialistams, sukurdami specialią svetainę, kurioje kiekvienas vartotojas, prijaučiantis kibernetiniams nusikaltėliams, gali prisidėti prie virusų platinimo. Žinoma, vartotojai yra viliojami galimybe užsidirbti nemenką pinigų sumą už tokią veiklą. Tinklalapyje autoriai pateikia schemą, kiek atitinkamai platintojas gauna pelno nuo bendrai „uždirbtos“ sumos. Kitaip tariant, kuo daugiau virusų šalininkams pavyksta išvilioti pinigų iš savo aukų, tuo didesnį procentą jie gauna nuo sumos. Atsižvelgus į dabartinę situaciją, pats metas sustiprinti savo kompiuterio apsaugą. Atnaujintos antivirusinė bei anti-spyware programos yra geriausia kombinacija norint sumažinti ransomware užkrato riziką.

Kaip virusas veikia kompiuteryje?

Palyginus su Petya virusu, Mischa yra žymiai paprastesnis. Deja, ne toks paprastas, kad jį galima būtų lengvai pašalinti. Kitaip nei Petya, kuriai reikalingas priėjimas prie kompiuterio administratoriaus teisių, Mischa virusas yra tiesiog slapta įrašomas. Po to užkratas pradeda ieškoti įvairių dokumentų, vaizdo, muzikos, audio įrašų, kurie gali būti itin svarbūs vartotojui. Sėkmingai juos užšifravus, visi failai yra pervadinti į failus su keturių skaitmenų plėtiniu. Kadangi jie yra užšifruoti specialaus algoritmo pagalba, unikalus kodas yra reikalingas tam, kad galėtumėte atblokuoti failus. Kaip tai padaryti, sumokėjus kelių šimtų eurų išpirką, jums pateikiama tekstiniame YOUR_FILES_ARE_ENCRYPTED.TXT faile. Pinigų pervedimas vyksta per anoniminę Tor naršyklę. Dažniausia išpirkos suma siekia apie 800 EUR. Net jei užblokuoti failai – pirminės svarbos, nerekomenduojame mokėti, kadangi tai nesuteikia garantijų, kad failai bus gražinti.

Kokiu būdu ransomware užkratas patenka į kompiuterį?

Įprastai ransomware virusai yra aptinkami užkrėstuose reklaminių laiškų, arba SPAM, prieduose. Deja, kompiuteriniai įsilaužėliai ištobulino įvairias strategijas tam, kad įtikintų vartotojus atverti reikiamus failus. Dažnai e. laiškai, galimai slepiantys ransomware virusą, prašo peržiūrėti siuntos gavimo duomenis, pateiktus .doc ar Java faile. Kitu atveju, vartotojams siūloma peržiūrėti naują intriguojantį darbo pasiūlymą. Neatverkite jokių .doc, .pdf, .scr ar panašių failų. Jame gali būti paslėptas .exe ar .dll failas, kuris įgalina Mischa virusą. Norint išvengti galimo kompiuterio užkrėtimo, būtina turėti patikimą apaugos programą. Ji taip pat sumažins gaunamų reklaminių skelbimų kiekį. Jūsų vaidmuo – itin svarbus, užtikrinant kompiuterio bei asmeninių duomenų saugumą. Atminkite šias galimas sukčiavimo strategijas bei nesmalsaukite ir neatidarinėkite įtartinų e. laiškų.

Mischa viruso trynimo vedlys

Kadangi Mischa virusas dažnai plinta kartu su dar pavojingesniu Petya virusu, įprastinis šalinimo būdas gali neužtikrinti visiško vieno ar abiejų užkratų pašalinimo. Todėl pradėkite sistemos skanavimą, pasinaudodami viena iš anti-spyware programų, pavyzdžiui, Reimage ar Malwarebytes Malwarebytes. Apsaugos programai sėkmingai pašalinus virusą, galite pabandyti atšifruoti failus. Failų atkūrimo programos gali atkoduoti daugiau ar mažiau duomenų, tačiau patikimiausias būdas juos atgauti tai – operacinės sistemos atsarginės kopijos. Jei nesate jų susikūrę, pats metas tai padaryti. Kitu atveju, jei susidūrėte su sunkumais šalinant virusą, t,y., negalite įjungti vienos ar kitos programos, ar jūsų kompiuteris yra nevaldomas, pasinaudokite šiomis prieigos atgavimo instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Mischa viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Mischa naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Mischa šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Mischa pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Mischa naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Mischa pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Mischa sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Mischa prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-mischa-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Mischa ransomware virus