Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

Mole viruso šalinimas (Paprastos pašalinimo instrukcijos) - Geg 2017 atnaujinimas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Mole kūrėjai virusą platina kartu su kitomis kenkėjiškomis programomis

Ekspertai Mole virusą aptiko šiam pradėjus plisti internete klaidinančiais elektroniniais laiškais. Tokiuose laiškuose pranešama apie neva įvykusią USPS siuntų sekimo sistemos klaidą. Nepaisant naujos patekimo į sistemą taktikos, pats virusas nėra naujas. Virusų tyrėjai pastebi šios kenkėjiškos programos panašumų su CryptoShield ir yra beveik įsitikinę, jog Mole — tai dar vienas CryptoMix šeimai priklausantis parazitas. Viruso veikimo principas paprastas: jis užkoduoja užkrėsto kompiuterio duomenis RSA-1024 algoritmo raktu, prideda plėtinį .mole prie kiekvieno užkrėsto failo ir reikalauja aukos sumokėti išpirką už užrakintus duomenis. Taip veikia daugelis duomenis koduojančių virusų. Deja, tačiau Mole sunaikina ir sistemoje saugomas duomenų kopijas (Volume Shadow Copies), tad užrakintus duomenis atkurti tampa dar sunkiau ar net neįmanoma, jei tam nepasitelkiama speciali įranga. Žinoma, jei turite išsisaugoję svarbiausius dokumentus atskiroje duomenų talpykloje, nepaliestoje viruso — jaudintis tikrai nėra ko. Naudodamiesi atsarginėmis duomenų kopijomis sistemą atstatysite greitai ir paprastai. Tačiau net jei duomenų išsisaugoti ir nespėjote, mokėti išpirkos tikrai nerekomenduojame. Verčiau pašalinkite virusą iš sistemos, kad dar kartą netaptumėte programišių apgaulės auka ir neprarastumėte pinigų. Mole šalinimui rekomenduojame naudoti Reimage Reimage Cleaner Intego ar panašią profesionalią programinę įrangą.

Mole ransomware virus

Mole virusas pradeda vykdyti savo kenkėjiškus procesus vos paspaudus ant užkrėstos nuorodos viename užkrėstų elektroninių laiškų. Auka kaip mat peradresuojama į Microsoft Word Online imituojantį puslapį, kuris praneša, jog norint dokumentą atidaryti, būtina atsisiųsti ir įdiegti naujausią naršyklės įskiepį. Turbūt supratote, jog būtent po šio įskiepio atsisiuntimo nuoroda slepiasi kenkėjiškas viruso kodas. Išsamus viruso tyrimas parodė, jog virusas aktyvuojamas pluginoffice.exe arba plugin-office.exe failų iš doc-14-8g-docs.googleusercontent.com pagalba. Kai viruso vykdomasis failas galiausiai patenka į kompiuterį, automatiškai atidaromas naujas langas, imituojantis ekrano spalvų kalibravimo klaidos pranešimą. Šio pranešimo tikslas — priversti aukas spustelti OK mygtuką, kurio pagalba aktyvuojamas duomenų šifravimas. Jam pasibaigus, kompiuterio darbalaukyje bei kiekviename viruso paliestame kompiuterio aplanke paliekamas išpirkos raštelis pavadinimu INSTRUCTION_FOR_HELPING_FILE_RECOVERY.TXT. Dokumente teigiama, jog auka turi 78 valandas nusiųsti nusikaltėliams kompiuterio identifikacijos numerį nurodytu elektroninio pašto adresu (oceanm@engineer.com arba oceanm@india.com) ir išsipirkti duomenų atkodavimo raktą. Tikėtina, jog pinigus programišiai reikalaus pervesti Bitcoin forma, tačiau nėra jokios garantijos, jog tai padarę iš tiesų atgausite duomenų atkodavimo raktą. Todėl, patariame kiek tik įmanoma orientuotis į Mole viruso šalinimą. Kitu atveju naudotis kompiuteriu gali būti labai rizikinga.

Mole ransomware virusMole virusas  

Kompiuterių užgrobimo strategijos

Kompiuterių saugumo ekspertas Brad Duncan teigia, jog pagrindinis Mole viruso patekimo į kompiuterį katalizatorius — tai į elektroninį paštą atkeliaujantis šlamštas. Kaip jau minėjome, šis virusas prisidengia pranešimais apie siuntinių pristatymus. Kenkėjiški laiškai gali būti užvadinti labai įvairiai. Štai keletas pavyzdžių:

 • Delivery problem, parcel USPS #number;
 • New status of your USPS delivery code: #number;
 • Our USPS courier can not contact you parcel # number;
 • Please recheck your delivery address USPS parcel #number;
 • Status of your USPS delivery ID: #number;
 • We have delivery problems with your parcel # number.

Svarbu atminti, jog viruso kūrėjai gali pasitelkti daugiau nei vieną kampaniją viruso platinimui. Todėl, svarbu būti atsargiems ir su kitokio pobūdžio laiškais, ypač jeigu juos gavote iš nežinomų siuntėjų. Pavyzdžiui, visai neseniai Mole buvo pastebėtas kaip priedangą naudojantis Jungtinių Valstijų pašto vardą. Be paties viruso, šiuose laiškuose buvo pastebėti ir kiti kenkėjiški komponentai, tokie kaip Kovter virusas ar Miuref (Boaxxe) programa. Toks virusų rinkinys į kompiuterį pristatomas plugin.js formate, suspaustame Zip archyve užvadintame plugin.zip. Negana to, viruso failas aktyvuojamas Nemucod viruso pagalba. Naujausiais duomenimis, šiuo metu programišiai kompiuterio užgrobimui taip naudoja apgaulingas reklamas pranešančias apie loterijos laimėjimus, mokesčių grąžinimo informaciją ir panašiai.

Mole viruso šalinimo gidas

Ransomware tipo virusui esant kompiuteryje pavojuje atsiduria tiek kompiuterio, tiek jūsų privatumo saugumas. Jei šis virusas jau rado būdą patekti į jūsų kompiuterį, neleiskite jam ilgai užsibūti ir privilioti dar daugiau kenkėjiškų programų. Užkirskite Mole virusui kelią pašalindami jį iš sistemos patikimos antivirusinės įrangos, tokios kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes pagalba. Jei susidurtumėte su sunkumais skenuojant sistemą, perkraukite kompiuterį Safe Mode režimu — tai padės nukenksminti virusą ir jį pašalinti.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Mole viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Mole naudojant Safe Mode with Networking

Jei Mole virusas blokuoja prieigą prie antivirusinių programų, perkraukite kompiuterį Safe Mode režimu. Žemiau nurodome, kaip šį rėžimą įjungti.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Mole šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Mole pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Mole naudojant System Restore

System Restore metodas taip pat gali padėti nukenksminti virusą ir atgauti prieigą prie antivirusinės įrangos. Atlikę žemiau nurodytus žingsnius, nuskenuokite kompiuterį keletą kartų ir įsitikinkite, jog virusas tikrai pašalintas.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Mole pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Mole sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Mole. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Šiuo metu, atsarginės duomenų kopijos yra vienintelis užtikrintas būdas atgauti duomenis. Tačiau jei tokių kopijų neturite, galite bandyti atkurti užkoduotus dokumentus žemiau pateikiamų, alternatyvių instrukcijų pagalba. Deja, tačiau pažadėti, jog šie būdai padės atkurti visus prarastus duomenis negalime, bet juos išbandyti tikrai verta.

Jei Mole užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro – automatinis duomenų atstatymo sprendimas

Šis profesionalus įrankis sukurtas specialiai ištrintų ar pažeistų failų atkūrimui, todėl gali būti puikiai pritaikytas ir užšifruotų failų atkodavimui. Programa jau spėjo susilaukti pripažinimo tarp duomenis koduojančių virusų aukų. Vartotojai teigia, jog DataRecoveryPro pagalba atgavo nemažą dalį duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Mole viruso;
 • Atkurkite juos.

Išbandykite Windows Previous Versions

Jei norite atgauti svarbius dokumentus, galite pasinaudoti Windows Previous Versions. Ši Windows paslauga leidžia keliauti laiku ir atkurti dokumentus pagal ankstesnes jų išsaugojimo datas. Tačiau ši paslauga galioja su viena sąlyga — System Restore privalo būti aktyvuotas dar prieš virusui patenkant į kompiuterį.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Mole atkodavimo raktas

Deja, tačiau ekspertams dar nepavyko rasti nemokamo Mole atkodavimo rakto.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Mole prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-mole-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Mole ransomware virus