Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

MNS CRYPTOLOCKER virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

MNS Cryptolocker ir CryptoLocker. Ar šie virusai priklauso tai pačiai šeimai?

MNS Cryptolocker virusas elgiasi kaip tipinis failus užkoduojantis virusas. Užšifravęs kompiuteryje saugomus duomenis, jis reikalauja sumokėti išpirką. Duomenų užkodavimui virusas naudoja stiprų AES šifravimo algoritmą, kuris palieka itin mažai galimybių atkurti failus be specialaus atkodavimo rakto. Pastaruoju metu virusų tyrėjai pastebėjo garsiosios CryptoLocker virusų šeimos augimą. Manoma, kad MNS Cryptolocker taip pat yra naujoji CryptoLocker versija, tačiau neatmetama galimybė, kad jis tėra tik jo kopija. Tačiau tai nekeičia paties svarbiausio fakto – virusas užkoduoja duomenis ir reketuoja kompiuterio savininkus. Viruso aukoms svarbiausia nepasiduoti kibernetinių nusikaltėlių įtikinėjimams ir nepervesti reikalaujamos pinigų sumos. Išpirkos sumokėjimas negarantuoja, kad pavyks susigrąžinti prarastus duomenis, todėl patariame kuo skubiau pašalinti

MNS Cryptolocker iš kompiuterio. Šią sudėtingą užduotį supaprastins ir pagreitins antivirusinė programa Reimage.
CryptoLocker ransomware virusų šeima virutalioje bendruomenėje žinoma nuo 2013 metų. Tyrėjų duomenimis, virusų kūrėjai sugebėjo susižerti daugiau nei 300 milijonų JAV dolerių. Nepaisant to, kad virusas yra aktyviai atnaujinamas, lygiai taip pat kuriamos ir jo kopijos. Tiesa, jos ne visada yra tokios galingos ir pavojingos, kaip originalioji viruso versija, tačiau jos vistiek sugeba sukelti daug nepatogumų kompiuterių naudotojams. FTB, reaguodamas į sparčiai augančią failus užkoduojančių virusų rinką, pateikė stebinantį patarimą, ką daryti po viruso atakos. Jų teigimu, susidūrus su MNS Cryptolocker ar kitu virusu, verčiau paklusti nusikaltėlių nurodymams ir sumokėti reikalaujamą išpirką. Nenuostabu, kad tokie netikėti ir rezonansiniai teiginiai ne tik sudrebina virutalią bendruomenę, bet taip pat skatina virusų kūrėjus tęsti pradėtus darbus. Hakerių sėkmę taip pat lemia ir tai, kad jie dažniausiai laikosi duoto žodžio ir padeda atkurti failus po išpirkos sumokėjimo. Tačiau mes tikrai nesiūlome rizikuoti ir remti kibernetinių nusikaltėlių projektų. Manome, kad MNS Cryptolocker pašalinimas turėtų būti atliekamas skubiai, nesvarstant duomenų atkūrimo galimybės.

All your file locked with MNS CryptoLocker:
send 0.2 btc to adress 19o4meegqhmdswffskcdgm8rjt16cca33xqfor decrypt your files send your uniq and btc wallet from wich paid
to email alex.vas@dr.com
after we receive bitcoins and yor email, we contact with you

Naujasis failus užkoduojantis virusas plinta ne tik Jungtinėse Amerikos Valstijose, bet ir Europoje. Viruso kūrėjai reikalauja sumokėti 0.2  Bitcoinus ir susigrąžinti prarastus duomenis. Nusikaltėliai siekia paskatinti nukentėjusiuosius kuo greičiau perversti išpirką, teigdami, kad nėra jokio kito būdo atkurti AES algoritmu užšifruotų duomenų. Tačiau jeigu turite atsargines duomenų kopijas, šie hakerių žodžiai neturėtų jūsų trikdyti ir įtikinti jiems paklusti. Be to, visuomet galite išbandyti alternatyvius duomenų atkūrimo būdus.

MNS Cryptolocker viruso pavyzdys

Kaip virusas galėjo įsibrauti į kompiuterį?

Didžiausia tikimybė susidurti su MNS Cryptolocker ransomware virusu – atidaryti užkrėstą elektroninio laiško priedą. Kibernetiniai nusikaltėliai pateikia viruso užkratą kaip svarbų dokumentą, sąskaitą ar banko išrašą ir gana lengvai apgauna patiklius žmones. Pastebima, kad failus užkoduojančių virusų atakų skaičius išauga prieš įvairias šventes, tad šiuo laikotarpiu patariama būti itin atidiems ir neskubėti atidaryti įtartinų elektroninių laiškų. MNS Cryptolocker virusas taip pat platinamas užkrėstų interneto puslapių bei saugumo spragų ieškančių įrankių (angl. exploit kits) pagalba. Sumažinti susidūrimo su failus užkoduojančiu virusu tikimybę galite nenaršydami potencialiai pavojinguose tinklalapiuose bei įdiegdami antivirusinę programą.

Kaip galima pašalinti MNS Cryptolocker virusą iš kompiuterio?

Vienas efektyviausių būdų pašalinti MNS Cryptolocker – pasitelkti į pagalbą profesionalią antivirusinę programą. Išsirinkti šiam darbui tinkamą įrankį gali būti sunku. Norėdami jums padėti siūlome rinktis vieną šių programų – Reimage arba Malwarebytes Malwarebytes. Abi programos geba greitai ir efektyviai panaikinti virusą. MNS Cryptolocker pašalinimas turi būti atliekamas su atnaujinta programa, todėl įdiegę pasirinktą įrankį, nepamirškite jo atnaujinti. Tuomet paleiskite sistemos skenavimą ir laukite, kol programa baigs darbą. Jeigu virusas neleidžia atlikti automatinio pašalinimo, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis. Straipsnio pabaigoje taip pat rasite mūsų siūlomus alternatyvius duomenų atkūrimo metodus.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis MNS CRYPTOLOCKER viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti MNS CRYPTOLOCKER naudojant Safe Mode with Networking

Jeigu negalite įdiegti antivirusinės programos ir atlikti automatinio viruso pašalinimo, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: MNS CRYPTOLOCKER šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite MNS CRYPTOLOCKER pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti MNS CRYPTOLOCKER naudojant System Restore

Jeigu Safe Mode rėžimas nepadėjo pašalinti viruso, sekite žemiau pateiktus žingsnius ir bandykite dar kartą:

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš MNS CRYPTOLOCKER pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog MNS CRYPTOLOCKER sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti MNS CRYPTOLOCKER. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei MNS CRYPTOLOCKER užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti atkurti MNS Cryptolocker pagrobtus duomenis

Data Recovery Pro įrankis gali būti tikras išsigelbėjimas tiems, kurie neturi atsarginių duomenų kopijų. 

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus MNS CRYPTOLOCKER viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions funkcija gali padėti susigrąžinti individualius failus

Jeigu jūsų kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funckija prieš MNS Cryptolocker ataką, tuomet sekite žemiau pateiktais žingsniais ir susigrąžinkite pačius svarbius dokumentus:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Ar ShadowExplorer gali padėti?

Teigiama, kad MNS Cryptolocker virusas ištrina Shadow Volume Copies, kurios reikalingos duomenų atkūrimui. Tačiau pasitaiko atvejų, kai virusui nepavyksta jų ištrinti. Tokiu atveju, ShadowExplorer įrankis jums gali būti naudingas.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

MNS Cryptolocker duomenų atkūrimo įrankis

Kol kas nėra sukurto oficialaus duomenų atkūrimo įrankio, kuris leistų iššifruoti MNS Cryptolocker užkoduotus duomenis.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip MNS CRYPTOLOCKER prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-mns-cryptolocker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie MNS CRYPTOLOCKER ransomware virus