Sudėtingumo skalė:  
  (90/100)

Mirai viruso šalinimas (Papildytas vadovas) - Išsamus aprašymas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Malware

Mirai apkrėstų kompiuterių tinklas grėsmingai plečiasi

Pirmą kartą apie Mirai virusą kompiuterių vartotojai išgirdo 2016 metų balandžio mėnesį, kai buvo aptiktas vienas iš šio užkrato tinklas, užkrečiantis IoT (angl. Internet of things) kompiuterinės sistemos bei stebėjimo prietaisus. Šio viruso kūrėjai sėkmingai plečia tinklą bei nuolat tobulinta virusą. Dėl šių veiksnių Mirai programiniu kodu apkrėstų kompiuterių tinklas yra viena iš dabartinių virtualiosios erdvės pavojų. 2016 metų pabaigoje, užkratas vėl pateko į IT ekspertų akiratį pasirodžius vokiečių telekomunikacinės bendrovės klientų skundams apie dingusį interneto ryšį. Šis incidentas – tai dar vienas įvykis, skatinantis suklusti ne tik IT ekspertus bet ir paprastus interneto vartotojus. Šio straipsnio apačioje rasite rekomendacijas, kaip apsisaugoti bei pašalinti Mirai virusą Reimage ar kitos virusų šalinimo programos pagalba.

Besidomintys Japonija žino, kad „mirai“ japonų kalboje reiškia ateitį. Šis pavadinimas buvo pasirinktas neatsitiktinai: užkratas tapo viena iš labiausiai nepageidaujamų ir ilgalaikes pasekmes sukuriančių virtualiųjų grėsmių, vis dar keliančių iššūkį virusų šalinimo specialistams. Paviešintose viruso kūrėjo Anna-senpai bei Roberto Coelho žinutėse išaiškėja, kad autorius domisi japonų pop kultūra bei animacija. Šie faktai skatina manyti, kad viruso kūrėjas yra tariamai japonų tautybės. Tačiau Mirai tinklų aptikta ir Brazilijoje. Vienos iš naujausių Mirai viruso versijos (Linux.Gafgyt.B) pėdsakai buvo aptikti kaip tik šioje šalyje. Briano Krebs savo tyrime atrado įrodymų, leidžiančių manyti, kad Anna-senpai ir Paras Jha, gabus programuotojas bei ProTraf Solutions kompanijos prezidentas, yra tie patys asmenys.

2016 metų pabaigoje Mirai virusas vėl tapo plačiai aptarinėjama tema virtualiose žinių svetainėse, kai apytiksliai 1 milijonas „Deutsche Telecom“ klientų negalėjo prisijungti prie interneto. IT ekspertai įtaria, kad pirminis kompiuterinių įsilaužėlių tikslas buvo ne nutraukti interneto ryšį, bet veikiau pavogti svarbią asmeninę informaciją bei elektroninės bankininkystės duomenis. Laimei, tik 5% procentai visų vartotojų patyrė nepatogumus. Nustatyta, kad ataka labiausiai paveikia „Zyxel“ maršrutizatorius. Įdomu tai, kad tuo pačiu metu panašios paskirstytosios aptarnavimo perkrovos atakos buvo aptiktos ir pietų Afrikoje. Viruso, atkavusio Pietų Korėjos bei Japonijos karinių pajėgų kompiuterines sistemas, tapatybė taip pat kelia įtarimų.

Šių metų tyrimai atskleidė, kad keli Mirai tinklai buvo aptikti ir Kinijoje. Akivaizdu, kad nors virusą sukūrė vienas žmogus, virusą platina kelios internetinių įsilaužėlių grupuotės. Tai žymiai išplėsti viruso mastą. Kalbant apie patį virusą, originalioji viruso versija dažniausiai užkrėsdavo IoT stebėjimo kameras bei Linux operacines sistemas. Viruso kūrėjai prijungia užkrėstus prietaisus į bendrą tuo pačiu programiniu kodu vienijamą tinklą. Taip pat Mirai virusas naudojamas ir vykdant pasaulinio masto paskirstytąsias aptarnavimo perkrovos atakas DDoS (angl. distributed denial of services).

Kiap užkratas plinta ir ar yra būdų jo išvengti?

Kadangi Mirai virusas užkrečia Iot prietaisus, maršrutizatorius bei kitus tokio tipo įrenginius, nėra paprasta aptikti užkratą. Prieš įsigijant vieną iš minėtų prietaisų, atkreipkite dėmesį į jo technines galimybes, naudojamas apsaugos priemones bei gamintoją. Įsigijus prietaisą, pakeiskite slaptažodį į keliolikos skaitmenų bei ženklų slaptažodį. Taip pat galite nustatyti atitinkamą šifruotės tipą Wi-Fi tinklui apsaugoti. Taip pat peržiūrėkite saugumo nustatymus. Vietoj Telnet prisijungimo protokolo rinkitės SSH (angl. secure shell) saugesnį tinklo protokolo alternatyvą. Atsiradus maršrutizatorių programinės įrangos atnaujinimams, nedelskite ir įdiekite juos.

Mirai viruso pašalinimas

Nors Mirai virusas užkrečia anksčiau minėtus prietaisus, klaidinga manyti, kad ateityje negali atsirasti Windows bei Mac OS sistemoms pritaikytų viruso atmainų. Viruso kūrėjai vis atranda naujus bei sudėtingus būdus, kaip užkrėsti kuo didesnį kiekį kompiuterinių sistemų per trumpą laiką. Todėl svarbu naudoti kuo įvairesnes apsaugos priemones. Windows bei Mac OS virusams šalinti, galite naudoti Reimage bei Malwarebytes Malwarebytes. Išjunkite interneto ryšį bei įjunkite kompiuterį saugos rėžime. Žemiau pateiktos instrukcijos padės jums tai padaryti tinkamai.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Mirai viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Mirai naudojant Safe Mode with Networking

Jei įtariate, kad Mirai viruso atmaina ar panašus kompiuterinis virusas užkrėte jūsų operacinę sistemą, įjunkite saugųjį rėžimą ir pradėkite skanavimą su antišnipinėjimo programa.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Mirai šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Mirai pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Mirai naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Mirai pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Mirai sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Mirai. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Mirai užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Mirai prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunterCombo Cleaner arba Malwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-mirai-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Mirai virus