Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

.micro viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Ką daryti užsikrėtus .micro failo plėtinio virusu?

Jei staiga nebegalite atidaryti failų ir vietoje įprastinių plėtinių tokių kaip .jpg, .txt, .doc matote .micro, ko gero jūsų kompiuteris užkrėstas .micro failo plėtinio virusu. Šis virusas iš dalies panašus į liūdnai pagarsėjusį ir tūkstančius dolerių iš savo aukų išviliojusį Teslacrypt virusą. Šis virusas platinamas elektroniniais laiškais, kuriuose gavėją bandoma įtikinti, jog jam priklauso tam tikra nuolaida apsipirkimui. Jei dažnai gaunate tokius laiškus, turėtumėte būti labai atsargūs, kadangi atsisiuntę virusu užkrėstą laiško priedą galite ne juokais pakenkti savo kompiuteriui. Pagrindinė .micro failo plėtinio viruso pasekmė – paprasti duomenys, tokie kaip nuotraukos, verslo dokumentai, muzikiniai failai ir t.t. Šiame straipsnyje rasite patarimų, kaip geriausiai apsaugoti savo kompiuterį, jei nenorite tapti šio viruso auka.

.micro file extension virus

Vos patekęs į sistemą .micro failo plėtinio virusas ima ieškoti duomenų, kuriuos galėtų užrakinti. Virusui neatsparūs failai, tokie kaip docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .html, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3, kuriuos suradęs, virusas užkoduoja AES 256-bit algoritmu. Šio algoritmo praktiškai neįmanoma iškoduoti be specialaus rakto, tad dažniausiai vartotojai visam laikui praranda prieigą prie savo duomenų. Už failų atrakinimo raktą kibernetiniai nusikaltėliai prašo sumokėti BitCoin virtualiaisiais pinigais, o prašoma suma siekia daugiau kaip 400 dolerių. Tačiau, kad ir kaip viliojančiai šis pasiūlymas beskambėtų, atminkite, jog yra nemažai pranešimų, jog aukos, net ir sumokėję išpirką, taip niekada ir neatgavo savo duomenų. Jei savo kompiuteryje pastebėjote .micro failo plėtinio virusą, nieko nelaukdami atjunkite savo prietaisą nuo interneto. Taip užkirsite kelią dar didesnei žalai. Taip pat nuskenuokite sistemą su Reimage Reimage Cleaner Intego ir automatiškai ištrinkite kenkėjiškus viruso komponentus iš kompiuterio. Atminkite, jog tik visiškai panaikinę .micro failo plėtinio virusą iš kompiuterio galite bandyti atkurti duomenis. Jei atsarginių duomenų kopijų neturite, galite naudoti specialią Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities ar R-Studio įrangą ir bandyti taip atgauti prarastus duomenis.

Kaip galiu apsaugoti savo kompiuterį nuo šio viruso?

Jau yra žinoma, jog .micro failo plėtinio virusas į kompiuterius patenka laiško priedo pavidalu. Dažniausiai tokiuose laiškuose auką stengiamasi apgauti ir įtikinti, jog siuntėjai – patikimos kompanijos, norinčios suteikti galimybę apsipirkti jų internetinėse svetainėse pigiau ar siūlančios kitokius viliojančius pasiūlymus. Tokiomis akcijomis vartotojai susižavi gana dažnai ir patys įsileidžia .micro failo plėtinio virusą į savo kompiuterius. Tad ką turėtumėte daryti, kad apsisaugotumėte? Žinoma, pirmiausia turėtumėte įsigyti patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinti. Taip pat būkite atsargūs su elektroniniais laiškais, ypač jei jie gauti iš jums nežinomų šaltinių. Visuomet atkreipkite dėmesį į laiško siuntėją, perskaitykite laiške pateikiamą informaciją ir įvertinkite laiško priedą. Jei pastebite ką nors įtartino, ištrinkite tokį laišką nedvejodami. Svarbu paminėti, jog naršydami internete turėtumėte vengti ir apgaulingų Java ar Flash Player atnaujinimo pranešimų, kurie dažnai platina kenkėjiškas programas. .micro failo plėtinio viruso išvengti nėra sunku. Jums tiesiog užtenka būti atidiems ir laikytis atokiau nuo potencialių pavojų.

.micro failo plėtinio viruso panaikinimas:

.micro failo plėtinio yra pavojinga programa, todėl, jei pastebėjote ją kompiuteryje, patariame kaip mat imtis veiksmų, nes kitaip, šis virusas gali ir toliau siautėti jūsų kompiuteryje. Vos pamatę pirmuosius .micro failo plėtinio viruso požymius, nedelsdami atjunkite kompiuterį nuo interneto ir nuskenuokite sistemą patikima antivirusine programa. Jei įjungti skenavimo nepavyksta, sekite instrukcijas pateiktas apačioje ir bandykite vėl. Panaikinę virusą galėsite bandyti atkurti duomenis, tačiau, kaip jau minėjome, jei pasidaryti atsarginių kopijų nespėjote, tikėtina, kad duomenų nebeatgausite.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis .micro viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .micro naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .micro šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .micro pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .micro naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .micro pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .micro sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .micro prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-micro-file-extension-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie .micro file extension virus