Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

.micro viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Ugnius Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Ką daryti užsikrėtus .micro failo plėtinio virusu?

Jei staiga nebegalite atidaryti failų ir vietoje įprastinių plėtinių tokių kaip .jpg, .txt, .doc matote .micro, ko gero jūsų kompiuteris užkrėstas .micro failo plėtinio virusu. Šis virusas iš dalies panašus į liūdnai pagarsėjusį ir tūkstančius dolerių iš savo aukų išviliojusį Teslacrypt virusą. Šis virusas platinamas elektroniniais laiškais, kuriuose gavėją bandoma įtikinti, jog jam priklauso tam tikra nuolaida apsipirkimui. Jei dažnai gaunate tokius laiškus, turėtumėte būti labai atsargūs, kadangi atsisiuntę virusu užkrėstą laiško priedą galite ne juokais pakenkti savo kompiuteriui. Pagrindinė .micro failo plėtinio viruso pasekmė – paprasti duomenys, tokie kaip nuotraukos, verslo dokumentai, muzikiniai failai ir t.t. Šiame straipsnyje rasite patarimų, kaip geriausiai apsaugoti savo kompiuterį, jei nenorite tapti šio viruso auka.

.micro file extension virus

Vos patekęs į sistemą .micro failo plėtinio virusas ima ieškoti duomenų, kuriuos galėtų užrakinti. Virusui neatsparūs failai, tokie kaip docx, .docm, .xls, .xlsx, .ppt, .pptx, .pptm, .pdf, .eps, .ai, .indd, .cdr, .html, .dng, .lnk, .jpg, .png, .pdd, .doc, .jfif, .jpeg, .gif, .bmp, .exif, .txt, .wps, .mp3, kuriuos suradęs, virusas užkoduoja AES 256-bit algoritmu. Šio algoritmo praktiškai neįmanoma iškoduoti be specialaus rakto, tad dažniausiai vartotojai visam laikui praranda prieigą prie savo duomenų. Už failų atrakinimo raktą kibernetiniai nusikaltėliai prašo sumokėti BitCoin virtualiaisiais pinigais, o prašoma suma siekia daugiau kaip 400 dolerių. Tačiau, kad ir kaip viliojančiai šis pasiūlymas beskambėtų, atminkite, jog yra nemažai pranešimų, jog aukos, net ir sumokėję išpirką, taip niekada ir neatgavo savo duomenų. Jei savo kompiuteryje pastebėjote .micro failo plėtinio virusą, nieko nelaukdami atjunkite savo prietaisą nuo interneto. Taip užkirsite kelią dar didesnei žalai. Taip pat nuskenuokite sistemą su Reimage ir automatiškai ištrinkite kenkėjiškus viruso komponentus iš kompiuterio. Atminkite, jog tik visiškai panaikinę .micro failo plėtinio virusą iš kompiuterio galite bandyti atkurti duomenis. Jei atsarginių duomenų kopijų neturite, galite naudoti specialią Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities ar R-Studio įrangą ir bandyti taip atgauti prarastus duomenis.

Kaip galiu apsaugoti savo kompiuterį nuo šio viruso?

Jau yra žinoma, jog .micro failo plėtinio virusas į kompiuterius patenka laiško priedo pavidalu. Dažniausiai tokiuose laiškuose auką stengiamasi apgauti ir įtikinti, jog siuntėjai – patikimos kompanijos, norinčios suteikti galimybę apsipirkti jų internetinėse svetainėse pigiau ar siūlančios kitokius viliojančius pasiūlymus. Tokiomis akcijomis vartotojai susižavi gana dažnai ir patys įsileidžia .micro failo plėtinio virusą į savo kompiuterius. Tad ką turėtumėte daryti, kad apsisaugotumėte? Žinoma, pirmiausia turėtumėte įsigyti patikimą antivirusinę programą ir reguliariai ją atnaujinti. Taip pat būkite atsargūs su elektroniniais laiškais, ypač jei jie gauti iš jums nežinomų šaltinių. Visuomet atkreipkite dėmesį į laiško siuntėją, perskaitykite laiške pateikiamą informaciją ir įvertinkite laiško priedą. Jei pastebite ką nors įtartino, ištrinkite tokį laišką nedvejodami. Svarbu paminėti, jog naršydami internete turėtumėte vengti ir apgaulingų Java ar Flash Player atnaujinimo pranešimų, kurie dažnai platina kenkėjiškas programas. .micro failo plėtinio viruso išvengti nėra sunku. Jums tiesiog užtenka būti atidiems ir laikytis atokiau nuo potencialių pavojų.

.micro failo plėtinio viruso panaikinimas:

.micro failo plėtinio yra pavojinga programa, todėl, jei pastebėjote ją kompiuteryje, patariame kaip mat imtis veiksmų, nes kitaip, šis virusas gali ir toliau siautėti jūsų kompiuteryje. Vos pamatę pirmuosius .micro failo plėtinio viruso požymius, nedelsdami atjunkite kompiuterį nuo interneto ir nuskenuokite sistemą patikima antivirusine programa. Jei įjungti skenavimo nepavyksta, sekite instrukcijas pateiktas apačioje ir bandykite vėl. Panaikinę virusą galėsite bandyti atkurti duomenis, tačiau, kaip jau minėjome, jei pasidaryti atsarginių kopijų nespėjote, tikėtina, kad duomenų nebeatgausite.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis .micro viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti .micro naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: .micro šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite .micro pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti .micro naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš .micro pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog .micro sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip .micro prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Ugnius Kiguolis
Ugnius Kiguolis - Virusų šalinimo ekspertas

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Ugnius Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-micro-file-extension-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie .micro file extension virus