IDP.Generic viruso šalinimas (Lengvos pašalinimo instrukcijos) - 2021 atnaujinimas
IDP.Generic viruso pašalinimas
Kas yra IDP.Generic virusas?
IDP.Generic yra euristinis viruso aptikimo terminas, kurį naudoja kai kurios antivirusinės programos
IDP.Generic yra viruso aptikimo terminas, kuris gali reikšti, kad kompiuteryje yra kenkėjiška programa.
IDP.Generic yra terminas, pranešantis apie duomenis vogti galinčią kenkėjišką programą, kurį dažniausiai išvysta tokių antivirusinių programų naudotojai kaip AVG ir Avast. Tai – euristinis viruso aptikimo pavadinimas, o tai reiškia, jog antivirusinė programa pastebėjo neįprastą elgesį ir nusprendė, kad failas gali būti kenkėjiškas. Kitaip tariant, antivirusinė perspėjo vartotoją apie bandymą pavogti neskelbtiną informaciją.
Visgi reikia įsidėmėti, kad perspėjimas apie IDP.Generic gali būti ir klaidingai teigiamas. O tai reiškia, kad aptiktas failas, tinklalapis ar dokumentas yra visiškai saugus bei nekenksmingas. Tokia klaida dažniausiai įvyksta tais atvejais, kai vartotojas naudojasi pasenusia ar iš dalies normaliai neveikiančia antivirusine programa. Būtent todėl kai kurie vartotojai spėjo pastebėti, kad nuo virusų turinti apsaugoti programinė įranga pažymi kenkėjiškomis net tokias puikiai žinomas programas kaip Steam, Discord ir kitas.
Tačiau svarbu suprasti, jog IDP.Generic failai ne visada yra klaidingai teigiami, nes iš tikrųjų gali pasitaikyti ir kenkėjiškų programų, priskiriamą tam pačiam pavadinimui. Jei į sistemą pateko tokia kenkėjiška programa, vartotojai rizikuoja atskleisti kibernetiniams nusikaltėliams tokius svarbius duomenis kaip slaptažodžiai, banko duomenys ir kita informacija.
Būtent todėl yra svarbu įsitikinti, kad įrenginyje tikrai nėra nieko kenksmingo. O jei visgi įsitikinama, kad į sistemą pateko kenkėjiška sistema, tuomet būtina kuo greičiau pašalinti IDP.Generic virusą iš kompiuterio.
Pavadinimas | IDP.Generic |
Tipas | Duomenis vagianti kenkėjiška programa arba klaidingai teigiamas antivirusinės pranešimas |
Kaip platinamas | Kenkėjiška programa gali skilti per el. laiškus, trečiųjų šalių tinklalapius, netikrus atnaujinimus ir t. t. |
Rizika | Jei įrenginys užkrėstas kenkėjiška programa, vartotojas rizikuoja, jog bus pavogti svarbūs duomenys ar net prarasti pinigai, kompiuteris bus užkrėstas papildomais virusais ir pan. |
Vykdomojo failo pavadinimas | setup.exe |
Kas atpažįsta | AVG ir Avast |
Panašūs atvejai | IDP.ALEXA.51, IDP.ares.generic, Trojan.Win32.Generic, Win32:Malware-gen ir pan. |
Problemos sprendimas | Reikia pašalinti virusą su patikima antivirusine programa arba, jeigu tebuvo gautas klaidingai teigiamas pranešimas, reikia atnaujinti turimą antivirusinę programą |
Sistemos atkūrimas | Jeigu sistema buvo pažeista IDP.Generic viruso, būtina jį pašalinti, o po to sutvarkyti padarytą žalą sistemai pasinaudojant FortectIntego |
Jei norite įsitikinti, ar pranešimas apie IDP.Generic virusą buvo klaidingai teigiamas, viena iš įmanomų išeičių – tiesiog patikrinti failą su kita antivirusine programa. Tiesa, visgi net tuomet negalėsite būti visiškai tikras, nes šitokia grėsmė gali būti visiškai nauja ir dar niekad nenustatyta prieš tai.
Juk anivirusinių programų duomenų bazėse gali nebūti tam tikro konkretaus euristinio pavadinimo ir todėl jos negali perspėti apie virusą, po sėkmingai užbaigto nuskaitymo. Štai kodėl verta išbandyti keletą kitų veiksmų, prieš atliekant IDP.Generic pašalinimą.
Sunku apibūdinti IDP.Generic viruso požymius, kadangi pasirodęs viruso identifikavimo pranešimas gali būti susijęs su įvairiomis grėsmėmis, įskaitant trojanus, kenkėjiškas bankines programas, informaciją vagiančius virusus ir kitas kibernetines grėsmes. Dauguma virusų elgiasi taip, kad sunku pastebėti, jog jie išvis veikia sistemoje, tačiau jei įrenginys yra užkrėstas, infekcija gali pasireikšti tokiais požymiais:
- lėtas įrenginio veikimas ar didelis išteklių naudojimas, nors nedarote nieko, kas turėtų tam įtakos,
- be jūsų inicijavimo atidaromi atsitiktiniai langai,
- tenka susidurti su peradresavimu į įtartinus tinklalapius,
- įvairios programos užstringa ir nustoja tinkamai veikti,
- užkrėstas įrenginys pradėjo siųsti šlamštą,
- pastebimas didelis tinklo aktyvumas,
- įrenginys dažnai visiškai užstringa.
Jeigu patikrinote failą su kita antivirusine programa, tačiau apie jį vis tiek pranešama, vertėtų pamėginti atnaujinti Adobe Flash Player. Deja, tačiau niekam ne paslaptis, jog šis papildinys turi daugybę saugumo spragų ir jį dažnai mėgina išnaudoti kibernetiniai nusikaltėliai.
Įvairiose sukčių sukurtose svetainėse dažnai naudojamas Flash Player pavadinimas, kad nieko neįtariantys vartotojai įdiegtų fiktyvią ar net kenkėjišką programinę įrangą, atsisiuntę programinius paketus drauge instaliuotų potencialiai nepageidaujamas programas ir pan. IDP.Generic ar panaši sunkiai pastebima kenkėjiška programa gali atsidurti jūsų kompiuteryje ir vien todėl, kad sugalvosite atsisiųsti kokią nors neaiškią piratinę programos versiją.
IDP.Generic virusas yra kenkėjiška programa, kuri gali pridaryti įvairių problemų.
Jeigu Adobe Flash atnaujinimas visgi nieko nepakeitė, taip pat verta susisiekti su AVG arba Avast komanda ir pasiteirauti, ar gautas pranešimas nėra klaidingai teigiamas. Bėda ta, kad bet kokio tipo vykdomieji failai gali būti pavadinti bet kaip ir iš tikrųjų būti kenksmingi. Užkrėsti įprasto formato failai (tokie kaip EXE) gali būti sukurti tik tam, kad į įrenginį patektų trojanai ar vadinamieji kirminai.
Įsitikinę, kad atitinkamas failas visgi yra kenksmingas, turėtumėte pašalinti IDP.Generic virusą iš savo kompiuterio naudodami profesionalią antivirusinę programą. Mes siūlome pasikliauti SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes. Po tinkamai atlikto pašalinimo jūsų kompiuteris visgi gali ir toliau patirti įvairių problemų, kadangi infekcijos dažnai pridaro bėdų pačioje sistemoje. Jei norite sutvarkyti sistemą ir visą viruso padaryta žalą, verta pasinaudoti FortectIntego ar panašiu taisymo įrankiu.
Jei norite išvengti kenkėjiškų programų, internete elkitės itin atsargiai
Yra daugybė būdų, kaip galima netyčia užkrėsti savo kompiuterį kenkėjiška programa. Vienas iš populiariausių metodų, kaip plinta tokios problemos – tai šlamštui priskiriami elektroniniai laiškai, kuriuose būna prisegti kenksmingi failai. Nors kibernetinio saugumo specialistai nuolat perspėja atsargiai elgtis su gaunamais el. laiškais, tačiau vis tiek daugybė žmonių atsisiunčia užkrėstus failus, prieš tai neįsitikinę, kad gautas laiškas nėra klastotė ir buvo atsiųstas iš tikrai patikimo šaltinio.
Kitas puikiai žinomas kenkėjiškų programų platinimo būdas – nesaugūs ar nulaužti tinklalapiai. Hakeriai moka kurti netikras svetaines ar net įsilaužti į oficialias. Jie taip pat mėgsta pirkti vietą reklamai ir į kodą įterpti kenkėjišką kodą arba tiesiog paslėpti kenkėjiškus failus įtartinuose puslapiuose, kurie neatitinka normalių saugumo reikalavimų.
Jei įsitikinote, kad IDP.Generic iš tikrųjų yra virusas, tuomet reikia jį nedelsiant pašalinti. Tačiau pranešimas apie rastą problemą gali būti ir klaidingai teigiamas
Būtent todėl turėtumėte elgtis itin atsargiai internete ir visada gerai pagalvoti prieš kažką atsisiųsdami iš neaiškių tinklalapių ar paspausdami ant keistų reklamų. Be to, visada turėkite veikiančią ir reguliariai atnaujinamą antivirusinę programą, su kuria tikrinkite visus vykdomuosius failus ir kompiuterio sistemą apskritai.
Jei įsitikinote, kad kompiuteris iš tikrųjų užkrėstas, laikas kuo greičiau pašalinti IDP.Generic virusą
IDP.Generic viruso pašalinimas turėtų būti atliekamas tik po to, kai įsitikinote, jog failas iš tikrųjų yra kenkėjiškas. Pirmiausia atnaujinkite antivirusinę programą ir Flash Player. Taip pat praverstų netgi kreiptis į antivirusinės programos klientų aptarnavimo skyrių, kad šie patikrintų, ar tikrai gautas perspėjimas nebuvo klaidingai teigiamas. Jei įsitikinote, jog jūsų kompiuteris iš tikrųjų yra užkrėstas, tuomet būtinai imkitės veiksmų ir pašalinkite grėsmę.
Galite pašalinti IDP.Generic virusą vykdydami instrukcijas, kurios gali skirtis priklausomai nuo to, kokia kenkėjiška programa pateko į jūsų įrenginį. Visgi visais atvejais dažniausiai teks prisijungti prie kompiuterio per saugųjį režimą su tinklu, nes tai yra saugus ir geriausias būdas šalinti įvairias problemas. Jei nežinote kaip įjungti saugųjį režimą, tiesiog pasikliaukite žemiau pateiktomis instrukcijomis.
Įjungę saugųjį režimą, tiesiog pilnai patikrinkite sistemą su patikima saugumo programa. Pavyzdžiui, tam puikiai tiks SpyHunter 5Combo Cleaner, Malwarebytes ar bet kuri kita galinga antivirusinė programa.
O jei kartais IDP.Generic tebuvo tik klaidingai teigiamas pranešimas apie aptiktą virusą, tuomet visada galite padaryti tokiam failui išimtį. Kad tai atliktumėte, tiesiog vadovaukitės savo naudojamos antivirusinės programos instrukcijomis.
Rankinis IDP.Generic viruso pašalinimas
Rankinis IDP.Generic pašalinimas saugiajame režime
Jei norite įjungti saugųjį režimą, atlikite šiuos veiksmus:
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip IDP.Generic prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Saugiai prisijunkite prie savo interneto svetainės, kad ir kur bebūtumėte
Bedirbant su tinklaraščiu, interneto svetaine ar kitu projektu, kurį turite nuolat prižiūrėti, jums gali tekti prisijungti prie serverio ir turinio valdymo sistemos kur kas dažniau nei įprasta. Bene geriausias sprendimas kuriant saugesnį tinklą – statinis/pastovus IP adresas.
Jeigu nustatysite prie jūsų įrenginio pririštą statinį IP adresą, palengvinsite serverio ar tinklo valdytojo darbą, kurie kontroliuoja prisijungimus ir veiklą. Be to, būtent taip išvengsite kai kurių autentifikavimo keblumų ir galėsite naudotis savo banko sąskaitomis nuotoliniu būdu, nesukeldami įtarimo su kiekvienu prisijungimu, kai būsite kitoje vietoje.
Tokie VPN programinės įrangos tiekėjai kaip Private Internet Access gali jums padėti, jei norite kontroliuoti savo internetinę reputaciją ir lengvai valdyti projektus, kad ir kokioje pasaulio vietoje bebūtumėte. Geriau neleisti prie jūsų svetainės prisijungti iš skirtingų IP adresų.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.