Sudėtingumo skalė:  
  (98/100)

Gandcrab 5.1 viruso šalinimas (Viruso pašalinimo instrukcijos) - atnaujinta Sau 2019

parašė Linas Kiguolis - - | Tipas: Ransomware

Gandcrab 5.1 virusas yra duomenis užkoduojantis virusas, kuris aktyviai puola kompiuterius visame pasaulyje

Gandcrab 5.1 virusas Gandcrab 5.1 virusas yra failus užkoduojantis virusas, kuris taip pat atlieka pakeitimus ir įrenginio sistemoje. Įvairūs failai įrašyti sistemos aplankuose gali paveikti kai kurių programų paleidimą arba veikimą, taip užtikrinant viruso imunitetą saugumo programoms. Ši konkreti versija yra viena iš naujausių atmainų GandCrab kripto valiutos virusų šeimoje. Gandcrab 5.1 ransomware naudoja Salsa20 algoritmą failų užrakinimo procese. Kai duomenų kodavimas baigtas sėkmingai, virusas pažymi kiekvieną failą naudodamas atsitiktinių ženklų kombinacijas su didžiosiomis ir mažosiomis raidėmis. Viruso aukos gali iškart suprasti, kad programa veikia jų kompiuteryje nes darbalaukio paveikslėlis yra pakeistas ir įvairiuose aplankuose galima rasti išpirkos raštelius tekstinių failų formatu. „[aukos identifikacinis numeris]-DECRYPT.txt” faile galima rasti instrukcija kaip atlikti mokėjimą, bet tai yra nerekomenduojama nes bet koks bendravimas su kibernetiniais nusikaltėliais gali baigtis duomenų netekimu.

Pavadinimas Gandcrab 5.1
Viruso tipas Duomenis užkoduojantis virusas
Failo žymeklis Sudarytas iš atsitiktinių ženklų
Išpirkos raštelis [aukos identifikacinis numeris]-DECRYPT.txt
Virusų šeima GandCrab
Algoritmas naudojamas failų kodavimui Salsa20
Pavojingumo lygis Aukštas. Užrakina svarbius failus, gali juos neatkuriamai ištrinti
Kaip pašalinti? Naudokite Reimage Reimage Cleaner Intego Gandcrab 5.1 viruso šalinimui

Gandcrab 5.1 viruso kūrėjai skelbiasi galintys atkoduoti jūsų failus už 1200 dolerių išpirką, kuri gali padvigubėti jei auka nesumoka per tam tikrą laiką. Tačiau mes nerekomenduojame svarstyti apie tokią išeitį ir vietoj to pašalinti šį kibernetinį įsibrovėlį kuo greičiau. Tai galite padaryti įdarbindami Reimage Reimage Cleaner Intego ar panašią programą, kuri gali pašalinti Gandcrab 5.1 iš jūsų įrenginio ir išvalyti viruso paveiktus failus ar programas, kurie apsunkiną jo darbą. Tokių būdų jūsų kompiuteris veiks geriau nei prieš tai ir jūs galėsite vėl grįžti prie saugios kompiuterio sistemos. Kai Gandcrab 5.1 virusas baigia failų kodavimo procesą, išpirkos raštelis yra sugeneruojamas ir talpinamas kiekviename aplanke. Tekstinis failas saugo žinutę, kuri originalo kalba skamba taip:

—= GANDCRAB V5.1 =— ***********************UNDER NO CIRCUMSTANCES DO NOT DELETE THIS FILE, UNTIL ALL YOUR DATA IS RECOVERED*********************** *****FAILING TO DO SO, WILL RESULT IN YOUR SYSTEM CORRUPTION, IF THERE ARE DECRYPTION ERRORS***** Attention! All your files, documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .XXXXX The only method of recovering files is to purchase an unique private key. Only we can give you this key and only we can recover your files. The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways: —————————————————————————————- | 0. Download Tor browser – https://www.torproject.org/ | 1. Install Tor browser  | 2. Open Tor Browser  | 3. Open link in TOR browser: [link] | 4. Follow the instructions on this page —————————————————————————————- On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free. ATTENTION! IN ORDER TO PREVENT DATA DAMAGE: * DO NOT MODIFY ENCRYPTED FILES * DO NOT CHANGE DATA BELOW —BEGIN GANDCRAB KEY— ****** —END GANDCRAB KEY— —BEGIN PC DATA— ****** —END PC DATA—

Nors pagrindinė informacija pateikiama šio viruso yra anglų kalba, tai nesulaiko Gandcrab 5.1 nuo plėtros aplink pasaulį. Gali atrodyti, kad vienintelė išeitis yra sumokėti reikalaujamą išpirką, bet toks žingsnis gali tik sukelti daugiau problemų. Informacija apie išpirkos dydį ir apmokėjimo metodus talpinama TOR naršyklėje prisijungus pagal duotus nurodymus. Mes rekomenduojame pirmiausia atlikti Gandcrab 5.1 viruso šalinimą ir tada galvoti apie failų atkūrimo galimybes. Jums reikia pašalinti visus papildomus failus, kuriuos programa įrašo automatiškai. Tai padaryti galite tik naudodami automatinius virusų ištrynimo metodus. Antivirusinė programa gali padėti šalinant visus Gandcrab 5.1 viruso komponentus ir atsikratant potencialiais įsibrovėliais. kai jūsų įrenginys vėl yra visiškai saugus ir nebeliko jokios kenkėjiško programos, jūs galite išbandyti duomenų atkūrimo programomis arba susigrąžinti failų atsargines kopijas iš atskirai saugomų įrenginių. Gandcrab 5.1Gandcrab 5.1 virusas yra programa sukurta kibernetinių nusikaltėlių, kuriems rūpi tik pasipelnyti iš aukų. Nepasitikėkite jais ir jokiu būdu nemokėkite išpirkos.

Kenkėjiškos programos instaliuojamos automatiškai kai atidarote nesaugius elektroninius laiškus

Jau seniai žinoma, kad pagrindinis metodas naudojamas tokio tipo virusų platinimui yra infekuoti dokumentai ir failai, kuriuos naudotojai parsisiunčia to nenutuokdami. Konkrečiai šis virusas plinta naudodamas elektroninius laiškus su saugiai atrodančiomis žinutėmis. Dažnai virusų kūrėjai elektroninio laiško temoje įrašo „Užsakymo informacija“ ar panašią dažnai pasitaikančią antraštę, bet tai yra daroma tam, kad laiškas atrodytų kuo patikimiau. Tokie elektroniniai laiškai taip pat turi pridėtų failų, kurie ir būna apkrėsti kenkėjiškomis programomis arba jų atidarymas iššaukia automatinį viruso parsiuntimą. Venkite tokių laiškų ir stenkitės ištrinti elektroninius laiškus, kurių nesitikėjote gauti. Ypač kai jie turi pridėtinių failų Word, PDF ar Excel formatu. Parsisiuntus ir atidarius tokį failą, jūs būsite paprašytas aktyvinti turinį. Tam įvykus jūsų įrenginys bus apkrėstas duomenis užkoduoajnčiu virusu arba betkokia kita kenkėjiška programa.

Ištrinkite Gandcrab 5.1 virusą iš savo kompiuterio ir tam naudokite reikiamą programą

Gandcrab 5.1 viruso šalinimas privalo būti atliktas kuo greičiau nes virusas gali paveikti daugiau nei jūsų asmeninius failus. Ištrinant visus susijusius failus ar programas jūs užkirsite kelią infekcijos pasikartojimui ir tolesnėms problemoms. Rinkitės patikimas antivirusines programas ir kompiuterio optimizavimo įrankius.Tai yra geriausias patarimas, kurį mes kaip kibernetinio saugumo ekspertai galime jums duoti. Pašalinti Gandcrab 5.1 jūs galite pasitelkdami Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes programas. Galite rinktis bet kokią kitą antivirusinę programą, kurios veikimu pasitikite. Šis virusų ištrynimo metodas padės jums visiškai išvalyti sistemą nuo kenkėjiškų programų ir paruošti ją duomenų atkūrimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
Gandcrab 5.1 ransomware ekrano nuotrauka
Gandcrab 5.1 ransomware ekrano nuotrauka

Rankinis Gandcrab 5.1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Gandcrab 5.1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Gandcrab 5.1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Gandcrab 5.1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Gandcrab 5.1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Gandcrab 5.1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Gandcrab 5.1 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Gandcrab 5.1. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Gandcrab 5.1 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Gandcrab 5.1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Linas Kiguolis
Linas Kiguolis - Ekspertas kovoje su virusais ir kitomis kompiuterio infekcijomis

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Linas Kiguolis
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gandcrab-5-1-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Gandcrab 5.1 ransomware