Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

GandCrab viruso šalinimas (atnaujinta Vas 2018) - Vas 2018 atnaujinimas

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

GandCrab virusas plinta Rig ir GrandSoft saugumo spragų ieškančių įrankių pagalba

GandCrab viruso atakos pavyzdys

GandCrab yra duomenis užkoduojantis virusas, kurio platinime naudojami Rig ir GrandSoft saugumo spragų ieškantys įrankiai. Virusas įterpia .GDCB plėtinį į kiekvieną užšifruojamą failą ir pateikia GDCB-DECRYPT.txt išpirkos pranešimą, kuriame reikalaujama sumokėti 1.54 DASH virtualios valiutos. Tai yra vienas iš pavojingiausių  2018 metais pasirodžiusių virusų.

GandCrab virusas plinta „Malvertising“ būdu, t.y., kenkėjiška programa platinama per reklaminius tinklus ir reklamas. Ši kampanija pavadinta „Seamless“ ir naudoja RIG saugumo spragų ieškantį įrankį, kuris leidžia aptikti kompiuterio sistemos spragas ir jomis pasinaudojant įsibrauti į kompiuterį.

Po sėkmingos atakos, GandCrab ransomware tipo virusas pradeda šifruoti pačius svarbiausius duomenis, saugomus kompiuteryje. Kai vartotojai praranda prieigą prie savo dokumentų, virusas pateikia išpirkos raštelį, kuriame anglų kalba pateikiama tokia informacija:

—= GANDCRAB =—

Attention!
All your files documents, photos, databases and other important files are encrypted and have the extension: .GDCB
The only method of recovering files is to purchase a private key. It is on our server and only we can recover your files.
The server with your key is in a closed network TOR. You can get there by the following ways:
1. Download Tor browser – https://www.torproject.org/
2. Install Tor browser
3. Open Tor Browser
4. Open link in tor browser: http://gdcbghvjyqy7jclk.onion/[id]
5. Follow the instructions on this page

On our page you will see instructions on payment and get the opportunity to decrypt 1 file for free.

DANGEROUS!
Do not try to modify files or use your own private key – this will result in the loss of your data forever!

Raštelyje teigiama, kad vartotojai turi apsilankyti išpirkos mokėjimo tinklalapyje pasinaudoję Tor naršykle. Tinklalapyje siūloma įsigyti duomenų atkodavimo įrankį už 1.54 DASH – šiek tiek daugiau nei 600 eurų.

Siekdami įtikinti nukentėjusiuosius sumokėti išpirką, sukčiai duoda garantiją – nemokamą vieno dokumento atkodavimą. Vartotojams taip pat pateikiamas terminas, iki kada jie turi pervesti pingus – priešingu atveju, mokėjimas padvigubės. Tačiau tai tik sukčių gudrybė paskubinti nukentėjusiuosius priimti jiems naudingą sprendimą.

Saugumo specialistai pataria nepasiduoti nusikaltėlių spaudimui ir nemokėti išpirkos. Po kibernetinės atakos svarbiausia pašalinti GandCrab iš kompiuterio kuo skubiau. Virusas padaro itin didelę žalą kompiuterio sistemai ir gali įdiegti daug pavojingų komponentų, kuriuos būtina ištrinti tam, kad galėtumėte toliau naudotis kompiuteriu.

GandCrab pašalinimas atliekamas antivirusinės programos pagalba. Mūsų komanda rekomenduoja rinktis ReimageIntego, tačiau galite naudotis ir kitu profesionaliu įrankiu. Svarbiausia, nemėginkite pašalinti viruso rankiniu būdu. Taip galite nepataisomai sugadinti kompiuterį.

GandCrab ransomware viruso pavyzdysGandCrab yra pavojingas duomenis užkoduojantis virusas, kuris reikalauja sumokėti išpirką DASH valiuta.

Saugumo spragas identifikuojantys įrankiai padeda platinti virusą

Kaip jau minėjome anksčiau, GandCrab naudoja du saugumo spragų ieškančius įrankius – RIG ir GrandSoft. Šie virusų tyrėjams ir kūrėjams gerai žinomi įrankiai padeda failus užkoduojančiam virusui patekti į kompiuterį, pasinaudojant sistemos saugumo spragomis.

Tačiau virusų kūrėjai retai prisiriša prie vieno metodo, tad jie taip pat gali naudoti ir kitus būdus platinti duomenis užkoduojančią programą. Vienas tokių metodų – kenkėjiški elektroniniai laiškai, kuriuose pridėtas užkrėstas priedas. Ta norėdami apsiaugoti nuo viruso atakos, turite ne tik atnaujinti kompiuterio sistemą ir programas, bet ir vengti atidaryti įtartinus laiškus.

GandCrab viruso panaikinimo instrukcijos

Pirmoje straipsnio dalyje atskleidėme, kad GandCrab pašalinimas atliekamas tik antivirusinės programos pagalba, nes jis gali įdiegti begalę kenkėjiškų failų ar komponentų ir netgi užkrėsti svarbius sistemos procesus.

Tokios programos kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes gali saugiai pašalinti GandCrab virusą iš kompiuterio per kelias minutes. Antivirusinės programos jums padės išvengti aplaidžių klaidų, kurios gali pakenkti kompiuteriui.

Primename, kad viruso pašalinimas nėra duomenų atkodavimas, todėl failų iššifravimui jums reikės papildomų įrankių.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
GandCrab virusas ekrano nuotrauka
GandCrab virusas ekrano nuotraukaGandCrab virusas ekrano nuotraukaGandCrab virusas ekrano nuotraukaGandCrab virusas ekrano nuotraukaGandCrab virusas ekrano nuotrauka
GandCrab virusas ekrano nuotrauka

Rankinis GandCrab viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti GandCrab naudojant Safe Mode with Networking

GandCrab viruso panaikinimas bus lengvesnis, jeigu perkrausite kompiuterį Safe Mode with Networking rėžimu.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: GandCrab šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite GandCrab pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti GandCrab naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš GandCrab pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog GandCrab sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti GandCrab. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei GandCrab užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Data Recovery Pro gali padėti susigrąžinti prarastus failus

Šio įrankio pagalba jums gali pavykti susigrąžinti bent jau dalį viruso užkoduotų duomenų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus GandCrab viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions Feature leidžia nusikopijuoti anstesnes duomenų versijas

Ši operacinės sistemos Windows funkcija suteikia galimybę keliauti kompiuterio laiku atgal ir nusikopijuoti pačius svarbiausius failus.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

ShadowExplorer gali atkurti užkoduotus duomenis

Jeigu virusas neištrynė šešėlinių kopijų (angl. Shadow Volume Copies), ShadowExplorer programa gali jomis pasinaudoti ir iššifruoti duomenis.

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Specialus GandCrab atkodavimo įrankis dar nesukurtas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip GandCrab prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-gandcrab-ransomware.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie GandCrab ransomware