Efdc viruso šalinimas (virusai)
Efdc viruso pašalinimas
Kas yra Efdc išpirkos virusas?
Efdc failų virusas yra išpirkos reikalaujanti programa, blokuojanti failus iškart kai tik kompiuteris užkrečiamas
Kibernetinės atakos metu toks virusas kaip ransomware gali paveikti įvairius kompiuterio failus ir reikalauti pinigų
Efdc virusas yra STOP/DJVU šeimos variantas. Tai išpirkos reikalaujanti infekcija. Šis virusas užšifruoja jūsų failus (vaizdo įrašus, nuotraukas, dokumentus), kuriuos galima atsekti pagal specifinį plėtinį .efdc. Viruso naudojamas stiprus šifravimo metodas, dėl kurio niekaip neįmanoma atkurti fialų ar gauti būtino rakto. Šis iššifravimo raktas ir programa veikianti kartu su juo yra reikalingi pilnamfialų atkūrimui ir viruso panaikinimui.
Po failų užrakinimo, virusas į kiekvieną aplanką įdeda išpirkos raštelo dokumentą, pavadintą _readme.txt. Šiame teksto faile paaiškinama, kad virusas pažeidė kompiuterį ir užrakino visus jame esančius failus, o vienintelis galimas būdas gauti EFDC dešifravimo įrankį – sumokėti išpirką viruso kūrėjams. Pasak pranešimo, dešifravimo kaina priklauso nuo to, kaip greitai auka parašys užpuolikams nurodytais el. pašto adresais – [email protected] arba [email protected]. Kaina keičiasi nes jei aukai pavyksta susitarti ir sumokėti per 72 valandas kaina yra per pus mazesnė. Nusikaltėliai siūlo 50% nuolaidą, todėl už įrankį ir dešifravimo raktą mokama 490 USD. Priešingu atveju auka turi sumokėti visą sumą, t. y. 980 JAV dolerių Bitcoin kriptovaliutos forma.
Pavadinimas | Efdc virusas |
---|---|
Viruso tipas | Ransomware, išpirkos reikalaujantis kenkėjas, kripto valiutos virusas |
Viruso šeima | STOP/ Djvu ransomware |
Plėtinys | .efdc pasirodo kiekvieno failo pabaigoje po originalaus pavadinimo ir plėtinio, kai tik failai yra užšifruojami |
Išpirkos žinutė | _readme.txt failas |
Plitimo būdai | Viruso pradiniai failai gali būti parsisiųsti iš piratinių puslapių, pridėti kaip elektroninių laiškų priedai. Tokie failai reikalauja tik atidarymo kompiuteryje ir virusas tampa aktyvuotas |
Iššifravimas? | Dalinai galimas jei offline ID metodas yra naudojamas. Deja, opcijos yra labai limituotos ir tokie įrankiai veikia tik retais atvejais. Galite rasti kitas alternatyvas žemiau |
Pašalinimas | Antivirusiniai įrankiai, sistemos saugumo programos gali padėti pašalinti virusą |
Sistemos atkūrimas | Kompiuteris paveikiamas labiau nei atrodo iš pat pradžių. Jums naudinga pasitelkti sistemos įrankius kaip FortectIntego, kurie gali rasti ir pašalinti visus sugadintus failus ir atkurti reikiamas funkcijas |
Tai infekcijos, kuri jau turi apie 330 skirtingų variantų, versija. DJVU išpirkos reikalaujanti programa – tai virusų šeima, užšifruojanti kasdien naudojamus failus, kurie turi vertės kompiuterio savininkams. Infekcija tikrina dažniausiai naudojamus failus, todėl duomenys yra vertingesni ir juos norima atkurti. Deja, failų atkūrimas yra sudėtingas ir ne visada galimas dėl konkrečių šifravimo ir viruso platinimo pokyčių.
Jei Efdc virusas negali užmegzti ryšio su savo komandų ir valdymo serveriu (C&C serveriu) prieš pradėdama šifravimo procesą, jis naudoja bendrinį – offline raktą. Šis raktas visoms aukoms yra tas pats, todėl tokios išpirkos reikalaujančios programos atakos metu užrakintus failus galima iššifruoti. Deja tai nebėra pagrindinis metodas, kurį naudoja ši virusų šeima. Unikalųs raktai yra naudoijami njau kelis etus ir paskutinės viruso versijos kaip Koom, Lqqw, Wiot.
Tekstinio failo tūrinys originalia – anglų kalba:
ATTENTION!
Don't worry, you can return all your files!
All your files like pictures, databases, documents and other important are encrypted with strongest encryption and unique key.
The only method of recovering files is to purchase decrypt tool and unique key for you.
This software will decrypt all your encrypted files.
What guarantees you have?
You can send one of your encrypted file from your PC and we decrypt it for free.
But we can decrypt only 1 file for free. File must not contain valuable information.
You can get and look video overview decrypt tool:
hxxps://we.tl/t-VCW326HODa
Price of private key and decrypt software is $980.
Discount 50% available if you contact us first 72 hours, that's price for you is $490.
Please note that you'll never restore your data without payment.
Check your e-mail “Spam” or “Junk” folder if you don't get answer more than 6 hours.To get this software you need write on our e-mail:
[email protected]Reserve e-mail address to contact us:
[email protected]
Efdc failų užšifravimo procesas prasideda, kai tik infekcija pasiekia kompiuterį, todėl jis gali būti greitesnis, nei manote, ir paveikti daugiau, nei atrodo. Įprasta, kad tokios kenkėjiškos programos, norėdamos užmaskuoti kodavimą ar kitus procesus, įjungia papildomo proceso langą ekrane dėmesiui nukreipti.
Tyrimai rodo, kad šis virusas iššaukia Windows Update iššokančius langus, kad suklastotų, jog sistema dėl tam tikros priežasties veikia prastai. Taip kenkėjo veikla yra nuslėpta ir aukos nesupranta kas vyksta iki jau būna per vėlu kažką padaryti.
Failai, kuriuos paveikia virusas tampa neatidaromi ir gali būti užrakinti visam laikui
Vos tik į kompiuterį patenka kenkėjiška programa, tokia kaip išpirkos reikalaujantis virusas, sistema pakeičiama, kad veiktų kitaip. Pvz., infekcija gali pakeisti Windows registro duomenų bazę, sugadinti gyvybiškai svarbų sistemos paleidimą ir kitas sritis arba net ištrinti ar pažeisti DLL failus ir pan. Vos tik kenkėjiška programa pažeidžia sisteminį failą, antivirusinė programa nebegali nieko padaryti ir tiesiog palieka jį tokį, koks yra. Taigi, vartotojams gali kilti stabilumo, greičio, naudojimosi problemų, kurios gali taip įgristi ar būti tokios didelės, kad net teks iš naujo įdiegti Windows.
Būtent todėl siūlome naudoti vienetinį, patentuotos technologijos taisymo įrankį – FortectIntego. Ši programa ne tik gali sutvarkyti viruso padarytą žalą, bet ir pašalinti kenkėjiškas programas, kurios spėjo įsilaužti į sistemą. Be to, ši programa taip pat gali sutvarkyti įvairias su Windows sistema susijusias problemas, kurias sukelia ne infekcijos, pvz., registro klaidas, kompiuterio užstrigimus ir pan.
- Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
- spustelėkite ReimageRepair.exe,
- jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
- paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
- jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
- kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
- dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
- jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
Failų užšifravimas ir dešifravimas
Djvu nėra nauja išpirkos reikalaujanti programinė įranga, todėl ši Efdc versija yra pavojingesnė nei bet kuri kita naujai išleista išpirkos reikalaujanti programinė įranga. Grėsmės kūrėjai jau kuria patobulintus šių grėsmių variantus, todėl ši infekcija turi daug privalumų. Ankstesnės versijos buvo iššifruotos, todėl buvo išleista priemonė, kuri padėjo daugeliui aukų.
Tačiau kūrėjams pavyko pakeisti šias klaidas ir išleisti pažangesnę, įrodytą kodo versiją, todėl visų nuo 2019 m. sukurtų versijų iššifruoti neįmanoma lengvai. Tačiau pasitaiko atvejų, kai naudojamas tik neprisijungusysis tapatybės nustatymo metodas, ir esamas įrankis veikia.
Kai išpirkos reikalaujantys kenkėjai negali prisijungti prie savo nuotolinių serverių šifruodama failus, jie naudoja integruotą šifravimo raktą. Offline ID paprastai lengva nustatyti, nes skirtingi variantai baigiasi raide t1, o kiekvienas jų turi savo unikalius privačius raktus. Tai reiškia, kad visi, kurių failus užšifravo šis variantas, turės tą patį iššifravimo raktą. Tokiais atvejais gali padėti jau egzistuojantis įrankis.
- Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
- paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
- jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
- sutikite su License Terms paspausdami Yes,
- kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
- įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
- spustelėkite Decrypt.
Privalu pašalinti virusą, kad kompiuteriu būtų galima naudotis toliau
STOP/Djvu dešifravimo įrankis yra veiksminga priemonė, kuri sustabdys išpirkos reikalaujančios programos veikimą, todėl jums nereikės nerimauti dėl užšifruotų failų. Tačiau ji nepanaikina išpirkos reikalaujančios programos – dauguma antivirusinių programų aptinka šias infekcijas, pavyzdžiui, Efdc virusą, jei jis įdiegtas kompiuteryje. Vis dėlto nėra kito būdo ją aptikti ar pašalinti, nebent reguliariai tikrintumėte kenkėjiškas programas naudodami specializuotas saugumo priemones kaip SpyHunter 5Combo Cleaner ar Malwarebytes.
Kartais šios grėsmės gali blokuoti prieigą prie tokios programinės įrangos, todėl nutraukimo procesas nėra lengvas. Toliau galite rasti patarimų dėl saugaus režimo su tinklu sprendimų, kompiuterio izoliavimo. Kai virusą aptinkančios priemonės negali rasti grėsmės, nes blokuojama prieiga prie sistemos ir kenkėjiškos programos krovinio suradimas. Tokiais atvejais Safe Mode yra geras pagalbininkas.
Virusai gali būti pašalinti iš sistemos naudojant antivirusines programas
Kaip minėjome, pašalinus infekciją, nebus atkurti šifravimo metu užblokuoti failai. Tam reikalingi papildomi įrankiai, programos. Tam taip pat galite naudoti ir savo saugomus failus, kurie yra laikomi išoriniuose įrenginiuose, debesyje ar kitose vietose internete.
Kadangi prieš išpirkos reikalaujančiam virusui (ang. ransomware) patenkant į sistemą daug vartotojų nebūna pasiruošę atsarginių duomenų kopijų, daugelis iš jų gali visiems laikams prarasti galimybę naudotis svarbiais failais. Sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams išpirką taip pat yra labai rizikinga, nes jie gali apgauti vartotoją taip ir neatsiųsdami reikalingo įrankio failų iššifravimui.
Nors tai skamba gan baisiai, visgi neverta iš karto nuleisti rankų, nes kai kuriose situacijose gali padėti duomenų atkūrimo programa. Tiesa, ar ji bus ir kiek bus veiksminga labai priklauso nuo naudoto šifravimo algoritmo, fakto, ar virusas sugebėjo iki galo atlikti užprogramuotas užduotis ir pan. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių virusų, neįmanoma iš karto pasakyti, ar trečiųjų šalių programinė įranga tiks ir padės susigrąžinti bent dalį failų.
Būtent todėl siūlome išmėginti failų atkūrimo programą nepaisant to, kuris išpirkos reikalaujantis virusas atsidūrė jūsų kompiuteryje. Tik prieš bandant išspręsti šią problemą svarbu atkreipti dėmesį į porą patarimų:
- pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
- šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.
Įdiekite duomenų atkūrimo programą
- Atsisiųskite Data Recovery Pro.
- Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
- Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
- Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
- Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
- Paspauskite Next.
- Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
- Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
- Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
- Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
Išvengti žalos failams yra įmanoma
Trojos arkliai – tai kenkėjiškos programos, kurios gali įdiegti įdiegti papildomą kenkėjišką programinę įrangą kaip ransomware. Paprastai jos užmaskuojamos kaip teisėtos programos ir platinamos metodais susijusiais su piratavimu. Yra įvairių Trojos arklių tipų, pavyzdžiui, informaciją vagiantys Trojos arkliai.
Nemokamos programinės įrangos parsisiuntimo svetainės, peer-to-peer tinklai, yra nepatikimų šaltinių, kurie taip pat gali būti naudojami kenkėjiškoms programoms platinti, pavyzdžiai. Vartotojai per juos užkrečia kompiuterius kenkėjiškomis programomis kaip Efdc virusas, atidarydami atsisiųstus kenkėjiškus failus.
Programinės įrangos nulaužimo įrankiai neteisėtai aktyvuoja mokamas programas. Tačiau labai dažnai šios priemonės būna skirtos ne programinei įrangai aktyvuoti, o užkrėsti kompiuterius kenkėjiškomis programomis. Į nulaužtų programų diegimo programas taip pat gali būti paslėpta kenkėjiška programinė įranga.
Efdc infekcijos pašalinimas yra labai svarbus, kai norite naudoti įrenginį vėliau. Kompiuteris turi būti neužkrėstas virusais, nes bet koks duomenų atkūrimas gali baigtis antru ar net dvigubu failų šifravimu. Geriausia būtų, jei laikytumėte kovos su kenkėjiškomis programomis priemones kompiuteryje aktyvias,( Malwarebytes, Malwarebytes, FortectIntego) kad vėliau nereikėtų vargti valant infekciją netekus failų.
Rankinis Efdc viruso pašalinimas
Rankinis Efdc pašalinimas saugiajame režime
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Efdc prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu
Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.
Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.
Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis
Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą.