Lqqw viruso šalinimas (virusai)

Lqqw viruso pašalinimas

Kas yra Lqqw ransomware virusas?

Lqqw ransomware – tai rimtas kompiuterio virusas, galintis užšifruoti asmeninius failus

Lqqw ransomwareŠi kibernetinė grėsmė parodo išpirkos žinutę, vos tik failų šifravimas būna sėkmingai baigtas.

Lqqw ransomware – virusas, kurio tikslas yra išvilioti iš aukų pinigus, todėl jis pradeda ataką nuo failų šifravimo. Sėkmingai užrakinęs visus asmeninius failus, virusas pateikia _readme.txt – žinutę, kurioje surašyta informacija apie tai, kas nutiko kompiuteriui ir kaip vartotojas gali atgauti duomenis. Be to, visi užšifruoti failai būna pervadinami, jų pabaigoje pridedamas .lqqw priedas. Nuotraukos, dokumentai, garso ar vaizdo failai būna užrakinami ir vartotojas nebegali jų atidaryti, nors duomenys nėra visiškai sugadinti. Taigi, kibernetiniai nusikaltėliai bando įtikinti aukas, jog šios sumokėtų už iššifravimo įrankį, kuris atrakins visus failus – neva tereikia sumokėti 980 USD Bitcoin valiuta.

_Readme.txt failas yra Lqqw ransomware išpirkos žinutė, kurioje nukentėjusiesiems pateikiama kontaktinė ir mokėjimo informacija. Iššifravimo įrankio ir rakto kaina priklauso nuo to, kaip greitai vartotojai susisieks su kibernetiniais nusikaltėliais. Kaina gali būti 490 USD arba 980 USD, priklausomai nuo to, ar vartotojai nori, kad jų duomenys būtų greitai atrakinti, ir ar susisiekė su viruso kūrėjais per 72 valandas nuo atakos ar vėliau. Užpuolikai netgi siūlo nemokamai iššifruoti vieną failą, kad įrodytų, jog žino kaip tai padaryti. Tačiau tai – tik gudrybė laimėti pasitikėjimą.

Lqqw išpirkos reikalaujanti programa yra vienas iš variantų, priklausančių puikiai žinomai Djvu šeimai. Šis variantas užšifruoja failus ir prideda unikalų plėtinį prie jų failų pavadinimų. Pavyzdžiui, 1.jpg tampa 1.jpg.lqqw. Su šio viruso kūrėjais galima susisiekti per [email protected] arba [email protected]. Tačiau kibernetinio saugumo specialistai nerekomenduoja bendrauti su nusikaltėliais, kadangi jie tik siekia iš jūsų išvilioti pinigus ir tęsti panašią kenkėjišką veiklą toliau.

Pavadinimas Lqqw ransomware
Tipas Kriptovirusas, išpirkos reikalaujantis virusas
Plėtinys .lqqw
Šeima Djvu/STOP ransomware
Kaip plinta Dažniausiai plinta per įvairias piratavimo platformas, torrent svetaines. Šlamšto kategorijai priskirtų el. laiškų priedai taip pat gali būti užkrėsti virusu
Išpirkos pranešimas _readme.txt
Pašalinimas Jei norite, jog virusas būtų pilnai pašalintas iš sistemos, turėtumėte pasikliauti antivirusine programa
Sistemos atkūrimas Kenkėjiška programa gali pažeisti įrenginio sistemą, tačiau tokie naudingi įrankiai kaip FortectIntego gali padėti sutaisyti sisteminius failus

DJVU šeimai priklausančių virusų užšifruotus failus kartais įmanoma atrakinti

„Emsisoft“ ransomware pašalinimo įrankis gali iššifruoti failus, tačiau jis nėra veiksmingas su visomis kenkėjiškų programų versijomis. Jei jūsų kompiuteris buvo užkrėstas versija, kurios iššifravimo šis įrankis dar nepalaiko, gali būti, kad jums nepasiseks atkurti failų. Deja, jeigu buvo naudotas vadinamasis online ID, gali būti neįmanoma atgauti failų, nes tokiu atveju kiekviena auka gauna unikalų, tik jo kompiuteriui skirtą ID.

Tiesa, net jei jūsų atveju buvo naudotas offline ID (tai reiškia, kad jis visiems vienodas), kažkas iš aukų vis tiek pirmiausia turi gauti raktą ir juo pasidalinti su „Emsisoft“ saugumo tyrėjais. Dėl to nenusiminkite, net jei šią sekundę neišeis atkurti failų – tiesiog pamėginkite šiek tiek vėliau. Be to, prieš tęsdami, į įmonės serverius taip pat turite įkelti failų rinkinį – vieną užšifruotą ir sveiką.

 • Atsisiųskite programą iš oficialios „Emsisoft“ svetainės,
 • paspaudus Download mygtuką, apačioje turėtų pasirodyti mažas iššokantis langas, pavadintas decrypt_STOPDjvu.exe – paspauskite jį,
 • jei pasirodo User Account Control (UAC) pranešimas, spauskite Yes,
 • sutikite su License Terms paspausdami Yes,
  Lqqw ransomware
 • kai iššoks Disclaimer, spauskite OK,
 • įrankis turėtų automatiškai užpildyti paveiktus aplankus, nors taip pat galite tai padaryti apačioje paspausdami Add folder,
  Lqqw ransomware
 • spustelėkite Decrypt,
  Lqqw ransomware

Būtina pilnai pašalinti virusą

Lqqw ransomware aukos negali nemokamai iššifruoti savo failų, nebent internete yra iššifravimo įrankis. Daugeliu atvejų tie, kurie neturi atsarginių failų kopijų, turės susitaikyti su duomenų praradimu arba turės sumokėti kibernetiniams nusikaltėliams. Tačiau tai nerekomenduojama, nes nusikaltėliai sutelkia dėmesį į pinigų ar kito vertingo pelno gavimą iš žmonių. Susisiekę su šiais nusikaltėliais, galite gauti papildomų kenkėjiškų programų el. paštu ar pervedę pinigus taip ir nesulaukti jokio iššifravimo įrankio.

Visgi, net jeigu failų nepavyks iššifruoti, turėtumėte įsidėmėti, kad būtina tinkamai pašalinti šį virusą iš sistemos, net kitu atveju išpirkos reikalaujantis virusas užrakins ir naujus failus, kuriuos mėginsite patalpinti į kompiuterį. Tiesa, pašalinimo procesas gali atrodyti sudėtingas ar net neįmanomas, nes šis virusas geba užblokuoti kai kuriuos įrankius arba išjungti funkcijas, reikalingas infekcijai aptikti. Tačiau norimų rezultatų galite pasiekti naudodami tokias programas kaip SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, kurios skirtos rasti ir pašalinti įvairių tipų kenkėjiškas programas.

.lqqw failų virusasTokią infekciją reikia pašalinti su patikima antivirusine programa.

Be tinkamų viruso pašalinimo procedūrų, bet kokia įrenginio veikla gali sukelti našumo, saugumo ir failų atkūrimo problemų. Jei virusas vis dar aktyvus, jūsų atkurti failai gali būti užšifruoti dar kartą arba naujai, o Lqqw ransomware visiškai perims sistemą į savo rankas. Be šifravimo, ši infekcija gali sugadinti ar pakeisti sistemos aplankų dalis, todėl yra keletas svarbių papildomų veiksmų, kuriuos reikėtų atlikti, jei norite atkurti normalią kompiuterio veiklą po tokios rimtos kibernetinės atakos.

Mes labai rekomenduojame naudoti unikalų, patentuotą FortectIntego taisymo įrankį. Jis ne tik gali ištaisyti viruso žalą po infekcijos, bet ir geba pašalinti kenkėjiškas programas, kurios jau įsibrovė į sistemą. Be to, programa taip pat gali išspręsti įvairias su „Windows“ susijusias problemas, kurios nėra sukeltos kenkėjiškų programų, pvz., mėlynojo ekrano klaidos, kompiuterio užstrigimas, registro klaidos, pažeisti DLL ir kt.

 • Atsisiųskite programą spustelėdami aukščiau esančią nuorodą,
 • spustelėkite ReimageRepair.exe,
  Reimage atsisiuntimas
 • jeigu iššoka User Account Control (UAC), paspauskite Yes,
 • paspauskite Install ir palaukite, kol bus įdiegta programa,
  Reimage įdiegimas
 • jūsų įrenginio analizė prasidės iš karto,
  Reimage analizė
 • kai analizė bus baigta, patikrinkite rezultatus – juos matysite ties Summary,
 • dabar galite paspausti ant kiekvienos problemos atskirai ir sutvarkyti jas rankiniu būdu,
 • jeigu matote daug problemų ir jums sunku jas ištaisyti, tuomet rekomenduojame nusipirkti licenciją ir viską sutvarkyti automatiškai.
  Reimage rezultatai

Jei naudosite patikimą programą, jums nereikės jaudintis dėl būsimų kompiuterio problemų, nes daugumą jų galima greitai išspręsti tiesiog atliekant pilną sistemos nuskaitymą. O svarbiausia, kad taip išvengsite varginančio Windows operacinės sistemos perinstaliavimo, kurio kartais prireikia dėl sugadintų sisteminių failų ir kitų problemų.

Kiti patarimai kaip atkurti Lqqw viruso paveiktus failus

Šifravimo procesas, kurį naudoja ransomware tipo virusai, priklauso nuo originalaus konkretaus failo kodo pakeitimo, todėl neįmanoma atidaryti dokumento ar nuotraukos, kad būtų galima pamatyti turinį. Sunku nuspręsti, kuriuos failus reikia atkurti, kurie nėra tokie vertingi, tačiau labai svarbu sustabdyti virusą prieš pradedant bet kokį failų atkūrimą. Ypač kai naudojate atsargines kopijas, kad pakeistumėte paveiktus failus. Lqqw ransomware gali visam laikui sugadinti tuos failus.

Kibernetiniai nusikaltėliai gali nesiųsti iššifravimo įrankių net ir tuo atveju, jei aukos sumoka išpirką, todėl kiekvienas vartotojas smarkiai rizikuoja, mėgindamas susitarti su viruso savininkais.. Primygtinai rekomenduojama kuo greičiau pašalinti ransomware, kad virusas neužšifruotų daugiau failų ir neužkrėstų kitų vietinio tinklo kompiuterių. Taip pat rekomenduojama nemėginti bendrauti su nusikaltėliais.

RansomwareIšpirkos reikalaujantis virusas gali užrakinti skirtingo tipo asmeninius failus.

Kadangi daugelis vartotojų nepasiruošia tinkamų duomenų atsarginių kopijų dar prieš ataką, jie dažnu atveju gali visam laikui prarasti prieigą prie savo failų. Nepaisant to, kaip baisiai viskas gali atrodyti, tačiau nereikia iš karto nuleisti rankų – kai kuriose situacijose jums gali padėti duomenų atkūrimo programinė įranga. Kadangi yra tūkstančiai skirtingų išpirkos reikalaujančių programų versijų, iš karto neįmanoma pasakyti, ar trečiosios šalies programinė įranga jums tiks.

Todėl siūlome pabandyti nepriklausomai nuo to, kuris ransomware tipo virusas užpuolė jūsų kompiuterį. Prieš pradedant spręsti šią situaciją, svarbu laikytis kelių nurodymų:

 • pirmiausia pasidarykite atsargines failų kopijas (pvz., įsirašykite juos į USB atmintinę), nes saugos ar duomenų atkūrimo programinė įranga gali sugadinti užšifruotus duomenis,
 • šiuo būdu atkurti failus bandykite tik tada, kai nuskaitysite visą sistemą su patikima antivirusine programa.

Įdiekite duomenų atkūrimo programą

 1. Atsisiųskite Data Recovery Pro.
 2. Dukart spustelėkite atsisiųstą failą, kad paleistumėte įdiegimą.
 3. Vykdykite ekrane pateikiamas instrukcijas, kad sėkmingai įdiegtumėte programą.
 4. Kai tik paspausite Finish, galėsite naudotis programa.
 5. Pasirinkite Everything arba tik atskirus aplankus, iš kurių norite atkurti failus.
 6. Paspauskite Next.
 7. Apačioje įgalinkite Deep scan ir pasirinkite, kuriuos diskus norite nuskaityti.
  Pasirinkite Deep scan
 8. Paspauskite Scan ir palaukite, kol bus baigtas skanavimas.
 9. Dabar galite pasirinkti, kuriuos aplankus ar failus norite atkurti – nepamirškite, jog taip pat galite ieškoti failo pagal pavadinimą!
 10. Paspauskite Recover, kad atkurtumėte failus.
  Atkurkite failus

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Lqqw viruso pašalinimas

Rankinis Lqqw pašalinimas saugiajame režime

Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.

1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą

Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.

Windows 7 / Vista / XP

 1. Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
 2. Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
 3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
  Windows 7/XP

Windows 10 / Windows 8

 1. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
  Nustatymai
 2. Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
  Naujinimai ir sauga
 3. Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
 4. Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
 5. Spustelėkite Restart now.
  Iš naujo paleiskite įrenginį
 6. Pasirinkite Troubleshoot.
  Pasirinkite šią parinktį
 7. Eikite į Advanced options.
  Išplėstinės parinktys
 8. Pasirinkite Startup Settings.
  Paleisties nustatymai
 9. Paspauskite Restart.
 10. Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
  Įjunkite saugųjį režimą

2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus

Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spauskite More details.
  Atidarykite užduočių tvarkytuvę
 3. Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
  Atverkite failo vietą
 5. Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
  Užbaikite užduotį
 6. Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.

3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą

 1. Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Eikite į Startup skirtuką.
 3. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
  Paleidimas

4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus

Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:

 1. Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
  Disko valymas
 2. Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
 3. Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:

  Temporary Internet Files
  Downloads
  Recycle Bin
  Temporary files

 4. Pasirinkite Clean up system files.
  Ištrinkite failus
 5. Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):

  %AppData%
  %LocalAppData%
  %ProgramData%
  %WinDir%

 6. Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Lqqw prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis