Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

DetoxCrypto virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

DetoxCrypto ransomware viruso ypatybės

DetoxCrypto virusas yra priskiriamas ransomware, arba failus užkoduojančių, virusų kategorijai. Įdomu tai, kad kūrėjai iš karto sukūrė dvi viruso versijas – Pokemon ransomware ir Calipso ransomware virusus. Abi viruso versijos sukurtos siekiant užkoduoti aukų kompiuteriuose esančius failus ir išvilioti kuo daugiau pinigų, nes už failų atkodavimo įrankį prašoma sumokėti išpirką. Puikiai suprantame, kad kompiuteryje saugote vertingą ir svarbią informaciją, tačiau mokėti išpirkos vis tiek neptariame. Vietoje to suskubkite pašalinti DetoxCrypto iš kompiuterio, pasitelkdami stiprią antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage.

Įsibrovęs į kompiuterį virusas įdiegia tris failus:

 • MicrosoftHost.exe, kuris skirtas užkoduoti failus ir sustabdyti duomenų bazės serverius bei pakeisti kompiuterio darbalaukio foną grėsminga hakerių žinute.
 • Pokemon.exe arba Calipso.exe, kuris skirtas atkoduoti užgrobtus failus, jeigu auka įsigyja atkodavimo raktą. Šis failas taip pat paleidžia garso įrašą.
 • .wav plėtinys – tai garso įrašas, kurį paleidžia Pokemon.exe arba Calipso.exe.

DetoxCrypto viruso pavyzdys

Abu šie virusai elgiasi panašiai. Užkoduodami failus jie neįdeda jokio plėtinio. Tačiau virusas turi ir daugiau versijų, kurios pasižymi unikaliomis savybėmis. Dėl to norime trumpai aptarti šiuo metu egzistuojančias DetoxCrypto viruso versijas.

DetoxCrypto viruso versijos

Calipso ransomware virusas. Patekęs į kompiuterį virusas sukuria aplanką „Calipso“, kuriame įdiegia visus savo komponentus. Virusas peleidžia garso įrašą, kuris informuoja auką apie užkoduotus failus ir jų atkodavimo kainą. 2 Bitkoinų išpirka turi būti sumokėta per tris dienas. Be to, kiekvieną dieną išpirkos kaina padidės 1 Bitkoinu, tad ketinantys mokėti raginami suskubti. Žinutėje taip pat perspėjama, kad viruso pašalinimas iš kompiuterio ištrins ir visus užkoduotus failus. Hakeriai palieka kontaktinį elektroninio pašto adresą motox2016@mail2tor.com, kuriuo turi susisiekti nuo viruso nukentėję asmenys. Būtent šiuo el.paštu hakeriai atsiunčia instrukcijas, kaip sumokėti išpirką. Įdomu tai, kad virusas padaro užgrobtų kompiuterių darbalaukio nuotraukas ir nusiunčia į serverį. Kol kas nėra jokių paaiškinimų, kodėl virusas taip elgiasi. Manoma, kad radęs vertingus failus darbalaukyje, virusas gali pareikalauti didesnės išpirkos.

Pokemon ransomware virusas (dar žinomas kaip We are all Pokemons virusas). Nepaisant to, kad viruso pavadinimas primena PokemonGo ransomware virusą, tačiau tai du visiškai skirtingi virusai. Patekęs į kompiuterį virusas paleidžia kvailą melodiją ir pakeičia darbalaukio paveikslą, kuriame matomas liūdnas Pikachu ir pateikiamas trumpas tekstas, informuojantis apie failų užgrobimą. Išpirkos kaina išlieka tokia pati kaip ir Calipso viruso. Aukoms skiriamas 96 valandų terminas, per kurį reikia sumokėti išpirką. Kitu atveju, visi kompiuteryje esantys failai bus ištrinti. Remiantis išpirkos rašteliu, toks pat scenarijus laukia ir tuomet, jeigu nuspręsite pašalinti virusą iš kompiuterio. Bendravimui su hakeriais paliekamas elektroninio pašto adresas contact365@mail2tor.com.

Serpico ransomware virusas. Ši viruso versija reikalauja sąlyginai nedidelės išpirkos, tačiau mokėti pinigų vis tiek nevertėtų. Viruso ypatybės ir failų kodavimo būdai dar nėra pilnai ištirti, tačiau žinoma, kad jis neprideda jokio plėtinio į užgrobtus failus. Viruso sklidimo būdai taip pat nesiskiria nuo kitų ransomware tipo virusų. Viruso išvengsite, jeigu neatidarinėsite spam‘o laiškų, o prieš atidarydami prie elektroninio laiško prisegtą failą – patikrinsite informaciją apie siuntėją. Programišiai palieką tokį pati elektroninio pašto adresą kaip ir Calipso viruso kūrėjai (motox2016@mail2tor.com).

MotoxLocker ransomware virusas. Tai naujausia DetoxCrypto viruso versija, kuri užrakina kompiuteryje esančius failus su AES kodavimo algoritmu ir reikalauja sumokėti 50 eurų išpirką. Žinoma, viruso kūrėjai tvirtina, kad išpirkos sumokėjimas yra vienintelė failų atkodavimo galimybė. Tačiau tai nėra tiesa. Jeigu šis virusas pasiglemžė ir jūsų failus, juos galite atkurti pasinaudodami nemokamu įrankiu MotoxLocker decryption tool. Tačiau prieš atkoduodami failus nepamirškite pašalinti viruso iš savo kompiuterio.

Viruso plitimo būdai

Vos atsiradęs DetoxCrypto virusas plinto užkrėstais elektroniniais laiškais ir reklamomis. Programišiai sukūrė šimtus skirtingų elektroninio pašto adresų, kuriais buvo siunčiamos skirtingos ir įtikinančios žinutės, kuriose raginama atidaryti prisegtą failą. Virusas taip pat plito pavojingomis reklamomis, kuriose siūloma parsisiųsti nežinomas antivirusines programas arba Java ir Flash atnaujinimus. Nepamirškite, kad visas programas saugiai atnaujinsite tik apsilankę oficialiose kūrėjų svetainėse.

Rugsėjo mėnesį buvo atpažintas naujas DetoxCrypto plitimo būdas. Siekdamas apgauti kompiuterių naudotojus, virusas stengiasi įsibrauti apsimesdamas antivirusine programa. Virusas plinta kaip malwerbyte.exe failas, o šis pavadinimas daugeliui asocijuojasi su Malwarebytes Anti Malware antivirusine programa. Netikrą programos versiją siūlo įdiegti įvairios reklamos arba tokį pasiūlymą galite gauti tiesiai į savo elektroninio pašto dėžutę. Tačiau parsisiųsdami ir atnaujindami programas turite būti itin atsargūs ir atnaujinimus atsisiųsti tik iš patikimų šaltinių. Šiuo būdu plintanti viruso versija neužkoduoja failų ir gali būti gana lengvai pašalinama iš kompiuterio. Tačiau tai gali būti tik eksperimentinė versija, o ilgainiui programišiai gali išplatinti pavojingą ransomware virusą.

DetoxCrypto pašalinimas

Norėdami pašalinti DetoxCrypto virusą, pasinaudokite stipria atnaujinta antivirusine programa. Prieš leisdami programai nuskenuoti kompiuterį, nepamirškite jos atnaujinti. Nepatariame bandyti atsikratyti virusu rankiniu būdu, kadangi tai atlikti yra sudėtinga ir negalima padaryti jokių klaidų. Tad jeigu nesate patyręs kompiuterio naudotojas, šis metodas jums nėra tinkamas. Be to, jeigu virusas blokuoja, neleidžia parsisiųsti ar atnaujinti antivirusinės programos ir dėl to negalite pašalinti DetoxCrypto viruso, pasinaudokite mūsų parengta viruso šalinimo instrukcija.

Mes galime būti platintojai bet kurių produktų, kuriuos mes rekomenduojame šitoje svetainėje. Atsisiųsdami bet kurį produktą DetoxCrypto virusas šalinimui, jūs sutinkate su mūsų privatumo politika ir naudojimosi instrukcija.
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su OS X
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei jums nepavyko pašalinti viruso naudojant Reimage, užduokite klausimą mūsų IT specialistams ir išsamiai aprašykite situaciją.
DetoxCrypto virusas pašalinimui yra rekomenduojama Reimage antivirusinė programa. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.
Daugiau informacijos apie šią programą galite surasti Reimage apžvalgoje.
Reimage spaudoje

Rankinis DetoxCrypto viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti DetoxCrypto naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: DetoxCrypto šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite DetoxCrypto pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti DetoxCrypto naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš DetoxCrypto pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog DetoxCrypto sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip DetoxCrypto prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Plumbytes Anti-MalwareWebroot SecureAnywhere AntiVirus arba Malwarebytes Anti Malware.

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-detoxcrypto-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis