PokemonGo viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)
PokemonGo viruso pašalinimas
Kas yra PokemonGo virusas?
Kas yra PokemonGo virusas ir kaip jis gali man pakenkti?
PokemonGo žaidėjams vertėtų būti budriems ir neapsigauti, kadangi programišiai pasisavino šio žaidimo vardą ir sukūrė virusą. PokemonGo virusas yra priskiriamas ransomware tipo virusams, kurie, įsibrovę į kompiuterį, užblokuoja jame esančius failus. Užgrobto kompiuterio darbalaukio fonas yra pakeičiamas į aukai skirtą žinutę. Arabų kalba parašytoje žinutėje hakeriai nurodo savo aukai susisiekti su jais elektroniniu paštu ir sužinoti kaip ji gali sumokėti jiems išpirką. Jeigu jūsų kompiuteris buvo užkrėstas šiuo virusu, negaiškite laiko bendraudami su viruso kūrėjais ir, juo labiau, nemokėkite jų reikalaujamų pinigų. Verčiau pasinaudokite virusai.lt patarimais, kaip pašalinti PokemonGo virusą iš savo kompiuterio ir atgauti užšifruotus failus.
Patekęs į sistemą, PokemonGo virusas užkoduoja skirtingų formatų failus: garso, vaizdo, video ir kt. Virusas užblokuoja failus naudodamas AES kodavimo sistemą, kuri buvo pavadinta kaip „123vivalalgerie“. Šio rakto pavadinimas gali sufleruoti, kad viruso kūrėjai yra įsikūrę Alžyre. Kai virusas sėkmingai užkoduoja failus, pasirodo populiaraus Pokemono vardu Pikachu paveikslėlis, o darbalaukyje atsiranda هام جدا.txt failas su išpirkos žinute viduje. Iš arabų kalbos išversto išpirkos pranešimo pavadinimas skambėtų kaip „labai svarbu.txt“. Jame paprastai yra nurodomas elektroninio pašto adresas, kurio pagalba auka turėtų susisiekti su programišiais. Jūs esate visiškai teisūs manydami, kad programišiai prašo solidžios pinigų sumos mainais už užšifruotų failų atgavimą. Galbūt sumokėta išpirka ir atrodo kaip lengviausias kelias atgauti brangias nuotraukas ar verslo dokumentus, tačiau daugelis tyrimų rodo, kad greičiausiai savo duomenų vis tiek neatgausite. Gera žinia ta, kad PokemonGo viruso pašalinimas yra įmanomas. Tai jūs galite padaryti pasitelkę tokias programas kaip FortectIntego.
PokemonGo virusas pasižymi trimis pagrindinėmis charakteristikomis. Pirma, aukos kompiuteryje jis sukuria network share sistemą. Antra, jis sukuria naują vartotojo paskyrą , kuri vadinasi „Hack3r“ ir dažniausiai turi suteiktas administratoriaus teisės. Taigi, programišiai turi visišką prieigą prie aukos kompiuterio. Be to, hakerių sukurta paskyra yra paslėpta ir nematoma Windows login lange, todėl kurį laiką jūs galite nė nėįtarti, kad esate užkrėstas. Galiausiai, PokemonGo virusas sukuria Autorun.inf failą, kurio tikslas – užkrėsti visus prie kompiuterio prijungiamus įrenginius, pvz., USB raktą, išorinį kietąjį diską ir pan.
Viruso paplitimo būdai
PokemonGo virusas plinta panašiai kaip ir daugelis kitų ransomwiae tipo virusų – kenkėjiškų reklamų (angl. malvertising) pagalba arba elektroninio pašto žinutėmis. Virusas gali patekti į jūsų kompiuterį atidarius įtartiną elektroninį laišką arba jame esantį failą. Dažnai manoma, kad pavojingi gali būti tik laiškuose randami .exe failai, tačiau tai praeitis. Šiomis dienomis virusai gali slėptis net ir tokiuose „nekaltuose“ failuose kaip Word, Excel ir kt. Taigi, dėl savo pačių saugumo, venkite atidarinėti įtartinus elektroninius laiškus. Svarbiausia yra niekada nesisiųsti tokiuose laiškuose esančių priedų, ypač jeigu el. laiško siuntėjas jums yra nežinomas. Atpažinti įtartiną el. laiško siuntėją yra gana paprasta. Įprastai programišiai nepasižymi puikia iškalba, todėl jų laiškuose yra apstu gramatinių klaidų, o sakiniai gali būti nesusiję tarpusavyje ar netgi nelogiški. Taigi, gavę itin prastai parašytą elektroninį laišką, jokiu būdu neatidarykite jame esančių nuorodų ar prisegtų failų.
PokemonGo virusas taip pat gali patekti į jūsų kompiuterį naršant įtartinose svetainėse arba spaudinėjant ant užkrėstų reklamų. Neretai kenkėjiškos reklamos yra agresyvios, tiesiogiai skatina žmones ant jų paspausti ir sužinoti daugiau apie „specialų pasiūlymą“. Patikėję tokiu reklamos turiniu, jūs galite būti nukreiptas/a į nepatikimą tinklalapį, kuris gali užkrėsti jūsų kompiuterį PokemonGo virusu.
Kaip pašalinti PokemonGo virusą?
Visų pirma, privalome jus informuoti, kad PokemonGo virusas yra rimta kompiuterinė infekcija, kuri neturi nieko bendro su tokiais virusais kaip naršyklės užgrobėjai ar adware tipo programos. Šio viruso paprastai pašalinti nepavyks, nes programišiai dažniausiai naudoja gana inotyvius viruso slėpimo sistemoje metodus. Tokiu būdu jie gali sukelti daugiau žalos savo aukai. PokemonGo viruso pašalinimas turėtų prasidėti nuo tokių programų kaip FortectIntego arba SpyHunter 5Combo Cleaner instaliavimo, jų atnaujinimo ir, galiausiai, kompiuterio skenavimo. Nepamirškite, kad PokemonGo virusas gali užkirsti kelią šiam veiksmui, nes jis sugeba blokuoti antivirusinę programą. Jeigu susidūrėte su tokiais sunkumais, pasinaudokite žemiau pateikta informacija.
Rankinis PokemonGo viruso pašalinimas
Rankinis PokemonGo pašalinimas saugiajame režime
Svarbu! →
Rankinio pašalinimo instrukcijos gali būti per sudėtingas paprastiems kompiuterių naudotojams. Tam, kad viską atliktumėte teisingai, reikia turėti IT žinių (pašalinus ar pažeidus gyvybiškai svarbius sisteminius failus galima visiškai sugadinti Windows sistemą). Be to, tai gali užtrukti net kelias valandas, todėl mes rekomenduojame verčiau rinktis aukščiau pateiktą automatinį pašalinimą.
1 žingsnis. Įjunkite saugųjį režimą
Geriausia rankinį kenkėjiškos programos pašalinimą atlikti saugiajame režime.
Windows 7 / Vista / XP
- Spustelėkite Start > Shutdown > Restart > OK.
- Kai jūsų kompiuteris taps aktyviu, kelis kartus spauskite F8 mygtuką (jei tai neveikia, pabandykite F2, F12, Del ir kt. – tai priklauso nuo jūsų pagrindinės plokštės modelio), kol išvysite Advanced Boot Options langą.
- Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking.
Windows 10 / Windows 8
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Settings.
- Slinkite žemyn, kad pasirinktumėte Update & Security.
- Kairėje lango pusėje pasirinkite Recovery.
- Dabar slinkite žemyn, kad rastumėte Advanced Startup skyrių.
- Spustelėkite Restart now.
- Pasirinkite Troubleshoot.
- Eikite į Advanced options.
- Pasirinkite Startup Settings.
- Paspauskite Restart.
- Dabar paspauskite 5 arba spustelėkite 5) Enable Safe Mode with Networking.
2 žingsnis. Išjunkite įtartinus procesus
Windows Task Manager yra naudingas įrankis, rodantis fone veikiančius procesus. Jei kenkėjiška programa vykdo procesą, turėtumėte jį išjungti:
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Spauskite More details.
- Slinkite žemyn į Background processes skyrių ir ieškokite ko nors įtartino.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite tai ir pasirinkite Open file location.
- Grįžkite prie proceso, paspauskite dešinį pelės mygtuką ir pasirinkite End Task.
- Ištrinkite kenksmingo aplanko turinį.
3 žingsnis. Patikrinkite programos paleidimą
- Norėdami atidaryti Windows Task Manager, klaviatūroje spauskite Ctrl + Shift + Esc.
- Eikite į Startup skirtuką.
- Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite įtartiną programą ir pasirinkite Disable.
4 žingsnis. Ištrinkite viruso failus
Su kenkėjiškomis programomis susiję failai gali slėptis įvairiose jūsų kompiuterio vietose. Pateikiame instrukcijas, kurios gali padėti juos rasti:
- Windows paieškoje įveskite Disk Cleanup ir paspauskite Enter.
- Pasirinkite diską, kurį norite išvalyti (C: pagal numatytuosius nustatymus yra jūsų pagrindinis diskas ir greičiausiai bus tas, kuriame yra kenkėjiškų failų).
- Slinkite per Files to delete sąrašą, pasirinkdami šiuos failus:
Temporary Internet Files
Downloads
Recycle Bin
Temporary files - Pasirinkite Clean up system files.
- Taip pat galite ieškoti kitų kenksmingų failų, paslėptų šiuose aplankuose (įrašykite juos į Windows Search ir paspauskite Enter):
%AppData%
%LocalAppData%
%ProgramData%
%WinDir% -
Baigę iš naujo paleiskite kompiuterį įprastu režimu.
Kaip ištrinti PokemonGo naudojant System Restore
-
Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą
Windows 7 / Vista / XP- Paspauskite Start → Shutdown → Restart → OK.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
- Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt
Windows 10 / Windows 8- Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
- Pasirinkite Troubleshoot → Advanced options → Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
- Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt
-
Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
- Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter.
- Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter..
- Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš PokemonGo pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next.
- Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą.
Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip PokemonGo prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.
Jums rekomenduojama
Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų
Kadangi kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šešėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios ar trečių šalių inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo internete – naršykite anonimiškai.
Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų ir galimybių jus šnipinėti.
Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla patys ir pasitinkite pasirinktu interneto teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa.
Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas
Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.
Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.
Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa.