Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

PokemonGo viruso šalinimas (Nemokamos instrukcijos)

parašė Olivija Moreli - - | Tipas: Ransomware

Kas yra PokemonGo virusas ir kaip jis gali man pakenkti?

PokemonGo žaidėjams vertėtų būti budriems ir neapsigauti, kadangi programišiai pasisavino šio žaidimo vardą ir sukūrė virusą. PokemonGo virusas yra priskiriamas ransomware tipo virusams, kurie, įsibrovę į kompiuterį, užblokuoja jame esančius failus. Užgrobto kompiuterio darbalaukio fonas yra pakeičiamas į aukai skirtą žinutę. Arabų kalba parašytoje žinutėje hakeriai nurodo savo aukai susisiekti su jais elektroniniu paštu ir sužinoti kaip ji gali sumokėti jiems išpirką. Jeigu jūsų kompiuteris buvo užkrėstas šiuo virusu, negaiškite laiko bendraudami su viruso kūrėjais ir, juo labiau, nemokėkite jų reikalaujamų pinigų. Verčiau pasinaudokite virusai.lt patarimais, kaip pašalinti PokemonGo virusą iš savo kompiuterio ir atgauti užšifruotus failus.

Patekęs į sistemą, PokemonGo virusas užkoduoja skirtingų formatų failus: garso, vaizdo, video ir kt. Virusas užblokuoja failus naudodamas AES kodavimo sistemą, kuri buvo pavadinta kaip „123vivalalgerie“. Šio rakto pavadinimas gali sufleruoti, kad viruso kūrėjai yra įsikūrę Alžyre. Kai virusas sėkmingai užkoduoja failus, pasirodo populiaraus Pokemono vardu Pikachu paveikslėlis, o darbalaukyje atsiranda هام جدا.txt failas su išpirkos žinute viduje. Iš arabų kalbos išversto išpirkos pranešimo pavadinimas skambėtų kaip „labai svarbu.txt“. Jame paprastai yra nurodomas elektroninio pašto adresas, kurio pagalba auka turėtų susisiekti su programišiais. Jūs esate visiškai teisūs manydami, kad programišiai prašo solidžios pinigų sumos mainais už užšifruotų failų atgavimą. Galbūt sumokėta išpirka ir atrodo kaip lengviausias kelias atgauti brangias nuotraukas ar verslo dokumentus, tačiau daugelis tyrimų rodo, kad greičiausiai savo duomenų vis tiek neatgausite. Gera žinia ta, kad PokemonGo viruso pašalinimas yra įmanomas. Tai jūs galite padaryti pasitelkę tokias programas kaip Reimage Reimage Cleaner Intego.

PokemonGo virusas pasižymi trimis pagrindinėmis charakteristikomis. Pirma, aukos kompiuteryje jis sukuria network share sistemą. Antra, jis sukuria naują vartotojo paskyrą , kuri vadinasi „Hack3r“ ir dažniausiai turi suteiktas administratoriaus teisės. Taigi, programišiai turi visišką prieigą prie aukos kompiuterio. Be to, hakerių sukurta paskyra yra paslėpta ir nematoma Windows login lange, todėl kurį laiką jūs galite nė nėįtarti, kad esate užkrėstas. Galiausiai, PokemonGo virusas sukuria Autorun.inf failą, kurio tikslas – užkrėsti visus prie kompiuterio prijungiamus įrenginius, pvz., USB raktą, išorinį kietąjį diską ir pan.

Viruso paplitimo būdai

PokemonGo virusas plinta panašiai kaip ir daugelis kitų ransomwiae tipo virusų – kenkėjiškų reklamų (angl. malvertising) pagalba arba elektroninio pašto žinutėmis. Virusas gali patekti į jūsų kompiuterį atidarius įtartiną elektroninį laišką arba jame esantį failą. Dažnai manoma, kad pavojingi gali būti tik laiškuose randami .exe failai, tačiau tai praeitis. Šiomis dienomis virusai gali slėptis net ir tokiuose „nekaltuose“ failuose kaip Word, Excel ir kt. Taigi, dėl savo pačių saugumo, venkite atidarinėti įtartinus elektroninius laiškus. Svarbiausia yra niekada nesisiųsti tokiuose laiškuose esančių priedų, ypač jeigu el. laiško siuntėjas jums yra nežinomas. Atpažinti įtartiną el. laiško siuntėją yra gana paprasta. Įprastai programišiai nepasižymi puikia iškalba, todėl jų laiškuose yra apstu gramatinių klaidų, o sakiniai gali būti nesusiję tarpusavyje ar netgi nelogiški. Taigi, gavę itin prastai parašytą elektroninį laišką, jokiu būdu neatidarykite jame esančių nuorodų ar prisegtų failų.

PokemonGo virusas taip pat gali patekti į jūsų kompiuterį naršant įtartinose svetainėse arba spaudinėjant ant užkrėstų reklamų. Neretai kenkėjiškos reklamos yra agresyvios, tiesiogiai skatina žmones ant jų paspausti ir sužinoti daugiau apie „specialų pasiūlymą“. Patikėję tokiu reklamos turiniu, jūs galite būti nukreiptas/a į nepatikimą tinklalapį, kuris gali užkrėsti jūsų kompiuterį PokemonGo virusu.

Kaip pašalinti PokemonGo virusą?

Visų pirma, privalome jus informuoti, kad PokemonGo virusas yra rimta kompiuterinė infekcija, kuri neturi nieko bendro su tokiais virusais kaip naršyklės užgrobėjai ar adware tipo programos. Šio viruso paprastai pašalinti nepavyks, nes programišiai dažniausiai naudoja gana inotyvius viruso slėpimo sistemoje metodus. Tokiu būdu jie gali sukelti daugiau žalos savo aukai. PokemonGo viruso pašalinimas turėtų prasidėti nuo tokių programų kaip Reimage Reimage Cleaner Intego arba SpyHunter 5Combo Cleaner instaliavimo, jų atnaujinimo ir, galiausiai, kompiuterio skenavimo. Nepamirškite, kad PokemonGo virusas gali užkirsti kelią šiam veiksmui, nes jis sugeba blokuoti antivirusinę programą. Jeigu susidūrėte su tokiais sunkumais, pasinaudokite žemiau pateikta informacija.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.
PokemonGo virusas ekrano nuotrauka
PokemonGo virusas ekrano nuotrauka

Rankinis PokemonGo viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti PokemonGo naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: PokemonGo šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite PokemonGo pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti PokemonGo naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš PokemonGo pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog PokemonGo sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip PokemonGo prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Olivia Morelli
Olivia Morelli - Kenkėjiškų programų analitikė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Olivia Morelli
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-pokemongo-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie PokemonGo ransomware virus