Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Defray viruso šalinimas (Pašalinimo vadovas) - Nemokamas vadovas

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

„Defray“ virusas puola ligoninių bei kompanijų kompiuterines sistemas

„Defray“ pavyzdys

„Defray“ virusas yra sukurta tam, kad užkoduotų svarbius failus sudėtinga AES-256 šifruote. Pastarasis raktas yra užkoduotas RSA-2048 algoritmo pagalba. Pirmą kartą jis pasirodė rugpjūčio 28 d. Pagrindiniai taikiniai – Jungtinės Karalystės bei JAV kompanijos. Virusas:

 • užkoduoja duomenis AES-256 bei RSA-2048 algoritmų pagalba
 • reikalauja 4200 EUR dydžio išpirkos
 • siekia užgrobti atitinkamų kompanijų kompiuterines sistemas
 • plinta per suklastotas svetaines ir .doc failus
 • išjungia pradžios atkūrimų funkciją ir kontroliuoja Užduočių tvarkyklės procesus
 • ištrina operacinės sistemos sukurtas atsargines kopijas

Viruso pranešime pateikiami trys elektroninio pašto adresai: glushkov@protonmail.ch, glushkov@tutanota.de ir igor.glushkov.83@mail.ru. Nors šių laiškų svetainių domenai nurodo, kad viruso kūrėjai yra tariamai Rusijos federacijos piliečiai, verta atkreipti dėmesį, kad užkrato pranešimas yra parašytas taisyklinga anglų kalba.

Nepaisant perspėjimų nesinaudoti papildomos duomenų atkūrimų viruso šalinimo programomis, rekomenduojame kuo greičiau pašalinti „Defray“ ReimageIntego ar Malwarebytes pagalba.

Atsižvelgiant į viruso savybę užkrėsti tik atitinkamas kompanijų operacines sistemas ir taip išvilioti pinigus, nepanašu, kad jo kūrėjai nusiteikę sukelti visuotinį chaosą kaip WannaCry ar Petya.A atveju.

Neatsakytų klausimų – vis daugiau

Kai vartotojai spusteli ant .doc failo, jame pasirodo tariamas video įrašas. Tam, kad virusas pradėtų veikti, vartotojai turi jį įjungti. Jo kūrėjai pasistengė, kad pranešimas atrodytų kuo įtikinamiau: jį pavadino „Paciento byla“.

Įdomu, tai, kad pirminė užkrato versija jau buvo aptikta rugpjūčio 15 d. Pati technika nesiskyrė, tačiau tada užkrėstas failas buvo pateiktas kaip video pranešimas. Išpirkos pranešime nėra nurodytas konkretus viruso pavadinimas veikiau jis pateikiamas.

IT ekspertai priskyrė jam tokį pavadinimą dėl užkrato sąsajų su defrayable-listings.000webhostapp[.]com svetaine. Taip pat virusas geba užkoduoti gausybę įvairių formatų failų. Pasibaigus duomenų kodavimo procesui, užkratas neprideda jokių papildomų plėtinių.

Tačiau užkrėstoje sistemoje atsiras keli papildomi failai –  FILES.txt ir HELP.txt – su tuo pačiu turiniu. Štai trumpa ištrauka iš angliškosios viruso versijos:

Don’t panic, read this and contact someone from IT department.
Your computer has been infected with a virus known as ransomware. All files including your personal or business documents, backups and projects are encrypted.
Encryption is very sophisticated and without paying a ransom you won’t get your files back.
You could be advised not to pay, but you should anyway get in touch with us.
Ransom value for your files is 5000$ to be paid in digital currency called bitcoins.
If you have questions, write us.
If you have doubts, write us.
If you want to negotiate, write us.

Viruso plitimo diapazonas kol kas išlieka siauras

Kaip jau minėta, nors virusas taikosi tik į atitinkamas kompanijas, aptikta, kad jis plinta keliais būdais.
Didžiausia tikimybė jį aptikti – reklaminiuose laiškuose su pridėtu .doc ar .pdf failu. Verta atkreipti dėmesį, kad gali atrodyti, kad laišką siuntė oficiali institucija.

Net jei priedas yra pavadintas kaip sąskaita faktūra ar pranešimas apie nepristatytą siuntinį. Atkreipkite dėmesį į skyrybos bei gramatikos klaidas tokiuose laiškuose. Kita vertus, neskubėkite atverti failo neįsitikinę siuntėjo tapatybe.
Taip pat verta įsidiegti papildomą apsaugos programą, kuri neleis jums lankytis pavojingose svetainėse.

„Defray“ išpirkos pranešimas„Defray“ viruso taikinyje – JAV ir Jungtinės karalystės ligoninės bei kompanijos

Pašalinkite „Defray“ virusą iš „Windows“ operacinės sistemos

Dažnai virusų kūrėjai stengiasi jus įtikinti, kad nėra kitos išeities kaip sumokėti išpirką. Tačiau sumokėjus, nėra jokių garantijų, kad duomenis atgausite nepažeistus. Todėl siūlome įsidiegti anti-šnipinėjimo programą bei ištrinti „Defray“ užkratą.

Jei negalite įjungti programos, siūlome perkrauti kompiuterį į saugųjį rėžimą. Apačioje rasite keletą alternatyvų, kaip atkoduoti duomenis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Defray viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Defray naudojant Safe Mode with Networking

Jei nepavyksta įjungti virusų šalinimo programos įprastuoju rėžimu, pasinaudokite žemiau pateiktu vedliu.

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Defray šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Defray pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Defray naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Defray pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Defray sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Defray. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Defray užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Kuo naudinga „Data Recovery Pro“ programa?

Nors programa yra sukurta, tam, kad padėtų atkurti dėl operacinės sistemos ar vartotojo klaidos pažeistus failus, tikėtina, kad programa pravers ir atkuriant „Defray“ užkoduotus failus.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Defray viruso;
 • Atkurkite juos.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Defray prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-defray-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Defray ransomware virus