Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CTB-Faker viruso šalinimas (Nemokamas vadovas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Ar įmanoma apsisaugoti nuo CTB-Faker viruso?

Kol vieni kibernetiniai nusikaltėliai nenuilsdami tobulina savo virusus, kiti nesivargina gaišti laiko, o tiesiog stengiasi imituoti jau sukurtus kompiuterinius užkratus. CTB-Faker virusas atrodo lyg būtų neseniai pasirodžiusio, tačiau vis dar aktyviai veikiančio CTB-Locker ransomware kopija. Nors ransomware imitacijos dažnai nenusileidžia savo originalams, šiuo atveju, kopija neprilygsta savo pirmtakui. Vien tik išpirkos dydis – 45 EUR – kelia įtarimą. Dažniausiai kompiuteriniai įsilaužėliai reikalauja 500 ar net daugiau eurų išpirkos už užšifruotus duomenis. Nors pastarasis virusas taip pat geba užkoduoti failus, IT specialistai jau tobulina būdą kaip atgauti asmeninę informaciją. Tad jei CTB-Faker užgrobė jūsų kompiuterį, pasirūpinkite, kad virusas būtų kuo skubiau pašalintas. Įsidiekite Reimage Reimage Cleaner Intego programą, kuri padės jums veiksmingai atsikratyti viruso.

Specialistai pavadino šį užkratą būtent CTB-Faker vardu, kadangi įsilaužėliai nesivargino sukurti savo išpirkos pranešimą, bet vietoj to, pasinaudojo CTB-Locker viruso dizainu. Žinutės yra visiškai identiškos. Išskyrus šią savybę, šis ransomware neprilygsta savo originalui. Visų pirma, jis veikia kaip Winrar SFX failas. Kitaip nei kiti ransomware, kurie užšifruoja duomenis, naudodami sudėtingą tarpusavyje susijusią šifruotės kombinaciją, CTB-Faker veikia gan paprastai. Jis duomenis perkelia į tam tikrą kompiuterinį aplankalą, apsaugotą specialiu slaptažodžiu.

CTB-Faker viruso pavyzdys

Po to virusas suaktyvina įvairius VBS failus. Būtent dėl jų veikimo, jūsų ekrane gali pasirodyti įvairūs pranešimai apie neveikiančią vaizdo kortelę ar panašios sisteminės klaidos. Kitas išskirtinis šio užkrato bruožas – virusas nepakeičia užkrėstų failų formatų į kitą plėtinį kitaip nei CTB-Locker. Jau anksčiau minėtame aplankale, kurį naudoja virusas, yra pateikta informacija, kuriuos failus reikia užšifruoti. Kitaip tariant, užkratas aptinka vaizdo, dokumentinius, muzikos failų formatų atitikmenis ir juos perkelia į slaptą aplankalą.

Kai virusas baigia koduoti duomenis, ekrane pasirodo pranešimas apie užšifruotus duomenis. Jame nurodytas Bitcoin adresas, į kurį vartotojai turi nusiųsti įsigytus Bitkoinus (internetinę valiutą). Išpirkos pranešime taip pat pateiktas e. pašto adresas – miley@openmailbox.org – tam, kad vartotojai susisiektų ir tariamai atgautų svarbią informaciją. Tačiau neturėtumėte to daryti, kadangi nėra garantijų, kad sukčiai gražins duomenis.

Kaip CTB-Faker patenka į kompiuterį?

Svarbu ne tik tinkamai pašalinti virusą, bet ir žinoti, kaip jis plinta. Kitaip nei daugelis kitų ransomware virusų, kurie plinta per užkrėstus reklaminius laiškus, šis užkratas naudojasi kitu būdu. Pirmieji viruso požymiai buvo aptikti pornografiniuose tinklalapiuose. Jis plinta per netikras paskyras. Kadangi tokio pobūdžio svetainės pasižymi populiarumu tarp vyriškos giminės atstovų, nestebina, kad CTB-Faker užgrobė gan nemažą skaičių operacinių sistemų. Vartotojai, tikėdamiesi pamatyti striptizo video, paspaudžia ant fiktyvios paskyros, apsaugotos tam tikru slaptažodžiu. Spustelėjus ant nuorodos, raginama atsisiųsti. .zip failą. Tačiau šame faile – ne video, o failas su CTB-Faker užkratu. Tik laiko klausimas, kada virusas aktyvuojasi ir pradeda šifruoti duomenis.

Kaip pašalinti CTB-Faker virusą iš operacinės sistemos?

Nors šis užkratas ir nėra toks sudėtingas kaip kiti šios kategorijos virusai, nerekomenduojame jo trinti įrastuoju būdu. Nedelsdami įsirašykite anti-spyware tipo programą, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego ar Malwarebytes. Ji netrukus aptiks užkrato šaltinį ir pašalins ransomware per kelias minutes. Be to, tokia programa itin praverčia užtikrinant bendrą visos operacinės sistemos apsaugą. Jei negalite atverti savo antivirusinės ar naujai atsisiųstos kompiuterinės apsaugos programos ar susidūrėte su panašiomis problemomis, pasinaudokite apačioje pateiktomis atkūrimo instrukcijomis. Po to, kai virusai bus visiškai sunaikintas, pasirūpinkite, kad visi jūsų failai turėtų kopijas. Tai galite padaryti naudojant operacinės sistemos funkciją. Taip pat pravartu laikyti svarbius failus bei kų kopijas skirtingose kompiuterio vietose ar duomenų saugojimo laikmenose.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CTB-Faker viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CTB-Faker naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CTB-Faker šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CTB-Faker pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CTB-Faker naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CTB-Faker pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CTB-Faker sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CTB-Faker prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-ctb-faker-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie CTB-Faker ransomware virus