Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoLocker 5.1 viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Naujasis CryptoLocker 5.1 virusas pradėjo savo kenkėjišką darbą

CryptoLocker 5.1 virusas gali kelti asociacijų su garsiaja CryptoLocker ransomware virusų šeima. Iš tiesų, galima rasti nemažai panašumų, pavyzdžiui, jis prideda .locked failo plėtinį į kiekvieną pažeistą failą. Tačiau, specialistų nuomone, naujasis virusas yra tik imitacija, kuriam suteiktas alternatyvus itališkas vardas „Il tuo computer e stato infettato da Cryptolocker!“ Nukentėjusiems virusas pateikia išpirkos raštelį, parašytą italų kalba, kuriame nurodo išpirkos sumokėjimo žingsnius. Hakeriai stengiasi išgąsdinti nukentėjusiuosius ir praneša, kad pavedimui skirtos tik 48 valandos. Tad norintiems susigrąžinti prarastus duomenis patariama suskubti. Toks raginimas tikrai gali išgąsdinti daugelį kompiuterių naudotojų, tačiau nepatariame pasiduoti baimei ir paklusti nusikaltėliams. Jūsų prioritetu turėtų tapti CryptoLocker 5.1 pašalinimas, o šiam tikslui pasiekti pasitelkite į pagalbą patikimą antivirusinę programą (pavyzdžiui, ReimageIntego). Paskutinėje straipsnio dalyje pateiksime detalias instrukcijas kaip pašalinti CryptoLocker 5.1 iš kompiuterio ir paaiškinsime kelis būdus kaip atkurti užkoduotus duomenis.

Prieš kelis metus pasirodęs CryptoLocker ne tik sukėlė daug problemų, susijusių su duomenų ir pinigų praradimu, bet ir įkvėpė pradedančiuosius hakerius. Neretai jais tampa mokyklinio amžiaus vaikinai, kurie greitai pasimoko iš savo klaidų ir greitai įgunda kurti pavojingus virusus. Tad buvo tik laiko klausimas, kada pasirodys garsių failus užkoduojančių virusų kopijos. Originalių virusų versijų kūrėjai sugeba susižerti milžiniškas pinigų sumas, tad ir naujųjų virusų autoriai nenori atsilikti. CryptoLocker 5.1 virusas reikalauja sumokėti 250 eurų per 48 valandas. Jeigu nukentėjusieji to nepadarys, visi užkoduoti failai bus ištrinti iš kompiuterio amžiams. Toks scenarijus išgąsdina daug su virusu susidūrusių žmonių, tačiau neskubėkite ieškoti kreditinės kortelės ir pervesti pinigų. Negalite būti tikri, kad atlikę mokėjimą tikrai sulauksite reikalingo failų atkodavimo rakto. Kibernetinių nusikaltėlių žodžiais negalima pasitikėti, kadangi duomenų sugrąžinimas yra tik jų sąžinės reikalas.

Išpirkos raštelis, kurį pateikė CryptoLocker 5.1 virusas

Kaip virusas pateko į kompiuterį?

CryptoLocker 5.1 ransomware virusas plinta lygiai taip pat kaip ir ankstesnės CryptoLocker versijos – užkrėstas pdf dokumentas siunčiamas elektroniniais laiškais. Deja, ši plėtros strategija vis dar išlieka populiari ir sėkminga, kadangi interneto vartotojai vis dar neskiria deramo dėmesio ir drąsiai tikrina spamo aplanke pasirodžiusius elektroninius laiškus. Ilgainiui nusikaltėliai taip pat tapo kur kas išradingesni ir užkratus pateikia kaip saugius failus. CryptoLocker 5.1 virusas gali būti aktyvuojamas netgi iš tokio failo, kuris pavadintas „sąskaita“ ar „banko išrašas“. Tad nieko blogo neįtardami žmonės atidaro šį dokumentą ir leidžia virusui netrukdomam patekti į kompiuterį. Norėdami išvengti ransomware tipo virusų, turite būti ypatingai atidūs ir nepatiklūs. Sukčiai gali apsimesti bet kuo – valstybinės institucijos, banko ar kitos patikimos organizacijos atstovais. Tad gavę elektroninį laišką iš vienos šių institucijų, nepatingėkite ir patikrinkite informaciją internete, ar iš tiesų saugu atidaryti laiške prisegtą dokumentą.

CryptoLocker 5.1 pašalinimas ir failų atkūrimo galimybės

Nepaisant to, kad virusas yra tik kopija, jis vis tiek yra galingas ir pavojingas, todėl nepatariame mėginti juo atsikratyti rankiniu būdu. Rekomenduojame pašalinti CryptoLocker 5.1 naudojant vieną iš šių programų: ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, kurios padės atsikratyti virusu ir nepaliks jokių pavojingų failų. Tačiau, antivirusinės programos nepajėgios atkoduoti užšifruotų failų. Duomenis galite atkurti iš atsarginių kopijų arba naudojantis alternatyviais metodais, kuriuos rasite straipsnio pabaigoje. Tiesa, nei vienas iš šių metodų negarantuoja, kad pavyks atkurti visus prarastus duomenis, tačiau galėsite susigrąžinti bent jau pačius svarbiausius dokumentus.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoLocker 5.1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoLocker 5.1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoLocker 5.1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite ReimageIntego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoLocker 5.1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoLocker 5.1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLocker 5.1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite ReimageIntego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoLocker 5.1 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLocker 5.1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip ReimageIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Atkurkite failus, kuriuos sugadino pavojingas virusas

Nepaisant to, kad yra įvairių aplinkybių dėl kurių sistemoje esantys duomenys gali pradingti, įskaitant ir netyčinį pašalinimą, dažniausia priežastis, kodėl žmonės netenka nuotraukų, dokumentų, vaizdo įrašų bei kitų svarbių duomenų – tai kenkėjiškos programonės įrangos įsirašymas.

Potencialiai nepageidaujamos programos gali pašalinti kai kuriuos failus bei neleisti veikti programinei įrangai. Vis dėlto, didesnę grėsmę kelia pavojingi virusai. „Ransomware“ tipo virusai koncentuojasi į duomenų šifravimą ir vartotojų prieigos prie duomenų ribojimą, todėl įsirašius tokį virusą į kompiuterį galite visam laikui prarasti asmeninius duomenis. Ypač jei nepasveriate kaip svarbu daryti failų kopijas.

Užkoduotų failų atrakinimo galimybės yra labai ribotos, tačiau kai kurios programos turi duomenų atkūrimo funkciją. Kai kuriais atvejais Data Recovery Pro programa gali padėti atkurti bent dalį duomenų, kuriuos užrakino failus koduojantis virusas ar kita kenkėjiška programa. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker-5-1-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie CryptoLocker 5.1 ransomware virus