Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

CryptoLocker 5.1 viruso šalinimas (Papildytas vadovas)

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Naujasis CryptoLocker 5.1 virusas pradėjo savo kenkėjišką darbą

CryptoLocker 5.1 virusas gali kelti asociacijų su garsiaja CryptoLocker ransomware virusų šeima. Iš tiesų, galima rasti nemažai panašumų, pavyzdžiui, jis prideda .locked failo plėtinį į kiekvieną pažeistą failą. Tačiau, specialistų nuomone, naujasis virusas yra tik imitacija, kuriam suteiktas alternatyvus itališkas vardas „Il tuo computer e stato infettato da Cryptolocker!“ Nukentėjusiems virusas pateikia išpirkos raštelį, parašytą italų kalba, kuriame nurodo išpirkos sumokėjimo žingsnius. Hakeriai stengiasi išgąsdinti nukentėjusiuosius ir praneša, kad pavedimui skirtos tik 48 valandos. Tad norintiems susigrąžinti prarastus duomenis patariama suskubti. Toks raginimas tikrai gali išgąsdinti daugelį kompiuterių naudotojų, tačiau nepatariame pasiduoti baimei ir paklusti nusikaltėliams. Jūsų prioritetu turėtų tapti CryptoLocker 5.1 pašalinimas, o šiam tikslui pasiekti pasitelkite į pagalbą patikimą antivirusinę programą (pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego). Paskutinėje straipsnio dalyje pateiksime detalias instrukcijas kaip pašalinti CryptoLocker 5.1 iš kompiuterio ir paaiškinsime kelis būdus kaip atkurti užkoduotus duomenis.

Prieš kelis metus pasirodęs CryptoLocker ne tik sukėlė daug problemų, susijusių su duomenų ir pinigų praradimu, bet ir įkvėpė pradedančiuosius hakerius. Neretai jais tampa mokyklinio amžiaus vaikinai, kurie greitai pasimoko iš savo klaidų ir greitai įgunda kurti pavojingus virusus. Tad buvo tik laiko klausimas, kada pasirodys garsių failus užkoduojančių virusų kopijos. Originalių virusų versijų kūrėjai sugeba susižerti milžiniškas pinigų sumas, tad ir naujųjų virusų autoriai nenori atsilikti. CryptoLocker 5.1 virusas reikalauja sumokėti 250 eurų per 48 valandas. Jeigu nukentėjusieji to nepadarys, visi užkoduoti failai bus ištrinti iš kompiuterio amžiams. Toks scenarijus išgąsdina daug su virusu susidūrusių žmonių, tačiau neskubėkite ieškoti kreditinės kortelės ir pervesti pinigų. Negalite būti tikri, kad atlikę mokėjimą tikrai sulauksite reikalingo failų atkodavimo rakto. Kibernetinių nusikaltėlių žodžiais negalima pasitikėti, kadangi duomenų sugrąžinimas yra tik jų sąžinės reikalas.

Išpirkos raštelis, kurį pateikė CryptoLocker 5.1 virusas

Kaip virusas pateko į kompiuterį?

CryptoLocker 5.1 ransomware virusas plinta lygiai taip pat kaip ir ankstesnės CryptoLocker versijos – užkrėstas pdf dokumentas siunčiamas elektroniniais laiškais. Deja, ši plėtros strategija vis dar išlieka populiari ir sėkminga, kadangi interneto vartotojai vis dar neskiria deramo dėmesio ir drąsiai tikrina spamo aplanke pasirodžiusius elektroninius laiškus. Ilgainiui nusikaltėliai taip pat tapo kur kas išradingesni ir užkratus pateikia kaip saugius failus. CryptoLocker 5.1 virusas gali būti aktyvuojamas netgi iš tokio failo, kuris pavadintas „sąskaita“ ar „banko išrašas“. Tad nieko blogo neįtardami žmonės atidaro šį dokumentą ir leidžia virusui netrukdomam patekti į kompiuterį. Norėdami išvengti ransomware tipo virusų, turite būti ypatingai atidūs ir nepatiklūs. Sukčiai gali apsimesti bet kuo – valstybinės institucijos, banko ar kitos patikimos organizacijos atstovais. Tad gavę elektroninį laišką iš vienos šių institucijų, nepatingėkite ir patikrinkite informaciją internete, ar iš tiesų saugu atidaryti laiške prisegtą dokumentą.

CryptoLocker 5.1 pašalinimas ir failų atkūrimo galimybės

Nepaisant to, kad virusas yra tik kopija, jis vis tiek yra galingas ir pavojingas, todėl nepatariame mėginti juo atsikratyti rankiniu būdu. Rekomenduojame pašalinti CryptoLocker 5.1 naudojant vieną iš šių programų: Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes, kurios padės atsikratyti virusu ir nepaliks jokių pavojingų failų. Tačiau, antivirusinės programos nepajėgios atkoduoti užšifruotų failų. Duomenis galite atkurti iš atsarginių kopijų arba naudojantis alternatyviais metodais, kuriuos rasite straipsnio pabaigoje. Tiesa, nei vienas iš šių metodų negarantuoja, kad pavyks atkurti visus prarastus duomenis, tačiau galėsite susigrąžinti bent jau pačius svarbiausius dokumentus.

 

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis CryptoLocker 5.1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti CryptoLocker 5.1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: CryptoLocker 5.1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite CryptoLocker 5.1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti CryptoLocker 5.1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš CryptoLocker 5.1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog CryptoLocker 5.1 sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip CryptoLocker 5.1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių

Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cryptolocker-5-1-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie CryptoLocker 5.1 ransomware virus