Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Cerber 5.0.1 virusas. Kaip pašalinti? (Pašalinimo instrukcijos)

parašė Liucija Danes - - | Tipas: Ransomware

Cerber plinta toliau: pasirodė Cerber 5.0.1 versija

Garsioji Cerber ransomware šeima pasipildė dar vienu nauju nariu – tai Cerber 5.0.1 virusas. Šių failus užkoduojančių virusų šeima tapo viena aktyviausių ir pelningiausių kampanijų šiais metais. Įdomu tai, kad naujoji viruso versija pasirodė vos tik pradėjo plisti naujasis Locky viruso variantas. Panašu, kad virusų kūrėjai tarpusavyje konkuruoja, o konkurencinė kova tapo pagrindine priežastimi, kodėl naujoji versija pasirodė iškart po Cerber 5 pasirodymo. Pastarosios dvi viruso versijos mažai kuo skiriasi viena nuo kitos. Abi įsibrauna į kompiuterius naudodamos RIG-V sistemos saugumo spragų ieškančio įrankio (angl. exploit kit) pagalba (tokį patį plėtros metodą taiko ir Locky viruso kūrėjai), o duomenų užkodavimu naudoja tuos pačius RSA ir AES šifravimo algoritmus. Virusas ir toliau taikosi į tuos pačius failų formatus – nuotraukas, Office dokumentus, archyvus ir pan. Cerber 5.0.1 ransomware virusas nekeičia mokėjimo ir duomenų atkodavimo tinklalapių, tik išpirkos rašteliuose pateikia skirtingas nuorodas į juos. Taip pat skiriasi reikalaujama išpirkos suma už duomenų atkodavimo raktą, kuri individualiai nustatoma kiekvienam nukentėjusiam asmeniui. Išpirkos suma gali kisti atsižvelgiant į užgrobtų duomenų svarbumą ir kiekį. Mūsų patarimas išlieka toks pat – nemokėkite hakerių reikalaujamos išpirkos. Leiskite patikimai antivirusinei programai (pavyzdžiui, Reimage) pašalinti Cerber 5.0.1 iš kompiuterio.

Viena pagrindinių skiriamųjų ransomware tipo virusų savybių dažniausiai yra įterpiamas failų plėtinys ar priešdėlis užkoduojamuose failuose. Failus užkoduojantys virusai ir jų versijos įterpia gausybę skirtingų plėtinių, tačiau kalbėdami apie Cerber 5.0.1 ransomware virusą, turime pastebėti, kad ši situacija yra kiek sudėtingesnė. Virusas ne tik sugadina failų pavadinimus, bet ir įterpia visiškai atsitiktinį failo plėtinį. Tad jeigu jūsų failai turi .adk plėtinį, tai nereiškia, kad kitų nukentėjusiųjų failai yra pažymėti taip pat. Visos viruso versijos, užkodavusios duomenis, pateikia .png formato paveikslą ir juo pakeičia darbalaukio foną. Paveiksle paaiškinama, ką turi daryti kompiuterio savininkas, norėdamas susigrąžinti užgrobtus failus. Kaip jau minėjome anksčiau, svarstyti išpirkos mokėjimą turėtumėte tik kritiniais atvejais. Turime priimti svarbų sprendimą, ar iš tiesų norite paremti kibernetinius nusikaltėlius ir jų tolimesnius nelegalius projektus.

Cerber 5.0.1 užkoduoja visus kompiuteryje esančius failus

Kaip apsisaugoti nuo failus užkoduojančių virusų?

Šimtu procentų apsaugoti savo kompiuterį nuo Cerber 5.0.1 viruso yra neįmanoma. Antivirusinės programos ne visada identifikuoja paslėptus .hta, .html ar .htm failus, kurie naudojami viruso atakos metu, todėl svarbiausiu darbu tampa asmeninių duomenų apsaugojimas. Norėdami tai padaryti turite reguliariai daryti atsargines duomenų kopijas ir jas saugoti išorinėse laikmenose, pavyzdžiui, USB raktuose, kompaktiniuose diskuose ar kituose įrenginiuose, kurie nėra prijungti prie kompiuterio. Cerber 5.0.1 virusas gali užkrėsti visus prie kompiuterio prijungtus išorinius įrenginius, todėl juos prijungti saugu tik tada, kai virusas yra pašalintas iš kompiuterio.

Cerber 5.0.1 pašalinimas

Jeigu Cerber 5.0.1 virusas pasikėsino į jūsų asmeninius duomenis ir įsitaisė kompiuteryje, patariame nepasitikėti hakerių pažadais atkurti failus už tam tikrą pinigų sumą. Nėra jokios garantijos, kad jų siūlomas atkodavimo įrankis tikrai veiks ir sėkmingai iššifruos duomenis. Vietoje to pasitelkite Reimage ar Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner antvirusinę programą ir leiskite jai pašalinti Cerber 5.0.1 iš kompiuterio. Tuomet galėsite atkurti prarastus duomenis iš atsarginių kopijų arba pasinaudodami alternatyviais duomenų atkūrimo metodais, kuriuos pateikėme straipsnio pabaigoje. Virusas gali giliai slėptis kompiuterio sistemoje ir neleisti jums pasinaudoti antivirusine programa. Jeigu Cerber 5.0.1 pašalinimas tapo nesklandus, pasinaudokite žemiau esančiomis instrukcijomis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Cerber 5.0.1 viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Cerber 5.0.1 naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Cerber 5.0.1 šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Cerber 5.0.1 pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Cerber 5.0.1 naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Cerber 5.0.1 pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Cerber 5.0.1 sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Cerber 5.0.1. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

 

Kol kas virusų tyrėjams nepavyko sukurti nemokamo ir saugaus duomenų atkūrimo įrankio, kuris padėtų atkurti Cerber 5.0.1 užgrobtus failus. Tačiau tai nėra pakankama priežastis mokėti hakerių reikalaujamos išpirkos. Verčiau pasinaudokite alternatyviais duomenų atkūrimo būdais, kurie padės atkurti bent jau dalį prarastų duomenų.

Jei Cerber 5.0.1 užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Duomenų atkūrimas su Data Recovery Pro

Data Recovery Pro įrankis leidžia greitai atkurti netyčia ištrintus ar užkoduotus failus. Vartotojams nereikia jokių ypatingų gebėjimų, todėl pasinaudoti šiuo įrankių pavyks kiekvienam. Norėdami pasinaudoti šiuo įrankiu, sekite šiais žingsniais:

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Cerber 5.0.1 viruso;
 • Atkurkite juos.

Windows Previous Versions teikiami privalumai

Windows Previous Versions funkcija leidžia atkurti duomenis keliaujant laiku atgal, t.y., ji leidžia atkurti ankstesnes prarastų failų versijas. Tačiau tai padaryti galima tik tokiu atveju, jeigu kompiuteryje buvo aktyvuota System Restore funkcija prieš Cerber 5.0.1 ataką. Priešingu atveju, šis duomenų atkūrimo metodas yra jums netinkamas.

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Duomenų atkūrimas su Shadow Explorer

Shadow Explorer automatiškai atkuria failus iš jūsų kompiuteryje esančių Volume Shadow Copies. Jeigu Cerber 5.0.1 virusas neištrynė šių failų, tuomet sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Cerber 5.0.1 prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, Malwarebytes MalwarebytesCombo Cleaner arba Plumbytes Anti-MalwareMalwarebytes Malwarebytes.

Apie autorių

Lucia Danes
Lucia Danes - Virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Lucia Danes
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-cerber-5-0-1-ransomware-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Cerber 5.0.1 ransomware virus