Aliexpress viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

Aliexpress viruso pašalinimas

Kas yra Aliexpress virusas?

Aliexpress virusas gali pateikti netikras reklamas ir versti lankytis melaginguose tinklalapiuose

Aliexpress viruso pavyzdys

Aliexpress yra populiari internetinė parduotuvė, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai taip pat naudojasi jos vardu norėdami apgauti žmones. Sukčiai gali pateikti pavojingas reklamas, rinkti privačią vartotojų informaciją ar stengtis pasisavinti jų pinigus. Tad terminas Aliexpress virusas apima visas šias nusikaltėlių veikas.

Sukčiai dažniausiai pasitelkia adware tipo programas, kurios priverčia vartotojus apsilankyti Aliexpress.com puslapyje ar pateikti potencialiai pavojingas reklamas. Daugeliu atveju šios kenkėjiškos aplikacijos plinta programinės įrangos paketuose.

Saugumo specialistai spėjo aptikti keletą Aliexpress viruso versijų, kurios inicijuoja peradresavimus į tokius tinklalapius kaip activities.aliexpress.com, superdeals.aliexpress.com, best.aliexpress.com ir kt. Tačiau reklaminio tipo programos kelia tokias pačias problemas kompiuterių naudotojams:

 • pateikia itin daug reklamų interneto puslapiuose,
 • paverčia tam tikrus žodžius tekste reklaminėmis nuorodomis,
 • renka su naršymu susijusią informacija,
 • gali stengtis pavogti asmeninius vartotojų duomenis, pavyzdžiui, kreditinės kortelės duomenis, prisijungimo slaptažodžius ir pan.,
 • inicijuoti įvairius procesus ir taip sulėtinti kompiuterio darbą.

Daugeliu atveju Aliexpress.com virusas veikia kaip reklaminio tipo programa. Tad jis gali pateikti netikrus nuolaidų kuponus, kuriuos paspaudę galite atsidurti apgaulinguose tinklalapiuose, prašančius užpildyti apklausas ar įvesti asmeninius duomenis, kad galėtumėte gauti žadėtą nuolaidą.

Virusas taip pat gali pateikti netikrus kainų palyginimus ir nukreipti į tinklalapius, kurie atrodo identiški originaliajam Aliexpress. Tačiau vartotojai visada turi būti budrūs ir atkreipti dėmesį į interneto svetainės adresą prieš įvesdami savo prisijungimo duomenis ar apsipirkinėdami. Jeigu tai nėra aliexpress.com, kuo skubiau išeikite iš šio tinklalapio!

Jeigu jūsų interneto naršyklė (Chrome, Firefox, Explorer ar kita) nuolatos inicijuoja peradresavimus, o Aliexpress reklamos neleidžia naršyti internete be trukdžių, turite kuo greičiau atlikti sistemos skenavimą su patikima antivirusine programa. Šios veiklos yra pagrindinis požymis, jog jūsų kompiuteryje įdiegta potencialiai pavojinga aplikacija.

Aliexpress viruso pašalinimas gali būti atliktas tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Vis dėlto, vartotojams siūlome rinktis pastarąjį metodą. Naudodamiesi FortectIntego ar kita antivirusine programa, galėsite greitai atsikratyti visais viruso keliamais nemalonumais.

Jeigu norite pašalinti Aliexpress virusą be papildomų programų, straipsnio pabaigoje rasite Virusai.lt specialistų parengtas instrukcijas. Atidžiai sekite kiekvieną žingsnį. Priešingu atveju, nepageidaujamos reklamos toliau trukdys naršyti internete.

Aliexpress viruso versijos

Activities.aliexpress.com. Viena iš reklaminio viruso versijų incijuoja nukreipimus į šį domeną tam, kad generuotų pajamas iš reklamos. Virusas gali priversti interneto naršyklę atidaryti netikrų internetinių parduotuvių tinklalapius, reklaminius puslapius ir pateikti apgaulingas Aliexpress.com reklamas.

Superdeals.aliexpress.com. Jeigu jūsų interneto naršyklė netikėtai atveria superdeals.aliexpress.com tinklalapį, tuomet turite susirūpinti kompiuterio saugumu. Ši ypatybė praneša apie adware tipo programos įsibrovimą. Lygiai taip pat, kaip ir prieš tai aptarta viruso versija, ši gali pateikti apgaulingą ir agresyvų reklaminį turinį bei apsunkinti naršymą internete.

Best.aliexpress.com. Bene vienintelis šios viruso versijos skirtumas yra kitas domenas, į kurį nukreipiami vartotojai. Visos kitos viruso charakteristikos ir veikimo principai išlieka tokie patys. Potencialiai pavojinga programa pateikia itin daug reklamų, apsipirkinėjimo pasiūlymų bei akcijų, kurios daugeliu atvejų yra netikros.

Aliexpress reklamų pavyzdžiaiAliexpress virusas naudoja žinomos internetinės parduotuvės pavadinimą, siekdamas suklaidinti interneto vartotojus.

Reklaminis virusas plinta nemokamų programų pagalba

Reklaminio tipo programos, kurios atsakingos už Aliexpress viruso įdiegimą, plinta kartu su nemokamomis programomis, platinamomis pačiuose įvairiausiuose tinklalapiuose. Nepageidaujama aplikacija gali įsmukti nepastebėta, kai vartotojas pasirenkta netinkamus įdiegimo nustatymus.

Potencialiai pavojingos aplikacijos gali būti įdiegiamos, kai reikiamą programą įdiegiate naudodami rekomenduojamus (angl. Recommended) nustatymus. Primename, kad šie parametrai neatskleidžia apie papildomų komponentų įdiegimą ir įdiegia juos apie tai deramai neinformavę vartotojo.

Norėdami išvengti šios nemalonios situacijos, visada turite rinktis išplėstinius (angl. Advanced, Custom) nustatymus, kurie leidžia išvysti papildomas aplikacijas bei atsisakyti jų įdiegimo.

Aliexpress viruso pašalinimo gidas

Geriausias ir greičiausias būdas pašalinti Aliexpress virusą iš kompiuterio – pasinaudoti antivirusine programa. Atlikę sistemos skenavimą su pasirinktu įrankiu, turėsite tik atkurti interneto naršyklės nustatymus ir toliau naršyti internete be jokių trukdžių.

Visgi, jeigu jums priimtinesnis rankinis Aliexpress pašalinimas, tuomet mūsų parengtos instrukcijos jums bus naudingos. Jas rasite žemiau.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės FortectIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Fortect Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Suderinama su macOS
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Fortect Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Fortect Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Fortect Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Fortect Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suFortect, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Aliexpress viruso pašalinimas

Nepageidaujamų programų šalinimas iš Windows

Šis gidas padės sustabdyti Aliexpress viruso veikla:

Norėdami pašalinti Aliexpress virusas iš Windows 10/8 įrenginių, atlikite šiuos veiksmus:

 1. Windows paieškos laukelyje įrašykite Control Panel ir paspauskite Enter arba spustelėkite ant paieškos rezultato.
 2. Programs dalyje pasirinkite Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 1
 3. Sąraše raskite įrašus, susijusius su Aliexpress virusas ar bet kuria kita neseniai įdiegta įtartina programa.
 4. Dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite programą ir pasirinkite Uninstall.
 5. Jei iššoko User Account Control, paspauskite Yes.
 6. Palaukite, kol bus baigtas pašalinimo procesas, o tada spustelėkite OK.
  Pašalinkite iš Windows 2

Jei naudojate Windows 7/XP, tuomet atlikite šiuos žingsnius:

 1. Spauskite Windows Start > Control Panel, esantį dešiniajame skydelyje (jeigu naudojate Windows XP spauskite Add/Remove Programs).
 2. Atsidūrę Control Panel pasirinkite Programs > Uninstall a program.
  Pašalinkite iš Windows 7/XP
 3. Pasirinkite nepageidaujamą programą spustelėdami ją vieną kartą.
 4. Viršuje spauskite Uninstall/Change.
 5. Tam, kad patvirtintumėte žingsnį, spauskite Yes.
 6. Kai pašalinimas bus baigtas, spauskite OK.

Ištrinkite iš „Mac“

Jeigu reklaminei programai pavyko įsibrauti į Mac kompiuterį, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

„Mac“:

 1. Meniu juostoje pasirinkite Go > Applications.
 2. Applications aplanke ieškokite visų susijusių įrašų.
 3. Spustelėkite programą ir vilkite ją į Trash (arba dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite ją ir pasirinkite Move to Trash).
  Ištrinkite iš „Mac“ 1

Norėdami pilnai pašalinti nepageidaujamą programą, turite pasiekti Application Support, LaunchAgents ir LaunchDaemons aplankus ir ištrinti atitinkamus failus:

 1. Pasirinkite Go > Go to Folder.
 2. Įveskite /Library/Application Support ir paspauskite Go arba spustelėkite Enter.
 3. Application Support aplanke ieškokite abejotinų įrašų ir juos ištrinkite.
 4. Dabar tokiu pačiu būdu įveskite /Library/LaunchAgents ir /Library/LaunchDaemons aplankus ir nutraukite visus susijusius .plist failus.
  Ištrinkite iš „Mac“ 2

Iš naujo nustatykite MS Edge/Chromium Edge

Sekite šiuos žingsnius, kad pašalintumėte virusą iš Microsoft Edge naršyklės:

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš MS Edge:

 1. Pasirinkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir paspauskite Extensions.
 2. Iš sąrašo pasirinkite susijusį plėtinį ir spustelėkite krumpliaračio piktogramą.
 3. Apačioje spauskite Uninstall.
  Pašalinkite Edge plėtinius

Išvalykite slapukus ir kitus naršyklės duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu (tris horizontalius taškus naršyklės lango viršuje, dešinėje pusėje) ir pasirinkite Privacy & security.
 2. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką norite išvalyti.
 3. Pasirinkite viską, išskyrus slaptažodžius (nors galbūt norėsite įtraukti medijų licencijas, jei įmanoma) ir spustelėkite Clear.
  Ištrinkite Edge naršymo duomenis

Atkurkite naujo skirtuko ir pagrindinio puslapio nustatymus:

 1. Spustelėkite meniu piktogramą ir pasirinkite Settings.
 2. Tuomet raskite On startup skyrių.
 3. Spustelėkite Disable, jei radote įtartiną puslapį.

Jei kiti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite MS Edge:

 1. Norėdami atidaryti užduočių tvarkyklę, paspauskite Ctrl + Shift + Esc.
 2. Spustelėkite lango apačioje esančią More details rodyklę.
 3. Pasirinkite Details.
 4. Dabar slinkite žemyn ir raskite kiekvieną įrašą su Microsoft Edge pavadinimu. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite ant kiekvieno iš jų ir pasirinkite End Task, kad sustabdytumėte MS Edge veikimą.
  Iš naujo nustatykite MS Edge

Jei toks būdas jums nepadėjo, tuomet reikės griebtis išplėstinio Edge atstatymo metodo. Tačiau atminkite, jog prieš tęsdami turite išsisaugoti atsarginę duomenų kopiją.

 1. Savo kompiuteryje raskite šį aplanką: C:\\Users\\%username%\\AppData\\Local\\Packages\\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 2. Kad pasirinktumėte visus aplankus, paspauskite klaviatūroje Ctrl + A.
 3. Spustelėkite juos dešiniuoju pelės mygtuku ir pasirinkite Delete.
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 1
 4. Dabar dešiniuoju pelės mygtuku spustelėkite Start mygtuką ir pasirinkite Windows PowerShell (Admin).
 5. Kai atsidarys naujas langas, nukopijuokite ir įklijuokite šią komandą, o tada paspauskite Enter:

  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register “$($_.InstallLocation)\\AppXManifest.xml” -Verbose
  Išplėstinis MS Edge atstatymo metodas 2

Instrukcijos Chromium Edge naršyklei

Ištrinkite plėtinius iš MS Edge (Chromium):

 1. Atidarykite Edge ir spauskite Settings > Extensions.
 2. Ištrinkite nepageidaujamus plėtinius spustelėdami Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Cromium Edge

Išvalykite duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir eikite į Settings.
 2. Pasirinkite Privacy and services.
 3. Clear browsing data dalyje pasirinkite, ką pašalinti.
 4. Time range skiltyje pasirinkite All time.
 5. Spauskite Clear now.
  Ištrinkite duomenis iš Cromium Edge

Iš naujo nustatykite MS Edge (Chromium):

 1. Spauskite ant Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Kairėje pusėje pasirinkite Reset settings.
 3. Pasirinkite Restore settings to their default values.
 4. Patvirtinkite pasirinkimą.
  Iš naujo nustatykite Chromium Edge

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Aliexpress.com virusą pašalinsite tuomet, kai išdiegsite įtartinus Firefox plėtinius ir atkursite naršyklės nustatymus:

Pašalinkite pavojingus plėtinius:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu (tris horizontalias linijas viršutiniame dešiniajame lango kampe).
 2. Pasirinkite Add-ons.
 3. Čia pasirinkite papildinius, susijusius su Aliexpress virusas, ir spauskite Remove.
  Pašalinkite plėtinius iš Firefox

Atstatykite pagrindinį puslapį:

 1. Norėdami atidaryti meniu, viršutiniame dešiniajame kampe spustelėkite tris horizontalias linijas.
 2. Pasirinkite Options.
 3. Home parinktyse įveskite pageidaujamą svetainę, kuri bus atidaryta kaskart, kai įjungsite Mozilla Firefox.

Išvalykite slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Options.
 2. Eikite į Privacy & Security skyrių.
 3. Slinkite žemyn, kad rastumėte Cookies and Site Data.
 4. Spustelėkite Clear Data…
 5. Pasirinkite Cookies and Site Data ir Cached Web Content, o tuomet spauskite Clear.
  Išvalykite iš Firefox slapukus ir kitus duomenis

Iš naujo nustatykite Mozilla Firefox

Jei atlikus visus žingsnius Aliexpress virusas vis tiek nebuvo pašalintas, tuomet iš naujo nustatykite Mozilla Firefox:

 1. Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite Meniu.
 2. Eikite į Help ir pasirinkite Troubleshooting Information.
  Iš naujo nustatykite Firefox 1
 3. Give Firefox a tune up dalyje spauskite Refresh Firefox…
 4. Kai iššoks langas, patvirtinkite veiksmą spausdami Refresh Firefox – taip turėtumėte sėkmingai pašalinti Aliexpress virusas.
  Iš naujo nustatykite Firefox 2

Iš naujo nustatykite Google Chrome

Aliexpress.com reklamos liausis trukdyti jūsų naršymą internete, vos tik atliksite šiuos žingsnius:

Ištrinkite kenkėjiškus plėtinius iš Google Chrome:

 1. Atidarykite Google Chrome, spustelėkite Meniu (tris vertikalius taškus viršutiniame dešiniajame kampe) ir pasirinkite More tools > Extensions.
 2. Naujai atsidariusiame lange pamatysite visus įdiegtus plėtinius. Pašalinkite visus įtartinius papildinius, kurie gali būti susiję su plėtiniu spustelėdami Remove.

Pašalinkite plėtinius iš Chrome

Išvalykite Chrome duomenis:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Privacy and security dalyje pasirinkite Clear browsing data.
 3. Pažymėkite Browsing history, Cookies and other site data, taip pat Cached images and files.
 4. Paspauskite Clear data.

Ištrinkite duomenis iš Chrome

Pakeiskite pagrindinį puslapį:

 1. Paspauskite ant meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Startup skiltyje ieškokite įtartinos svetainės.
 3. Spustelėkite ant Open a specific or set of pages ir paspauskite tris taškus, kad rastumėte Remove parinktį.

Iš naujo nustatykite Google Chrome:

Jei kiti metodai nepadėjo, atkurkite Google Chrome nustatymus ir ištrinkite senus duomenis, kad pašalintumėte visus nenorimus komponentus:

 1. Spustelėkite Meniu ir pasirinkite Settings.
 2. Atėję į Settings slinkite žemyn ir spustelėkite Advanced.
 3. Slinkite žemyn ir raskite Reset and clean up skyrių.
 4. Spustelėkite Restore settings to their original defaults.
 5. Norėdami užbaigti pašalinimą, patvirtinkite šį žingsnį.

Iš naujo nustatykite Chrome 2

Iš naujo nustatykite Safari

Sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir pašalinkite su virusus susijusius komponentus iš Safari naršyklės:

Pašalinkite nepageidaujamus plėtinius iš Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Naujame lange pasirinkite Extensions.
 3. Pasirinkite nepageidaujamą plėtinį, susijusį su Aliexpress virusas, ir spauskite Uninstall.
  Pašalinkite plėtinius iš Safari

Išvalykite Safari slapukus ir kitus duomenis:

 1. Spauskite Safari > Clear History…
 2. Išskleidžiamajame meniu ties Clear pasirinkite all history.
 3. Patvirtinkite paspausdami Clear History.
  Pašalinkite iš Safari slapukus ir kitus duomenis

Jei aukščiau paminėti veiksmai nepadėjo, iš naujo nustatykite Safari:

 1. Spustelėkite Safari > Preferences…
 2. Eikite į Advanced skirtuką.
 3. Meniu juostoje pažymėkite Show Develop menu.
 4. Meniu juostoje spustelėkite Develop, tada pasirinkite Empty Caches.
  Iš naujo nustatykite Safari

Jeigu jau pašalinote šią programą ir sutvarkėte kiekvieną iš jos „užgrobtų“ Interneto naršyklių, rekomenduojame nepagailėti keleto minučių ir patikrinti kompiuterį su patikima antivirusine programa. Tai jums padės atsikratyti Aliexpress registro įrašų bei taip pat leis identifikuoti su šia programa susijusius virusus. Tam jūs galite naudoti vieną iš šių mūsų atrinktų programų: FortectIntego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Jums rekomenduojama

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis