Sudėtingumo skalė:  
  (11/100)

Aliexpress viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas) - Chrome, Firefox, IE, Edge

parašė Jake Doevan - - | Tipas: Adware

Aliexpress virusas gali pateikti netikras reklamas ir versti lankytis melaginguose tinklalapiuose

Aliexpress viruso pavyzdys

Aliexpress yra populiari internetinė parduotuvė, tačiau kibernetiniai nusikaltėliai taip pat naudojasi jos vardu norėdami apgauti žmones. Sukčiai gali pateikti pavojingas reklamas, rinkti privačią vartotojų informaciją ar stengtis pasisavinti jų pinigus. Tad terminas Aliexpress virusas apima visas šias nusikaltėlių veikas.

Sukčiai dažniausiai pasitelkia adware tipo programas, kurios priverčia vartotojus apsilankyti Aliexpress.com puslapyje ar pateikti potencialiai pavojingas reklamas. Daugeliu atveju šios kenkėjiškos aplikacijos plinta programinės įrangos paketuose.

Saugumo specialistai spėjo aptikti keletą Aliexpress viruso versijų, kurios inicijuoja peradresavimus į tokius tinklalapius kaip activities.aliexpress.com, superdeals.aliexpress.com, best.aliexpress.com ir kt. Tačiau reklaminio tipo programos kelia tokias pačias problemas kompiuterių naudotojams:

 • pateikia itin daug reklamų interneto puslapiuose,
 • paverčia tam tikrus žodžius tekste reklaminėmis nuorodomis,
 • renka su naršymu susijusią informacija,
 • gali stengtis pavogti asmeninius vartotojų duomenis, pavyzdžiui, kreditinės kortelės duomenis, prisijungimo slaptažodžius ir pan.,
 • inicijuoti įvairius procesus ir taip sulėtinti kompiuterio darbą.

Daugeliu atveju Aliexpress.com virusas veikia kaip reklaminio tipo programa. Tad jis gali pateikti netikrus nuolaidų kuponus, kuriuos paspaudę galite atsidurti apgaulinguose tinklalapiuose, prašančius užpildyti apklausas ar įvesti asmeninius duomenis, kad galėtumėte gauti žadėtą nuolaidą.

Virusas taip pat gali pateikti netikrus kainų palyginimus ir nukreipti į tinklalapius, kurie atrodo identiški originaliajam Aliexpress. Tačiau vartotojai visada turi būti budrūs ir atkreipti dėmesį į interneto svetainės adresą prieš įvesdami savo prisijungimo duomenis ar apsipirkinėdami. Jeigu tai nėra aliexpress.com, kuo skubiau išeikite iš šio tinklalapio!

Jeigu jūsų interneto naršyklė (Chrome, Firefox, Explorer ar kita) nuolatos inicijuoja peradresavimus, o Aliexpress reklamos neleidžia naršyti internete be trukdžių, turite kuo greičiau atlikti sistemos skenavimą su patikima antivirusine programa. Šios veiklos yra pagrindinis požymis, jog jūsų kompiuteryje įdiegta potencialiai pavojinga aplikacija.

Aliexpress viruso pašalinimas gali būti atliktas tiek rankiniu, tiek automatiniu būdu. Vis dėlto, vartotojams siūlome rinktis pastarąjį metodą. Naudodamiesi ReimageIntego ar kita antivirusine programa, galėsite greitai atsikratyti visais viruso keliamais nemalonumais.

Jeigu norite pašalinti Aliexpress virusą be papildomų programų, straipsnio pabaigoje rasite Virusai.lt specialistų parengtas instrukcijas. Atidžiai sekite kiekvieną žingsnį. Priešingu atveju, nepageidaujamos reklamos toliau trukdys naršyti internete.

Aliexpress viruso versijos

Activities.aliexpress.com. Viena iš reklaminio viruso versijų incijuoja nukreipimus į šį domeną tam, kad generuotų pajamas iš reklamos. Virusas gali priversti interneto naršyklę atidaryti netikrų internetinių parduotuvių tinklalapius, reklaminius puslapius ir pateikti apgaulingas Aliexpress.com reklamas.

Superdeals.aliexpress.com. Jeigu jūsų interneto naršyklė netikėtai atveria superdeals.aliexpress.com tinklalapį, tuomet turite susirūpinti kompiuterio saugumu. Ši ypatybė praneša apie adware tipo programos įsibrovimą. Lygiai taip pat, kaip ir prieš tai aptarta viruso versija, ši gali pateikti apgaulingą ir agresyvų reklaminį turinį bei apsunkinti naršymą internete.

Best.aliexpress.com. Bene vienintelis šios viruso versijos skirtumas yra kitas domenas, į kurį nukreipiami vartotojai. Visos kitos viruso charakteristikos ir veikimo principai išlieka tokie patys. Potencialiai pavojinga programa pateikia itin daug reklamų, apsipirkinėjimo pasiūlymų bei akcijų, kurios daugeliu atvejų yra netikros.

Aliexpress reklamų pavyzdžiaiAliexpress virusas naudoja žinomos internetinės parduotuvės pavadinimą, siekdamas suklaidinti interneto vartotojus.

Reklaminis virusas plinta nemokamų programų pagalba

Reklaminio tipo programos, kurios atsakingos už Aliexpress viruso įdiegimą, plinta kartu su nemokamomis programomis, platinamomis pačiuose įvairiausiuose tinklalapiuose. Nepageidaujama aplikacija gali įsmukti nepastebėta, kai vartotojas pasirenkta netinkamus įdiegimo nustatymus.

Potencialiai pavojingos aplikacijos gali būti įdiegiamos, kai reikiamą programą įdiegiate naudodami rekomenduojamus (angl. Recommended) nustatymus. Primename, kad šie parametrai neatskleidžia apie papildomų komponentų įdiegimą ir įdiegia juos apie tai deramai neinformavę vartotojo.

Norėdami išvengti šios nemalonios situacijos, visada turite rinktis išplėstinius (angl. Advanced, Custom) nustatymus, kurie leidžia išvysti papildomas aplikacijas bei atsisakyti jų įdiegimo.

Aliexpress viruso pašalinimo gidas

Geriausias ir greičiausias būdas pašalinti Aliexpress virusą iš kompiuterio – pasinaudoti antivirusine programa. Atlikę sistemos skenavimą su pasirinktu įrankiu, turėsite tik atkurti interneto naršyklės nustatymus ir toliau naršyti internete be jokių trukdžių.

Visgi, jeigu jums priimtinesnis rankinis Aliexpress pašalinimas, tuomet mūsų parengtos instrukcijos jums bus naudingos. Jas rasite žemiau.

Tam, kad sėkmingai panaikintumėte sistemines klaidas, kurios gali būti sukeltos virusų infekcijos, naudokitės ReimageIntego. SpyHunter 5Combo Cleaner ir Malwarebytes programos gali būti naudojamos kitų potencialiai nepageidaujamų programų ir virusų bei jų komponentų aptikimui.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Aliexpress viruso pašalinimas:

Ištrinkite Aliexpress iš Windows sistemų

Šis gidas padės sustabdyti Aliexpress viruso veikla:

 1. Spustelėkite Start Control Panel Programs and Features (jeigu naudojate Windows XP, rinkitės Add/Remove Programs). Spustelėkite 'Start -> Control Panel -> Programs and Features' (jeigu naudojate 'Windows XP', rinkitės 'Add/Remove Programs').
 2. Jeigu naudojate Windows 10 / Windows 8, dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys Quick Access Menu, pasirinkite Control Panel ir Uninstall a Program. Jeigu naudojate 'Windows 10 / Windows 8', dešiniu pelės mygtuku spustelėkite kairį ekrano kampą. Kai tik pasirodys 'Quick Access Menu', pasirinkite 'Control Panel' ir 'Uninstall a Program'.
 3. Išinstaliuokite Aliexpress ir su šia programa susijusias programas
  Suraskite Aliexpress ir kitas neseniai į kompiuterį įrašytas abejonių keliančias programas.
 4. Išinstaliuokite jas ir spustelėkite OK, kad išsaugotumėte pakeitimus. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant su jūsų virusu susijusių įrašų ir pasirinkite 'Uninstall'

Ištrinkite Aliexpress iš Mac OS X sistemos

Jeigu reklaminei programai pavyko įsibrauti į Mac kompiuterį, sekite žemiau pateiktomis instrukcijomis:

 1. Jeigu jūs naudojate OS X operacinę sistemą, spuspelėkite ant Go mygtuko ir pasirinkite Applications. Paspauskite 'Go' ir pasirinkite 'Applications'
 2. Palaukite kol pasirodys Applications aplankas ir jame suraskite Aliexpress bei kitas abejonių keliančias programas. Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kiekvieno iš šių įrašų ir pasirinkite Move to Trash. Paspauskite ant kiekvienos įtarimą keliančios programos ir pasirinkite 'Move to Trash'

Ištrinkite Aliexpress iš Internet Explorer (IE)

Atkurkite Internet Explorer naršyklės nustatymus, kad galėtumėte toliau naršyti internete netrukdomi reklamų:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Internet Explorer, spustelėkite ant IE meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniame naršyklės kampe ir pasirinkite Manage Add-ons. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Manage add-ons'
 2. Jūs pamatysite Manage Add-ons langą. Čia suraskite Aliexpress ir kitus įtarimą keliančius naršyklės priedus. Ištrinkite juos paspausdami Disable: Dešiniu pelės mygtuku spustelėkite ant kievieno pavojingo įrašo ir pasirinkite 'Disable'
 3. Pakeiskite savo pradžios puslapį (homepage) jei jis buvo pakeistas viruso
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet Options. Pasilikite General kortelėje.
 4. Čia pašalinkite su jūsų virusu susijusią nuorodą ir įveskite jūsų anksčiau naudotą svetainės adresą. Spustelėkite Apply ir išsaugokite pakeitimus. Ištrinkite pavojingas nuorodas ir įveskite jums pažįstamos svetainės adresą. Spustelėkite 'Apply', kad išsaugotumėte pakeitimus
 5. Atstatykite Internet Explorer nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Internet options. Eikite į Advanced kortelę.
 6. Čia pasirinkite Reset.
 7. Pasirodžius naujam langui, pažymėkite Delete personal settings ir dar kartą pasirinkite Reset, kad pabaigtumėte Aliexpress šalinimą. Eikite į 'Advanced' ir spustelėkite ant 'Reset' mygtuko. Dabar pasirinkite 'Delete personal settings' ir dar kartą pasirinkite 'Reset'

Ištrinkite Aliexpress virusą iš Microsoft Edge

Sekite šiuos žingsnius, kad pašalintumėte virusą iš Microsoft Edge naršyklės:

Microsoft Edge naršyklės nustatymų atstatymas (Metodas nr. 1)

 1. Paleiskite Microsoft Edge naršyklę ir spauskite More (tris taškelius viršutiniame dešiniame ekrano kampe).
 2. Spustelėkite Settings.
 3. Pasirodžiusiame Settings lange spauskite mygtuką Choose what to clear, kurį matysite prie Clear browsing data. Eikite į Settings ir pasirinkite 'Choose what to clear'
 4. Toliau, pažymėkite visas programas, kurias norite panaikinti ir spauskite Clear. Spauskite 'Clear'
 5. Po to, dešiniuoju pelės klavišu spustelėkite ekrano apačioje esantį Start mygtuką (Windows ikoną) ir pasirinkite Task Manager. Pradžios meniu pasirinkite 'Task Manager'
 6. Processes lange suraskite Microsoft Edge.
 7. Spustelėję Microsoft Edge ikoną dešiniuoju pelės klavišu, pasirinkite Go to details. Jei Go to details pasirinkimo nematote, spauskite More details ir pakartokite anksčiau nurodytus žingsnius. Dešiniu pelės klavišu spustelėkite 'Microsoft Edge' ir rinkitės 'Go to details' Jei tarp pasirinkimų nematote 'Go to details', spauskite 'More details'
 8. Naujai atsidariusiame Details skyrelyje pažymėkite visus su Microsoft Edge susijusius procesus ir paspaudę End Task juos sustabdykite Raskite visus įrašus susijusius su Microsoft Edge ir spauskite 'End Task'

Microsoft Edge naršyklės atstatymas (Metodas nr. 2)

Jei šis būdas problemos pašalinti nepadeda, rekomenduojame išbandyti kitą, kiek sudėtingesni metodą.

 1. Svarbu: prieš imdamiesi naršyklės atstatymo, nepamirškite pasidaryti atsarginių duomenų kopijų.
 2. Raskite kompiuteryje šį aplanką: C:\Users\%username%\AppData\Local\Packages\Microsoft.MicrosoftEdge_8wekyb3d8bbwe.
 3. Kiekvieną aplanke esantį įrašą spustelėkite dešiniuoju pelės klavišu ir pasirinkite Delete. Microsoft Edge aplanke dešiniu pelės klavišu spauskite ant esančių įrašų ir pasirinkite 'Delete'
 4. Tuomet, spauskite Start (Windows ikoną) ir įveskite window power atsiradusiame Search my stuff paieškos lange.
 5. Dešiniuoju pelės klavišu spauskite Windows PowerShell ir pasirinkite Tuomet, dešiniu pelės klavišu pasirinkite Windows PowerShell ir spauskite 'Run as administrator'
 6. Pasirodžiusiame Windows PowerShell lange po PS C:\WINDOWS\system32> įklijuokite šią komandos eilutę
  Get-AppXPackage -AllUsers -Name Microsoft.MicrosoftEdge | Foreach {Add-AppxPackage -DisableDevelopmentMode -Register $($_.InstallLocation)\AppXManifest.xml -Verbose}
  ir spauskite Enter. Nukopijavę ir įklijavę reikiamą komandą spauskite 'Enter'

Teisingai įvykdžius aukščiau nurodytus žingsnius turėtumėte sėkmingai pašalinti Aliexpress iš Microsoft Edge naršyklės.

Ištrinkite Aliexpress iš Mozilla Firefox (FF)

Aliexpress.com virusą pašalinsite tuomet, kai išdiegsite įtartinus Firefox plėtinius ir atkursite naršyklės nustatymus:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Mozilla Firefox naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Add-ons Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite 'Add-ons'
 2. Čia suraskite Aliexpress ir kitus abejonių keliančius naršyklės priedus. Spustelėkite Remove, kad pašalintumėte šiuos priedus. Pasirinkite 'Extensions' ir suraskite pavojingus įrašus. Spustelėkite 'Remove', kad atsikratytumėte kiekvieno iš jų
 3. Atstatykite Mozilla Firefox nustatymus
  Spustelėkite ant Firefox meniu (viršutinis dešinys naršyklės kampas) ir po to ant klaustuko ikonėlės. Čia pasirinkite Troubleshooting Information. Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir tada ant '?'. Pasirinkite 'Troubleshooting Information'
 4. Dabar jūs pamatysite Reset Firefox to its default state žinutę su Reset Firefox mygtuku. Spustelėkite šį mygtuką keletą kartų ir užbaikite Aliexpress šalinimą. Keletą kartų spustelėkite ant 'Reset Firefox'

Ištrinkite Aliexpress iš Google Chrome

Aliexpress.com reklamos liausis trukdyti jūsų naršymą internete, vos tik atliksite šiuos žingsnius:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Google Chrome naršyklę ir spustelėkite ant meniu ikonėlės, kuri yra viršutiniame dešiniajame naršyklės kampe. Čia pasirinkite Tools Extensions. Spustelėkite ant meniu ikonėlės. Pasirinkite 'Tools' ir 'Extensions'
 2. Dabar pasirinkite Aliexpress ir kitus jums nepažįstamus naršyklės priedus. Spustelėkite šiukšliadėžės ikonėlę ties kiekvienu iš jų, kad juos pašalintumėte. Suraskite pavojingus įrašus ir pašalinkite kiekvieną iš jų paspausdami šiukšliadėžės ikonėlę
 3. Dar kartą spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings Manage Search engines, kuri yra Search skiltyje. Atsidūrę 'Settings', pasirinkite 'Manage search engines...'
 4. Kai atsidursite Search Engines..., pašalinkite pavojingas nuorodas. Mes rekomenduojame palikti tik Google ar kokį nors kitą jums gerai žinomos svetainės adresą Spustelėkite 'X' ir pašalinkite pavojingas nuorodas
 5. Atstatykite Google Chrome nustatymus
  Spustelėkite ant meniu ikonėlės ir pasirinkite Settings.
 6. Eikite žemyn ir suraskite Reset browser settings. Spustelėkite ant jo. Atsidūrę 'Settings', suraskite 'Reset browser settings' mygtuką ir spustelėkite ant jo
 7. Spustelėkite ant Reset ir taip užbaikite Aliexpress pašalinimą. Spustelėkite ant 'Reset' mygtuko ir užbaikite viruso šalinimą

Ištrinkite Aliexpress iš Safari

Sekite žemiau pateiktas instrukcijas ir pašalinkite su virusus susijusius komponentus iš Safari naršyklės:

 1. Pašalinkite pavojingus naršyklės priedus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu, kurį jūs pamatysite viršutiniame kairiajame ekrano kampe. Po to pasirinkite Preferences. Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Preferences'
 2. Čia pasirinkite Extensions ir suraskite Aliexpress bei kitus įtarimų keliančius programų pavadinimus. Pasirinkite tuos, kuriuos norite pašalinti. Tam tiek kiekvienu iš jų spustelėkite Uninstall mygtuką. Eikite į 'Extensions' ir pašalinkite kenksmingus priedus
 3. Atstatykite Safari nustatymus
  Atidarykite Safari naršyklę ir spustelėkite ant Safari meniu. Čia pasirinkite Reset Safari... Paspauskite ant 'Safari' ir pasirinkite 'Reset Safari...'
 4. Čia jūs pamatysite naują langą, kuriame galėsite pasirinkti, kuriuos nustatymus norite atstatyti. Paprastai, jie visi būna užymėti, tačiau jūs galite detalizuoti ką konkrečiai norite atstatyti. Spustelėkite Reset ir užbaikite Aliexpress pašalinimą. Pažymėkite visas varneles ir spauskite 'Reset' mygtuką

Pasirinkite teisingą naršyklę ir padidinkite savo saugumą su VPN įrankiu

Internetinis šnipinėjimas pastaraisiais metais tampa vis didesne problema, todėl žmonės vis dažniau domisi kaip apsaugoti savo privatumą. Vienas iš pagrindinių būdų, kaip sustiprinti savo saugumą – pasirinkti  saugiausią, privatumą galinčią suteikti interneto naršyklę. Nors žiniatinklio naršyklės negali užtikrinti visiško privatumo ir saugumo, tačiau kai kurios iš jų yra daug pažangesnės tokių funkcijų srityje.

Be to, naudodamiesi Private Internet Access VPN galite naršyti internete visiškai anonimiškai ir dar labiau sustiprinti savo apsaugą. Ši programinė įranga nukreipia srautą per skirtingus serverius, taip užmaskuodama jūsų IP adresą ir buvimo vietą. Pasitelkę saugios naršyklės ir VPN derinį, galėsite naršyti internete be jokios baimės tapti nusikaltėlių ar šnipinėjimo auka.

 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Jake Doevan
Jake Doevan - Gyvenimas per trumpas, kad jį švaistytumėme kompiuteriniams virusams

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Jake Doevan
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-aliexpress-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Aliexpress virus