Sudėtingumo skalė:  
  (97/100)

Al-Namrood viruso šalinimas (atnaujinta Bal 2017) - Viruso pašalinimo instrukcijos

parašė Julija Splinters - - | Tipas: Ransomware

Naujos Al-Namrood viruso versijos toliau puola kompiuterių vartotojus

Pirmą kartą pastebėjus Al-Namrood virusą, mažai kas manė, jog šis išpirkos reikalaujantis virusas paplis taip plačiai. Jau įprasta, jog kibernetiniai nusikaltėliai savo sukurtoms programoms naudoja mėgstamų grupių, filmų, serialų (pvz., Better_Call_Saul virusas) ar tam tikrų personažų (pvz. Jigsaw virusas) vardus, o šiuo atveju virusas pavadintas Saudo Arabijos juodojo metalo grupės Al-Namrood garbei. Kalbant apie Al-Namrood kilmę, verta paminėti Apocalypse virusą, nes tam tikri požymiai rodo, jog šie virusai buvo sukurti tos pačios kibernetinių sukčių grupuotės. Po pirmosios Al-Namrood viruso versijos pasirodymo jau buvo pastebėtos ir patobulintos versijos, pavyzdžiui, Al-Namrood 2.0, bei mažai viena nuo kitos besiskiriančios kopijos, pateikiančios skirtingus sukčių kontaktinius duomenis. Pavyzdžiui, vienas toks virusas su kibernetiniais sukčiais siūlė susisiekti per Jabber XMPP susirašinėjimo programą rašant cryptservice@jabber.ua arba decryptgroup@xmpp.jp adresu, arba šiais el. pašto adresais: decryptioncompany@inbox.ru, fabianwosar@inbox.ru, decryptgroup@india.com. Kiekviena nauja viruso versija pasižymi naujomis, patobulintomis savybėmis. Jei netyčia užsikrėtėte vienu iš apibūdintų virusų, nepanikuokite ir pasistenkite kuo greičiau ištrinti Al-Namrood virusą iš sistemos. Greičiausiai tai atliksite su antivirusinės programos pagalba, pavyzdžiui, Reimage Reimage Cleaner Intego. Prieš paleidžiant šią programą, rekomenduojame perkrauti kompiuterį į saugųjį režimą. Tai nesunkiai padarysite sekdami instrukcijas, kurias pateikiame po straipsniu.

Al-Namrood virusasEkspertė rodo, kaip atrodo Al-Namrood išpirkos reikalaujanti žinutė, kurią virusas išsaugo ant darbalaukio.

Kaip ir kiti išpirkos reikalaujantys virusai, Al-Namrood plinta tais pačiais ir laiko patikrintais būdais. Vos tik patekęs į sistemą, virusas užšifruoja aukos failus. Žemiau rasite sutrumpintą sąrašą failo plėtinių, į kuriuos taikosi ši kenkėjiška programa.

Jpg, jpeg, doc, docm, zip, mp4, mp3, obj, x, x3d, movie.byu, c4d, fbx, dwg, 4db, 4dl, 4mp, abs, accdb, accdc, accde, accdr, accdt, accdw, accft, adn, a3d, adp, aft, ahd, alf, ask, awdb, bib, bnd, bok, btr, bak, backup, cdb, ckp dsk, dsn, dta, dtsx, dgn, dxl, eco, ecx, edb, emd, eql, fcd, fdb, fic, fid, fil, fm5, fmp, fmp12, fmpsl, fol, fp3, fp4, fp5, fp7, fpt, fpt, fzb, fzv, gdb, gwi, hdb, his, ib, 1cd, dbf, dt, xls, html, css, eps, ptx, txt.

Virusui baigus šifruoti failus, nebegalėsite atverti savo dokumentų, nuotraukų, vaizdo bei muzikos įrašų. AES algoritmo pagalva virusas juos visus pavers neprieinamais. Kol kas žinoma, jog Al-Namrood virusai sugadintiems failams prideda tokius failo plėtinius – .namrood, .access_denied, .unavailable, .disappeared. Užšifravęs failus, virusas sukuria išpirkos reikalaujantį raštelį, kurį jis išsaugos jūsų kompiuteryje Read_me.txt arba Decrypt_me.txt pavadinimu. Šiuose tekstiniuose failuose jūsų bus paprašyta sumokėti tam tikro dydžio išpirką mainais į failų atkūrimo programą, tačiau patariame jums nepasitikėti kibernetiniais nusikaltėliais. Nemokėkite išpirkos bent jau tol, kol neišbandysite ekspertų sukurtų Al-Namrood dešifravimo programų – viena jų gali padėti jums atkurti sugadintus failus. Atminkite, jog tai kibernetiniai sukčiai sprendžia, ar jūs gausite failų atkūrimo programą, o dažnais atvejais šie piktavaliai žmonės nėra nusiteikę gaišti laiko kitam, nei grasinimui ir raginimams sumokėti išpirką. Gali būti, jog sumokėję išpirką būsite pamiršti.

Gruodis, 2016. Pasirodo nauja Al-Namrood versija

2016-ųjų metų gruodį pasirodęs Al-Namrood 2.0 virusas neabejotinai sukrėtė kibernetinį pasaulį. Kaip ir pradinė viruso versija, virusas failų šifravimui naudoja AES-256 šifravimo algoritmą. Failai kruopščiai pakeičiami struktūriniu lygiu naudojant užkodavimo raktą, o tam, jog juos būtų galima atkurti, reikalingas dešifravimo raktas, kurį viruso kūrėjai saugoja savo serveriuose. Pranešama, jog mainais į šį raktą virusas reikalauja sumokėti net 10 bitcoinų, o tai atitinka maždaug 11200 eurų. Akivaizdu, jog tokią didelę sumą sumokėti pasiryš ne kiekvienas. Nusikaltėliai susisiekimui pateikia Jabber XMPP adresą: decryptgroup@xmpp.jp. Deja, net ir sumokėjus tokio dydžio išpirką išlieka rizika nebeatgauti failų, todėl rekomenduojame nevykdyti nusikaltėlių įsakymo pervesti pinigus kuo greičiau.

Balandis, 2017. Al-Namrood 2.0 virusas pateikia kitą el. pašto adresą, aptikti nauji platinimo kanalai

Al-Namrood nėra vienas labiausiai paplitusių virusų pasaulyje, tačiau akivaizdu, jog laikui bėgant jo autoriai tobulėja ir papildo kenkėjišką programą naujomis savybėmis. Neseniai mūsų komanda užfiksavo šio viruso versiją, pateikiančią kitą el. pašto adresą – crypt32@mail.ru. Šio viruso pavyzdžiai pirmą kartą pateko į ekspertų akiratį 2017-ųjų balandį, ir, kaip pranešama, šios viruso versijos sugadintiems failams prideda itin ilgą failo plėtinį. Šis failo plėtinys susideda iš kelių skirtingų dalių: [originalaus failo pavadinimas].ID-[8 simboliai+aukos šalies kodas][Crypt32@mail.ru].[14 simbolių]. Kaip matote, kontaktinį el. pašto adresą sukčiai įterpia į naująjį užkrėstų failų plėtinį. Kaip ir ankstesnė antrojo Al-Namrood viruso versija, ji platinama RDP atakomis bei el. laiškais. Vis dėlto kompiuterių vartotojai turėtų atsižvelgti ir į kitas išpirkos reikalaujančių virusų platinimo technikas. Pavyzdžiui, dar visai neseniai užkrėtus internetinių reklamų serverį sukčiai sugebėjo siūlyti kenkėjišką Flash Player atnaujinimą per Skype programą. Todėl rekomenduojame būti ypač atsargiems ir naršant internete nespausti ant įtartinų reklamų, ypač tokių, kurios siūlo jums atsinaujinti programinę įrangą ar parsisiųsti niekuomet negirdėtų programų.

Pagrindiniai Al-Namrood platinimo metodai

Al-Namrood virusas seka pagrindines virusų platinimo tendencijas ir, kaip ir kiti šiuo metu platinami virusai, plinta apgaulingų el. laiškų, internetinių reklamų, bei RDP atakų pagalba. Jei naudojatės RDP paslauga, būtinai naudokite sudėtingą slaptažodį, laiku įsidiekite naudojamų programų naujinimus bei reguliariai kurkite atsargines failų kopijas.

Norėtume šiek tiek plačiau papasakoti, kaip virusai plinta el. paštu. Tikriausiai nereikia priminti, jog turėtumėte vengti Šlamšto skiltyje atsirandančių laiškų, vis dėlto sukčiai naudoja gudrybes, padedančias išvengti laiškų patekimo į šią skiltį. Tai reiškia, jog kenkėjiškas laiškas gali patekti ir į pagrindinę gautų laiškų dėžutę. Tokius laiškus siuntinėjantys asmenys laiško žinutėje gali kreiptis į jus tikruoju jūsų vardu – tačiau tai nereiškia, jog galite pasitikėti laiško siuntėju. Tokią informaciją apie jus galima išsiaiškinti itin lengvai. Ypač saugokitės laiškų su vienu ar keliais prisegtukais. Atvėrus juos, galite susidurti ne su įdomiu ar svarbiu turiniu, o su kenksmingu virusu, nusiteikusiu užšifruoti visus jūsų failus. Jei jums kyla abejonių dėl laiško turinio, arba jei nesate įsitikinę, jog jį atsiuntė patikimas asmuo, galite paieškoti informacijos apie jį internete (paieškos sistemoje suveskite siuntėjo el. paštą) arba paskambinkite tai įmonei, kuri tariamai atsiuntė jums įtartiną laišką.

Kaip greičiau ištrinti Al-Namrood virusą?

Kalbant apie išpirkos reikalaujančius virusus, siūlome juos šalinti automatiniu būdu. Virusai, skirtingai nei įprastos kompiuterio programos, ne tik nepalieka išdiegimo vadovų (angl. uninstaller), bet ir paslepia savo failus taip, jog vartotojui būtų itin sunku juos rasti. Su automatine virusų šalinimo programa kompiuterį sutvarkysite greitai ir saugiau. Vis dėlto virusas gali bandyti sutrukdyti jums jį pašalinti, todėl pirmiausia paleiskite sistemą saugiuoju režimu. Žemiau rasite išsamias instrukcijas, kaip tai padaryti patiems.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage Laimės
garantija
Parsisiųsk
Intego Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage Intego, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage Intego turi ribotą nemokamą skenavimą. Reimage Intego pilna versija siūlo pažangesnį skenavimą. Kai nemokama skenavimo funkcija aptiks problemas, sutaisykite pasinaudodami nemokamomis rankinio pašalimo instrukcijomis arba automatiškai jei nuspresite įsigyti pilną Reimage Intego programos licenziją.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suReimage, praskenuokite kompiuterį su SpyHunter 5.
Alternatyvios programos
Skirtingos kompiuterinės programos yra skirtos skirtingoms kompiuterinės sistemos klaidoms bei virusų likučiams šalinti. Jeigu Jums nepavyko patasyti pažeistų sisteminių failų suIntego, praskenuokite kompiuterį su Combo Cleaner.

Rankinis Al-Namrood viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Al-Namrood naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Al-Namrood šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Al-Namrood pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Al-Namrood naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Al-Namrood pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage Reimage Cleaner Intego ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Al-Namrood sėkmingai pašalintas.

Svarbu. Kaip atkurti duomenis?

Instrukcijos, pateiktos aukščiau, yra skirtos padėti jums ištrinti Al-Namrood. Tam, jog atkurtumėte savo failus, rekomenduojame sekti virusai.lt ekspertų paruoštas instrukcijas.

Jei Al-Namrood užšifravo jūsų asmeninius failus, galite pabandyti juos atkurti šiais būdais:

Failų atkūrimo programa Data Recovery Pro

Šia programa galite atkurti sugadintus arba ištrintus failus, tad tikėtina, jog ji padės jums atstatyti bent dalį Al-Namrood viruso sugadintų failų.

 • Parsisiųsti Data Recovery Pro;
 • Įdiekite Data Recovery sekdami diegimo vedlio nurodymus;
 • Atverkite programą bei paleiskite kompiuterio skenavimą tam, jog rastumėte failus, paveiktus Al-Namrood viruso;
 • Atkurkite juos.

Kaip veikia Windows ankstesnių versijų funkcija?

Ši funkcija padės atkurti failus tik tokiu atveju, jei anksčiau susikūrėte sistemos atkūrimo tašką. Sekite šias instrukcijas ir atkurkite sugadintus failus:

 • Suraskite jums reikalingą užšifruotą failą ir paspauskite ant jo dešiniuoju pelės klavišu;
 • Spauskite ant “Properties”, o tuomet atverkite “Previous versions” skirtuką;
 • “Folder versions” lentelėje ieškokite egzistuojančių failo kopijų. Jei jų yra, pasirinkite pageidaujamą failo versiją ir spauskite “Restore”.

Ar Shadow Explorer veiks?

Dėl tam tikrų priežasčių virusui gali nepavykti ištrinti šešėlinių failų kopijų – tokiu atveju galėsite duomenis atkurti ShadowExplorer pagalba. Pasinaudokite šiomis failų atkūrimo instrukcijomis:

 • Parsisiųskite Shadow Explorer (http://shadowexplorer.com/);
 • Sekdami Shadow Explorer diegimo vedlio nurodymus, įrašykite šią programą į savo kompiuterį;
 • Paleiskite programą ir atverkite viršutiniame kairiajame kampe esantį išskleidžiamąjį meniu. Peržiūrėkite, kokių aplankų ten yra;
 • Dešiniuoju pelės klavišu paspauskite ant aplanko, kurį norite atkurti, ir spauskite “Export”. Taip pat galite nurodyti, kur norite jį išsaugoti.

Al-Namrood dešifravimo programa

Emsisoft tyrėjai aptiko Al-Namrood trūkumus ir pasinaudoję jais sukūrė dešifravimo programą, galinčią atkurti šio viruso sugadintus failus. Programą galite parsisiųsti iš čia, o instrukcijas, kaip ja naudosite, anglų kalba galite perskaityti šiame Emsisoft puslapyje. 

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Al-Namrood prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage Reimage Cleaner Intego, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Neleiskite, kad vyriausybė jus šnipinėtų

Kadangi vyriausybėje kyla vis daugiau diskusijų, susijusių su vartotojų duomenų rinkimu ir piliečių šnipinėjimu, turėtumėte atidžiau žvelgti į šią problemą ir išsiaiškinti, kokie šėšėliniai informacijos rinkimo būdai gali būti naudojami renkant informaciją apie jus. Venkite bet kokio valdžios inicijuojamo infomacijos sekimo bei piliečių šnipinėjimo iniciatyvų internete – naršykite anonimiškai. 

Naudodamiesi Private Internet Access VPN programa, galėsite mėgautis saugiu naršymu internete ir sumažinsite įsilaužimo į sistemą riziką iki minimumo. Ši VPN programa, sukurianti virtualų privatųjį tinklą, suteiks prieigą prie reikiamų duomenų be jokių turinio apribojimų. 

Kontroliuokite valdžios bei kitų trečiųjų šalių prieigą prie jūsų duomenų ir užtikrinkite saugų naršymą internetu. Net jeigu jūs ir neužsiimate nelegalia veikla ir pasitinkite pasirinktu interneto paslaugų teikėju, rekomenduojame būti atsargiems dėl savo pačių saugumo. Rekomenduojame imtis papildomų atsargumo priemonių ir pradėti naudoti VPN programa. 

Sumažinkite virusų keliamą grėsmę - pasirūpinkite atsarginėmis duomenų kopijomis

Dėl savo pačių neatsargaus elgesio, kompiuterių vartotojai gali patirti įvarių nuostolių, kuriuos sukelia kompiuteriniai virusai. Virusai gali paveikti programinės įrangos funkcionalumą arba tiesiogiai pažeisti sistemoje esančius duomenis juos užkoduojant. Dėl minėtų problemų gali sutrikti sistemos veikla, o asmeninius duomenis žmonės gali prarasti visam laikui. Turint naujausias atsargines kopijas, tokios grėsmės nėra, kadangi galėsite lengvai atkurti prarastus duomenis ir grįžti į darbą.

Kaskart atlikus sistemos pakeitimus rekomenduojama lygiagrečiai atnaujinti ir atsargines duomenų kopijas. Tokiu būdu galėsite pasiekti naujausius išsaugotus duomenis po netikėto viruso įsilaužino ar sistemos gedimo. Atsarginių failų kopijų kūrimas kasdien ar kas savaitę turėtų tapti jūsų įpročiu. 

Turėdami naujausias svarbių dokumentų bei projektų kopijas išvengsite rimtų nemalonumų. Atsarginės failų kopijos yra ypač naudingos tuo atveju, jeigu į sistemą netikėtai patenka kenksmingas kompiuterinis virusas. Tam, kad galėtumėte atkurti prarastus duomenis, rekomenduojame naudoti Data Recovery Pro programą. 

Apie autorių
Julie Splinters
Julie Splinters - Virusų šalinimo specialistė

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Julie Splinters
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-al-namrood-ransomware-virus.html
Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis

Jūsų nuomonė apie Al-Namrood ransomware virus