Sudėtingumo skalė:  
  (99/100)

Better_Call_Saul viruso šalinimas (Viruso pašalinimo vadovas)

parašė Gabrielė E. Hall - - | Tipas: Ransomware

Kaip veikia Better_Call_Saul virusas?

Better_Call_Saul – tai pavojingas kompiuterio užkratas, pavadintas vieno amerikiečių serialo vardu. Deja, pavadinimas – vienintelis juos siejantis dalykas. Better_Call_Saul yra dar visai nesenai sukurtas kompiuterių virusas, keliantis siaubą visame pasaulyje. Pastebėjome, jog Better_Call_Saul virusas itin plačiai papilto Australijoje, o taip pat ir rusakalbėse šalyse – rusai įvairiuose forumuose ieško informacijos, kaip pašalinti Better_Call_Saul вирус. Tad kaip gi veikia šis virusas?

Kuomet toks virusas patenka į kompiuterį, jis ima skenuoti kompiuterio sistemą ir ieškoti aukos asmeninių failų, o juos radęs – užkoduoja RSA-2048 bei AES-128 kriptografijos algoritmų pagalba. Kuomet šis virusas užkoduoja visus failus, jis kiekviename užkrėstus failus saugančiame aplanke palieka tekstinį dokumentą. Šiame dokumente vartotojui paaiškinama, jog asmeniniai įrašai buvo užšifruoti, ir jog nėra jokios tikimybės atgauti failus kitokiu būdu, nei tuo, kurį nurodo nusikaltėliai. Vartotojui paaiškinama, jog vienintelis būdas iššifruoti asmeninius dokumentus, nuotraukas, muzikos rinkmenas, video ir kitus duomenis – pirkti tam tikrą failų iššifravimo programą. Vartotojui nurodoma prisijungti prie anoniminio Tor tinklo, bei nurodytame internetiniame puslapyje nusipirkti Better_Call_Saul iššifravimo programą. Reikalaujamą pinigų sumą būtina sumokėti Bitcoin valiuta. Mūsų komanda išsiaiškino, jog šis failus užšifruojantis virusas reikalauja itin didelės sumos – net 1000 JAV dolerių.

Better_Call_Saul virusas

Deja, labai daug kompiuterių vartotojų perka tokias neaiškias failų iššifravimo programas tiesiog iš nevilties bei baimės visam laikui prarasti svarbius duomenis. Mes nepatariame jums to daryti. Atminkite, jog susidūrėte su kibernetiniais sukčiais, todėl būtų naivu tikėtis, jog jie išpildys savo pažadą ir iš tiesų padės jums atkurti prarastus failus. Todėl jei tapote Better_Call_Saul viruso auka, rekomenduojame šį virusą ištrinti, o ne bandyti išsipirkti savo rinkmenas. Mokėdami pinigus nusikaltėliams juos paremsite bei padrąsinsite juos tęsti savo veiklą. Šio viruso šalinimui siūlome naudoti patikimą antivirusinę programą, pavyzdžiui, Reimage.

Kaip sukčiai platina šį virusą?

Kaip ir bet kuri kita programa-vagis (angl. ransomware), Better_Call_Saul virusas dažniausiai plinta siunčiamas apgaulingais elektroniniais laiškais. Sukčiai užmaskuoja kenksmingus failus ir apsimeta neva siunčią kokius nors svarbius dokumentus – sąskaitas-faktūras, finansines ataskaitas, CV, ir panašiai. Dažniausiai jie šį virusą siunčia .zip formatu. Būkite itin atsargūs – prieš atverdami bet kokš elektroninį laišką ar failus, prisegtus prie jo, pirmiausiai įsitikinkite, ar pažįstate laiško siuntėją. Be to, neatverkite laiškų, nukeliavusių į Šlamšto kategoriją (angl. Spam/Junk).

Naršydami internete, nespauskite ant įtartinų nuorodų bei reklamų. Ypač venkite įkyrių iššokančiųjų reklamų arba reklamjuosčių, kurios teigia, jog privalote išvalyti kompiuterį nuo virusų su kokia nors negirdėta programa, arba kad laimėjote loterijoje, kurioje jūs iš tiesų niekuomet nedalyvavote. Paspaudę ant užkrėsto turinio, galite to nesuvokdami įsirašyti trojaną, kuris tylomis į jūsų kompiuterį įdiegs Better_Call_Saul arba kitokį pavojingą virusą.

Kibernetiniai sukčiai dažnai naudoja vadinamąjį clickjacking metodą, kuris veikia labai paprastai. Sukčiai paslepia kenksmingus kodus po kokiu nors internetinio tinklalapio turiniu (mygtuku, nuoroda, paveikslėliu, ir pan.), ir, vartotojui paspaudus ant užkrėsto objekto, į kompiuterį įdiegiama kenkėjiška programa arba atveriamas apgaulingas internetinis puslapis. Deja, programišiai sugeba įsilaužti net ir į saugias internetines svetaines bei papildyti jas tokiu kenksmingu turiniu, todėl tam, jog apsaugotumėte savo kompiuterį, turėtumėte į jį įdiegti patikimą antivirusinę programą.

Kaip pašalinti Better_Call_Saul virusą?

Programos-vagys yra sudėtingos struktūros virusai, kurie, patekę į kompiuterį, sugeba pasislėpti nuo vartotojo. Pašalinti tokius virusus nelengva; be to, jei šį virusą į jūsų kompiuterį įdiegė Trojos arklys, privalote pašalinti ir virusą, ir Trojos arklį vienu metu. Greičiausiai tai atliks gera antivirusinė programa.

Deja, nėra jokio būdo iššifruoti failus, paveiktus Better_Call_Saul viruso. Galite pabandyti vieną šių programų, tačiau negarantuojame, jog jos jums padės atkurti jūsų failus – Photorec, Kaspersky virus-fighting utilities arba R-Studio. Atminkite, jog geriausias būdas apsaugoti savo failus – iš anksto sukurti atsargines jų kopijas ir saugoti jas neprijungtame prie kompiuterio atminties diske. Jei turėjote atsargines failų kopijas, pašalinkite Better_Call_Saul virusą ir, prijungę atminties įrenginį prie kompiuterio, saugiai perkelkite duomenis.

Pasiūlymas
nelauk!
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Parsisiųsk
Reimage (pašalinimo programa) Laimės
garantija
Suderinama su Microsoft Windows Supported versions Suderinama su OS X Supported versions
Ką daryti, jei nepavyko pašalinti?
Jei nepavyko pašalinti viruso žalos su Reimage, užduokite klausimą mūsų pagalbos komandai ir pateikite kiek galite daugiau detalių.
Reimage yra rekomenduojama viruso žalos panaikininui. Nemokama programos versija leidžia patikrinti ar kompiuteris yra užkrėstas, ar ne. Viruso pašalinimui gali būti naudojama tik licencijuota Reimage versija.

Rankinis Better_Call_Saul viruso pašalinimas:

Kaip ištrinti Better_Call_Saul naudojant Safe Mode with Networking

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Networking režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Safe Mode with Networking'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Networking Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Networking'
 • Žingsnis 2: Better_Call_Saul šalinimas

  Prisijunkite prie užkrėstos paskyros ir paleiskite savo naršyklę. Atsisiųskite Reimage ar kitą patikimą antivirusinę programą. Atnaujinkite ją ir patikrinkite savo kompiuterį. Kai programa baigs sistemos tikrinimą, ištrinkite visus jos nurodytus pavojingus failus ir užbaikite Better_Call_Saul pašalinimą.

Jeigu virusas blokuoja Safe Mode with Networking, išbandykite sekantį metodą.

Kaip ištrinti Better_Call_Saul naudojant System Restore

 • Žingsnis 1: Perkraukite kompiuterį į Safe Mode with Command Prompt režimą

  Windows 7 / Vista / XP
  1. Paspauskite Start Shutdown Restart OK.
  2. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, pradėkite spaudinėti F8. Tai darykite tol, kol pasirodys Advanced Boot Options langas.
  3. Iš sąrašo pasirinkite Command Prompt Pasirinkite 'Safe Mode with Command Prompt'

  Windows 10 / Windows 8
  1. Spustelėkite Power Windows mygtuką. Po to spauskite ir paspaudę laikykite Shift mygtuką, galiausiai pasirinkite Restart..
  2. Pasirinkite Troubleshoot Advanced options Startup Settings ir vėl spauskite Restart.
  3. Kai kompiuteris įsijungs iš naujo, lange Startup Settings pasirinkite Enable Safe Mode with Command Prompt Pasirinkite 'Enable Safe Mode with Command Prompt'
 • Žingsnis 2: Atstatykite sistemos nustatymus ir failus
  1. Kai pasirodys Command Prompt langas, įveskite cd restore ir spustelėkite Enter. Įveskite 'cd restore' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  2. Dabar įrašykite rstrui.exe ir vėl spustelėkite Enter.. Įveskite 'rstrui.exe' (be kabučių) ir spauskite 'Enter'
  3. Kai pasirodys naujas langas, spustelėkite Next ir pasirinkite sistemos atkūrimo tašką, kuris yra prieš Better_Call_Saul pasirodymą jūsų kompiuteryje. Po to vėl paspauskite Next. Pasirodžius 'System Restore' langui, pasirinkite 'Next'. Pasirinkite sustemos atkūrimo tašką ir spustelėkite 'Next'
  4. Dabar spauskite Yes ir pradėkite sistemos atstatymą. Dabar spauskite 'Yes' ir pradėkite sistemos atstatymą.
  Sugrąžinę buvusius sistemos nustatymus, atsisiųskite Reimage ir nuskenuokite kompiuterį, tam kad įsitikintumėte, jog Better_Call_Saul sėkmingai pašalintas.

Galiausiai, susimąstykite apie savo kompiuterio apsaugą ir tokių virusų kaip Better_Call_Saul prevenciją. Kad apsisaugotumėte nuo ransomware kategorijai priskiriamų virusų, naudokite patikimas antivirusines, tokias kaip Reimage, SpyHunter 5Combo Cleaner arba Malwarebytes.

Apie autorių

Gabriel E. Hall
Gabriel E. Hall - Entuziastinga virusų tyrėja

Jeigu šios nemokamos instrukcijos jums padėjo ir jūs esate patenkintas/-a mūsų suteikta pagalba, prašome apsvarstyti galimybę mus paremti ir padėti mums išlaikyti šią paslaugą. Bus įvertinta net pati mažiausia auka.

Susisiekite su Gabriel E. Hall
Apie kompaniją Esolutions

Šaltinis: https://www.2-spyware.com/remove-better_call_saul-virus.html

Šalinimo instrukcijos kitomis kalbomis


Jūsų nuomonė apie Better_Call_Saul virus